Robert Kubica [#88]

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
kimi&pablo.u.bmw
Početnik
Početnik
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 stu 2008, 17:03
Ja sam: Vozač

Re: Robert Kubica

Post Postao/la kimi&pablo.u.bmw »

2007 je preziveo sretno
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Robert Kubica

Post Postao/la kowalski »

Igore, ničim me nisi demantirao.

Činjenica je da nema referentne točke na osnovu koje se da zaključiti da je Kubica u klasi s navedenima.

Možda je, možda nije. To se tek treba vidjeti. Ono što je sigurno, bolji je od Petrova. :D

Tako da, ostajem pri definiciji.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Igor18 »

Pa ako se gledaju samo osvojeni naslovi onda se sigurno ne može uspoređivat.
Ali ja smatram da se "klasa" vozača nebi trebala uspoređivati sa brojem osvojenih naslova.
Ponavljam, tvoje je mišljenje koje poštujem da on nije u klasi navedenih vozača, moje mišljenje gledajući samo vožnje koje je pokazivao da je on apsolutno u toj klasi. Ničim me neće nitko uvjerit da je Vettel za klasu bolji vozač od Kubice. Po čemu? Sjeo je u automobil koji je 3 puta bolji od svih ostalih na gridu i osvojil naslov bez problema. (još kaj je najgore skoro ga je i popušio u zadnjoj utrci od znatno lošijeg ferrarija te sezone.
Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Kenny »

kowalski je napisao/la:
mrd je napisao/la:To je samo moje mišljenje. Vidim da svi nabrajate Alonso, Hammilton, Kubica... pa mi to malo zapalo za oko. Istina Kubica je pokazivao potencijal u slabom renou i puno se očekivalo od njega, šteta što ga sada nema, bilo bi zanimljivo gledati šta bi on radio zajedno sa Petrovom (ili Petrovim) .
Kubica ne ide u istu rečenicu s Alonsom, Hamiltonom, Vettelom.

1. Nema naslov
2. Odakle vam da je "izvlačio max" lani iz Renaulta (je u odnosu na poluamatera rookiea Petrova)?
3. Dok je bio u BMW-u nije pokazao da je bolji vozač od Heidfelda
4. Tip ima jednu jedinu pobjedu, i to sretnu
Da nije jedan od najboljih nebi se 2008 borio za prvenstvo do zadnje, ili predzadnje trke s bolidom koji se nije razvijo od Kanade
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Robert Kubica

Post Postao/la gringo73 »

Pomalo očekivano; najvjerojatnije ništa od povratka u trke ove godine. "We'll probably get him to test on a Friday at some point during the year, but I'm sure his return is not possible this year." - reče Lopez, predsjednik predsjedništa Renaulta. Link
slika
Avatar
Centurion
Test vozač
Test vozač
Postovi: 593
Pridružen/a: 30 sij 2011, 10:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Centurion »

gringo73 je napisao/la:Pomalo očekivano; najvjerojatnije ništa od povratka u trke ove godine. "We'll probably get him to test on a Friday at some point during the year, but I'm sure his return is not possible this year." - reče Lopez, predsjednik predsjedništa Renaulta. Link
a to sam i očekivao, mislim da će biti sindrom Masse, još će on biti (sljedeće godine) u F1 ali se neće vratiti u potpunosti, pa smrskali su mu ruku... to će biti problema, bolit će ga, a i malo će sigurno smanjiti svoju agresivnost...
ali on će nama ostati zauvijek u srcima <3
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Forza »

gringo73 je napisao/la:Pomalo očekivano; najvjerojatnije ništa od povratka u trke ove godine. "We'll probably get him to test on a Friday at some point during the year, but I'm sure his return is not possible this year." - reče Lopez, predsjednik predsjedništa Renaulta. Link
Još če bit duga rehabilitacija i kako Lopez kaže... ako se oporavi, da bar radi par krugova na petkovim treninzima bit če više nego čudo.
slikaslikaslika
Avatar
sennacher
Početnik
Početnik
Postovi: 170
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 15:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel

Re: Robert Kubica

Post Postao/la sennacher »

Neki očito gledaju utrke kroz live timing i ona slova i brojkice na TV-ekranu, ali može se F-1 i gledati tako da se pažnja obrati na vožnju što je po mom mišljenju i njezina glavna svrha.
Uspoređivati vozače samo kroz brojke i suhu statistiku meni je neprihvatljivo. Naslove su osvajali i neki koji nisu trebali ali ostali su zapisani u povijesti kao svjetski prvaci. Hill je jedva i u superiornom autu zgrabio jedan, odmah iza njega Villeneuve koji nije do koljena svom tati koji pak (nesretno) nije stigao dohvatiti nijedan. A ova dvojica imaju po jedan naslov jednako kao i jedan Mansell ili (ako baš moram to reći) Kimmi.
Rekao bih još samo da je i Senna po vožnjama zaslužio više od 3 naslova što nije malo, ali u njegovom slučaju ipak premalo (predugo se zadržao u McLarenu koji je prestao biti dovoljno konkurentan u to vrijeme, ali očito je po prirodi bio vrlo odan ekipi).
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Igor18 »

Michael is faster than you!!
biga
Postovi: 9
Pridružen/a: 11 lip 2011, 17:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kubica

Re: Robert Kubica

Post Postao/la biga »

meni je o njemu fascinantno to što je prošlu i pretprošlu sezonu bio vozač sa najmanje napravljenih grešaka u utrci.
pretprošle sezone samo jednu grešku je napravio!! i to kad se ukopao u pjesak( ne sjećam se koja je utrka bila)...
tako da je on definitivno jedan od boljih vozača. uvijek je prosjek, ne oscilira mnogo iz utrke u utrku što je po meni najvažnije.. zna izvući jako mnogo iz formule što je dokazao u BMW-u(pa šta god tko pričao o tome) i u renaultu. šteta pa je ozljeđen ove sezone jer kako je Reanult počeo prvu trku, rekao bih da je mogao dosta smetati ako ne Red Bullu onda Ferreriju i McLarenu.. ne kažem da bi bio brži od njih nego da bi im se plentao i krao im bodove..

edit: njemu samo treba dati konkurentan bolid, pa bi onda vidili čuda... nadam se kad se vrati poslje ozljede da će biti onaj stari.
"Understeer"-when you hit the fence with the front of the car
"Oversteer"-when you hit the fence with the rear of the car
"Horsepower"-how fast you hit the fence
"Torque"-how far you take the fence with you.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Robert Kubica

Post Postao/la F1NAC »

vidi mi desnu ruku koji oziljci .. Uf nadam se da ce bit bar u slicnoj formi nego prije sudara
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Igor18 »

ja se nadam da će se uopće vratiti u F1 bolid
Michael is faster than you!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Robert Kubica

Post Postao/la gringo73 »

Više fotki - ne izgleda baš bajno
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Kenny »

gringo73 je napisao/la:Više fotki - ne izgleda baš bajno
Bitno da se oporavlja, ni nemožemo očekivat da izgleda puno bolje nakon onakve nesreće
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Robert Kubica

Post Postao/la darky »

http://www.index.hr/sport/clanak/kubica ... 56781.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Bravo
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 sij 2008, 14:57
Ja sam: Vozač

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Bravo »

Čisto sumnjam da če vozit u Brazilu..Samo neka on bude spreman 100% za 2012-u..Zašto diskutirate kako on nije dobr tj. među najboljima, kad je. Uspoređivat ga s Hidfeldom je presmješno.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Robert Kubica

Post Postao/la F1NAC »

Ziva simulacija sudara na reliju . Ovo izgleda starvično.. Svaka čast kako je uspio to prezivit

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z_5MGNUI ... r_embedded[/youtube]


Aug.9 (GMM) Robert Kubica is making significant progress in his quest to return to formula one, according to friend Mikolaj Sokol, who writes for the Polish broadsheet Rzeczpospolita.

“His current condition is a miracle,” said Sokol, according to sport10.at. “After I saw him in Pietra Ligure (hospital) some hours after his surgery nearly half a year ago, I would not have expected it.”

The report said Kubica is now able to walk independently as he awaits a further operation to improve the functionality of his elbow later this month.

Sokol said Kubica’s will to recover has been remarkable.

“When he was weakened in the hospital bed with many painkillers he was still up for a joke. Every free second he was training the parts of his body that he could move.

“When he was allowed to leave the bed, he withstood any amount of pain and loaded his right leg as much he possibly could,” he said.

Mark Webber, who prior to the 2009 season recovered from a badly broken leg, said recovery and rehabilitation is “very frustrating”.

“You can have three days of progress and then three days with none,” the Australian told the Polish portal onet.pl. “The daily exercises are tedious – it’s like building a big wall one brick at a time.
Link
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
_dreamer_
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 481
Pridružen/a: 19 tra 2007, 19:32
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonso
Lokacija: Vienna, Tuzla

Re: Robert Kubica

Post Postao/la _dreamer_ »

strasno mi je zao sto ga nema, veliki je vozac i jako mi je drag (pogotovo i radi toga sto je Alonsov najbolji frend u paddocku), no zaista ne vjerujem da ce uspjeti da se vrati u F1. Mozda ce on sjesti za volan bolida, no nece to vise biti onaj Robert...
wer die Augen schließt, sucht das Unendliche...
Avatar
ostoja
Postovi: 146
Pridružen/a: 26 lis 2010, 23:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Robert Kubica

Post Postao/la ostoja »

biga je napisao/la:meni je o njemu fascinantno to što je prošlu i pretprošlu sezonu bio vozač sa najmanje napravljenih grešaka u utrci.
pretprošle sezone samo jednu grešku je napravio!! i to kad se ukopao u pjesak( ne sjećam se koja je utrka bila)...
tako da je on definitivno jedan od boljih vozača. uvijek je prosjek, ne oscilira mnogo iz utrke u utrku što je po meni najvažnije.. zna izvući jako mnogo iz formule što je dokazao u BMW-u(pa šta god tko pričao o tome) i u renaultu. šteta pa je ozljeđen ove sezone jer kako je Reanult počeo prvu trku, rekao bih da je mogao dosta smetati ako ne Red Bullu onda Ferreriju i McLarenu.. ne kažem da bi bio brži od njih nego da bi im se plentao i krao im bodove..

edit: njemu samo treba dati konkurentan bolid, pa bi onda vidili čuda... nadam se kad se vrati poslje ozljede da će biti onaj stari.
Slažem se u potpunosti,sjajan vozač.Veliuki borac,ali prije svega veliki čovijek.Cijeni sve ostale,ne ističe sebe u prvi plan nikad.To što nije imao sreće da vozi konkurentan bolid nije reper za uspoređivanje.Redovno je u tim bolidima izvlačio maksiumum,bez da izaziva bilo kakve incidente.
slika
Avatar
Spretni Pajkan
Početnik
Početnik
Postovi: 232
Pridružen/a: 10 tra 2011, 15:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mark Webber i male momcad
Lokacija: Split,South of Heaven

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Spretni Pajkan »

Igor18 je napisao/la:Pa ako se gledaju samo osvojeni naslovi onda se sigurno ne može uspoređivat.
Ali ja smatram da se "klasa" vozača nebi trebala uspoređivati sa brojem osvojenih naslova.
Ponavljam, tvoje je mišljenje koje poštujem da on nije u klasi navedenih vozača, moje mišljenje gledajući samo vožnje koje je pokazivao da je on apsolutno u toj klasi. Ničim me neće nitko uvjerit da je Vettel za klasu bolji vozač od Kubice. Po čemu? Sjeo je u automobil koji je 3 puta bolji od svih ostalih na gridu i osvojil naslov bez problema. (još kaj je najgore skoro ga je i popušio u zadnjoj utrci od znatno lošijeg ferrarija te sezone.
Upravo to,to sto Hamilton npr ima spretno osvojen naslov 2008. ne znaci da je za mene bolji od,eto,Kubice,koji je uvijek vozio u puno losijim i nekonkurentnim bolidima.Bez omalovazavanja Hamiltona,da ne bi bilo krivo shvaceno.
_dreamer_ je napisao/la:strasno mi je zao sto ga nema, veliki je vozac i jako mi je drag (pogotovo i radi toga sto je Alonsov najbolji frend u paddocku), no zaista ne vjerujem da ce uspjeti da se vrati u F1. Mozda ce on sjesti za volan bolida, no nece to vise biti onaj Robert...
Zasto ne bi bio?Pa Ivica Kostelic je po toj logici trebao zavrsit karijeru 2003.Koliko se samo sportasa nakon teskih ozljeda vrate jos jaci i psiholoski snazniji.
RIP Ayrton da Silva Senna
1.5.1994 ~ 1.5.2011.
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Dr. DJ »

...ne djeluju nesrece, ozljede na svakog sportasa isto...fizicki on ce se dao Bog oporaviti sa njim ce biti sve u redu...no pitanje je kako ce on sve to psihicki podnjeti....ja se nadam da ce se vratiti jaci i bolji nego sto je bio...jel zbilja je vozac koji radi dodatnu i ozbiljnu konkurenciju na gridu te je time uvijek pridonosio napetosti i zanimljivosti utrka....
1982 UCV 1919
Avatar
_dreamer_
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 481
Pridružen/a: 19 tra 2007, 19:32
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonso
Lokacija: Vienna, Tuzla

Re: Robert Kubica

Post Postao/la _dreamer_ »

Spretni Pajkan je napisao/la:
_dreamer_ je napisao/la:strasno mi je zao sto ga nema, veliki je vozac i jako mi je drag (pogotovo i radi toga sto je Alonsov najbolji frend u paddocku), no zaista ne vjerujem da ce uspjeti da se vrati u F1. Mozda ce on sjesti za volan bolida, no nece to vise biti onaj Robert...
Zasto ne bi bio?Pa Ivica Kostelic je po toj logici trebao zavrsit karijeru 2003.Koliko se samo sportasa nakon teskih ozljeda vrate jos jaci i psiholoski snazniji.
Zato sto se bojim da ta ruka nece biti nikada kao prije. Ta ruka ce zasigurno biti funkcionalna, no da ce moci izdrzati tolike napore i da ce imati istu tu ostrinu i preciznost, ne znam bas... u to ne vjerujem...
wer die Augen schließt, sucht das Unendliche...
Avatar
Spretni Pajkan
Početnik
Početnik
Postovi: 232
Pridružen/a: 10 tra 2011, 15:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mark Webber i male momcad
Lokacija: Split,South of Heaven

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Spretni Pajkan »

Da,ali,medicina je uznapredovala,a i Kubica je do sada pokazao nevjerojatnu volju za oporavkom i povratkom,pa me nista i ne bi cudilo.Sigurno cemo ga se jos nagledat u Formuli 1,ako nista.
RIP Ayrton da Silva Senna
1.5.1994 ~ 1.5.2011.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Scuderia »

Zadnja operacija je bila uspjesna
KLIK
slika
Avatar
Spretni Pajkan
Početnik
Početnik
Postovi: 232
Pridružen/a: 10 tra 2011, 15:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mark Webber i male momcad
Lokacija: Split,South of Heaven

Re: Robert Kubica

Post Postao/la Spretni Pajkan »

Moga bi POŁE vrlo brzo nazad u F1 :D
RIP Ayrton da Silva Senna
1.5.1994 ~ 1.5.2011.
Odgovori