Moj najdraži trenutak u povijesti Formule 1

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Gogy je napisao/la:
Senna je napisao/la:Mada tu utrku nisam vidio cijelu, nego već u skraćenoj verziji. Bila je to utrka za V.N. Monaka 1984. godine. Koja se vozila po kiši i posebno mi se dojmila. Naime Senna je vozio slabašnog Tolemana i u utrku je startao s 13 pozicije. Tokom utrke pretekao je Winkelhocka, Laffitea, Rosberga, Alboreta, Arnauxa, Laudu i de Angelisa, nakraju došao na sedam sekundi iza vodećega Alaina Prosta u McLarenu. A onda sranje :x prokleti Jackye Ickx (voditelj utrke) prekida utrku na inzistiranje Prosta, dok uvijeti i nisu bili tako neregularni. :( Uvjeren sam da bi upravo ovo bila Sennina prva pobjeda.
Da, nakon šta bi koju utrku kasnije diskvalificirali Bellofa i Tyrrell iz svjetskog prvenstva. I pod uvjetom da bi Sennin bolid s oštećenim ovjesom izdržao do kraja utrke.
Neznam bi li izržao :?
Ja sam čuo da je Tyrrell varao. Njihovi bolidi su bili lakši od dopuštenog i da su u gorivo tijekom nadoljevanja miješali olovne kuglice koje su im na kraju pomogle da na kraju utrke imaju regularnu težinu. :p
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

tex je napisao/la: :amen: stari su ljudi našli svoje zanimacije
čujte nemam nikaj protiv toga, dobro je znati povjest, ali vi pričate o događajima koje su se dogodile oko mog rođenja :utjeha:
zašto ne prijeđete u bližu prošlost, recimo unatrag 10 g., onda bi znao o čemu je riječ
Ha ćuj ja još tada nisam bio ni u planu a kamoli se rodio :lol: ali svejedno me više zanima ono što se događalo prije
marko
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 361
Pridružen/a: 17 lis 2005, 18:07
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la marko »

Definitivno najdraži trenutak je 1984 i V.N.Monaca i Senna u Tolemanu.Pokazao je sav svoj talent i nitko tako nešto nije mogao ponoviti.Apsolutno Senna je vladar Monaca staze na kojoj se vide pravi vozači(tj razlikuju se bolji od lošijih vozača).Tad je trebao odnijeti pobjedu i po meni Prost ne bi mogao zadržati poziciju(osim sudara ;) )Ali legenda je sve nadoknadila u kišnom Portugalu i upisao prvu pobjedu a poslije su uslijedile mnoge.
Gogy
Veteran
Veteran
Postovi: 2632
Pridružen/a: 13 vel 2005, 16:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Post Postao/la Gogy »

tex je napisao/la:samo me zanima gdje se može pogledat ili nabavit sve utrke od početka postojanja f1 pa sve do danas. rado bi hto vidjet na djelu majstore svojih vremana
U mene. Ne baš sve, ali znatan broj njih. :bye:
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

pretpostavljam da imaš ogromnu kolekciju utrka i materijala vezanih uz f1?! na kolko to procjenjuješ?
ono, kolko bi me koštale kopije? il bar par komada ;)

mi ja nisam upučen u povijest previše, a htio bih vidjeti neke velike utrke. senna, prost, schumacher u počecima i sl.
slika
Gogy
Veteran
Veteran
Postovi: 2632
Pridružen/a: 13 vel 2005, 16:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Post Postao/la Gogy »

tex je napisao/la:da a kako doći do tebe ako se smije znat?
Pomoći trikova... :p

BTW, iskoristi blagodati PM-a...
slika
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

Gogy!
jesu li materijali magnetnog zapisa ili ima stogod digitalnog? vjerojatno dosta toga u papiru!?
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Gogy
Veteran
Veteran
Postovi: 2632
Pridružen/a: 13 vel 2005, 16:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Post Postao/la Gogy »

Kakav papir?! :shock: Sve je u digitalnom obliku.
slika
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

Gogy je napisao/la:najlipši trenutak bia suzuka 2000.,kad je schumi osvojia svoj 3.naslov svjetskog prvaka u formuli 1,a 1. u ferrariju!
Drito taj...slika

Kako je sretan bio...mislim da mu je to najdrazhi naslov ikada. A i u Ferrariu su bili presretni...vratio im je naslov konstruktora nakon 21 godine chekanja...
Inache, ne pratim F1 dugo (kojih 10-ak godina slika ) ali to mi je bio jedan od najljepshih trenutaka u F1.
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

Gogy je napisao/la:Kakav papir?! :shock: Sve je u digitalnom obliku.
ma da!?
da mi je znati oklen ti
:?:
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Gogy
Veteran
Veteran
Postovi: 2632
Pridružen/a: 13 vel 2005, 16:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Post Postao/la Gogy »

FICHO je napisao/la:
Gogy je napisao/la:najlipši trenutak bia suzuka 2000.,kad je schumi osvojia svoj 3.naslov svjetskog prvaka u formuli 1,a 1. u ferrariju!
A i u Ferrariu su bili presretni...vratio im je naslov konstruktora nakon 21 godine chekanja...

Vozački naslov im je vratia nakon 21 godinu... :p
slika
Gogy
Veteran
Veteran
Postovi: 2632
Pridružen/a: 13 vel 2005, 16:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Post Postao/la Gogy »

gradski je napisao/la:
Gogy je napisao/la:Kakav papir?! :shock: Sve je u digitalnom obliku.
ma da!?
Da... :p
gradski je napisao/la:da mi je znati oklen ti
:?:
Snima, nabavlja...
slika
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

Gogy je napisao/la:Vozački naslov im je vratia nakon 21 godinu... :p
Pardon slika

Gogy, chitam tvoje postove i vidim stvarno dugo pratish Formulu 1 i puno znas o njoj...svaka chast! slika
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

Gogy je napisao/la:
FICHO je napisao/la:
Gogy je napisao/la:najlipši trenutak bia suzuka 2000.,kad je schumi osvojia svoj 3.naslov svjetskog prvaka u formuli 1,a 1. u ferrariju!
A i u Ferrariu su bili presretni...vratio im je naslov konstruktora nakon 21 godine chekanja...

Vozački naslov im je vratia nakon 21 godinu... :p
konstruktorski naslov su osvojili godinu prije 1999, ako se ne varam, a slomljena noga u GB, je onemogućila i vozački
inace sam veliki ljubitelj EI, vise kao osobe nego vozaca, ali ona blamaza u D je bila stvarno ponizavajuca
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

tex je napisao/la:mislim da zamjenio prvi vozač toyote njihove prve sezone ali da me ubiješ ne zmislim se kako se zove
Mika Salo ako se na varam ;)
slika
ms_paint
Postovi: 17
Pridružen/a: 28 svi 2006, 15:54
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la ms_paint »

Gogy je napisao/la:teško se odlučit,toliko je toga schumi osvojia,ali ako se baš moran odlučit onda ću reć da mi je najlipši trenutak bia suzuka 2000.,kad je schumi osvojia svoj 3.naslov svjetskog prvaka u formuli 1,a 1. u ferrariju!
definitivno ;) ;)
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

gradski je napisao/la:1988 Suzka!
Jedan sudar!
Jedan slomljen nos!
Cijeli krug bez nosa!
Ulazak u BOX!
Izlazak i unistenje najboljih krugova i na kraju prvi, pa....
"#$%&%$## Balestre.... P.... ti M.....

i 1994 Donnington!
Jedna kisa!
Jedan Ford kupljen kod Coswortha!
I...
ma ko nije gledao neka pogleda, a ko je zna da je to bez rijeci
Pozdrav
Slazem se!!!!mogla bi jos npr.proci Monte Carlo 1984...ili npr.Spanjolska 1986 i pobjeda za koji metar...ili Monte Carlo 1992...Balestre,ped...... francuska,poklanja naslov(suzuka 1989)...ona konferencija poslije trke...uz 01.05 u Imoli,moj natuzniji trenutak u F1...i samo jedan ispravak netocnog navoda :-)) ta Suzuka o kojoj pricas bila je 1989!!!...no nema veze,slazemo se oko ostalog
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

tex je napisao/la:nije padal nikakva kiša, nego je bilo sunčano
schumi i hill borili su se od samog početka utrke i negdje sredinom utrke su se sudarili i hill je odusto, a schumi je nastavio ali nije završio u bodovima. kad se znanolo da je hill odusto u boksu schumija su slavili jer je schumi posto po prvi put prvak sa malom prednosti ispred hilla
ovaj podatak je netocan...Schumi osvaja prvi naslov 1994 kad u Adelaideu udara u zid pa se vraca na stazu i namjerno udara u Hilla koji ga nastoji preteci...Schumi odnmah odustaje,a Hill se dovuce do boksa i tu mu je kraj
Avatar
ferrariboy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1438
Pridružen/a: 17 tra 2005, 11:06
Navijam za: Nikoga
Lokacija: opatija
Kontakt:

Post Postao/la ferrariboy »

goran007 je napisao/la: pa se vraca na stazu i namjerno udara u Hilla koji ga nastoji preteci...
evo, još si jednom dokazao koliki si biser :roll:
na takve nije vrijedno riječi trošit
slika Champions forever slika

"...every year we have a champion, but there isn't a legend every year ..."
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

ferrariboy je napisao/la:
goran007 je napisao/la: pa se vraca na stazu i namjerno udara u Hilla koji ga nastoji preteci...
evo, još si jednom dokazao koliki si biser :roll:
na takve nije vrijedno riječi trošit
kaj je netocno,biseru...nije ga mozda udario tako kako pise...Patrick Head ti je poslije izjavio da nisu imali sud zbog Sennine pogibije da bi tuzili Benneton i Michaela
Avatar
ferrariboy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1438
Pridružen/a: 17 tra 2005, 11:06
Navijam za: Nikoga
Lokacija: opatija
Kontakt:

Post Postao/la ferrariboy »

goran007 je napisao/la:
ferrariboy je napisao/la:
goran007 je napisao/la: pa se vraca na stazu i namjerno udara u Hilla koji ga nastoji preteci...
evo, još si jednom dokazao koliki si biser :roll:
na takve nije vrijedno riječi trošit
kaj je netocno,biseru...nije ga mozda udario tako kako pise...Patrick Head ti je poslije izjavio da nisu imali sud zbog Sennine pogibije da bi tuzili Benneton i Michaela
nije ga udario nego zatvorio, pa je ovaj lupio njega.
pitaj mamu da ti kupi naočale. :roll:

a što se heada tiče, sere. nisu imali nikakvih dokaza osim onih koje su im servirali britanskih 24h

uostalom za šta su ga mogli tužit? smetanje hillu u utrci :lol:
slika Champions forever slika

"...every year we have a champion, but there isn't a legend every year ..."
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Evo da se malo umiješam ;)
Pogledajte snimku i recite da ga Schumi nije preopasno i nepropisno zatvorio? Kad ga nije već lupio mislim, jer jer ovako zatvorio=lupio ga je sa strane, oštar potez prema protivniku, gdje je trebao Damon? U zid? Ili pustiti ga? Damon mu je prešao polovicu bolida a ovaj naglo skreće prema njemu. Ako to nije namjerno nepropisno zatvaranje (ma lupanje u bolid ne zatvaranje) onda ne znam što je.

http://www.youtube.com/watch?v=kaqWSloTpgo
Avatar
ferrariboy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1438
Pridružen/a: 17 tra 2005, 11:06
Navijam za: Nikoga
Lokacija: opatija
Kontakt:

Post Postao/la ferrariboy »

vidi se jasno da se hill zaletio i očekivao da će ga pustit.
schumacher je branio svoju poziciju i upitno je jel bolid bio preko pola?
ako i je, onda je to jer ga je hill preforsirao dok je ulazio u zavoj. dakle zaletio se i kasno kočio(ali oštro) pa sad tu izgleda ko da je stvarno bio preko pola. ustvari to je lakat zavoj sa sporim izlazom i ulazom.
nije to sad klasična priča o pola bolida jer se radi o 10 metara :!:

po meni, čisti trkaći incident. pogledajte ono u maleziji sa fisichellom i webberom. ako je to bio trkaći incident onda je ovo definitivno
slika Champions forever slika

"...every year we have a champion, but there isn't a legend every year ..."
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

ferrariboy je napisao/la:...onda je to jer ga je hill preforsirao dok je ulazio u zavoj. dakle zaletio se i kasno kočio(ali oštro) pa sad tu izgleda ko da je stvarno bio preko pola...
ma :lol2:
po tvojim riječima ispada da je Hill MORAO usporiti i pustiti Schumija koji se trenutak prije toga dobro očešao o zid, oštetio bolid (nije sigurno ali zanimljivo slijedi...), nakon povratka na stazu vrludao lijevo desno (vršio korekcije volanom na desnu stranu? ali ja nisam ekspert da bih mogao reći da mu je udarac razbio nešto na bolidu) da bi ga Hill, u većoj brzini naravno, pa utrkuju se (neću reć sa ispravnim bolidom) sustigao i uvalio mu se s desne strane i naravno da je naglo kočio kad je Schumi KRENUO PREMA NJEMU. Pogledaj malo snimku iz Hillovog bolida i pogledaj s kojim dijelom benettona ga je Schumi sašio. Hill nije bio pre-brz da ne bi taj zavoj mogao preći po pasici recimo, i prešao bi da mu je Schumi dao mjesta, što je i morao. Ovo je bio Hillov zavoj. Da, trkaći incident, ali Schumacherov incident.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

ferrariboy je napisao/la:...pogledajte ono u maleziji sa fisichellom i webberom...
Da, trkaći incident, misliš reći da je Fisico namjerno brzo uletio, kasno kočio, proklizao i ponio Webbera sa sobom? Incident, ali Fisichellin, jer je u želji da ostane ispred napravio katastrofalnu grešku. Evo ti link pa vidi kako je reno radi velike brzine počeo kliziti prema desno i naletio na Webbera.
http://www.youtube.com/watch?v=eAmXniRsM80
Ali ima velika razlika između ova 2 incidenta. Dok je Fisico kočio (malo, puno?) kasnije poslije duge ravnice, a tu i 2 metra igraju ulogu u prebrzom ulasku u zavoj, Schumi i Hill su se dotaknuli pri (relativno) niskoj brzini. I Schumi je MOGAO dati Hillu prostora i oboje bi ostali u trci (hm, ili samo jedan?) dok je Fisicova greška počela na početku kočenja u tom zavoju. Prekasno. I definitivno nije mogao izbjegnuti Webberov bolid jer bi isto ovako klizao i da webbera nije bilo. Da, nije smio tako brzo uletiti u zavoj. Kao što ni schumi nije smio tako naglo zatvoriti vrata s bržim bolidom s desne strane (koji se, zamisli, zaletio, sram ga bilo ;))
Prokarakterizirajmo i Fisichellinu i Schumijevu grešku kao vozačku, ali je i dalje njihova greška i krivi su.
Odgovori