P&O - Listopad 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
Luky
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 lip 2007, 20:54
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Luky »

Mladene pozdrav.

U posljedenjih nekoliko mjeseci stvarno smo se puno mogli načitati i naslušati o momčadi iz Wokinga. Ova posljednja, navodna sitraga FIA - e već je treća za britansku momčad ove sezone. Nije li to previše. Pustimo na stranu Max - a i njegovu netrpeljivost s Dennisom.

Kako si šef momčadi može dozvoliti izjavu u kojoj govori da se momčad utrkivala protiv Fernanda. Hey, pa tko je tu šef? U toj momčadi tri su velika ega i to je jako veliki problem.

Da je Flavio bio na Ronovoj poziciji mislim da bi nakon Mađarske interno, kako ste rekli Lewisa "opalio" po prstima, a Fernandu objasnio za koju momčad vozi i tko mu daje plaću. Ovo sada izgleda jako loše. Ispada da se Dennis sveti Alonsu jer je zbog nejga morao predati dokaze, za koje navodno nije znao.

Montoya, Kimi, DC, to su vozači koji su izjavili da su se nakon odlaska iz McM - a preporodili...

Alonso je čudan tip, ali mislim da ne izmišlja sve. Uglavnom ovo je neko moje mišljenje - Dennis je potpuno zakazao kao team boss, čini se kao da je izgubio autoritet, momčad je postala sprdnja, totalna anarhija.

Evo, pa vas molim da mi prokomentirate malo stanje u McM ove sezone. Možda ja malo previše vjerujem web - stranicama, no gdje ima dima ima i vatre. Ne mogu vjerovati da je Alonso tolika munjara da bi sve izmišljao. Hvala.
Avatar
škare
Postovi: 35
Pridružen/a: 26 srp 2007, 15:08
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la škare »

pozdrav gosp. jergoviću
evo mene opet,al evo da ne bi izazva ponovo rat protiv mene na forumu kritiziranjem Hamilton,zanima me vase misljenje za ovo:
što kad Mclaren ne bude najbrži auto više,već Ferrari ili pak možda BMW,kad budu skroz podjednaki s ostalima(što se ja iskreno nadam) mislite li da će Hamilton istupiti vožnjom i dati ono "malo" s vozačke strane što će biti presudno za naslov ili će se pobuniti na svoju momčad jer on je zasad navikao imati najbrži auto i jednostavno odvoziti od starta do cilja,hoće li onda biti Hamilton prvak?
FORZA FERRARI
MICHAEL SCHUMACHER 4ever
slika slika
branko12580
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 tra 2007, 22:44

Post Postao/la branko12580 »

Mladene,možete li reći tko stoji iza ovogodišnjeg Mclarena mp4-22?U jednoj od prijašnjih kolumna rekli ste da je za bolid zaslužan Mclarenov dizajnerski komitet.Možete li reći tko su članovi tog društva?
Avatar
mislav 1984
Postovi: 116
Pridružen/a: 24 kol 2007, 20:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobru utrku
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mislav 1984 »

pozdrav, Mladene!

evo, gledam na you tubeu neke filmiće, stare press konferencije i vidim schumachera i hakkinena kako se smiju, zafrkavaju, grle, kako mika tješi michaela nakon 41. pobjede...gdje je to nestalo? ovi danas su svi nekako namrgođeni, pa se ovaj svađa s ovim, pa ovaj neće ovom pružit ruku, pa svi natmureni na presici...jel moguće da je tolika razlika u karakterima tadašnjih i današnjih protagonista, ili se sport toliko promjenio?
(znam da nije neko pametno pitanje, ali vi poznajete te ljude, pa me zanima)

hvala!
Avatar
McLarenMercedes
Postovi: 58
Pridružen/a: 23 srp 2007, 23:02
Navijam za: Alonsa
Lokacija: Beograd

Post Postao/la McLarenMercedes »

Pozdrav Mladene, dva pitanja:

1)Da li možda znate zašto Niki Lauda toliko ne podnosi, možda se može reći i mrzi Fernanda Alonsa?

2)Ron Dennis je rekao britanskim novinarima a Times je preneo da se McLaren ne trka protiv Kimija već protiv Alonsa. Šta mislite o ovoj izjavi?

Puno hvala.

edit: Izjava glasi ovako:

"“The problem was rain and his [Hamilton’s] tyres were in the worst condition,” Dennis said to a group of British journalists in the paddock at the circuit. “But we weren’t at all fazed about Kimi [Raikkonen, of Ferrari]. We weren’t racing Kimi, we were basically racing Fernando."

Nema nikakvog govora o tome šta je Hamiltonu odgovaralo u odnosu na Alonsa, on kaže MI smo smo se trkali protiv Fernanda.
Zadnja izmjena: McLarenMercedes, dana/u 11 lis 2007, 11:00, ukupno mijenjano 2 puta.
Tamara
Postovi: 6
Pridružen/a: 18 lip 2007, 15:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Tamara »

McLarenMercedes je napisao/la:Pozdrav Mladene, dva pitanja:

1)Da li možda znate zašto Niki Lauda toliko ne podnosi, možda se može reći i mrzi Fernanda Alonsa?

2)Ron Dennis je rekao britanskim novinarima a Times je preneo da se McLaren ne trka protiv Kimija već protiv Alonsa. Šta mislite o ovoj izjavi?

Puno hvala.
Sorry kaj upadam, ali ne mogu izdržati. U vezi drugog pitanja: ne radi se o tome da je Ron rekao da se utrkuju protiv Alonsa, već o tome da je Hamilton (kad već nije mogao uloviti prvo mjesto jer ga je prešao Kimi) lovio drugo mjesto, tj. Alonsa, jer bi mu drugo mjesto bilo dovoljno za osvajanje naslova. Da je Kimi završio prvi, a Hamilton drugi on bi osigurao naslov već u Kini, a da je Alonso završio drugi, a Hamilton treći, prvenstvo bi se odlučivalo u Brazilu (kao što na kraju i je slučaj).

Kaj mislite Mladene, jesam li u pravu ili sam totalno fulala?
Avatar
ferrari-fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 352
Pridružen/a: 05 ruj 2007, 14:13
Ja sam: Vozač
Navijam za: ferrari

Post Postao/la ferrari-fan »

Poštovanje

Mladene zanima me kada je prvi puta upotrebljen TC i koja ga je momčad koristila kada je FIA odobrila njegovo korištenje, i ako znate njegov razvoj samo u kratkim crtama opišite ?

Znam da ste na takvo pitanje već odgovorili ali bi vas molio da mi odgovorite [-o< .

Puno hvala
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Iako je tema kažnjavanja McLarena već zaključena, i svi znamo da je to bila šarada, ali sad mi se vrti jedna teorija po glavi. Ako je McLaren imao u posjedu imao Ferrarijev intelektualni proizvod i zbog toga kažnjen, nije li onda paradoksalno postojanje Torro Rossa, Super Agurija?!
I još nešto; vidim da je i kod nas pristigla knjiga D. Coultharda, izdanje na engleskom jeziku. Jeste li i kanite li pročitati njegovu knjigu? I koje je vaše mišljenje o DC-u? Netko je prije par godina rekao da je preanalitičan dok vozi, i da bi bio puno bolji da nije takav. Unaprijed hvala.
felixx
Postovi: 1
Pridružen/a: 10 svi 2007, 15:09

Post Postao/la felixx »

Postovanje!

Mladene, zanima me postoji li neki studij za konstriranje F1 bolida, ili neki studij gdje postoje dobri preduvijeti za zaposlenje u F1 industriji?
Ja sam cuo za nekakav u Londonu, ali nisam mogao na netu naci nista o njemu...

Sad jedno cisto fanovsko pitanje, imam dojam kako je Kimi sad konacno prerastao ovaj auto(formulu). Zadnjih nekoliko utrka mi se cini kako on vozi auto a ne auto njega i odmah je puno brzi(cak i od Mclarena, Massu da ni ne spominjem). Imate li i vi ovakav dojam, te ako da, sto je to uzrokovalo?
Avatar
don_vicenzo
Test vozač
Test vozač
Postovi: 620
Pridružen/a: 10 vel 2006, 01:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault_Alonso
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la don_vicenzo »

The Greatest je napisao/la:
ferrari-fan je napisao/la:Poštovanje

Mladene zanima me kada je prvi puta upotrebljen TC i koja ga je momčad koristila kada je FIA odobrila njegovo korištenje, i ako znate njegov razvoj samo u kratkim crtama opišite ?

Znam da ste na takvo pitanje već odgovorili ali bi vas molio da mi odgovorite [-o< .

Puno hvala
TC je prvi puta kao zabranjeno sredstvo koristio Schumacher u Benettonu. Zbog toga je doveden u pitanje njegov naslov svjetskog prvaka. A kasnije 2000. ili 2001. sve su ekipe počele koristiti TC, dovodeći FIA-u u nezgodan položaj tako da su ga legalizirali.

Mislim da je bilo tako
Oprosti, ali ispravit ću te, kada je Schumacher "navodno" koristio traction to je bilo 1994., a traction control je prvi put korišten 1993. na Donington parku u kišnoj utrci kada je Ayrton Senna u prvom krugu doslovce pomeo konkurenciju startavši sa petog mjesta i došavši na prvo.I to totalno legalno...
RENAULT F1 EQUIPE
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

The Greatest je napisao/la:
don_vicenzo je napisao/la:
The Greatest je napisao/la: TC je prvi puta kao zabranjeno sredstvo koristio Schumacher u Benettonu. Zbog toga je doveden u pitanje njegov naslov svjetskog prvaka. A kasnije 2000. ili 2001. sve su ekipe počele koristiti TC, dovodeći FIA-u u nezgodan položaj tako da su ga legalizirali.

Mislim da je bilo tako
Oprosti, ali ispravit ću te, kada je Schumacher "navodno" koristio traction to je bilo 1994., a traction control je prvi put korišten 1993. na Donington parku u kišnoj utrci kada je Ayrton Senna u prvom krugu doslovce pomeo konkurenciju startavši sa petog mjesta i došavši na prvo.I to totalno legalno...
A dobro, rekao sam "mislim da je tako" Hvala na ispravci(ili ispravki). Ma i ovaj pravopis je bezveze.
1993 je bio dozvoljen TC, zabranjen je 1994, kao i aktivni ovjes
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav
U kakvim su odnosima bili hakinen i schumacher dok su vozili zajedno i dok su bili najveci rivali.S kojim vozacima je schumacher bio u najboljim odnosima tijekom svoje karijere.N znam da li ovo pitanje vec bilo stoga se ispricavam ako ste vec na ovakva pitanja odgovarali.

Hvala
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Kiro
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 srp 2007, 23:31

Sudija u McLarenovom boxu

Post Postao/la Kiro »

Ne mogu a da ne prokomentarišem zadnju vijest da će FIA kontrolirati regularnost tretmana vozača McLaren-a na zadnjoj utrci.
Da se razumijemo ja sam za fer borbu mada cnog klinju preferiram.
Ali zar mi nismo svi svjedoci Shumija i njegovih timskih kolega, propuštanja i nošenja vode zbog čega Rubensa ne mogu očima gledati ni dan danas. Mislim da to svi znamo i da nam za to ne trebaju sudije. Čast Shumijevim sposobnostima i rezultatima. Sa druge strane da sam ja na čelu McLarena tj. Ron ja bi sve učinio da Fernando ne postane prvak. E sad pada u vodu ona moja rečenica o FER borbi. Pitam se zašto sad u ovom trenutku toliko pritiska na McLaren, gdje su bili kada su Shumiju poklanjani bodovi koji su možda direktno uticali na vozače iz drugih timova? Mladen je rekao da je Denis jedan od najpoštenijh i najprincipijelnijih ljudi u F1 i da svi to znaju. Što ga onda kontrolirati? Samo jedna napomena, nekad sam bio žestoki navijač McLarena to je vrijeme prošlo ove godine sam nekad i za Kimija navijao, iskreno volio bi da Hamilton osvoji prvenstvo, zbog njega samog i njegove vožnje ali i zbog još veće senzacije u kojoj klinjo potuče stare vukove....
Ovo je neko moje razmišljanje ne tražim odgovor, već Vas Mladene molim za vaš osvrt na ovo.
Pozdrav Kiro
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Dexter je napisao/la:
don_vicenzo je napisao/la:
The Greatest je napisao/la: TC je prvi puta kao zabranjeno sredstvo koristio Schumacher u Benettonu. Zbog toga je doveden u pitanje njegov naslov svjetskog prvaka. A kasnije 2000. ili 2001. sve su ekipe počele koristiti TC, dovodeći FIA-u u nezgodan položaj tako da su ga legalizirali.

Mislim da je bilo tako
Oprosti, ali ispravit ću te, kada je Schumacher "navodno" koristio traction to je bilo 1994., a traction control je prvi put korišten 1993. na Donington parku u kišnoj utrci kada je Ayrton Senna u prvom krugu doslovce pomeo konkurenciju startavši sa petog mjesta i došavši na prvo.I to totalno legalno...
Ahaaaa, dakle činjenica da je Sennin auto te '93 na Doningtonu imao traction control umnogome pomaže sagledati taj njegov "znanstveno - fantastični" prvi krug o kojemu i dan danas cijeli svijet priča iz jedne sasvim druge perspektive.
TC je uveo Williams 1991. godine. 1993. su ga vec svi imali tako da Sennina genijalnost na kisi nemoze biti umanjena. 1994. je zabranjen, a 2001. ponovno dozvoljen jer je FIA sumnjala da ga momcadi ilegalno koriste, a nije to mogla kontrolirati i dokazati. Od slijedece godine ce biti ponovno zabranjen jer ce FIA moci lakse kontrolirati elektronicka pomagala na bolidima uvodenjem jednistvenog software-a za sve momcadi.
slika
Avatar
rindt
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 vel 2007, 10:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Država Hrvatska

Post Postao/la rindt »

mladene da li vam je pala napamet ideja da napišete knjigu ili nekakve memoare o vremenu koje ste proveli u vrhu F1?

Ili možda nekakve vaše dojmove o utrkama na koje ste išli kao mladić, putovanjima na utrke, o vozačima tog vremene tj. vaše viđenje njih.

pročitao sam dosta vaših odgovora npr. kada ste išli u Monaco sa T.Filipovićem i spavali u kombiju s alatom, vašoj prvoj utrci koju ste gledali u zeltwegu, vaše oduševljenje R.Petersonom.

ne sumnjam da ste o tome razmišljali i bila bi prava šteta to ne pretočit na papir, to bi bila kao mala "Biblija" za sve obožavatelje Formule.
slika
Avatar
Marko FF
Postovi: 131
Pridružen/a: 05 svi 2007, 12:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Pula, 28g.

Alonso?

Post Postao/la Marko FF »

tko drugom jamu kopa nos
f-on-off
Postovi: 10
Pridružen/a: 22 kol 2007, 15:10

Post Postao/la f-on-off »

Baš gledam onaj Ferrarijev semaforčić umjesto lollipop mana i razmišljam koliko je porušenih mehaničara, pregaženih nogu i općenitu konfuziju koju ponekad gledamo ta spravica možda mogla spriječiti... Hoće li to već dogodine postati standard?
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Mladene, zašto lauda mrzi Alonsa? Iz njegovih izjava se čini da ima nešto protiv njega.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene evo jeno pitanje(ne znam da li je bilo stoga se ispricavam)
Ako mozete od 22 najbolja vozaca koji trenutno voze jel bi ste ih mogli poredati po vozackim mogucnostima od najboljeg ka najgorem,bez da je u to ukljucen bolid koji voze.

Hvala i pozdrav
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
Ayrton Veliki
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 srp 2007, 00:02

Post Postao/la Ayrton Veliki »

Pozdrav,Mladene.
Da li znate kliko novca dobija svaka ekipa na kraju sezone na osnovu plasmana?
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

Ayrton Veliki je napisao/la:Pozdrav,Mladene.
Da li znate kliko novca dobija svaka ekipa na kraju sezone na osnovu plasmana?
Evo, da malo pomognem Mladenu, nadam se da mi neće zamjeriti.
Ovo pitanje je već odgovoreno.
Mladen Jergović je napisao/la:1. 80 milijuna dolara
2. 74 milijuna dolara
3. 67 milijuna dolara
4. 60 milijuna dolara
5. 48 milijuna dolara.
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Obavijest

Post Postao/la sale »

Kao što su neki već primjetili, Mladena nema na forumu već nekoliko dana. Da ne bi pomislili kako je naš kolumnist napustio forum, obaviještavam vas da je Mladen trenutno u inozemstvu i zbog nedostatka vremena nije imao priliku odgovoriti na postavljena pitanja. Zbog istog razloga, ovog tjedna neće biti objavljena kolumna "Pogled iznutra".

Da ne bi sve bilo crno, Mladen vam poručuje da će odmah po povratku u Lijepu Našu odgovoriti na sva pitanja, stoga imajte malo strpljenja ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Ayrton Veliki
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 srp 2007, 00:02

Post Postao/la Ayrton Veliki »

FICHO je napisao/la:
Ayrton Veliki je napisao/la:Pozdrav,Mladene.
Da li znate kliko novca dobija svaka ekipa na kraju sezone na osnovu plasmana?
Evo, da malo pomognem Mladenu, nadam se da mi neće zamjeriti.
Ovo pitanje je već odgovoreno.
Mladen Jergović je napisao/la:1. 80 milijuna dolara
2. 74 milijuna dolara
3. 67 milijuna dolara
4. 60 milijuna dolara
5. 48 milijuna dolara.
Hvala na pomoci tj. odgovoru.Meni je ovaj odgovor promakao(a mozda i citava stranica).Moracu to da potrazim.
Do tada bih zamolio Mladena da mi kaze:
1. Koliki je ukupan novcani fond nagrada za ekipe u F1?
2.Da li je to fiksna suma ili se razlikuje od sezone do sezone?
3.I,ako moze,da dovrsi niz.

P.S.Ako ste i ovo vec odgovorili,ja se izvinjavam zbog nepaznje.
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
Marinela
Postovi: 42
Pridružen/a: 05 kol 2007, 16:58
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Renault i Alonsa
Lokacija: Sarajevo

Re: Obavijest

Post Postao/la Marinela »

sale je napisao/la:Kao što su neki već primjetili, Mladena nema na forumu već nekoliko dana. Da ne bi pomislili kako je naš kolumnist napustio forum, obaviještavam vas da je Mladen trenutno u inozemstvu i zbog nedostatka vremena nije imao priliku odgovoriti na postavljena pitanja. Zbog istog razloga, ovog tjedna neće biti objavljena kolumna "Pogled iznutra".

Da ne bi sve bilo crno, Mladen vam poručuje da će odmah po povratku u Lijepu Našu odgovoriti na sva pitanja, stoga imajte malo strpljenja ;)
Hvala na informaciji, Sale. =D>
Već sam se prepala da se Mladen naljutio... :roll:
Zaključano