FORMULA E

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA E

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:
Čisto da te ne zbuni ovo oko Citroena pošto ga kod mene nema navedenog...Virginov pogon je rađen u suradnji sa Citroenom, ali ne nosi ime Citroen...nešto slično kao što je u F1 Fordove motore radio Cosworth, ali je Ford bio vlasnik pa ih preimenovao u Ford gdje im je odgovaralo (npr. Stewart Ford) ili kasnije u zadnjim godinama V10 motora u Ford-Cosworth
Da. To me zbunilo. Očekivao sam, da će kraj svakoga tima pisati, npr. Virgin - Citroen, Andretti - Renault, itd.
Kako ja sada mogu znati, da li je negdje uključena bubam, npr. Toyota? Kada nigdje ne piše. To mi je bezveze. Al' OK. Pogledao sam malo bolje ovaj link, pa vidim, da im te oznake nisu prioritet.

http://www.fiaformulae.com/en/news/2015 ... eason.aspx

U F1 je bilo da Renault više ne sudjeluje, npr. 1998., pa smo imali Playlife ( Benetton ), Mecachrome ( Williams ), itd.

Ovo sa Cosworthom i Fordom, nije ti dobar primjer. Cosworth je bio Fordov, ali Cosworth je bio brend, sportska inačica Fordova.
Kada se, recimo, krajem 80-tih, i početkom 90-tih, Cosworth natjecao u F1, imao si zasebno Ford stroj ( motor ), u Bennetonu,
a Cosworth, npr. u BMS-Dallari, Minardiju, Eurobrunu, itd.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

Istina, tada Renault nije sudjelovao u F1, ali su ovo bili njihovi stariji motori koji su bili korišteni ili na skladištu, pa su ih provjerili, zamijenili što je trebalo, nalijepili svoje ime na njih i prodali momčadima (Asiatech u Arrowsu 2001. i Minardiju 2002. je takav primjer, samo su to bili Peugeot motori).


Što se Coswortha tiče, oni su bili zasebna firma nekad, ali ih je kasnije Ford kupio. No kroz 90-e se Cosworth nije spominjao (bar ga se ja sad iz glave ne mogu sjetiti) nego su njihovi motori nosili ime Ford. Kad je Ford na kraju 1999. kupio Stewart i preimenovao ga u Jaguar onda su se i Cosworth oznake vratile na bolide (prvo sa Jaguarom, a kasnije i u Minardi)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA E

Post Postao/la pospani gad »

Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA E

Post Postao/la F1NAC »

e.dams (Renaultov pogon) dominira, vise od 2 sekunde ispred ostalih
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: FORMULA E

Post Postao/la wolfman »

ubijaju,zaimljivo da su svi novi pogoni osim Trulli-Motomatice ispred lanjskog u Aguri i Andrettiu...pitanje jesu li i pouzdani za trku
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: FORMULA E

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:e.dams (Renaultov pogon) dominira, vise od 2 sekunde ispred ostalih
Navodno su jedino oni bili u 200kW qualy modu, (nemoj me držat za riječ, rekla-kazala info)

Trulli, nakon kaj s Motomaticom na predsezonskim testovima nisu zabilježili vrijeme, neće voziti u Pekingu.

Ovo su naša vremena sutrašnjeg programa, probat ću kvale ugurati negdje oko MotoGP-a

FP1
2.15 AM (Website streaming)
FP2
4.30 AM (Website streaming)

QP
6.00 AM (Website streaming)

RACE
10.00 AM (LIVE ON ITV4)


Možda će se riješiti min. vremena zasutavljanja u garaži tokom promjene bolida
http://www.motorsport.com/formula-e/new ... n-beijing/

Jedna zajednička
slika

Mislim da je grid još jači nego prošle sezone (iako sam već pomalo i zaboravil kako je to izgledalo prije 12 mjeseci :oops: :D )
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA E

Post Postao/la F1NAC »

Ova simona je dosta siroka :D stane ona u to?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: FORMULA E

Post Postao/la speedy56 »

Rezultati superpole-a-
Renault je i dalje naprijed, ali je prednost sekundu manje nego jučer:

slika

Piquet je imao problem s zaglavljenim gasom (nešto ala Rosberg u Rusiji) i skupao sam ne FP1

https://www.youtube.com/watch?v=gaKrYwqfjIs
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA E

Post Postao/la pospani gad »

Utrka je gotova. Nisam gledao utrku:

http://www.autosport.com/results.php?s= ... 150201&c=2
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: FORMULA E

Post Postao/la speedy56 »

Nije bila loša utrka. Istina, gledali smo i boljih prošle sezone, ali što je tu je. Nakon prve utrke prošle sezone nisam bio siguran hoću li uopće pratiti ostale utrke, da bi na kraju imali super sezonu.

Na čelu je Buemi naravno odjurio naprijed (iako je prvih par krugova dalo nadu da će biti i borbe za pobjedu). Renault je pogodio s pogonom, (e)Dams je odličan gdje god se pojavi, a Buemi vrlo dobar vozač koji te sve sastojke može iskoristiti. Za razliku od maloga Prosta (čini se da ga Peking baš i ne voli)... Nije mi bila jasna ona situacija s crno-narančastom zastavom. Kaj nije ti u prijevodu "odmah ulazi u boks i popravi taj auto ili odustani", a ne "ej... čuj... daj nastavi voziti još pet krugova s raspadajućim bolidom dok se ne odlučiš hoćeš li uči u boks ili ne" :/
Slična situacija bi bila da je Abt najbolja momčadi. Di Grassi bi orao pobjede svaku utrku, a Abt glumio Prosta.
DS Virgin je po meni gubitnik utrke, imaju brzinu, imaju vozače, ali ako će trošiti ovoliko energije neće daleko doći. Točno se vidjelo koliko su JEV i Bird nekoliko puta trebali raditi više/dulje lift&coast i gubili pozicije. Treba reći da je problem s potrošnjom vjeorojatno i veći nego kaj se danas vidjelo jer smo ipak imali dvije FCY.
Turvey je odlično iskoristio te FCY i završio puno bolje nego je realna pozicicija tog NextEV-a.
Frijns nije razočarao na debiju. Šteta kaj vozi 1 god stari bolid

I za kraj, treba spomenuti da prijenos i nakon godinu dana još uvijek radi glupe greške. Npr onaj "all team team radio", za kaj to služi?! Neke dvoboje su pokazivali iz dosta čudnih kuteva, pokazuju previše reakcija u garažama umjesto akcije na stazi, a i rado bih vidio kak je AFdA okrenuo Villeneueva (bio je još jedan incindent koji su preskočili)

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA E

Post Postao/la pospani gad »

Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA E

Post Postao/la F1NAC »

imaju ljepse trofeje nego f1 :P
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

nakon povratka F1 na stazi Autodromo Hermanos Rodriguez u Meksiku bi se 12. Ožujka trebala održati utrka Formule E. Staza će se sastojati od startne ravnine gdje će se nakon bokseva skretati desno na stari oval te se vraćati na 3. sektor F1 staze. Nakon toga vozit će stadionskim dijelom, no izlazit će odmah pored mjesta gdje su ušli i koristiti cijeli nekadašnji zadnji zavoj usporen šikanom.

slika

Following on from a successful return to the Formula One calendar last month, Mexico City's Autódromo Hermanos Rodríguez has secured a slot on the 2015-16 Formula E schedule using a shortened 2.14km variation of the circuit.

Subject to approval from the FIA World Motor Sport Council meeting in December, Mexico is due to host round five of the season on March 12th, the newly shortened layout will see the all electric Formula E cars utilise part of the historic Autodromo Hermanos Rodriguez with seating for around 40,000 spectators.

Formula E CEO Alejandro Agag said:
“We are delighted to be taking Formula E to Mexico City. This is one of the world’s great cities, with a rich heritage and passion for motorsport. I’m confident the fans will create an amazing atmosphere and make the Mexico City ePrix one of the most memorable races of the season.”​

Alejandro Soberon, President and CEO of CIE added:
"For OCESA it is an honour to open the doors to Formula E to the just newly-renovated Autodromo Hermanos Rodriguez track. A circuit that is positioning itself day-by-day as the temple of motorsport.”​

Miguel Angel Mancera, Major of Mexico City also added:
“Staging events such as Formula E is helping to make Mexico City one of the ‘sports capitals’ of the world. After the success of the Formula 1 Grand Prix, the addition of the Formula E race shows that the Hermanos Rodriguez racetrack is the perfect place for all kinds of racing events and is a key part of the work that the Mexico City government has undertaken to enhance our tourist attractions.”​

Salvador Duran (Trulli Formula E Team driver) said:
“Formula E is a great championship that produces fantastic races among top-line drivers and I am sure the Mexican fans are going to love the races. The sound of the cars will be totally new to them, but I know that once they see the quality of the action they are going to be hooked.”​

Tickets for the race will go on sale on December 7 with prices starting at 350 Mexican Pesos (approx. 19 Euros).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

Jaguar je najavio povratak utrkivanju počevši sa 3. sezonom Formula E prvenstva (2016/2017) uz podršku Williamsa
http://www.williamsf1.com/advanced-engi ... rntoracing
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: FORMULA E

Post Postao/la speedy56 »

I Trulli je nakon debakla od ovd sezone napustio prvenstvo.
Jag popunjava njihovo mjesto.

Edit:
Villeneueve više neće voziti FE
http://www.motorsport.com/formula-e/new ... 68557/?s=1

Mijenja ga Conway (kojem će voziti kraj momčadkosg kolege iz Toyote)
http://www.motorsport.com/formula-e/new ... ri-669255/
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA E

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:I Trulli je nakon debakla od ovd sezone napustio prvenstvo.
Jag popunjava njihovo mjesto.

Edit:
Villeneueve više neće voziti FE
http://www.motorsport.com/formula-e/new ... 68557/?s=1

Mijenja ga Conway (kojem će voziti kraj momčadkosg kolege iz Toyote)
http://www.motorsport.com/formula-e/new ... ri-669255/
Šteta za Villeneuve-a. :( :(
I gdje će sad?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA E

Post Postao/la F1NAC »

Srati okolo po F1
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

na aerodromu na kojem se prošle sezone vozila Formula E utrka u Berlinu ove godine nisu u mogućnosti voziti jer su tamo smještene izbjeglice pa su utrku preselili u grad

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: FORMULA E

Post Postao/la speedy56 »

Abt-ov POV video iz bolida Formule E (po pogledu retrovizorima se vidi da je kamera na razini očiju unutar kacige)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mTdJucZ ... e=youtu.be[/youtube]

Izgleda da Audijevi vozači vole snimati ovakve stvar, Christofer Mies je složio nekoliko videa u s R8 LMS, a i di Grassi je bio jedan od prvih koji je to napravio u f1 bolidu
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

ako nekog zanima, službeni live stream iz Meksika
https://www.youtube.com/watch?v=RUNiVhRzBeg


Meni se sviđa kako su složili stazu za Formula E utrku...malo me iritiraju konstantne šikane, ali tako je to na svim stazama u Formula E pa ok...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

Team Aguri (da Costa i Duran) ovaj vikend voze u Gulf bojama
slika


a navodno bi ovaj deal trebao biti dugoročan i nastaviti se i nakon Meksika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: FORMULA E

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:Team Aguri (da Costa i Duran) ovaj vikend voze u Gulf bojama
https://pbs.twimg.com/media/CdXhvQ-WwAAEIPT.jpg:large


a navodno bi ovaj deal trebao biti dugoročan i nastaviti se i nakon Meksika
Tako dobar vozač, a vozi sranje od utrka :roll:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

neznam što je u Formula E natjecanju sranje, osim ako tebi osobno ne paše da se vozaju na struju...

Jučer je D'Ambrosio osvojio pole ispred dosta bržih Prosta, Di Grassija, Abta i Buemija koji je pogriješio u svojem superpole krugu. Prvih 20-ak krugova je držao vodstvo, nitko ga nije mogao proći i kad su izašli iz bokseva i dalje je bio u vodstvu. Di Grassi je krug-dva nakon iskoristio svoj Fan Boost i pretekao D'Ambrosija za vodstvo te odjurio naprijed, dok su se Buemi, Prost i Abt pokušavali (uglavnom neuspješno) probiti ispred. Buemi je uspio, ali je morao vratiti mjesto D'Ambrosiju jer je presjekao šikanu, Prost je ispao iz borbe tako što je dobio drive through zbog nesigurnog napuštanja boksa, dok se Abt razbio u zadnjem krugu.

Di Grassi je pobjedio, ali je kasnije diskvalificiran zbog prelaganog bolida (1,8kg ispod dopuštene minimalne težine) tako da je D'Ambrosio svojom krvavom borbom nakraju neočekivano zaradio pobjedu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: FORMULA E

Post Postao/la speedy56 »

Di Grassi fakat nema sreće... u Berlinu su ga prošle godine diskvalificirali zbog jedne rupe (ako se dobro sjećam, znam da su neku sitnicu prčkali oko bolida), a sad zbog 1,8kg. I u oba slučaja DAmbrosio uzeo pobjedu :) Prošle godine ga je to možda i koštalo naslova, a moglo bi i ove ako se Buemi skulira i prestane raditi greške u kvalifikacijama.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA E

Post Postao/la Cuky »

sa Formula E stranice
Lucas di Grassi has been excluded from the result of the Mexico City ePrix, handing victory to Jerome D’Ambrosio.

Di Grassi’s Abt Schaeffler car that he used for the first part of the race, was found to weigh 886.2kg, 1.8kg under the 888kg minimum. Abt has decided not to appeal the decision.

The decision means di Grassi is now 22 points behind Sebastien Buemi, who is promoted to second place. Nico Prost moves up to third, and the Renault e.dams driver also gains two more points for setting the Visa Fastest Lap after D’Ambrosio’s best effort was removed for being set while cutting a chicane.

Loic Duval remains classified fourth but was handed a 15-second penalty for repeatedly cutting the chicane and then ignoring the black and white flag he was shown for this offence.

Robin Frijns is promoted to fifth, Sam Bird to sixth, Daniel Abt to seventh, Nick Heidfeld to eighth, Stephane Sarrazin to ninth, while Bruno Senna now collects the final point in 10th.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori