IndyCar

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Bourdais bi se mogao vratiti najranije tek za posljednju utrku sezone u Sonomi, a jedan od kandidata da ga do tada mijenja u bolidu #18 je Esteban Gutierrez
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

Prikaz koliko smeća se zna nakupit u radijatorima tokom trke. + JPM uletio :biggrin:
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Bourdais bi se mogao vratiti najranije tek za posljednju utrku sezone u Sonomi, a jedan od kandidata da ga do tada mijenja u bolidu #18 je Esteban Gutierrez
Koliko se sjećam Esteban nije niti testirao Indy bolid?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

nije, al Indy je bar po tom pitanju opušteniji od F1 pa bi mu vjerojatno dozvolili jedan dan testiranja prije prvog vikenda...Al nije jedini kandidat za to mjesto, tako da je pitanje hoće li uopće dobiti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

IndyCar ima svoje prednosti. Ali i nedostatke. Nekada mi je IndyCar prejednostavan ili čak i zastario - ne smatram to velikom manom. Možda tako treba biti; za neku "ravnotežu" - F1 prehebeno sofisticirana, a IndyCar pojednostavljena zbog nevelikih zahtjeva američkog gledatelja kojem je na prvom mjestu: SHOW time.

Mislim da bi IndyCar trebao još jednu paralelnu seriju ili sličnu, jer je sve više vozača trkaćih jednosjeda koji su na vrhunskoj razini - ovdje pri tome govorim samo o Estebanu Guiterezu, ali ima ih još...... po mome IMHO.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Gutjerez vrhunski vozac :lol: Pa kako je onda izgubio mesto u F1? :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

A kako je Lance u F1?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Pa ne znam zbog para valjda, on tek treba da se pokaze da vidimo od cega je ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

Pa sigurno je zbog talenta....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Ne bi o Strolu nista za sada jos je rano rec je o Gutjerezu koji u Hasu prosle godine nije uzo ni jedan poen a to mu je bila 3 puna sezona u F1 (i imo je jos 2 kao test vozac). Strolu je ovo tek prva. Tako da trenutno porediti njih nije na mestu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

OT

Esteban Gutierrez je razvalio GP3 u svoje vrijeme - mladac je talent, imao je peh prošle godine.
Po mome mišljenju, bolji je od Sergio Pereza.

Lance Stroll je sretnik čiji je ćaća jači od Venezuelanske naftne kompanije.
Svi sadašnji F1 voazči su sretnici što Lance nije nekoga ozlijedio ili sam sebe..... radio je velike sudare u manjim kategorijama.

Lance Stroll možda i nije toliko loš, ali nije zreo za F1. Max Verstappen je za njega bog i batina. A bome i Esteban Ocon.

Među prvima koji ne bi trebali biti u današnjoj F1 su Lance Stroll i Jolyon Palmer - niti u IndyCar-u.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

pospani gad je napisao/la:OT

Esteban Gutierrez je razvalio GP3 u svoje vrijeme - mladac je talent, imao je peh prošle godine.
Po mome mišljenju, bolji je od Sergio Pereza.
Perez je na vratima Ferarija ili Renaulta a Gutjerez nije ni u F1. Nije tog 'stova' i zato nije dobio novi ugovor u Hasu i zato ga ni jedan drugi tim nije hteo. Prosto.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
Cuky je napisao/la:Bourdais bi se mogao vratiti najranije tek za posljednju utrku sezone u Sonomi, a jedan od kandidata da ga do tada mijenja u bolidu #18 je Esteban Gutierrez
Koliko se sjećam Esteban nije niti testirao Indy bolid?
Potvrđen je za Detroit.


Mozda je "razvaljivao" u gp3 pored silnih "talenata" ali zato su oni njega razvalili u gp2 di su decki malo jaci (osim Palmera :biggrin: )
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la:Mislim da bi IndyCar trebao još jednu paralelnu seriju ili sličnu, jer je sve više vozača trkaćih jednosjeda koji su na vrhunskoj razini - ovdje pri tome govorim samo o Estebanu Guiterezu, ali ima ih još...... po mome IMHO.

Misliš na nešto kao što je F2 za F1? Jer tako nešto već imaju, u obliku Indy Lights serije koja je zadnja od 3 stepenice prije ulaska u Indy. A čak imaju i simpatičan bolidić
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la: Potvrđen je za Detroit.
Odlično. Naravno, žao mi je mog čovjeka Sebastiena Bourdaisa. Hebi ga..... al' neka sada mladog Meksikanca.
F1NAC je napisao/la: Mozda je "razvaljivao" u gp3 pored silnih "talenata" ali zato su oni njega razvalili u gp2 di su decki malo jaci (osim Palmera :biggrin: )
Pratio sam na nekoliko utrka njegovu GP3 - godina kada je GP3 pokrenut'..... ili godinu poslije. Bez obzira na tu godinu sa talentima, i netalentima razvalio je GP3 kao što je Lance Stroll prošle godine tukao u F3 - samo bez toliko sudara i bez toliko velike financijske potpore - da, Carlos Slim. Ali taj Carlos senior ili junior, nije baš široke ruke kao tata Stroll, iako mislim da je taj Carlos bogatiji od tate Strolla.

Uglavnom, Esteban Gutierrez me se dojmio.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
F1NAC je napisao/la: Potvrđen je za Detroit.
Odlično. Naravno, žao mi je mog čovjeka Sebastiena Bourdaisa. Hebi ga.....
F1NAC je napisao/la: Mozda je "razvaljivao" u gp3 pored silnih "talenata" ali zato su oni njega razvalili u gp2 di su decki malo jaci (osim Palmera :biggrin: )
Pratio sam na nekoliko utrka njegovu GP3 - godina kada je GP3 pokrenut'..... ili godinu poslije. Bez obzira na tu godinu sa talentima, i netalentima razvalio je GP3 kao što je Lance Stroll prošle godine tukao u F3 - samo bez toliko sudara i bez toliko velike financijske potpore - da, Carlos Slim. Ali taj Carlos senior ili junior, nije baš široke ruke kao tata Stroll, iako mislim da je taj Carlos bogatiji od tate Strolla.

Uglavnom, Esteban Guiterez me se dojmio.
GUT je nastupio u debitantskoj godini GP3. Sorry ali nezman, nisam vidio neka upečatljiva imena. Nema mi on neke agresive, Grosjean ga je dotuko prošle godine. Znam da je puno imao DNF-a, ali da kroz 21 utrku nije mogao doć do bodova sa bolidom koji je itekako bio sposoban. MIslim da je dovoljno.

plus za tvoju info, dovoljno je da je taj Carlos Slim Jr, sin od originalnog Carlosa Slima, koji je u tom periodu bio najbogatiji čovjek na svijetu :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:Mislim da bi IndyCar trebao još jednu paralelnu seriju ili sličnu, jer je sve više vozača trkaćih jednosjeda koji su na vrhunskoj razini - ovdje pri tome govorim samo o Estebanu Guiterezu, ali ima ih još...... po mome IMHO.

Misliš na nešto kao što je F2 za F1? Jer tako nešto već imaju, u obliku Indy Lights serije koja je zadnja od 3 stepenice prije ulaska u Indy. A čak imaju i simpatičan bolidić
slika
Ne, nisam mislio na tu seriju Indy Lights ( da lijepi bolidi ). Znam za tu seriju ( Podpitanje: zašto je Mazda stalno u focusu? Mazda pogoni Indy Lights bolide? )
Mislio sam na situaciju, kada su paralelno postojali ChampCar i IndyCar serije. Dovoljno si mlad ( :biggrin: ) da se toga sjećaš?
Mislim da bi trebali nešto takvo opet imati, jer stvarno ima vrhunskih vozača, tj. konkurencija je velika a vrh jednosjeda su samo F1 i IndyCar.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

pospani gad je napisao/la: Mislio sam na situaciju, kada su paralelno postojali ChampCar i IndyCar serije. Dovoljno si mlad ( :biggrin: ) da se toga sjećaš?
Mislim da bi trebali nešto takvo opet imati,
Taman posla i onako nemaju gledatelje, pa jedva su cekali da se ujedine.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Mazda pogoni bolide u sve 3 serije koje su dio Road to Indy programa, a to su, od početne prema naprijed:
1. The Cooper Tires USF2000 Championship Powered by Mazda
2. Pro Mazda Championship Presented by Cooper Tires
3. Indy Lights Presented by Cooper Tires


Da sjećam se te podjele (baš gledam sad kratku seriju videa na youtubeu gdje jedan simracer i veliki fan IndyCar serije priča o povijesti OW natjecanja u SAD-u uključujući svađu i rascjep između CART (ChampCar) i IRL. Ubiti jedna serija (CART) se razdijelila na CART i Indy Racing League i onda kad je ChampCar (nasljednik CART-a) bankrotirao su se opet ujedinili u IndyCar. Meni se osobno ova sadašnja situacija više sviđa, tad su bile dvije serije od kojih ni jedna nije bila skroz zdrava. IRL je imao ime i Indy 500, al ChampCar je imao publiku, sponzore i najjače ekipe/vozače. No ChampCar je bio skup, momčadi su se počele povlačiti, za njima i sponzoro a natjecanje je postajalo manje popularno. IRL jednostavno osim Indy 500 nije imao gotovo ništa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:Meni se osobno ova sadašnja situacija više sviđa, tad su bile dvije serije od kojih ni jedna nije bila skroz zdrava. IRL je imao ime i Indy 500, al ChampCar je imao publiku, sponzore i najjače ekipe/vozače.
Netacno! Pa zasto je onda ChampCar propao pobogu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:No ChampCar je bio skup, momčadi su se počele povlačiti, za njima i sponzoro a natjecanje je postajalo manje popularno. IRL jednostavno osim Indy 500 nije imao gotovo ništa.
Dovoljno! Jer kao sto sam rekao ta trka je popularnija od celog prvenstva i to je privuklo timove iz ChampCara i zato se ChampCar poceo osipati i na kraju bankrotiro.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Nakon posta sam vidio da nisam dovršio skroz misao, pa sam dopunio...

Uglavnom, bolid sa kojim su većinu sezona od kasnih 90-ih do kraja 2006. odradili je postao zastario, bio je skup, a razvoj novog bolida za 2007. također nije bio jeftin. Neke momčadi su se povukle prije sezone 2007., a sa njima i sponzori uključujući i naslovne (Ford, Bridgestone). Bolid za 2007. se pokazao kao skupi promašaj, popularnost serije je sve više opadala, bilo je mnogo političkih zavrzlama u pozadini i stavljen je ključ u bravu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Ja ti kazem da je Indy 500 bio kljucan. Jer ta trka je privukla vece ribe iz CC koji se poceo osipati. Penske, Ganasi, Andreti svi su bili u IRL.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Al svi ovi koji su se odjelili sa CART-om (uključujući i te velike ribe) su i dalje svake sezone sudjelovali u Indy 500...razlika je bila što su se morali kvalificirati za jedno od 8 dostupnih mjesta na gridu, dok su IRL vozači bili izravno kvalificirani.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Bolidi za Indy 500 (IRL) su bili drugaciji od onih za CC. Znaci timovi su morali kupovati i pripremati 2 razilicita bolida (isto i vozaci su se morali prilagodjavati na 2 bolida) to im nije odgovaralo pa su se prebacili samo na Indy. Zato kazem Indy je bio kljucan. Znao je Toni Dzordz sta radi.
razlika je bila što su se morali kvalificirati za jedno od 8 dostupnih mjesta na gridu, dok su IRL vozači bili izravno kvalificirani.
I ovo je verovatno uticalo da predju u IRL.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori