Kimi Raikkonen [#7]

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Cuky »

zaboravljamo i da će dogodine Haas koristiti sve što se nalazi na SF15-T, a pravilima je dopušteno da se dijeli (tj. da nisu dužni sami dizajnirati). Koliko god je Ferrariju bitno da sami imaju rezultat vjerojatno će i djelom gledati na to da daju što je moguće bolji proizvod svojoj B momčadi (Haas je otvoreno rekao da je ponosan što se može smatrati Ferrarijevom B momčadi) kako bi ona kad se pruži prilika otkidala bodove suparnicima.

S druge strane, masa novaca nikad nije i jamac uspjeha: Toyota je u svojih 9 godina u F1 (s time da je prva, 2001. bila cijela samo testiranja) trošila daleko više novaca od Ferrarija, RB-a, McLarena, BMW-a...pa su svejedno bili na pokojem podiju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Najlošija vožnja Kimija ove sezone, uopće najgori GP vikend ove sezone, ja bih rekao sraman nastup Kimija.
Loše kvalifikacije, i ono što mu je uradio Ricciardo nije smio da dozvoli, na onom dijelu staze se prestiže samo ako ovaj ispred napravi grešku ili pusti ovog iza da ga prestigne, ne znam šta je radio Kimi, možda spavao, ali definitivno nije bio u utrci, nadam se da ga je Greenwood upozorio da je Ricciardo bio u boxu i da je na SS gumama i da pripazi na njega.
Stvarno, posle Bahreina, sam očekivao dobre nastupe Kimija u Barceloni a posebno u Monacu, očekivao sam da u Monacu bude bolji od Vettela, međutim odvezao je Gp Monaca stvrno sramno.
Vettel ga stvarno uništava, dere ga kao Musa jarca, ima 6:0 u kvalifikacijama i 5:1 u utrkama, šta očekivati u narednim utrkama, sledi Kanada tamo je Vettel uvjek dobar jedna od njegovih najjačih staza tako da teško da tamo može da uradi nešto protiv Vettela posebno u kvalifikacijama, jedino u slučaju kvara na bolidu Vettela ili nekih njegovih grešaka.
Kimi svaku utrku treba da vozi na maksimumu a ne da bira i da 1 od 6 Gp vikenda odradi dobro a ostale ne, ako hoće da bira utrke neka ide u Lotus ili Sauber to u Ferrari ne može da radi.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Alonso-champ »

Moze,moze..i jos dobru lovu prima za to :-)
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Alonso-champ je napisao/la:Moze,moze..i jos dobru lovu prima za to :-)
Čisto sumljam da ovakvi nastupi ako se nastave mogu proći kod Arrivabenea a posebno kod Marchionnea, nema tu sentimentalnosti, to možda može proći kod šlampavog Domenicalija.
Na Ferrariju je da li hoće ili neće da produži ugovor sa Kimijem, a ovakvi nastupi Kimija sigurno ne doprinose odluci o produžetku saradnje nego vjerovatno odgađaju odluku o eventulnom produženju ugovora.
Ferrariju neće biti problem naću drugog vozača, ako se Kimiju više ne vozi F1 bar na ovom viskom nivou, neka kaže, možda ga zanimaju neke druge stvari, sada je postao i otac, neka se onda bavi nekim drugim stvarima a do kraja sezone može ga zamijenti i Gutiérrez.
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Domi »

#‎Kimi‬ ‪#‎MonacoGP‬: “We knew that after starting from sixth position it would have been a difficult race. I was all the time behind slower cars and there was no way to overtake them even if I had a much better pace. At the the pit stop we managed to pass one Red Bull, we gained one place but we lost it for a stupid reason. I was following my normal line when Ricciardo hit my rear tire and pushed me wide, regaining the position. It’s not very clear what you are allowed to do, it’s really odd but there’s nothing we can do. For the next races we have to make a better job overall to make sure we get tires working and things sorted out without mistakes on Saturday in qualifying. This will make our life a lot easier on Sunday. Now we go to Canada a bit happier overall but it’s too early to make predictions, we have similar tires but the layout of the track is completely different, so let’s wait and see.” [via ferrari.com]
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Domi »

Bravo, ajmo sutra rušit Merđe :biggrin:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Kimi nekako "porodi" ovo treće mjesto u kvalifikacijama.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la gjoko-mkd »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Kimi nekako "porodi" ovo treće mjesto u kvalifikacijama.

Pa zato sada odmara od ‚porodilnih bolova‚ :oo:

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la vidc »

slika
naaaajs :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Cuky »

e to sam pokušavao naći od kad sam vidio u streamu...vidi se da je koja godina u WRC-u dobro došla :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Cuky »

Bravo kimi, svaka čast
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F1NAC »

Koliko je dobar posao napravio u bahreinu toliko je usrao u kanadi. Katastrofa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la McLewis »

F1NAC je napisao/la:Koliko je dobar posao napravio u bahreinu toliko je usrao u kanadi. Katastrofa
nije mu se na presicu islo, daj shvatite cojeka... :D
McLaren u <3
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Katastrofa :evil: , mislim da u Ferrariju počinju polako da misle i o drugim vozačima za 2016.
F1NAC je napisao/la:Koliko je dobar posao napravio u bahreinu toliko je usrao u kanadi. Katastrofa
»Jedna lasta ne čini proljeće« mislim da je to bilo za Kimija u Bahreinu.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Chuck Norris »

Nekad sam o njemu imao veliko mišljenje,ali danas mislim da je ovo najprecijenjeniji vozač današnjice
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Domi »

Raikkonen apologises for the spin to the team. Dave Greenwood says that they will have a look at what happened ‪#‎CanadianGP‬ ‪#‎F1‬
RAIKKONEN: "The spin was the same story as last year: something odd happening on the out lap. It's not ideal"
Zadnja izmjena: Domi, dana/u 07 lip 2015, 21:57, ukupno mijenjano 1 put.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Dani »

Čovjek je postao otac, naravno da mu misli nisu uvijek na utrkama.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F1NAC »

Bar je postavio FL ako nis :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Domi »

Retweeted Gianlu D'Alessandro (@Gianlu_DAle):

According to ‪#‎Gazzetta‬, Kimi will remains at Ferrari if he accepts a salary reduction - ‪#‎Raikkonen‬ ‪#‎RedSeason‬
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la F1NAC »

Opet krivi momčad, neznam zašto. Imao je podosta krugova na stazi za složit vrijeme. Opet se zahebo ko u Maleziji kad je zaglavio iza Ericssona. Ajde Kimi chill, jedan sladoled i sutra prema napred, ali s ovim danasnjim nastupom koji je stvarno katastrofalan jer nije bilo nikakvih tehničkih problema si je udaljio tintu od ugovora
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
bernd_maylander
Postovi: 33
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 16:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: sir frank williams
Lokacija: na stazi

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la bernd_maylander »

Vec sam napisao negdje drugdje gdje sam vjerojatno offtopic..meni je stvarno bio faca..ali nesto se dogadja..kao da mu je pun kufer f1..samo ako je tako zasto ne ode..postaje predmet sprdnje polako ali sigurno..pa nis mu nejde od ruke..ni subota a ni nedjelja.
sta je danas napravio, koji je to bio wheelspin? kako bas on, OPEt ON? ne volim ovo rec, ali mozda je bolje za sve da ode..ili neka postane onaj stari i vozi..ali mislim da je to proslost :(
Tko kasnije koči, duže je brz.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la vidc »

inače, Kimi je nedavno prizvao zahtjevniju i malo opasniju F1.što bi se reklo "be careful what you wish..."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Cuky »

mislim da većina njih u intervjuima spominje "F1 bi trebala izgledati opasnije i zahtjevnije" a ne da bi trebala biti to. F1 bi se, po nekim stvarima, stvarno trebala ugledati na Indy...imaju i oni tamo nekih stvari koje bi neki mogli smatrati umjetnima (push2pass vs DRS) ali s druge strane vozači moraju svoju plaću krvavo zaraditi (nemaju npr. servo na volanu), a uz to i ne kažnjava se baš svaki kontakt...da kažnjavaju se debilni potezi poput Powera u 3. utrci kada je iz boksa direktno skrenuo u Satoa i izbacio ga sa staze (nešto kao Schumacher-Frentzen u Kanadi 1998.) ali kontakti u borbama za poziciju najčešće prolaze i bez opomene
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la Alonso-champ »

#F1 Raikkonens Ferrari engine was in aggressive start mode when he spun in Canada & Austria. Activation lasts 90s after start/pitstop. #AMuS
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Kimi Raikkonen

Post Postao/la vidc »

pa valjda je svjestan toga
Odgovori