Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Ako jesu onda bi Mercedes trebao njima placat da ostanu s njima i bit sponzor petronasu a ne obrnuto.
Nisu izmislili toplu vodu, ali jesu mlaku vodu koja je rađena za Mercedesov motor još od samih početka
Vjerojatno nemaju ništa puno naprednije gorivo nego Shell ili bilo ko drugi, ali je njihovo pic-pic passend za Mercedesovu mašinu, isto kao što je Shell za Ferrari. Tu je razlika

Najveća razlika je kaj bi malo kasnije dobivali nadogradnje motora.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

krivo si skužio Ćale...elektroniku, barem hardverski dio koji to sve "mudruje, zaključuje i kontrolira" svi imaju isto. To je od 2008. tako, svi i dan danas imaju McLarenovu elektroniku u svom bolidu (doduše napredniju verziju od one prve, nova je uvedena 2014. sa ovim hibridima jer ima puno više stvari za kontrolirati). Ono što momčadi svaka zasebno rade su programi koji upravljaju tom elektronikom, upravljaju radom motora, kako se pali smjesa u cilindrima i sl. a to sve može donijeti do iskorištavanja 100% potencijala motora ili možda 95%...a da ne govorim o tome kako to utječe na prijenos snage na podlogu, kako MGU-H i MGU-K zajedno sa baterijom daju dodatnu snagu ili spriječavaju turbo rupu ili pune bateriju...zato imamo npr. prilike vidjeti da se sa identičnim motorom neke momčadi muče pri izlascima iz zavoja, dok druge nemaju tih problema...ili neke imaju problema sa pouzdanošću dok druge nemaju...jednostavno tvornička momčad je uvijek tu u prednosti jer razvija taj motor kako odgovara njihovom bolidu i u paru sa njihovim dobavljačem goriva, dok se kupci moraju prilagoditi najbolje što znaju.

Uostalom, McLaren je 2014. imao Mercedesov motor pa su završili iza Williamsa te jedva ispred Force Indije...znači njihov problem nije samo motor i to još tamo od 2012-2013...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: Uostalom, McLaren je 2014. imao Mercedesov motor pa su završili iza Williamsa te jedva ispred Force Indije...znači njihov problem nije samo motor i to još tamo od 2012-2013...
Onda JE BILA i šasija problem, ali mislim da danas to nije slučaj, nije danas to više onaj isti McLaren kao tih godina
Nebi oni bili ovako između Q2 i Q3 da još i šasija niš ne valja kao motor

Navodno da su zbog Honde u Kanadi gubili 1,3s ("insiderske info" - ajmo to onda uzeti s jakojako puno rezerve i to prepoloviti, dakle nekih 7
desetinki, to je tu negdje već, područje oko Red Bulla i sporijih Merca i Ferrarija)
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Čini se da se McLaren opet upišao kao i u Španjolskoj
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la dmarijon »

Samo neka se trkaju.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Vuksa_KC »

Naklapanje još uvijek, ništa službeno. Tim gore ovi u drugom članku pišu da Mclaren uzima Merc da zadrži Alonsa, a njega plaća Honda, ne McL.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

bit će dobro ako i dalje ne budu super konkurentni sa Mercedesom u zadnjici...onda će se prvu godinu pravdati da je to zato jer su "kasno donijeli odluku o promjeni dobavljača i nije bilo vremena za super detaljni razvoj kao kod suparnika koji su već ranije znali tko će ih pogoniti", a onda 2019. nema isprike više...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Savjetovao bih ti dmarijone da ukoliko vidiš takve vijesti na noname siteovima vezano za F1, da probaš nać neki izvor tipo autosport ili njihov satelit motorsport.com pa da bude kredibilnije. Ovo su čisti clickbaitovi. Još pogotovo ovi wnb hrvatski portali koji žive samo od c/p :D.

BUMP: Uzrok kvara navodno je otkazalo koljenasto vratilo. Moguće uslijed vibracija s kojim Honda ima probleme
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kako ne, ista izlika kakvu i Wolf ima sad za Ferrari i kad su oni počeli to razvijati bolid za 2017.
Dakle, McLaren ima izliku sve do novog ciklusa 2022. ili koje. :D
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la dmarijon »

F1NAC je napisao/la:Savjetovao bih ti dmarijone da ukoliko vidiš takve vijesti na noname siteovima vezano za F1, da probaš nać neki izvor tipo autosport ili njihov satelit motorsport.com pa da bude kredibilnije. Ovo su čisti clickbaitovi. Još pogotovo ovi wnb hrvatski portali koji žive samo od c/p :D.
+
Samo neka se trkaju.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

Adam Coope F1 novinar/analitičar motorsporta se malo zaigrao i napisao SF članak o tome tko je sve u "radaru" kao dobavljač motora u slučaju da se "raskine" sa Hondom...ima tu svega od Ferrarija, Mercedesa, Alfa Romeo (čisto da ne bi bio Ferrari), Renaluta...izostavio je Daciu, WV, KIA-u, Volvo, MAN i SCANIU... :roll:
https://www.motorsport.com/f1/news/opin ... eo-919226/
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Toon je napisao/la:Adam Coope F1 novinar/analitičar motorsporta se malo zaigrao i napisao SF članak o tome tko je sve u "radaru" kao dobavljač motora u slučaju da se "raskine" sa Hondom...ima tu svega od Ferrarija, Mercedesa, Alfa Romeo (čisto da ne bi bio Ferrari), Renaluta...izostavio je Daciu, WV, KIA-u, Volvo, MAN i SCANIU... :roll:
https://www.motorsport.com/f1/news/opin ... eo-919226/
A baš to. Mislim ovakvi novinari visokog profila si dozvoljavaju ovakve tekstove bez da malo mućnu glavom... Massive clickbait article.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la:A baš to. Mislim ovakvi novinari visokog profila si dozvoljavaju ovakve tekstove bez da malo mućnu glavom... Massive clickbait article.
Baš tako momče sa sjevera Europe...kao da je doba "kiselih krastavaca" pa ne znamo o čemu drugom da pišemo...kao nema tema...

...a sad slijedi ispovijed...
Dugo sam lomio u sebi da li da ovo napišem ili ne...JA kao pasionirani navijač momčadi a ne pojedinaca...da li Mclaren treba ostati uz Hondu ili otići?...momčad mora ostati sa Hondom...alternativa je samo jedna – stvoriti vlastiti motor...kada govorimo o Hondi i Mclarenu i njihovom partnerstvu ja ću sentimentalno i naivno reći – "ovdje je riječ o nečemu većem...ovdje je riječ o prijateljstvu i uspjehu....o stvaranju povijesti...o četiri naslova u nizu...prijateljstvo je riječ koja nema neko veliko značenje u modernom shvaćanju..o.k. - ja sam zadrta primitivna balkančina kojoj je prijateljstvo Sveta riječ...i u dobru i u zlu...ne postoji u tome pojam IZDAJA i odlazak...zajebali su, jednom, dva put, tri put – ma nema veze prijatelja se čeka i neka zajebe još jednom -nikad to nije s namjerom...da imao je Mcl lijepih i ponosnih trenutaka i sa Coshwort-om i sa Porsche-om pa čak i sa Mercedesom...i to su prijatelji, prijatelji koje više nisu tu i ovo ih ne interesira – poštujem, ili su krenuli svojim putem jer misle da su veći od nas...Honda se koprca, pati i sramoti...momčad to mora raditi s njom zajedno...isto tako kada/ako dođu novi dani ponosa i slave – to treba slaviti zajedno...jebeš ugovore, papire i ostalo – kako ide ona od "pušenja" - "Kada je ptici u lošoj formi drug Tada ni ona ne leti na jug" ... jednostavno treba ostati i patiti....u dobru i u zlu...uvijek postoji odgovor - biznis, novac, biznis, interesi – ma ko vas jebe – moje vrijednosti su drugačije...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Nova evolucija MGU-H za oba vozača, također Alonso će isprobati i novi ICE
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

previše pritišće Alonso, raspast će se Honda
slika


EDIT:
https://www.facebook.com/F1Trolling/vid ... 063758532/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Otišao mjenjač Alonsu. Potvrdio BOullier.

Inače klopka za mjerenje brzine (kako bi rekli duo Blaž i Novak :biggrin:). ALonso ima noviji ICE (evolucija starog) dok Vandoorne ima stari
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la:Inače klopka za mjerenje brzine (kako bi rekli duo Blaž i Novak :biggrin:). ALonso ima noviji ICE (evolucija starog) dok Vandoorne ima stari
...to je to, još jedna evolucija i najbolji smo...ako ćemo prema postotku napredovanja... :)
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

Wolff kaže da nema nikakvih razogovora sa McLarenom o mogućem dobavljanju motora sve dok ne bude službeno raskinuto sa Hondom
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... 2018-talks
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljiv detalj
McLaren Honda have totalled 555 grid place drops since 2015... 305 of those were just 2015!!
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

Bolid je završio utrku i još osvojio poneki bod...razlog da se navijač napije...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Alonso-champ »

Toon je napisao/la:Bolid je završio utrku i još osvojio poneki bod...razlog da se navijač napije...
Jer tako smo u mogucnosti :-)
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

sad još samo 3 boda pa ste izjednačeni sa Sauberom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Online
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la King iCool »

Samo se rugaj cuky ali pamtimo mi sve i vratit ćemo vam kad tad.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

Ko zna kad ce se McLaren vratiti ako otkace Hondu a predju na Mecku bice customer tim i nikad prvaci a ako ostanu na Hondi ja mislim da ce Honda tek sa novim uvodjenjem motora a to je 2021 biti konkurentna.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori