Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Domi »

Još samo čekamo da se izjasni da je pederko jer je to danas ipak "moderno"
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

O čemu vi trkeljate dok su ovako uzbudljive kvale (barem za vas crvene) na rasporedu.....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Vegan se poigrava s mesozderima :D
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Imamo još 45 minuta borbe......
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Imamo još 45 minuta borbe......
ah te umjetne napetosti kod vas teamLH
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Evo ti SC #3.
Dovoljna napetost?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dada, ode Hamo +2 sek u jednom krugu.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Evo ti SC #3.
Dovoljna napetost?
Uh. Najezio sam se jer bottas moze ugrozit ricciarda
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Vratilo se za Maleziju lani......nakon godinu dana, ali vratilo se....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

marcus je napisao/la:Vratilo se za Maleziju lani......nakon godinu dana, ali vratilo se....

Ja ne bih to uspoređivao. Nad mehaničkim kvarom vozač nema baš nikakav utjecaj. Vettel si je za ovo danas sam kriv, trebao je bit pametniji. Utrka se nijedna ne dobiva u prvom zavoju, a pogotovo ne kišna. Tako da, ovo je definitivno išlo Lewisu na ruku, ali to nije bila NESREĆA Vettela nego glupost/nepromišljenost/preambicioznost, kako god.

Također, s obzirom na pace po mokroj stazi (2.5 sekunde brži od RIC po krugu), mišljenja sam da bi Lewis ovo dobio i bez Ferrarijevsko-Verstappenovskih bakanalija u prvom zavoju.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Kranči »

Slash je napisao/la:Također, s obzirom na pace po mokroj stazi (2.5 sekunde brži od RIC po krugu), mišljenja sam da bi Lewis ovo dobio i bez Ferrarijevsko-Verstappenovskih bakanalija u prvom zavoju.
... i čiste staze ispred sebe.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

4 sekunde nakon 3 SCa.

OK, Ricciardo je imao problema sa mjenjačem......moguća posljedica "poljupca" sa zidom u subotu. Vjerojatno si je onda sam kriv za taj problem - možda saznamo što je točno bilo.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Zaostatak nakon prva dva kruga je bio 5 sekundi, kolko je to po tvojoj racunici?
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:Zaostatak nakon prva dva kruga je bio 5 sekundi, kolko je to po tvojoj racunici?
prva dva kruga.... to i dalje nije 61 krug prema tome tvrdnja nije točna. i Alonso je prošle godine razbio fastest lap u Monzi sto se onda tada trebalo racunat?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Okej, mrvu sam pretjero :D.

Eto, da budemo egzaktni, kad se isključe SC krugovi i RIC 1. box krug, dakle dok je bila mokra staza, od ukupno 20 krugova, RIC je bio brži u njih 4, a PROSJEČNA prednost Hamiltona u tih 20 krugova je bila 0.6 sekundi po krugu.

Ako uzmemo samo najmokriji dio utrke, dakle do prvog SC-a kada je RIC stao po svježe inter to se penje na 0.66.

I dalje impresivno, s obzirom da je ovo najgora staza za Mercedes i da su ovdje realno bili 3. momčad, što su pokazale i kvalifikacije i slobodni treninzi.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

A pitanje je i koliko je hamilton pritiskao...mozda je mogao brze,riskirat vise.al vidio iza razmak samo raste i ovako,a nema smisla bildat neku prednost uz velike sanse za SC. U svakom slucaju, da se nista nije dogodilo,po ovakvoj stazi Hamilton moze ic samo naprijed.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

To isto stoji, prvi krug 2.3 sekunde, iduća dva kruga po sekundu, i onda razlika pada lagano...

Dakle, naravno, nikad nećemo znat ishod da je bio normalan start, ali moje mišljenje je da bi Lewis to dobio i onako...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:To isto stoji, prvi krug 2.3 sekunde, iduća dva kruga po sekundu, i onda razlika pada lagano...

Dakle, naravno, nikad nećemo znat ishod da je bio normalan start, ali moje mišljenje je da bi Lewis to dobio i onako...
Jest ali koliko je ako je uopce postojao kvar na mjenjacu utjecao na vremena. Osim ako to nije neka jadna izlika.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Dani »

Mercedes je za ovu utrku stavio Lewisu onaj motor iz Španjolske jer su očekivali lošu utrku. Nije loše.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la zizi »

Dani je napisao/la:Mercedes je za ovu utrku stavio Lewisu onaj motor iz Španjolske jer su očekivali lošu utrku. Nije loše.

najbolja moguća kontrola štete =D>
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Bit će tu još svega. Teško je očekivati kako će Lewis odraditi cijelu sezonu bez tehničkog DNFa. Ako bude i dalje dobar u kvalifikacijama vjerojatno će izbjegavati sudare na startu, ali nešto će na motoru otkazati prije ili kasnije. Isto tako i Vettela čeka neki problem u utrci. Ferrari mi se za sada čini sumnjivo pouzdanim. Ipak su to Talijani....Kimi jest imao 2 DNFa, ali su to bile posljedice sudara.

Ono što mi zaista nedostaje, kao i u prethodne 3 sezone je više direktnih obračuna na stazi. Rosberg i Lewis su u 3 godine imali nekoliko (premalo) takvih situacija, a ove godine pamtim jedino Lewisovo pretjecanje u Španjolskoj, ali to je bilo sa puno svježijim gumama.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Vuksa_KC »

marcus je napisao/la:Bit će tu još svega. Teško je očekivati kako će Lewis odraditi cijelu sezonu bez tehničkog DNFa. Ako bude i dalje dobar u kvalifikacijama vjerojatno će izbjegavati sudare na startu, ali nešto će na motoru otkazati prije ili kasnije. Isto tako i Vettela čeka neki problem u utrci. Ferrari mi se za sada čini sumnjivo pouzdanim. Ipak su to Talijani....Kimi jest imao 2 DNFa, ali su to bile posljedice sudara.

Ono što mi zaista nedostaje, kao i u prethodne 3 sezone je više direktnih obračuna na stazi. Rosberg i Lewis su u 3 godine imali nekoliko (premalo) takvih situacija, a ove godine pamtim jedino Lewisovo pretjecanje u Španjolskoj, ali to je bilo sa puno svježijim gumama.
To je ono kaj sam rekel u temi utrke, Lewis prehladan i strpljiv, zna da si s takvim bolidom može namjestiti manje rizična preticanja (ravnice i boksevi).
Zadnje preticanje bitno prvenstva je Rosberg Verstappena u Abu.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Još nitko nije, pa ću evo ja prvi (i puno prerano) početi sa računicama. Lani smo to tek nakon Malezije. Ako je ostalo 6 utrka i Lewis ima 28 bodova prednosti to znači da ako Lewis pobjedi u jednoj i u ostalima završi 2., a Vettel pobjedi u 5 i u jednoj završi 2. to bi značilo kako bi na kraju bili izjednačeni u bodovima, ali bi Vettel imao pobjedu više i bio bi svjetski prvak.
Bolja varijanta jest Lewisova pobjeda u 2 utrke (2. mjesta u ostalima), Vettelova pobjeda u 4 utrke (2. mjesta u ostalima)...onda bi Lewis bio svjetski prvak sa 14 bodova prednosti.

Brazil Lewisu nikada nije odgovarao, ali vjerujem kako bi Maleziju i SAD trebao dobiti. Japan i Abu Dhabi izjednačeni, a Meksiko bi mogao ići na stranu Vettela. Ajmo prognoze.......hoćemo li čekati zadnju utrku ili bi Lewis to mogao "završiti" i u Brazilu?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Nekako sumnjam da će sve to biti tako ''clean-cut'' kao u tvojim računicama :D.

Upetljat će se tu još koja pobjeda Red Bulla, možda u Brazilu čak. Moja prognoza za pobjede:

Malezija - Lewis
Japan - Vettel osim ako ne bude kiša
SAD - Lewis
Meksiko - Vettel
Brazil - Ricciardo
Abu Dhabi - Vettel
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

jedna od stvari koje treba primjetiti je ta da su Mercedes i Lewis očito u uzletu forme...u prvom dijelu sezone niti jedan vozač nije upisao uzastopne pobjede, a u 3 utrke nakon pauze Lewis je pobjedio u sve 3
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori