IndyCar

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Znaci Alonso vozi Indy 500. To ce biti zanimljivo jedva cekam. Sta mislite koji ce zavrsiti?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

nezahvalno je prognozirati jer Indy 500 često bude odlučen srećom sa FCY i ulaskom u boks...ali mislim da mu neće biti baš lagano jer treba se priviknuti na vožnju po ovalu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Priviknuce se mozda je igrao neke igrice ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

sviđa mi se kako su za ovu sezonu promijenili pravila oko korištenja Push to pass gumba. Do sada je bilo da svaki vozač ima 10x u utrci po ako se ne varam 17 ili 20 sekundi. Dakle pritisneš i dok ne istekne to vrijeme imaš ekstra 60KS. Ove godine je sad napravljeno drukčije, svaki vozač za utrku na raspolaganju ima 200 sekundi korištenja push to pass, dakle može sam aktivirati i deaktivirati kako mu je potrebno, s time da jedna aktivacija može trajati maksimalno 20 sekundi nakon čega se samo deaktivira...dakle, vozač može iskoristiti 10 puta po 20 sekundi, a može i 200 puta po sekundu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Sve je to vestacki. Ne svidja mi se. Jel na ovalima ne koriste to?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

pa ovo je poštenije nego DRS u F1 pošto ga može proizvoljno koristiti tko god želi i kad god želi, bilo za obranu, napad ili za jurnjavu da nadoknadi vrijeme prije/nakon zaustavljanja u boks.

Na ovalima nemaju mogućnost za push to pass
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:pa ovo je poštenije nego DRS u F1 pošto ga može proizvoljno koristiti tko god želi i kad god želi, bilo za obranu, napad ili za jurnjavu da nadoknadi vrijeme prije/nakon zaustavljanja u boks.

Na ovalima nemaju mogućnost za push to pass
Ne slažem se s tobom, da je push to pass pošteniji nego DRS. Push to pass se može koristiti bilo gdje, a za DRS postoje posebne zone, i dobro se treba namučiti ( to je relativno ) ući u sekundu iza vozača, treba se naraditi doći do DRS opcije.
Obje opcije su umjetne, ali po meni, push to pass je više umjetno sredstvo - bezveze.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

al ga može i ovaj ispred koristiti da se obrani, dok si kod drs-a samo gledatelj kako suparnik leti pokraj tebe
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:pa ovo je poštenije nego DRS u F1 pošto ga može proizvoljno koristiti tko god želi i kad god želi, bilo za obranu, napad ili za jurnjavu da nadoknadi vrijeme prije/nakon zaustavljanja u boks.

Na ovalima nemaju mogućnost za push to pass
Pa sama ti rec kaze za sta je namenjeno PUSH2PASS.

Sta ako nekom ponestane i nema za odbranu? Fer?

To je isto sranje kao i DRS uvedeno jer je tesko preticati. Zasto Nascar nema to?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

Ako netko nema za obranu onda znaci da je svoje vec potrosio?
Bolje od DRS barem utoliko sto je dostupno svima jednako. Drs nije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Moj čovjek je zadržao vodstvo u ukupnom poretku. :driver:

http://classic.autosport.com/results.ph ... y=2017&c=1

Hm..... ali kada stignu ovali, mogao bi izgubiti tu prednost. Nažalost.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

baš malo sad hvatam zaostatke za IndyCar sezonom i vidim da je Alonso svoju kletvu prenio i na Andretti tim...prvo su sva 4 bolida imala kvarove u utrci u Long Beachu, a onda u Alabami Andretti nije uspio ni startati utrku, dok je Hunter-Reay imao kontakt odmah u prvom krugu koji ga je bacio na začelje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:baš malo sad hvatam zaostatke za IndyCar sezonom i vidim da je Alonso svoju kletvu prenio i na Andretti tim...prvo su sva 4 bolida imala kvarove u utrci u Long Beachu, a onda u Alabami Andretti nije uspio ni startati utrku, dok je Hunter-Reay imao kontakt odmah u prvom krugu koji ga je bacio na začelje
Kletvu?! Reci da se šališ - ili ću ovo shvatiti kao teško praznovjerje, dovođenje na loš glas Fernanda Alonsa. #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

nisam praznovjeran, više kao nekakav prc..
nakon što je osvojio dva naslova sa Renaultom:
- prešao u McLaren, posvađala se cijela ekipa svatko sa svakim, praktički sigurne i vozački i konstruktorski naslov su izgubili zbog svađanja unutar ekipe
- vratio se u Renault, prva pobjeda opet sa njima i ispada da je bila namještena, momčad izgubila sponzore, kasnije prodana i sve manje i manje novaca imala
- otišao u Ferrari, dva naslova izgubljena u zadnjim utrkama, opet se pojavile svađe u momčadi te otišao on, šef momčadi i predsjednik
- sad u McLarenu i bolid i PU nikako da se usklade, a evo ove sezone još nisu ni utrku završili

- objavi se da će voziti Indy 500, odmah u slijedećoj utrci sve Andrettijeve bolide zahvate problemi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:nisam praznovjeran, više kao nekakav prc..
nakon što je osvojio dva naslova sa Renaultom:
- prešao u McLaren, posvađala se cijela ekipa svatko sa svakim, praktički sigurne i vozački i konstruktorski naslov su izgubili zbog svađanja unutar ekipe
- vratio se u Renault, prva pobjeda opet sa njima i ispada da je bila namještena, momčad izgubila sponzore, kasnije prodana i sve manje i manje novaca imala
- otišao u Ferrari, dva naslova izgubljena u zadnjim utrkama, opet se pojavile svađe u momčadi te otišao on, šef momčadi i predsjednik
- sad u McLarenu i bolid i PU nikako da se usklade, a evo ove sezone još nisu ni utrku završili

- objavi se da će voziti Indy 500, odmah u slijedećoj utrci sve Andrettijeve bolide zahvate problemi.
Prc ili ne, neke stvari ne stoje:

- prešao u McLaren, posvađala se cijela ekipa svatko sa svakim, praktički sigurne i vozački i konstruktorski naslov su izgubili zbog svađanja unutar ekipe - Ron Dennis je davno, davno pripremao Lewisa Hamiltona u ovom slučaju. Ron Dennis je moj čovjek, ali da je dopustio da Fernando pokupi naslove u Mclarenu danas ovoga ne bi bilo.



- vratio se u Renault, prva pobjeda opet sa njima i ispada da je bila namještena, momčad izgubila sponzore, kasnije prodana i sve manje i manje novaca imala - Nije trebao pristati na Briatoreve mućke. Niti on, niti mladi nezreli Piquet ( ne znam da li je stari Piquet znao za to - ali kakve veze Fernando ima s tim? )

otišao u Ferrari, dva naslova izgubljena u zadnjim utrkama, opet se pojavile svađe u momčadi te otišao on, šef momčadi i predsjednik - Ferrari ga je sa taktikom u zadnjoj utrci 2010.- e uništio.....

Dakle, Ferrari i McLaren su puno griješili u vezi odluka. Odluka koje su naštetile Fernandu Alonsu.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
Cuky je napisao/la:nisam praznovjeran, više kao nekakav prc..
nakon što je osvojio dva naslova sa Renaultom:
- prešao u McLaren, posvađala se cijela ekipa svatko sa svakim, praktički sigurne i vozački i konstruktorski naslov su izgubili zbog svađanja unutar ekipe
- vratio se u Renault, prva pobjeda opet sa njima i ispada da je bila namještena, momčad izgubila sponzore, kasnije prodana i sve manje i manje novaca imala
- otišao u Ferrari, dva naslova izgubljena u zadnjim utrkama, opet se pojavile svađe u momčadi te otišao on, šef momčadi i predsjednik
- sad u McLarenu i bolid i PU nikako da se usklade, a evo ove sezone još nisu ni utrku završili

- objavi se da će voziti Indy 500, odmah u slijedećoj utrci sve Andrettijeve bolide zahvate problemi.
Prc ili ne, neke stvari ne stoje:

- prešao u McLaren, posvađala se cijela ekipa svatko sa svakim, praktički sigurne i vozački i konstruktorski naslov su izgubili zbog svađanja unutar ekipe - Ron Dennis je davno, davno pripremao Lewisa Hamiltona u ovom slučaju. Ron Dennis je moj čovjek, ali da je dopustio da Fernando pokupi naslove u Mclarenu danas ovoga ne bi bilo.



- vratio se u Renault, prva pobjeda opet sa njima i ispada da je bila namještena, momčad izgubila sponzore, kasnije prodana i sve manje i manje novaca imala - Nije trebao pristati na Briatoreve mućke. Niti on, niti mladi nezreli Piquet ( ne znam da li je stari Piquet znao za to - ali kakve veze Fernando ima s tim? )

otišao u Ferrari, dva naslova izgubljena u zadnjim utrkama, opet se pojavile svađe u momčadi te otišao on, šef momčadi i predsjednik - Ferrari ga je sa taktikom u zadnjoj utrci 2010.- e uništio.....

Dakle, Ferrari i McLaren su puno griješili u vezi odluka. Odluka koje su naštetile Fernandu Alonsu.
Poanta je ajmo rec, di god je isao nije dobro zavrsilo od 2006.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

upravo to...nisam uopće ulazio u raspravu kako i zašto je do krivih odluka došlo, naveo sam samo "nezgode" koje su se događale momčadima u koje bi on došao, bilo krivicom momčadi ili njegovom krivicom ili čistom slučajnošću...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

OK. Bez bespotrebne rasprave.
Ali ja to ne gledam tako: to je stupidno tako vidjeti, da - di god se pojavi Ferdo, da je zlo i naopako.
Zašto bi njegova pojava i njegova vožnja bila uzrok tomu?

Da li to znači, kada je Nigel Mansell došao u Lotus, da Lotus više nije pobjeđivao zbog Nigela?
Da li to znači, da kada je Elio de Angelis stigao u Brabham, da je donio sam sebi nesreću i poginuo?
Da li to znači, da je Andrea de Cesaris donio sebi i momčadima veliku financijsku štetu, tj. da ih je on ureknuo zbog svoje pojave?
Ili Chris Amon - koji nikada nije pobjedio, da li je on doneo nesreću momčadima za koje je vozio? Da li da to zovemo nesrećom - baksuzijom?
Ili Riccardo Patrese? Da li je on kriv što je cijeli F1 bio vodonoša drugima?

Zašto razmišljati kao neka zatucana baba i vjerovati da Fernando Alonso donosi nesreću? #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Nikada se za takve situacije ne može reći da su to čiste slučajnosti, jer momčad ( šef, inžinjeri ) i vozači sudjeluju u svemu. Okolnosti ne ovise samo o tome. Puno je tu drugih faktora. Ali uperivati prstom u jednog čovjeka je..... zatucano, nazadno.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Bourdais u izlijetanju na kvalifikacijama jučer slomio pelvis i desni kuk. Pri svemu tome sa staze su rekli da niti u jednom trenutku nije izgubio svijest
https://wtf1.com/post/sebastien-bourdai ... ing-shunt/

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Auuuu kakav udarac strasno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Znaci Alonso startuje 5 na Indiju 500 to je drugi red, vrlo dobro.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

drugi red sredina...ovisno kako startaju ovi oko njega moglo bi mu biti gusto u T1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: IndyCar

Post Postao/la speedy56 »

I još je izgubio nešto vremena jer mu je ECU morao srezati gas zbog onog overboosta...
Odličan posao je Nando odradio =D>
Prve kvale na - Indyu drugi startni red s tim problemčićem
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

3D render bolida za slijedeću sezonu...

Superspeedway verzija
slika
slika
slika
slika
slika
slika



Road/street verzija (a koliko primjetim taj paket se koristi i na onim skroz malim ovalima)
slika
slika
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Svidja mi se.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori