Pastor Maldonado

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la dmarijon »

elder je napisao/la:Iso miki neki ljudi ne prihvacaju jednostavno cinjenice. Bas me zanima kak bi @dmarijon razmišljal da je situacija bila obratna, vec znam sigurno ovo "on nije normalan, takvima nije mjesto u f1 itd itd "
Okrivio bi odmah Hamiltona, priznajem. Razlika je u tome što su mi Hamiltonove greške iritantne, a Maldonadove nisu toliko. Bez obzira na sve, tek naknadno mi je postalo potpuno jasno da je ovo bila isključivo Maldonadova krivica.
Sada nitko ne spominje Monte Carlo 2011. Što će reći: sada je 1:1 između njih dvoje. Maldonado je u monte carlu trebao zaraditi jedini dobar rezultat u 2011., da mu nije bilo Hamiltona.
Samo neka se trkaju.
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la goran007 »

nekad su mi takvi vozači bili simpatični,ali Maldonado mi definitivno nije...barem zasad :D
više mi je žao staroga Franka...konačno isporuči dečkima konkurentan auto i onda mu ovaj "tenkre" prosipa tolike bodove zbog svojih gluposti...jednu trku u posljednjem,drugu u predposljednjem krugu,jednu na FP-u...bili bi to lijepi bodovi,još jedan podij,a kad se na kraju svedu računi i pogleda ljestvica bit će da su i lijepi novci bačeni...
P.S Sennu ne diram ne zbog prezimena nego zato kaj mislim da je ipak ispod razine Maldonada
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la zvjerko »

Pošto moj zadnji post ovdje nije shvaćen na način kako je trebao biti (izglađeno tj pojašnjeno PP-om) nekako imam utisak da se isto dešava i sa tobom dmarijon... nitko ne dovodi u pitanje Maldonadovu krivnju bilo po slovu pravilnika, bilo po ljudskom osjećaju fer i korektnog ponašanja - ima sreće što se smrtna kazna ne nalazi na popisu FIA-inog pravilnika. Šalu na stranu, za ovaj potez bi ga stavio na led bar za utrku dvije!
Riječ je o tome da je "za tango potrebno dvoje" i, šta god pravilnik rekao o izguravanju sa staze, moje osobno mišljenje je da to nije fer i korektan potez ni u kojoj situaciji i nije mi potreban šubler da dvadeset puta odmjerim tko je bio gdje na stazi. Ipak meni nema nikakve veze ime vozača jer meni oni sami nisu ni iritantni ni antipatični i pokušat ću ne podleći navijačkoj sklonosti kad postam o nekom. Uglavnom branim druge vozače kad naprave glupost (kako god se zvali) ali kad pljuckam onda to nije po vozaču već potezu!
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la dmarijon »

To je idealna situacija, ali koliko god svi mi "pljuckali po potezu, a ne po vozaču" ne možemo protiv sebe. Kažem - svi mi.
Meni je osobno navijanje više manje bezveze. Zato i pratim formulu. Prvenstveno radi same formule, a ne favoriziranja vozača. Dakle, ako mislim da je netko napravio odličan potez, pohvalit ću ga bez obzira tko je. Ali kažem, ne možemo protiv sebe i sigurno smo negdje, pa makar i podsvjesno, pomalo subjektivni.
"pokušat ću ne podleći navijačkoj sklonosti "

Nevezano, također: Vergne je napravio tri puta veću glupost nego Maldonado, i isto tako izbacio vozača iz utrke. Ne pljuje se po njemu ni približno koliko po Maldonadu koji se usudio dirnuti u velikog Hamiltona i njegove navijače.
Samo neka se trkaju.
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la elder »

dmarijon je napisao/la:Meni je osobno navijanje više manje bezveze. Zato i pratim formulu. Prvenstveno radi same formule, a ne favoriziranja vozača. Dakle, ako mislim da je netko napravio odličan potez, pohvalit ću ga bez obzira tko je. Ali kažem, ne možemo protiv sebe i sigurno smo negdje, pa makar i podsvjesno, pomalo subjektivni.
"pokušat ću ne podleći navijačkoj sklonosti "

Nevezano, također: Vergne je napravio tri puta veću glupost nego Maldonado, i isto tako izbacio vozača iz utrke. Ne pljuje se po njemu ni približno koliko po Maldonadu koji se usudio dirnuti u velikog Hamiltona i njegove navijače.
Nisi ti jedno vreme navijal za Ferrari, Red Bull i Schumachera :) mozda sam u krivu, ali mislim da jesi. Tolko o tome

Za koju su se oni poziciju borili, a za koju hamilton i maldonado.
Darkness rises when silence dies
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la dmarijon »

- nakon toga za toro roso, williams, force indiu, mclaren, alena prosta, pa davora šukera.
Nema veze. Ne kužimo se i gotovo. A ovo s pozicijom...
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Dani »

Evo recimo ovako. Da je Sutil vozio ovaj bolid siguran sam da bi imao više bodova od Maldonada.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la dmarijon »

Sasvim moguće da bi imao više bodova. Ali sasvim moguće i da ne bi imao pobjedu - za razliku od Maldonada. Williams (frank) je dobio vreću novaca i prvu pobjedu nakon duuuugo vremena. Dobar izbor. I zato Maldonada ne bi previše kritizirao.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Igor18 »

Dani je napisao/la:Evo recimo ovako. Da je Sutil vozio ovaj bolid siguran sam da bi imao više bodova od Maldonada.
zašto si toliko siguran?
Michael is faster than you!!
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Dani »

Nemoj biti siguran da ne bi imao pobjedu. Teorije o gumama kruže i dalje. Sutil je vrhunski vozač koji je imao nesreću da uvijek bude u nekoj slabijoj ekipi. A ono što je vozio u FI odvozio je vrhunski ( sjeti se Monaka i Kimija ). I sigurno ne bi radio toliko grešaka.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Bibi »

Slazem se s Danijem.Vjerujem da bi Sutil svojim iskustvom i kvalitetom puno vise donio Williamsu nego Maldonado.Mozda je Pastor malo brzi vozac,ali definitivno nije konstantan.Kad vidim razne Vergneve,Ricciardove pa nazalost i Senne dode mi malo zal da nema Sutila...
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la spacedoc »

brz je ali agresivan je u 3PM
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Dani »

Mi ustvari ne znamo koliko je Maldonado brz. Jer iskreno, iako simpatiziram Sennu on nije mjerilo kvalitete. Je konstantan u skupljanju bodova , ali mu fali ono nešto. prošle godine Maldonado nije bio ništa brži od Rubensa, a on nije baš materijal za prvaka .

1 Sebastian Vettel German Red Bull Racing-Renault 392
2 Jenson Button British McLaren-Mercedes 270
3 Mark Webber Australian Red Bull Racing-Renault 258
4 Fernando Alonso Spanish Ferrari 257
5 Lewis Hamilton British McLaren-Mercedes 227
6 Felipe Massa Brazilian Ferrari 118
7 Nico Rosberg German Mercedes 89
8 Michael Schumacher German Mercedes 76
9 Adrian Sutil German Force India-Mercedes 42
10 Vitaly Petrov Russian Renault 37
11 Nick Heidfeld German Renault 34
12 Kamui Kobayashi Japanese Sauber-Ferrari 30
13 Paul di Resta British Force India-Mercedes 27
14 Jaime Alguersuari Spanish STR-Ferrari 26
15 Sebastien Buemi Swiss STR-Ferrari 15
16 Sergio Perez Mexican Sauber-Ferrari 14
17 Rubens Barrichello Brazilian Williams-Cosworth 4
18 Bruno Senna Brazilian Renault 2
19 Pastor Maldonado Venezuelan Williams-Cosworth 1

Mislim da je Sutil odvozio fenomenalnu sezonu, usporedi samo bodove.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Igor18 »

Ne možeš prošlu sezonu uzimat za neko mjerilo..

Pa prošlogodišnji Williamsov bolid valjda je daleko najlošiji njihov bolid u povijesti..
Ono je bilo teško smeće.

Sutil je dobar vozač, koji nikada nije dobio priliku u pravom bolidu.. On je vozač koji je konstantan..
Ali Williamsu je trebalo para, koje je Pastor donio, ali i uz pare donio je i sebe kao brzog i atraktivnog vozača..

Upravo tom agresivnošću Williamsu je dao 1. pobjedu nakon ohoho godina.
Mislim da je Pastor po sirovoj brzini, brži od Sutila, ali kao kompletan vozač rekao bi da je Sutil bolji.. dali bi Sutil to uspio? Ili bi se vozio (ne poput Senne jer on :roll: ) rezervirano i skupljao bod po bod.. ne znam

Vidjet ćemo kak bu se Pastor razvijao, fali mu iskustva ipak je on "novi" u F1. Sa iskustvom i brzinom koju ima mogao bi se razviti u kvalitetnog vozača.
Michael is faster than you!!
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Cuky »

Perez kaže da je "Stupid driver". Rekao je da se sa svima može boriti osim sa njime jer da on nema poštovanja prema drugim vozačima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la K1M1 »

Da, baš ga izvrijeđao. Rekao da je glup vozač i opasan po druge vozače i da svaki put nekom uništi utrku...
Šteta za Pereza, bio je brz i mogao je do 5.,6. mjesta doć.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la F1NAC »

K1M1 je napisao/la:Da, baš ga izvrijeđao. Rekao da je glup vozač i opasan po druge vozače i da svaki put nekom uništi utrku...
Šteta za Pereza, bio je brz i mogao je do 5.,6. mjesta doć.
ima pravo , ovaj tip nije racer nego je opasnost za druge. :roll: Ovakvi ne trebaju u F1 . kao da ide s ciljom " ili ja ili niko"
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Kenny »

Malo sam se nasmijo kad sam čuo taj interviju na onu rečenicu da riskiraju živote. Kako bi ti vozio bolid prije najmanje 20 godina kada stvarno nisu bili sigurni da će preživit trku, ako misli da riskira život neka se povuče na kraju sezone i uloži lovu u nešto pametno i uživat će čitav život, a ako propoadne može uvjek radit neko sranje di mu život nije ugrožen za 2000kn

EDIT: Trkaći incident po meni, malo je gripa izgubio i to je to, po meni je veće sranje napravio da u tom zavoju Raikkonenu nije ostavio mjesta i izguro ga sa staze
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Cuky »

Stvar je u tome, a rekao je i Perez i komentatori na Sky-u da su jutros na sastanku vozača dogovorili da ukoliko vozač koji pretiče dođe sa prednjim krilom u ravninu sa zadnjim kotačem vozača ispred onda ovaj iza ima prednost. Također, Perez je rekao da je Maldonado dva puta mijenjao putanju. I napokon da je netko imao hrabrosti reć istinu što svi misle o Maldonadu. Da nema Venezuelu iza sebe već bi davno on pa-pa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:Stvar je u tome, a rekao je i Perez i komentatori na Sky-u da su jutros na sastanku vozača dogovorili da ukoliko vozač koji pretiče dođe sa prednjim krilom u ravninu sa zadnjim kotačem vozača ispred onda ovaj iza ima prednost. Također, Perez je rekao da je Maldonado dva puta mijenjao putanju. I napokon da je netko imao hrabrosti reć istinu što svi misle o Maldonadu. Da nema Venezuelu iza sebe već bi davno on pa-pa
Koliko sam ja Mcnisha razumio da je rekao da je trkaći incident

Znači od ove trke ovo nevrjedi?
Cuky je napisao/la:
prednost ima onaj tko je na unutrašnjoj strani ako je sa bar pola bolida ispred. Oni su bili poravnati a po tome je prednost za zavoj imao Hamilton. Hamilton je i prvi došao do apexa i to je kako god tko htio prikazati njegov zavoj
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
padobranac
Početnik
Početnik
Postovi: 295
Pridružen/a: 05 kol 2009, 18:11

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la padobranac »

Kenny je napisao/la:
EDIT: Trkaći incident po meni, malo je gripa izgubio i to je to, po meni je veće sranje napravio da u tom zavoju Raikkonenu nije ostavio mjesta i izguro ga sa staze
potpuno se slažem. u pereza je proklizao, a kimija je izgurao
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:Znači od ove trke ovo nevrjedi?
Cuky je napisao/la:
prednost ima onaj tko je na unutrašnjoj strani ako je sa bar pola bolida ispred. Oni su bili poravnati a po tome je prednost za zavoj imao Hamilton. Hamilton je i prvi došao do apexa i to je kako god tko htio prikazati njegov zavoj
Nije rečeno za ubuduće, rečeno je samo da su se tako jutros dogovorili za današnju utrku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Dani »

Ma rekao sam vam je već prije. Ništa od njega. Nije mu ovo prvi , a sigurno ni zadnji incident. To datira još iz nižih serija.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Zna li ko koji je ovo incident od početka sezone u kojem učestvuje Maldonado :?: , ako se to može uopšte i izbrojat. :roll:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pastor Maldonado

Post Postao/la Cuky »

oni koje sam ja siguran:
*Zabijanje u zid u Australiji
*Namjerno udaranje u Pereza na FP3 u Monaku
*Izbacivanje Hamiltona u Valenciji
*Izbacivanje Pereza u Britaniji

To su oni za koje sam siguran, možda ima još koji ali se ne sjećam
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori