Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

Zaključak FIA-inih sudaca nakon obavljenih razgovora u Spa:
“As regards Mr Alonso and the other engineers, the Stewards have found no evidence to suggest that they knew anything about the plans to cause a deliberate crash on lap 14. Renault’s strategy was aggressive and somewhat unusual but the Stewards do not conclude that individuals at Renault other than NPJ (Piquet), Mr Symonds and possibly Mr Briatore were aware of any crash plan. This position appears to be supported by the documentairy and radio communications evidence provided by Renault.”
Prema tome, samo je trio fantastikus bio upoznat sa prijevarom. Olakotna okolnost za ostatak momčadi.
slika
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la tomidix »

Kimi the best je napisao/la:Ja sam uzivao dok sam citao ovaj radio transkript,eto bar jedna dobra stvar od ove afere,steta sto se f1 malo ne otvori prema navijacima i posle svake trke ponudi na uvid ovako nesto, ah da mogu da procitam par Ferrarijevih transkripata sa nekih trka od ove i prosle sezone,ili od Meclarena 2007....

Po ko zna koji put dolazim do zakljucka da mi u stvari jako malo stvari znamo, na osnovu nekih sitnih informacija, par recinica, postupaka iznosimo neke zakljucke, a u stvari...

Sto se ove afere tice, jedna-dve blago sumnjive recenice, sve Patove odluke su izgledale logicne i racionalne... Izgleda da je Max dosao po svoje,steta sto svoju inteligenciju nije usmerio na neke pozitivnije stvari.

A da, komentari Flavia tokom trke-neprocenjovo :smijeh:
Potpis... I meni ima jako malo sumnjivih recenica... Vrlo je jasno do cega je doslo i zasto su mijenjali strategiju,
I think we’re going to stop him just before we catch him (Nakajima) and get him out of it (traffic), the reason being we’ve still got this worry on the on the fuel pump
A svima koji f1 gledaju iz gusta preporuka da procitaju 5. dokument... Stvarno steta da ovo nemamo nakon svake utrke...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
Nives_esdm
Postovi: 140
Pridružen/a: 18 tra 2009, 20:16
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Nives_esdm »

Zbog F1 Briatore će možda morati prodati svoju olovicu kluba, il prepisati na Elisabettu

http://www.sportal.hr/nogomet/briatore- ... anak-20044" onclick="window.open(this.href);return false;
Felipe Massa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1569
Pridružen/a: 19 pro 2008, 17:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Felipe Massa-Ferrari

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Felipe Massa »

Nives_esdm je napisao/la:Zbog F1 Briatore će možda morati prodati svoju olovicu kluba, il prepisati na Elisabettu

http://www.sportal.hr/nogomet/briatore- ... anak-20044" onclick="window.open(this.href);return false;
kako se za cas sve okrene...
slika

Ayrtone nek ti je vječna slava i hvala.Bio si moj poslednji junak i idol.
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Lord of the Ring »

"While we’re behind Nakajima we’re f***ed, we’re not going
anywhere." :smijeh:

"Stupid....???" ubaci rijec i najorginalniji odgovor osvaja veceru za dvoje sa neponovljivim Flaviom :biggrin: :biggrin:

Ovo mi je uljepsalo dan...brutala...treba neku radio dramu po ovim podloscima napravit :biggrin:
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Armanini »

ludo zabavno za procitati..

ugl.. meni se ovo nis ne svidja.. kad god pomislim na taj slucaj pocne me lovit nervoza zbog pokvarenog pederkota i oca mu..

sva velika imena na koje smo navikli oduvijek odlaze, formula1 se mijenja u sustini i to je sve sad jedno novo poglavlje..

nikad nisam za drasticne kazne pa tako ni sad..

vidi se da je to sve na osobnoj bazi maxa i flavia i tko zna koga jos..

al kako god - sljedece nas sezone ocekuje jedna vrlo nova prica sa crvenim stihom, ja sam siguran :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Piquet stari »

Čitajući neke od postova ovdje, ne mogu se oteti dojmu da neki ovdje smatraju Piqueta, a bogme i Symondsa većim krivcima od Briatorea. Pa, hajmo redom tragom takvog mišljenja.

1.Nedvojbeno je utvrđeno da su spomenuta trojica razgovarali o planiranom sudaru prije utrke. Piquet tvrdi da je ideja Briatoreova, Symonds da je to predložio Piquet. Briatore pobija sve tvrdnje. Logično za sada, svaka je varijanta moguća.

2. Piquet je mladac od dvadeset i kusur godina, još uvijek neizgrađenog karaktera (mlađi forumaši nek ne shvate ovo krivo - danas se razdoblje kasne adolescencije produžuje čak do 30-te godine, to je naprosto tako i to je normalno, znam to po sebi i svojim kolegama) ali ambiciozan kao i svaki drugi mladi vozać F1, nažalost ogranićenog vozačkog talenta i zato pod pritiskom svog šefa momčadi. Zar doista netko od vas ozbiljno misli da je taj klinjo pristupio dvojici iskusnih starih mačora i predložio nešto takvo? Na kraju krajeva, on je ipak vozać f1 koji želi svaku utrku završiti sa što boljim plasmanom. Teško zamisliti da se takvo što dogodilo (ali ne i nemoguće).

3. Zamislimo da se to ipak dogodilo. Dakle, nevjerojatno bezobrazni, već u 25.g života svim mastima premazani klinac dolazi svojim pretpostavljenima i predlaže što predlaže. Super pošteni uspješni biznismen - vođa momčadi (pročitajte što o Briatoreu kaže Jergović) i njegov glavni inženjer hvataju se za glavu, ne mogu vjerovati da čuju to što čuju. S gađenjem odbiju prijedlog pokvarenog klinca, prekore ga, okrenu mu leđa i odu. I ovo je scenarij koji je teško zamisliti, ali još uvijek moguć.

4. Utrka kreće, Alonso starta 15. na stazi gdje je preticanje vrlo teško sa gorivom za svega 15 krugova?!? Strategija koju je odabrao Symonds, a protiv koje očito nitko, ni Alonso ni Briatore nije imao ništa protiv, niti im je išta oko te odabrane strategije bilo čudno. Alonso do dolaska u boks nije pretekao nikoga (očekivano). Prvi je skrenuo u boks, napunio gorivo, izašao na stazu i nakon toga zločesti mali Piquet slučajno ili namjerno (ali samoincijativno, bez dopuštenja PS i FB) završava u zidu na najpogodnijem mjestu, jedinom gdje je nemoguće brzo ukloniti auto sa staze i koje garantira SC. Izlazi SC i ostalo je rutina za iskusnog Alonsa. Ovo je već teško probavljiv scenarij. Tko vjeruje u ovakav splet slučajnosti vjerojatno vjeruje i u Djeda Mraza. Ali, budimo malo nadrealni pa zamislimo i da je to moguće. Idemo dalje.

5. Alonso je pobjednik, svi su sretni i veseli, a mali Piquet prilazi Briatoreu i slavodobitno kaže: "Hej boss, vidite kako sam dobro sve odigrao, poklopilo mi se i to da je Pat tako čudno, sasvim nerazumno isplanirao rani ulazak Alonsa u boks, hoćete li mi sad produžiti ugovor i za 2009. godinu?" Časnog starinu Briatorea obuzme bijes kakav samo može biti bijes temperamentnog mediteranca, izvrijeđa i išamara bezobraznog klinca, održi mu predavanje o časti, poštenju, moralu i etici i o tome što je sve i koga mogao ugroziti svojim namjernim sudarom na stazi i kako je netko mogao i poginuti. Na kraju mu kaže da je otpušten, i da će sad odmah prijaviti cijeli slučaj vodstvu utrke i delegatima FIA. Nakon toga mu okrene leđa i ode proslaviti pobjedu sa VIP sponzorima, pomislivši pri tome "A je.iga, pobjeda je ipak pobjeda, što sad cijepidlačiti". I naravno, ne prijavi nikome ništa. Ako smo do sada mogli povjerovati u sve gore navedeno, možemo i u ovo.

Dakle, ako i zamislimo da je sve poteklo od Piqueta i da je ovaj našao saučesnika u Symondsu, nikako ne možemo zaobići činjenicu da je Briatore znao za cijelu priću, neposredno (razgovor prije utrke) i posredno ("slučajna" strategija Symondsa i "slučajan" sudar Piqueta, a sve nakon prethodnog razgovora o tome). Zašto nije odmah prijavio cijeli slučaj ako se nije slagao sa time?

Većina organizacija u svijetu je zasnovana na strogom principu hijerarhije. Za primjer, uzmimo vojsku. Točno se zna tko zapovijeda nad kime i kakve su mu ovlasti. Slično je i u F1. Timovi F1 su izuzetno profesionalno organizirani, sa jasnom i strogom podjelom poslova i ovlasti unutar tima. Zna se tko što radi i za što je odgovoran, tko je kome u timu nadređeni. Hoću reći da Briatore, Symonds i Piquet nikako nisu ravnopravni, niti imaju iste ovlasti. Tko je u hijerahiji viši, ima više ovlasti, ali je i njegova odgovornost veća. Piquet je vozać, hijerarhijski niže od PS i FB, i on ravnopravno može razgovarati sa svojim trkaćim inženjerom, ali ne i sa spomenutom dvojicom. Njegov prijedlog ovi nisu dužni ni saslušati, a kamoli prihvatiti. Dakle, ako prihvate, prihvatili su svojevoljno. Symonds je u sredini. Piquet je dužan prihvatiti strategiju koju Symonds odredi. Normalno, dogovarati će se zajedno, ali zadnja je Patova. Slićan je i odnos između Briatorea i Symondsa. Briatore je Team Principal, šef cijele momčadi i ništa se u momčadi ne događa bez njegova znanja i dopuštenja - Renault F1 Team nije čađava mehana u kojoj se ne zna tko pije, a tko plaća. Ako se ipak dogodi nešto nepredviđeno na što on nije mogao utjecati, on je po saznanju dužan poduzeti sve potrebno da se vinovnici sankcioniraju. Ako to ne učini, smatra se da se s tim slaže što ga automatski čini odgovornim za sve. Tvrditi da su Piquet ili Symonds krivi više od Briatorea bilo bi kao tvrditi da su za drugi svjetski rat više krivi običan vojnik Wermachta s puškom u ruci ili njegov nadređeni oficir nego Hitler.

Iz svega što se do sada dogodilo i informacija koje su dostupne, vjerujem da je sve upravo Briatoreovo maslo, od početne ideje pa na dalje. Piquet i Symonds su naprosto odlučili poslušati svog šefa, i platili danak - Piquet zbog kombinacije labilnog karaktera, ambicije i straha, Symonds zbog profesionalne lojalnosti i odanosti timu i šefu tima. To ih ne opravdava i naravno da su krivi i zaslužuju i formalne stroge sankcije od FIA. Piquet je otkrivanjem cijelog slučaja i svojim priznanjem sudjelovanja u svemu praktično izvršio profesionalno samoubojstvo.

Na kraju ovog podužeg posta, kako se u cijelu priću uklapa Alonso?
Piquet junior kaže da ovaj ništa nije znao. Piquet senior u intervjuu kaže da je "...Alonso morao znati...", što je naravno samo pretpostavka, ali logična. Moje mišljenje je da nije bio upoznat sa cijelom prićom niti je na bilo koji način u njoj sudjelovao (nije trebao, i Briatore nije glup da bez potrebe širi broj zavjerenika). Ali isto tako mislim da mu je moralo biti sumnjiva Symondsova strategija, a nakon svega se sigurno pitao (kao i svi mi) kako se sve čudno poklopilo. Alonso je iskusan i angažiran vozać i gotovo je sigurno da je prije ili kasnije na osnovu svega shvatio što se dogodilo (tim prije što su glasine o namještaljci krenule odmah nakon utrke), ali što je trebao učiniti sa svojim sumnjama? Kako bi ih uopće dokazao? Sumnjam da mu je Briatore direktno rekao što se dogodilo. Mislim da bilo kakve optužbe na račun njega nemaju nikakvog smisla.
Avatar
Ricxpa
Test vozač
Test vozač
Postovi: 647
Pridružen/a: 10 vel 2009, 13:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: [Alonso] [Ferrari]

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Ricxpa »

Piquet stari je napisao/la:Mislim da bilo kakve optužbe na račun njega nemaju nikakvog smisla.
=D>
Avatar
Silver_Neelsen
Postovi: 145
Pridružen/a: 04 tra 2009, 15:15
Navijam za: Nikoga

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Silver_Neelsen »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsp ... 261004.stm" onclick="window.open(this.href);return false;

Poslušajte Irvinea :))))
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

nisam sve pročitao (pročitat ću) ali samo jedna ispravka
Alonso do dolaska u boks nije pretekao nikoga (očekivano).
Alonso je prvi krug završio 3 mjesta više i kasnije je još pretekao i Trullija.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
Ferrari4ever
Test vozač
Test vozač
Postovi: 628
Pridružen/a: 21 lip 2008, 20:07
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Ferrari - Massa
Lokacija: DALMACIJA

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Ferrari4ever »

Vidite ljudi meni je prvi krivac Briatore jer je uvijek bio na rubu pravila , ako se dobro sjećam i u Schumijevo doba su bili diskvalificirani radi daske i sl. tako da je on po mome prvi u tome , Pat je vjerovatno samo klimao glavom , a i Alonso mi je sumljiv - mislim da i on ima prste u tome . Čitala sam Irvinove izjave da je varanja u f1 uvijek bilo i bit će , samo je panika kad se otkrije . Po mome najje... je najviše Piquetić jer koji će ga tim sad uzeti za vozača kad ima velika usta i čim je nezadovoljan okolo laje [-X Ako ništa afera puni novinske članke do idućeg vikenda pa se ima šta pročitat. Šteta što nećemo viđat starog Briatorea nekako će mi falit u boksovima , a varanje će drugi nastavit !
... Forza Massa ...
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la goran007 »

moram priznati da se sa jako velikim brojem postova slazem u pojedinim djelovima...pocet cu nekim mojim redom
1)dobro je upozoro p@rtibrejker u jednom svom postu...kako su zavrsili Briatore i Dennis nakon sukoba sa Mosleyem...sad definitivno moze u penziju
2)Briatore mi se ne svida i nikad nije(tj.od 94 i onog varanja s Benntonom)...da se htjelo onda se isto na ovaj nacin moglo svasta dokazati...iako ga ne volim,smatram da nije glup,a ovo sve me cudi...uci u deal s jednim katastrofanim vozacem(sinom starog Piqueta,zna se s kakvim jezikom) i na taj se nacin dovesti u situaciju da ga dozivotno moras trpiti mi je glupo...ne samo glupo,nego i riskantno...on je dovoljno los da sve izvede krivo,da izleti ranije ili posve slucajno na skrroz pogresnom mjestu...s druge strane,tek je pocetak utrke...da se radi o zadnjim krugovima bilo bi mi jos i jasno,al na onakvoj stazi to radit na pocetku mi je neshvatljivo...jednostavno,premali dobitak na toliki ulog
3)Symondsa mi je zao...odlican strucnjak koji je mogo radit u bilo kojoj ekipi,covjek koji je ostavio veliki trag,a na kraju vjerojatno odlazi popišan iz F1 zbog jedne gluposti...koji su bili stvarni razlozi u sudjelovanju u ovoj aferi ne znam...mi on mi se ne cini glup,stovise,on je i morao biti mozak ovog...da li je mozda njega Flavio necim imao u saci pa natjerao na to,nemam pojma...uglavnom,od spomenute ekiše jedino ce mi on faliti
4)Piquet-on ziher nije dosao na tu ideju,samo mislim da je na vrijeme shvatio(naravno uz pomoc oca)koliko ce mu dobrog donijeti...opet napominjem da je toliko los da bi mene bilo strah uci s njim u neki deal...dobro iz svega toga je kaj sad zbilja mislim da nece ni prismrdit nekoj F1 momcadi...makar,ko zna...mozda Berni tu odigra neku svoju igru zahvale pa ga nekam smjesti
5)Alonso-s jedne strane bilo bo mi cudno da ne zna nista...s druge,jos cudnije da se u to upusta iz razloga kaj zna da to nije garancija nikakve pobjede(prakticki pocetak utrke) i da se jos puno faktora mora poklopiti,ta pobjeda mu ni ne treba s obzirom na to kaj mora dati za nju,dovoljno je pametan da vidi da mali svakog trena moze dobit nogu pa da to moze iskoristit,zna kakav je stari Piquet lajavac i pokvarenjak...
isto tako mi drzi vodu ono sto kaze Head...da Alonso uvelike sudjeluje u kreiranju svoje taktike i da bi samo olako krenuo prazan sa 15 mjesta...
stoga,na kraju moram reci da mi je puno toga neshvatljivo...na kraju cu reci samo to da iako je vjerojatno bilo u nekom obliku namjestanja,da je ovo samo jos dobiveni rat Mosleya,samo ovaj puta protiv Briatorea
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sepulctor »

goran007 je napisao/la:3)Symondsa mi je zao...odlican strucnjak koji je mogo radit u bilo kojoj ekipi,covjek koji je ostavio veliki trag,a na kraju vjerojatno odlazi popišan iz F1 zbog jedne gluposti...koji su bili stvarni razlozi u sudjelovanju u ovoj aferi ne znam...mi on mi se ne cini glup,stovise,on je i morao biti mozak ovog...da li je mozda njega Flavio necim imao u saci pa natjerao na to,nemam pojma...uglavnom,od spomenute ekiše jedino ce mi on faliti
Zanimljivo. Zaboravljaš da je Symonds bio tehnička glava ekipe koja je varala s TC-om, vađenjem filtera za gorivo, turpijanjem podne daske i slično.
Zar si doista uvjeren da bi Briatore mogao smisliti tu taktiku? Symonds je to osmislio, Briatore je dao dopuštenje ili ga, kako kažeš, natjerao. Ali Symonds je mozak iza svega. Kao što je bio i 1994. i tko zna još kada i s čime.

Neće mi faliti ni malo. Još se ljigavac kune u F1 Racingu da je 1994. sve bilo čisto...
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Bernardinac »

Nadam se da će Briatore uskoro izdati knjigu o svom životu u F1. To bi svi mi pročitali u jednom danu. Iako bi bila subjektivna, mislim da bi se mnogima tresle gaće. :lol: :lol:
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sepulctor »

Bernardinac je napisao/la:Nadam se da će Briatore uskoro izdati knjigu o svom životu u F1. To bi svi mi pročitali u jednom danu. Iako bi bila subjektivna, mislim da bi se mnogima tresle gaće. :lol: :lol:
Naravno. MaFIA je to. Svi oni skupa. Znam da to sad zvuči kao da sam fan teorija zavjere, ali treba pročitati ovo:
http://www.f1racing.com.hr/index.php?op ... &Itemid=86" onclick="window.open(this.href);return false;

Oni DOISTA svi jesu u tome (pri tome su "ONI" glave u momčadima, FIA-i + Ecclestone), a skandal pukne kad netko iznese prljavi veš zbog osobnih vendetta. Negdje je puklo na relaciji Piquet Senior i Briatore i to se sad reflektira kao slučaj varanja. Da nije, nikad mi ne bi znali za to.
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

Kamo sreće da Briatore izda kakve F1 memoare. Ili neko drugi iz F1, pa da oplete kao Nives Celzijus :lol:
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

sepulctor je napisao/la:
goran007 je napisao/la:3)Symondsa mi je zao...odlican strucnjak koji je mogo radit u bilo kojoj ekipi,covjek koji je ostavio veliki trag,a na kraju vjerojatno odlazi popišan iz F1 zbog jedne gluposti...koji su bili stvarni razlozi u sudjelovanju u ovoj aferi ne znam...mi on mi se ne cini glup,stovise,on je i morao biti mozak ovog...da li je mozda njega Flavio necim imao u saci pa natjerao na to,nemam pojma...uglavnom,od spomenute ekiše jedino ce mi on faliti
Zanimljivo. Zaboravljaš da je Symonds bio tehnička glava ekipe koja je varala s TC-om, vađenjem filtera za gorivo, turpijanjem podne daske i slično.
Zar si doista uvjeren da bi Briatore mogao smisliti tu taktiku? Symonds je to osmislio, Briatore je dao dopuštenje ili ga, kako kažeš, natjerao. Ali Symonds je mozak iza svega. ...
Na ovaj slučaj i ja imam slično gledište, a to je da je ipak Symonds bio taj koji je to sve razradio do u detalje. Možda je Briatore rekao (kao gazda); odradi mi to i to! I ovaj je to odradio.
Stvar oko Alonsa; to su mogli mnogi zaključit iz nekih mojih postova je da je meni malo teško povjerovati da Alonso nije znao za ništa. Ali isto tako je to moguće...da ne bude nesporazuma :) Čitajući izjave nakon trke (sad mi se ne daju tržit linkovi, ali ih mogu naći ako bude nekih nevjernih Toma) Alonso izjavljuje da su simulatorom izračunali da je strategija 1 ulaska u boks (logično) najbolja za tu stazu. (P@rti je ja mislim spominjao da su istu taktiku imali i Hamilton i Sutil u Monacu ove godine. Jesu, i vidili smo rezultate takve taktike - očekivano porazna) Razlog zbog čega NISU MOGLI (a ne htjeli) je bio taj da su, kako je Alonso naveo, imali probleme s kočnicama cijeli vikend (taj problem nitko u izjavama nije spomenio u petak i subotu), i da jednostavno nisu mogli odradit tu strategiju zbog problema s hlađenjem kočnica. Bob Bell nakon trke izjavljuje da su se odlučili na agresivnu strategiju od 3 ulaska jer su HTJELI probati nešto drugačije, iako su svi očekivali standardnu od 1 ulaska. To su bile izjave koju su mi djelovale malo nekoordinirane i mene navele da pomislim da je i Alonso znao. Ako ništa, onda ispada da Bob Bell nije znao za probleme s kočnicama, šta opet djeluje malo... :roll:
Mislim da Alonso NIJE sudjelovao u cijeloj operaciji, ali mislim da je ipak znao šta će se desiti. I nek je rekao; Briga me, radite šta hoćete! - to nitko ne može dokazati. Razlog svega možda leži u izjavi Bob Bella par dana nakon trke kad je izjavio da se nada da će Alonso ostati uz Renault (tad je Fredi bio na vagi di će vozit) jer da momčad radi na poboljšanju bolida, i da je nada da su učinili dovoljno da ga uvjere da ostane. Zato je bila potrebna pobjeda Renaultu!
slika
Avatar
Nives_esdm
Postovi: 140
Pridružen/a: 18 tra 2009, 20:16
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Nives_esdm »

http://www.marca.com/2009/09/19/motor/f ... 59146.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dakle,i FIA je potvrdila da je Fernando Alonso nevin i da ništa nije znao
Avatar
Ferrari4ever
Test vozač
Test vozač
Postovi: 628
Pridružen/a: 21 lip 2008, 20:07
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Ferrari - Massa
Lokacija: DALMACIJA

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Ferrari4ever »

Nives_esdm je napisao/la:http://www.marca.com/2009/09/19/motor/f ... 59146.html

dakle,i FIA je potvrdila da je Fernando Alonso nevin i da ništa nije znao
NHF Nives , ali ipak koji dokaz ima o tome , on kaže nisam ništa znao i to je to ... čisto sumljam da je imao umješane prste tipa ideja , izvedba ili zataškavanje , ali da baš nije znao [-X Za njega mi je drago da je FIA dala takvu potvrdu , jer bila bi mu to bila fleka na sportskoj karijeri !
... Forza Massa ...
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la One and only »

Ferrari4ever je napisao/la:
Nives_esdm je napisao/la:http://www.marca.com/2009/09/19/motor/f ... 59146.html

dakle,i FIA je potvrdila da je Fernando Alonso nevin i da ništa nije znao
NHF Nives , ali ipak koji dokaz ima o tome , on kaže nisam ništa znao i to je to ... čisto sumljam da je imao umješane prste tipa ideja , izvedba ili zataškavanje , ali da baš nije znao [-X Za njega mi je drago da je FIA dala takvu potvrdu , jer bila bi mu to bila fleka na sportskoj karijeri !
I da je znao to je nemoguće dokazati, pa je i FIA-i lakše proglasiti ga potpuno nevinim nego se naganjati sa njim pa ga onda opet na kraju proglasiti nevinim.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

Alonso ipak mora doći na na sastanak FIA-inog vijeća (WSMC) sutra. Zanimljivo da će uz njega nazočiti Briatore, a Symonds ne!? Guardian nagađa da će se dodatno ispitati Briatoreova uloga. Link
slika
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

Što čak i ne mora biti istina jer koliko ja shvaćam nije definitivno potvrđena vijest?

Ali zanimljivo je u članku što piše da Alonsa navodno zovu da bi propitali Briatoreovu ulogu u svemu ovome.
Što bi Alonso mogao reći? Da mu je Briatore na vooj slici recimo šapnuo da će mu namjestiti utrku?

slika
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
mmilo42
Početnik
Početnik
Postovi: 334
Pridružen/a: 26 tra 2009, 15:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Zadar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la mmilo42 »

p@rtibrejker je napisao/la:Što čak i ne mora biti istina jer koliko ja shvaćam nije definitivno potvrđena vijest?

Ali zanimljivo je u članku što piše da Alonsa navodno zovu da bi propitali Briatoreovu ulogu u svemu ovome.
Što bi Alonso mogao reći? Da mu je Briatore na vooj slici recimo šapnuo da će mu namjestiti utrku?

[ http://www1.pictures.gi.zimbio.com/Flav ... B4IIol.jpg ]

Koji Desperadosi. =P~
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la goran007 »

@sepulcor i gringo 73
pa ja sam i napisao da je Symonds morao biti mozak operacije,tj.da je Flavio mozda nesto nanjusio,ali da definitivno je to razradit mogao samo Symonds...
za 94 si u pravu...al to sam mu malo s godinama progledao kroz prste kad su uspjeli srusit dominaciju Ferrarija i Michaela...naarvno,bilo je jos faktora zbog kojih je srusena,al nije to tema
Avatar
Kimi the best
Početnik
Početnik
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 ruj 2008, 00:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Kimi the best »

Renault- 2 godine zabrane
Flavio-dozivotna
Pat-5 godina

http://www.autosport.com/news/report.php/id/78770" onclick="window.open(this.href);return false;
KR Spa 2008: I wanted to win - or nothing. It is always easy to say that by playing safe I would have probably ended in second place, but that is not the right way to win.
Odgovori