Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la:
Anyway. Renault danas izjavljuje da je Alonsov dolazak 2018. još prerano za njihov plan što se pobjeda tiče. Možda najgora solucija bi mogla bit ispravna? Williams, na čelu s paddy loweom i Strollovim parama. Dobije mečku odiza, aerodeficit se možda da lakše nego PU deficit riješit
Meh, ne vjerujem da mogu nesto napraviti oni pogotovo po pitanju cestih postolja...pogotovo kak sezona odmice.. to je trend koji traje vec neko vrijeme i jos neko vrijeme hoce...

Ostalo manje vise stoji....
I like to race, not to do laps alone.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la dmarijon »

Prvi dio nedjeljne trke bio je najzabavniji baš zbog alonsa. Barem meni. zadnjih 10, 15 godina najljepše vožnje koje sam gledao bile su Alonsove u Ferrariju.
Tako da... car je.
Ne znam što mu je cilj s ovim mi or đapaniz enđin, ali možda ima smisla. Tko zna što je iza toga, možda ima nečiju podršku. zaleđe
Samo neka se trkaju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

McLaren mora preci na Renault kako bi zadrzali Alonsa.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la pospani gad »

Treba postojati nešto ili netko kao njegova podrška. Znam da je Alonso kockar / kartaroš ( :biggrin: ), ali da će baš sve prokockati ovim opakim javnim izjavama...... :!: :?: #-o #-o bez zaleđine / podrške??!!
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Dani »

https://www.autosport.com/f1/news/13152 ... ves-closer
Mislim da bi bilo najbolje da honda napravi pauzu od jedne godine i tu godinu da mclaren odvozi na renaultu. Tu godinu bi honda iskoristila za bjesomučno testiranje sa prerađenim prošlogodišnjim bolidom na Suzuki. I tada ako bi motor bio konkurentan, vratiti ga u mclaren kako bi nastavili suradnju. Jer mislim da mclaren zalužuje nekakav popust na svo ovo čekanje normalnog motora.
Čak mi se čini da bi renault tu mogao ogromno profitirati. Financijski bi ga liberty nagradila ( dam ruku u vatru ), dobili bi još jednu top momčad uz rb.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la marcus »

Kako kaže jedna pjesma: "ja nisam kockar, ali gubim". Fernando je nebrojeno puta pokazao da ne zna napraviti kvalitetne "poslovne" poteze u svojoj karijeri. Siguran sam kako će i slijedeći biti takav. I nije mi ga puno žao. Čovjek živi na staroj slavi gore nego Kimi.

Ako mu se sviđa uloga "dvorske lude" F1, u što se pretvorio zadnje 3 godine onda neka ostane u McL. Ako želi "oživjeti" karijeru (i slavu) onda mu jedino preostaje da ode preko bare u Indy. Jedina 3 tima koja su zadnje 4 godine pobjeđivala i vjerojatno će tako biti još koju godinu su "popunjeni" za 2018.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la speedy56 »

Dani je napisao/la:https://www.autosport.com/f1/news/13152 ... ves-closer
Mislim da bi bilo najbolje da honda napravi pauzu od jedne godine i tu godinu da mclaren odvozi na renaultu. Tu godinu bi honda iskoristila za bjesomučno testiranje sa prerađenim prošlogodišnjim bolidom na Suzuki. I tada ako bi motor bio konkurentan, vratiti ga u mclaren kako bi nastavili suradnju. Jer mislim da mclaren zalužuje nekakav popust na svo ovo čekanje normalnog motora.
Čak mi se čini da bi renault tu mogao ogromno profitirati. Financijski bi ga liberty nagradila ( dam ruku u vatru ), dobili bi još jednu top momčad uz rb.
Slažem se
Ako će se uspjeti dogovoriti svi skupa
Honda s ovim ograničenjima koje ima tokom sezone neće daleko dogurati. Mislim...možda i hoće...u sljedećem desetljeću

A i sam Renault kao PU možda sljedeće godine neće biti tako loša opcija (i u narednim godinama)
Ferrari je 2014. fulao s PU - uložili su i vratili se, pa skoro na sam vrh kaj se PU tiće s Mercom
Renault se vratio kao tvornička momčad, nije nerealno očekivati sličan skok i od njih

Mislim da bi ovogodišnji McLaren s Renaultom bio na stabilnom 3. mjestu u poretku

Edit:
Na kraju krajeva, ako se ne varam iz Renaulta su već rekli da ove godine neće puno upgradeati PU, nego će se fokusirati na to da sljedeće godine naprave veći skok
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Cuky »

Alonsu je karijera krenula dolje nakon što se razišao sa Briatoreom...Briatore mu je sredio mjesto u Minardiju, mjesto testnog vozača za Renault i mjesto trkaćeg vozača za Renault.

Nakon toga Alonso je mimo njega odabrao McLaren, pa se vratio u tada već slabašni Renault, pa otišao u Ferrari kad je Ferrari bio nigdje i sada u McLaren koji je još više nigdje nego tada Ferrari.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la dmarijon »

Alonso je zadnjih 10, 12 godina Lemony Snicket. A i teško je reži da su same odluke bile loše. Tlp je mogao znati kakav će se koji bolid pokazati na stazi. A i dvije godine u Ferrariju imamo je dosta dobar bolid.
Briatore i Hami (ni kriv ni dužan). Da Hami nije došao u mclaren baš tada, Alonso bi gotovo sigurno osvojio naslov. Pa onda i godinu poslije. Pa bi ga možda i merc uzeo umjesto hamiltona...
A ovo za godinu pauze za Hondu, teško bi u današnja vremena to tako išlo. Ne gledaju financijeri i ekonomski šefovi za stolom baš dvije tri godfine unaprijed. Drugo je sama momčad
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Dani »

dmarijom, mislimda bi za hondu itekako išlo u današnja vremena. Da li bi ti kao šef frime pristao da se na godinu dana ekipa povuče i napravi motor sposoban za pobjede, ili da se blamiraju i ruše renome tvrtke? Ukoliko bi uspijeli (u što ne sumnjam jer nekoliko važnih faktora u f1 i fia-i to želi, čak bih rekao i zahtijeva ) , tada bi se prikazali kao sposobna firma koja je uspijela uzdignuti projekt iz pepela.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
Mislim da bi ovogodišnji McLaren s Renaultom bio na stabilnom 3. mjestu u poretku
Malo si preoptimističan :biggrin: . 4. u najboljem slučaju. Nema šanse da je McH šasija bolja od RBa.

Dani je napisao/la: Mislim da bi bilo najbolje da honda napravi pauzu od jedne godine i tu godinu da mclaren odvozi na renaultu. Tu godinu bi honda iskoristila za bjesomučno testiranje sa prerađenim prošlogodišnjim bolidom na Suzuki. I tada ako bi motor bio konkurentan, vratiti ga u mclaren kako bi nastavili suradnju.
A s kojim bolidom bi to vrtili po stazi? Da ne spominjem R&D na koji bi dodatno honda trebala utrošit brdo para. Trebao bi im bolid koji bi simulirao McLarenov, a njihove bolide zbog pravila nemogu koristit. Zvuči jednostavno ovo što predlažeš ali je hebeno teško izvedivo a da bude sve u skladu s pravilima.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:
speedy56 je napisao/la: Malo si preoptimističan :biggrin: . 4. u najboljem slučaju. Nema šanse da je McH šasija bolja od RBa.
Mislim da bi mogli biti i 3., fakat imam dojam da je ovogodišnji bolid dosta dobar
Dodaj sve izgubljene kilometre sa testiranja koje su gubili zbog Honde, i to igra ulogu dečkima zaduženim za razvoju šasije
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

Tog dojma sam i ja. Čini se da je šasija dosta dobra. Dal bi bila dovoljno dobra sa jakim motorom da konkurira Ferriju i Mercu ali ostatku sigurno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Dani »

@finac ukoliko se honda povuče na godinu dana, tada ima mogućnost testirati bolid star 3 godine čini mi se. Dorade ga ( prošire i dodaju krila oni sami /honda, a ne mclaren ). uostalo već sam naveo da je fia-i i libertyu od velike važnosti honda kao dobavljač motora i kao brend. Vjeruj mi da je u f1 sve moguće. Zar ti misliš da su recimo ferrari i mercedes samo igranjem po ps-u došli na ovu razinu? A i hondi nije toliko važna fenomenalna aerodinamika na to testnom bolidu već da rade kilometražu u simuliranim uvjetima. Tako je na sličan način funkcionirao ferrari 90-ih i početkom 2000-ih. Evo na prvo mi padne na pamet indy bolid uz preraspodijelu u području šasije. I deri.
Ili ovo:
slika
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

Ne muci njih manjak kilometara, nego im korelacija testing-beda i uvjeta na stazi nije dobra -> sto bi mozda mogli popraviti vrtnjom kilometara i veci problem, sam development koji je daleko iza ostalih...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la F1NAC »

Dani je napisao/la:@finac ukoliko se honda povuče na godinu dana, tada ima mogućnost testirati bolid star 3 godine čini mi se. Dorade ga ( prošire i dodaju krila oni sami /honda, a ne mclaren ). uostalo već sam naveo da je fia-i i libertyu od velike važnosti honda kao dobavljač motora i kao brend. Vjeruj mi da je u f1 sve moguće. Zar ti misliš da su recimo ferrari i mercedes samo igranjem po ps-u došli na ovu razinu? A i hondi nije toliko važna fenomenalna aerodinamika na to testnom bolidu već da rade kilometražu u simuliranim uvjetima. Tako je na sličan način funkcionirao ferrari 90-ih i početkom 2000-ih. Evo na prvo mi padne na pamet indy bolid uz preraspodijelu u području šasije. I deri.
Ili ovo:
slika
Kao što ti je rekao kolega ispod postoje simulatori. Najvise se profitira sa AVL pokretnom stazom di mozes stavit bolid i PU. Hondi treba neko izvana ko će ih moć uputit na pravi put. Prvi problemi su se pojavili kad su dobili dosta pozitivne i ohrabrujuće podatke u simulaciji koja se dobija iz 1 cilindra. Normalno pretpostavka je da se svi cilindri ponašaju jednako. Nakon što je PU napravljena i sve ukomponirano pojavljuju se vibracije i to im je davalo dosta problema. Imaš dosta parametara, i nije 3 nego 2 godine star bolid ako se ne varam. To su totalno drukčiji bolidi. Njih hebe oprema u laboratoriju . Džabe im bolid i lupanje para u f1 bolid ako laboratorij ne daje dobre podatke
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

https://portal-f1.si/2017/08/wolff-alon ... -mercedes/

iz jednog Slo portala, Wolf kaže da Alonso neće voziti za Mercedes zbog starih grijehova sa McLaren Mercedesom (100miljona dolara kazne, gubitak svih bodova i ucjene Ronu Dennisu da će sve izdat FIA-i ako nebude vozač br1).

Razmatra se produženje ugovora Bottasu.

Jbg, ovo je kraj za Alonsa....ostale momčadi sa slobodnim mjestima mu ne mogu ponuditi bolid za postolja a još manje plaću.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Vuksa_KC »

Preloše su to povezali, kakve veze ima McLaren 2007. i Toto Wolf u Mercedesu sada.
Ali da je Alonso upitnog ponašanja, to je istina.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la pospani gad »

Jednostavno se vraćam, kako bih ga branio..... ipak je on moj....

Više ne znaju što bi rekli ili izmislili. Kao da se svi žele rješiti Alonsa..... pa zar je on stvarno toliko lošeg ponašanja? Što je on delikvent, propalica, kriminalac, persona non grata?

Honda je kriva za sve. McLaren s tim nema veze. Fernando s tim nema veze.
Što se mene tiče može Honda biti još četiri godine u McLarenu. Da je neko drugo vrijeme, možda bi i bila. U ovo vrijeme poželjnih instant uspjeha - naravno da nitko nije zadovoljan nakon tri godine.

A što je Alonso radio? Vozio. Zar je zato kriv što ispoljava ovakvo ponašanje što ima krepalinu od bolida?!
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Dani »

@finac ma nikakav simulator ne može zamijeniti pravo testiranje na stazi. A što više testiranja to je i lakše doći do zaključka gdje je problem. To je oduvijek bio lijek u formuli 1.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la F1NAC »

Dani je napisao/la:@finac ma nikakav simulator ne može zamijeniti pravo testiranje na stazi. A što više testiranja to je i lakše doći do zaključka gdje je problem. To je oduvijek bio lijek u formuli 1.
Ti shvacas da moras odnekud napravit i razradit koncept prije nego što ideš u real life situation? zajeb je bio već u startu prije real lifea. Što bi po tebi trebali odštancat 50 inačica komore izgaranja i onda promatrat samo tako kako se stvari ponašaju? :lol:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la dmarijon »

Ne samo to. Da ja jesam šef momčadi, možda bi to i napravio (ako..). Ali to nije stvarni svijet. Šef će svojim šefovima (koji su u biti ekonomisti i gledaju kraj i početak fiskalne godine) reći: vi ćete sad godinu dve ulagat u ništa, bolid se neće ni vidjet na stazi. tj vaš motor, pa ćemo moooožda jednog dana biti jači.
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la vidc »

Da li Alonso jos uvijek fura samuraj pricu ili mu se japan zgadio u zadnje 3 godine?!
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la:Da li Alonso jos uvijek fura samuraj pricu ili mu se japan zgadio u zadnje 3 godine?!
Tattoo i dalje stoji na kičmi :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Za Alonsa bi bilo najbolje da McLaren predje na Renault. Verujem da mu je Honda preko glave (neverovatno da ga je i u Indiju izdala... #-o )
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori