Formula 1 team - Alfa Romeo F1 Team ORLEN [C42]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

A moguće da će sad i popušit mjesto.

Ericsson potvrđen za 2017.
Marcus Ericsson will stay at the Sauber Formula 1 team next year, the Swiss outfit confirmed on Monday.
Nasr ili gutierrez pitanje je sad
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la Cuky »

mislim da bi Nasr isto mogao biti siguran...ima svog sponzora iza sebe + osvojio je bodove koji će Sauberu, ako Manor ne napravi čudo u Abu Dhabiju, momčadi donijeti malo viška u kasicu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

Wehrlein će u Sauber. Banco do Brasil se povlači
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

F1NAC je napisao/la:Wehrlein će u Sauber. Banco do Brasil se povlači
Eto, da
http://www.motorsport.com/f1/news/saube ... 17-862405/
Samo neka se trkaju.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la pospani gad »

Pascal će nadmašiti Marcusa..... ovaj Nijemac je stvoren za velike stvari. "Sklonili" su ga od Lewisa Hamiltona, da se ne bi ponovila 2007. - ali ovaj put bi Hamilton pušio.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la zonelsk »

Da Mercedes smatra da je Pascal bolji od Luje, ne bi se dvoumili ni sekunde da ga stave u momcad. Pascal ima druge probleme....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la pospani gad »

zonelsk je napisao/la:Da Mercedes smatra da je Pascal bolji od Luje, ne bi se dvoumili ni sekunde da ga stave u momcad. Pascal ima druge probleme....
Tvoja insinuacija je neprovjerena:

http://www.f1puls.com/14854/ryan-ljudi- ... wehrleinu/
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:Da Mercedes smatra da je Pascal bolji od Luje, ne bi se dvoumili ni sekunde da ga stave u momcad. Pascal ima druge probleme....
Tvoja insinuacija je neprovjerena:

http://www.f1puls.com/14854/ryan-ljudi- ... wehrleinu/
Well, ovo u Austinu mu baš nije pomoglo. Koliko bedast moraš bit da stojiš u pijesku i vidiš da nitko ne pomaže i još odbijaš poslušat svog trkaćeg inžinjera kojemu se kosa diže gledajuć kako raste temperatura motora?

https://my.mixtape.moe/uaxuvb.mp4

Monza također slično:
"Stop the car and switch off, stop the car and switch off, stop the car and switch off." (Manor) "You want me to stop the car?" (Wehrlein) "Yes, stop the car and switch off." Manor deliver a coded message to Pascal Wehrlein - but the German manages to discern the underlying meaning and pulls off to retire. He admitted afterwards that he simply 'didn't want to believe' the instruction, given his promising start to the race...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la zonelsk »

Paaaaaa onda po njega jos gore....recimo da nije arogantan, da je poslusan, evo neka je dobrica....
Zasto onda nije u Mercedesu? Ili FIndiji? Di je zapelo?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la pospani gad »

Bedast ili ne, čovjek je malo pozitivno prgav - i to mu kao kao F1 početniku koji je željan uspjeha i svega ostaloga, to mu pristaje kao mladom čovjeku biti malo prgav..... ne kužim zašto ga se zbog toga odbacuje!? Nije neki stari, ofucali konj koji se ku**i bezveze, bez blagog pojma o utrkivanju.....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

zonelsk je napisao/la:Paaaaaa onda po njega jos gore....recimo da nije arogantan, da je poslusan, evo neka je dobrica....
Zasto onda nije u Mercedesu? Ili FIndiji? Di je zapelo?
Jedna od stvari koje mi se sviđaju kod red bulla je što je to jedini tim s vrha koji će rado uzet jako mlade krvožedne vozače. Merc i Ferrari očito imaju konzervativniji pristup.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la Cuky »

ni Red Bull ne uzima "mlade krvožedne" vozače...barem ne u svoj prvi tim...ubace ih sezonu-dvije u Toro Rosso i ako se ne pokažu boljima od ovih u prvom timu adio i više se ne vraćajte...ako se oslobodi mjesto u prvoj momčadi (kao kad je npr. otišao Webber, a kasnije i Vettel) onda boljeg od dvojca iz Toro Rossa uzmu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

Cuky je napisao/la:ni Red Bull ne uzima "mlade krvožedne" vozače...barem ne u svoj prvi tim...ubace ih sezonu-dvije u Toro Rosso i ako se ne pokažu boljima od ovih u prvom timu adio i više se ne vraćajte...ako se oslobodi mjesto u prvoj momčadi (kao kad je npr. otišao Webber, a kasnije i Vettel) onda boljeg od dvojca iz Toro Rossa uzmu
Usporediva situacija s Mercedes Manorom.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:
Cuky je napisao/la:ni Red Bull ne uzima "mlade krvožedne" vozače...barem ne u svoj prvi tim...ubace ih sezonu-dvije u Toro Rosso i ako se ne pokažu boljima od ovih u prvom timu adio i više se ne vraćajte...ako se oslobodi mjesto u prvoj momčadi (kao kad je npr. otišao Webber, a kasnije i Vettel) onda boljeg od dvojca iz Toro Rossa uzmu
Usporediva situacija s Mercedes Manorom.
Al opet usporedi Manor i STR, Manor je više momčad da se dobije neki feel za svu tehnologiju koju F1 koristi. Bianchi je recimo čudo napravio s Marussiom u Monacu. Ove godine je Manor imao Mercedesovu ovogodišnju PU i eto opet završio iza Saubera za dlaku. Teško da netko odmah iz Manora može skočiti u Mercedes ili Ferrari. Jedini takav koji je bio blizu tome pothvatu nažalost nije više s nama.

S druge strane imas STR koji ima veće resurse od Manora ima također i velika imena u svojim kadrovima i stalno su u borbi za bodove. Perfektno za B momčad. A i pitanje je kad bi recimo Verstappen ušao u RB da nije bilo recimo odlaska Vettela 2014.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

Dobro. To stoji.
Zaboravio sam kako stoji (financijska) situacija sa Sauberom 2017., ali nadam se da će moći oko sredine poretka. Moždaa da im se malo i tehnički dobro posloži, valjda neće biti hendikepirani motorom ko 2016.?
Samo neka se trkaju.
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la wolfman »

dmarijon je napisao/la:Dobro. To stoji.
Zaboravio sam kako stoji (financijska) situacija sa Sauberom 2017., ali nadam se da će moći oko sredine poretka. Moždaa da im se malo i tehnički dobro posloži, valjda neće biti hendikepirani motorom ko 2016.?
motor će im biti najveći hendikep,odlučili su zadržati Ferrarijev motor iz 2016.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

Da, to mi nešto zvoni... ali ne znam kako je to izvedivo. Zbog povećanja potrošnje motori će imati masu konja više. Kako to misle nadoknaditi? Sami?.. ne znam...
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:Da, to mi nešto zvoni... ali ne znam kako je to izvedivo. Zbog povećanja potrošnje motori će imati masu konja više. Kako to misle nadoknaditi? Sami?.. ne znam...
Računaj na to da ove godine (posto smo 2017. sad) imaš više DF po cijeni većeg draga. PU će i dalje igrat ulogu, jer ipak nešto nadoknadit drag. Odlučili su se pošto nemaju toliko puno para da se fokusiraju na razvoj šasije. A sad moguće je i da će promjeniti dobavljača 2018. Čak vidim da nemaju Ferrarija navedenog pod partnerima (bar kao dobavljači) pa je upitno koliko će ta suradnja potrajat.

Ovo s Wehrleinom moglo bi ubacit možda kombinaciju Sauber-Mercedes kao u starim danima za 2018.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:
dmarijon je napisao/la:Da, to mi nešto zvoni... ali ne znam kako je to izvedivo. Zbog povećanja potrošnje motori će imati masu konja više. Kako to misle nadoknaditi? Sami?.. ne znam...
Računaj.......... potrajat.

Ovo s Wehrleinom moglo bi ubacit možda kombinaciju Sauber-Mercedes kao u starim danima za 2018.
Da bar, da se vrate na stare dane - konkretno 1993./1994. Mislim da nisu imali izbora oko motora za 2017.-u...... jednostavno su pristali / ostali na starom Ferrariju 2016 za ovu godinu..... to će biti ogroman hendikep. Ogroman.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

Ok, bit će jako velik hendikep. Ali ipak očito da neće imati 250 konja manje nego ostali. Motori će se svakako nekako prilagođavati, čim se potrošnja mijenja. Neko bu dizne zamijenil. Valjda sami :P
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:Ok, bit će jako velik hendikep. Ali ipak očito da neće imati 250 konja manje nego ostali. Motori će se svakako nekako prilagođavati, čim se potrošnja mijenja. Neko bu dizne zamijenil. Valjda sami :P
Diznu unutar dizne ili diznu cijelu koja u sebi ima diznu :P ?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

Samo se ti zezaj. sad kad je tank povećan na 105 litara moći će na svaki cilindar po jedan dupli webber.
Samo neka se trkaju.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la zonelsk »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/126559
"The prime reason for it was that we really wanted to have the ability to focus more on the chassis development," she told Autosport.

"This decision was taken when the rules were not 100% sure.

"We decided to go this way in the early part of the year, to be sure that if last minute changes come up we can react to them while focusing on chassis development."
Koristiti ce zadnju iteraciju motora (onau koja je prestavljena u Italiji, a koju nisu koristili ove sezone).
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:Samo se ti zezaj. sad kad je tank povećan na 105 litara moći će na svaki cilindar po jedan dupli webber.
Vodeci timovi ce ionako tankaat ispod 100l ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team -Sauber

Post Postao/la dmarijon »

Sad ti hoćeš reći da misliš ili znaš da će najbolji motori biti toliko funkcionalni da će trošiti manje nego što im ovi ponude? Ok...
e sad mi nije jasno, na par mjesta sam čitao da će npr. Ferrarijev novi motori, između ostalog imati 1000 konja i zbog tog povećanja od pet litara.
Samo neka se trkaju.
Odgovori