Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Maestro »

Kimi the best je napisao/la:Renault- 2 godine zabrane
Flavio-dozivotna
Pat-5 godina

http://www.autosport.com/news/report.php/id/78770" onclick="window.open(this.href);return false;
Alonsu ništa. Piqute Jr. ima imunitet. Svašta ćeš.

The full verdict from the FIA's WMSC



At an extraordinary meeting of the World Motor Sport Council held in Paris on 21 September 2009, the ING Renault F1 team ("Renault F1") admitted that the team had conspired with its driver Nelson Piquet Jr. to cause a deliberate crash at the 2008 Singapore Grand Prix, in breach of the International Sporting Code and F1 Sporting Regulations.

Renault F1 stated at the meeting that it had conducted a detailed internal investigation, which found that: (i) Flavio Briatore, Pat Symonds and Nelson Piquet Jr. had conspired to cause the crash; and (ii) no other team member was involved in the conspiracy.

The FIA has conducted its own detailed investigation and its findings correspond with those of Renault F1.

At the meeting of the World Motor Sport Council, Renault F1 made the following points in mitigation:

- it had accepted, at the earliest practicable opportunity, that it committed the offences with which it was charged and cooperated fully with the FIA's investigation;
- it had confirmed that Mr. Briatore and Mr. Symonds were involved in the conspiracy and ensured that they left the team;
- it apologised unreservedly to the FIA and to the sport for the harm caused by its actions;
- it committed to paying the costs incurred by the FIA in its investigation; and
- Renault (the parent company, as opposed to Renault F1) committed to making a significant contribution to FIA safety-related projects.

Nelson Piquet Jr. also apologised unreservedly to the World Motor Sport Council for his part in the conspiracy.

The following decision was taken:

The World Motor Sport Council finds that Renault F1 team members Flavio Briatore, Pat Symonds and Nelson Piquet Jr. conspired to cause a deliberate crash at the 2008 Singapore Grand Prix. The World Motor Sport Council therefore finds Renault F1, which, under article 123 of the International Sporting Code, is responsible for the actions of its employees, in breach of Articles 151(c) and point 2(c) of Chapter IV of Appendix L of the Code, and Articles 3.2, 30.3 and/or 39.1 of the Formula One Sporting Regulations.

The World Motor Sport Council considers Renault F1's breaches relating to the 2008 Singapore Grand Prix to be of unparalleled severity. Renault F1's breaches not only compromised the integrity of the sport but also endangered the lives of spectators, officials, other competitors and Nelson Piquet Jr. himself. The World Motor Sport Council considers that offences of this severity merit permanent disqualification from the FIA Formula One World Championship. However, having regard to the points in mitigation mentioned above and in particular the steps taken by Renault F1 to identify and address the failings within its team and condemn the actions of the individuals involved, the WMSC has decided to suspend Renault F1's disqualification until the end of the 2011 season. The World Motor Sport Council will only activate this disqualification if Renault F1 is found guilty of a comparable breach during that time.

In addition the World Motor Sport Council notes Renault F1's apology and agrees that the team should pay the costs of the investigation. It also accepts the offer of a significant contribution to the FIA's safety work.

As regards Mr. Briatore, the World Motor Sport Council declares that, for an unlimited period, the FIA does not intend to sanction any International Event, Championship, Cup, Trophy, Challenge or Series involving Mr. Briatore in any capacity whatsoever, or grant any license to any Team or other entity engaging Mr. Briatore in any capacity whatsoever. It also hereby instructs all officials present at FIA-sanctioned events not to permit Mr. Briatore access to any areas under the FIA's jurisdiction. Furthermore, it does not intend to renew any Superlicence granted to any driver who is associated (through a management contract or otherwise) with Mr. Briatore, or any entity or individual associated with Mr. Briatore. In determining that such instructions should be applicable for an unlimited period, the World Motor Sport Council has had regard not only to the severity of the breach in which Mr. Briatore was complicit but also to his actions in continuing to deny his participation in the breach despite all the evidence.

As regards Mr. Symonds, the World Motor Sport Council declares that, for a period of five years, the FIA does not intend to sanction any International Event, Championship, Cup, Trophy, Challenge or Series involving Mr. Symonds in any capacity whatsoever, or grant any license to any Team or other entity engaging Mr. Symonds in any capacity whatsoever. It hereby instructs, for a period of five years, all officials present at FIA-sanctioned events not to permit Mr. Symonds access to any areas under the FIA's jurisdiction. In determining that such instructions should be effective for a period of five years the World Motor Sport Council has had regard: (i) to Mr. Symonds' acceptance that he took part in the conspiracy; and (ii) to his communication to the meeting of the World Motor Sport Council that it was to his "eternal regret and shame" that he participated in the conspiracy.

As regards Mr. Piquet Jr., the World Motor Sport Council confirms the immunity from individual sanctions under the International Sporting Code in relation to this incident, which the FIA had granted to him in exchange for volunteering his evidence.

As regards Fernando Alonso, the World Motor Sport Council thanks him for cooperating with the FIA's enquiries and for attending the meeting, and concludes that Mr. Alonso was not in any way involved in Renault F1's breach of the regulations.

The World Motor Sport Council would like to thank the Stewards and legal investigation team (in particular Dorothy Cory-Wright of Sidley Austin LLP who conducted the interviews at the Belgian Grand Prix).

The full reasons for this decision, in addition to a complete recording of the proceedings before the World Motor Sport Council, will be made available shortly.
kakav potpis staviti???
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la zvjerko »

@ Kimi the best - mala ispravka:

Renault - 2 godine zabrane uvjetno do 2011.
...the WMSC has decided to suspend Renault F1's disqualification until the end of the 2011 season. The World Motor Sport Council will only activate this disqualification if Renault F1 is found guilty of a comparable breach during that time.
...
bmw_sauber_f1
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1202
Pridružen/a: 03 pro 2006, 22:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: BMW - Heidfeld
Lokacija: Vinkovci

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la bmw_sauber_f1 »

Znaci nema Renaulta 2010? Eto mjesto za novi BMW :lol:
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

bmw_sauber_f1 je napisao/la:Znaci nema Renaulta 2010? Eto mjesto za novi BMW :lol:
Uvjetno = na iskusenju.
Ovako nesto sam u potpunosti i ocekivao da ce se dogoditi.
Glave pale, Renaultu vise-manje nista.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la zvjerko »

p@rtibrejker je napisao/la: ...
Ovako nesto sam u potpunosti i ocekivao da ce se dogoditi.
Glave pale, Renaultu vise-manje nista.
Ja sam očekivao nešta slično ali me malo iznenadilo da Renault nije dobio po "džepu".
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Maestro »

zvjerko je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la: ...
Ovako nesto sam u potpunosti i ocekivao da ce se dogoditi.
Glave pale, Renaultu vise-manje nista.
Ja sam očekivao nešta slično ali me malo iznenadilo da Renault nije dobio po "džepu".

Ne bi ni bilo moguće jer bi Renault automatski izašao iz F1. Nisu oni toliko "jaki" da mogu kao McLaren isplatiti 100 m $ kazne.
kakav potpis staviti???
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

zvjerko je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la: ...
Ovako nesto sam u potpunosti i ocekivao da ce se dogoditi.
Glave pale, Renaultu vise-manje nista.
Ja sam očekivao nešta slično ali me malo iznenadilo da Renault nije dobio po "džepu".
Ipak treba pricekati jos malo, mozda se koji od timova digne sa tuzbom ili cak ljudi iz Singapura.
Realno po meni, cim je Renault automatski izbacio osumnjicene i priznao krivnju, ovakva kazna je bila za ocekivati.
Znam, nije u redu, ali tako to ide valjda.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Walter »

Pa trebali su ih kazniti i novčano, kad su kaznili Mclaren novčano trebali su i Francuze.
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la zvjerko »

p@rtibrejker je napisao/la: Ipak treba pricekati jos malo, mozda se koji od timova digne sa tuzbom ili cak ljudi iz Singapura.
Realno po meni, cim je Renault automatski izbacio osumnjicene i priznao krivnju, ovakva kazna je bila za ocekivati.
Znam, nije u redu, ali tako to ide valjda.
Ne vjerujem da će netko od timova ili vozača (Massa) pokušati "utužiti" Renault, a organizator GP Singapura je već izjavio da ostavljaju FIA-i da to riješe tako da je kazna konačna po meni. Sad jeli u redu ili nije - meni se baš neda pričati o "lanjskom snijegu" no ovo nekako baca malo drugačije svijetlo na McM-ovu kaznu - valjda je presuda malo (dosta) pod uticajem globalne recesije...
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la tomidix »

Je, i onda ti vec od sljedece utrke vise nebi gleda renaulta u f1 jer bi se oni sami povukli...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Chuck Norris »

Potpuno očekivana presuda.Po meni nepravedno da Piquet se može tako izvući,al tako to ide.A iako nije dobio kaznu mislim da će mu nakon ovog bit teško naći bilo kakav posao,jedino možda se zaposli u Camorri :lol:
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Nives_esdm
Postovi: 140
Pridružen/a: 18 tra 2009, 20:16
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Nives_esdm »

svako zlo za neko dobro...

evo što nakon svega veli Piquet

http://www.npiquet.com/news.asp?NewsID=340" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

Walter je napisao/la:Pa trebali su ih kazniti i novčano, kad su kaznili Mclaren novčano trebali su i Francuze.
mclaren se također izvukao uvjetno (australija)......kazne kakve su bile zbog događanja 2006. se neće tako skoro djeliti....

osim toga, primarni cilj (briatore, dennis) je u oba slučaja postignut.....

maksimiljan će ponovo imati mokre snove......
cro_blue
Postovi: 142
Pridružen/a: 14 lis 2008, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault
Lokacija: Kupres, BiH
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la cro_blue »

Po meni je ova kazna Renaultu i očekivana i kvalitetno odmjerena. Bilo koja drastičnija kazna uzrokovala bi povlačenje Renaulta iz natjecanja, a to je ono što FIA najmanje želi. Ovako je i vuk (FIA) sit i ovce na broju (Renault u natjecanju).
slika
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Piquet stari »

cro_blue je napisao/la:Po meni je ova kazna Renaultu i očekivana i kvalitetno odmjerena. Bilo koja drastičnija kazna uzrokovala bi povlačenje Renaulta iz natjecanja, a to je ono što FIA najmanje želi. Ovako je i vuk (FIA) sit i ovce na broju (Renault u natjecanju).
I ja sam očekivao ovako nešto. Renault F1 Team ionako nije u naponu snage (najblaže rečeno), a sa ovim slučajem je navukao previše lošeg publiciteta. Da su ih kaznili novčano, sigurno bi se povukli što nije u interesu F1. Mislim da su svi odahnuli nakon ovakve odluke - FIA zato jer je dvogodišnji izgon realno ipak velika kazna, Renault zato jer ne samo da nisu novčano kažnjeni, već će i uštedjeti dvogodišnji F1 budžet - sasvim sigurno da je i prije izbijanja cijelog skandala Renaultovo vodstvo razmišljalo o povlačenju. A za dvije godine sve će to biti lanjski snjeg (vrijeme sve lijeći)) i Renault može početi graditi F1 Team na zdravim temeljima, sa novim, motiviranim ljudstvom.
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la nikolaa »

Cica mica i gotova prica!!!

Napokon se i ovo zavrsilo.Prilicno ocekivan rasplet,gdje je najvise nadrljao Briatore,ali nije moglo drugacije.Maximilian se pred povlacenja rijesio i drugog suparnika i neprijatelja.Jos je Luca di Montezzemolo ostao,ali njega niti ne moze niti nece stici i da moze rijesiti..Renault se super izvukao i vjerojatno ce ostati u F1..

Nek' se i ovo zavrsilo,pa da se moze zavrsnica sezone propratiti u duhu sporta,kako i dolikuje..
FORZA FERRARI!!!
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la tomidix »

Piquet stari je napisao/la:
cro_blue je napisao/la:Po meni je ova kazna Renaultu i očekivana i kvalitetno odmjerena. Bilo koja drastičnija kazna uzrokovala bi povlačenje Renaulta iz natjecanja, a to je ono što FIA najmanje želi. Ovako je i vuk (FIA) sit i ovce na broju (Renault u natjecanju).
I ja sam očekivao ovako nešto. Renault F1 Team ionako nije u naponu snage (najblaže rečeno), a sa ovim slučajem je navukao previše lošeg publiciteta. Da su ih kaznili novčano, sigurno bi se povukli što nije u interesu F1. Mislim da su svi odahnuli nakon ovakve odluke - FIA zato jer je dvogodišnji izgon realno ipak velika kazna, Renault zato jer ne samo da nisu novčano kažnjeni, već će i uštedjeti dvogodišnji F1 budžet - sasvim sigurno da je i prije izbijanja cijelog skandala Renaultovo vodstvo razmišljalo o povlačenju. A za dvije godine sve će to biti lanjski snjeg (vrijeme sve lijeći)) i Renault može početi graditi F1 Team na zdravim temeljima, sa novim, motiviranim ljudstvom.
A ja sam shvatio da je izgon uvjetan... Ako im se ponovi nesto slicno onda ce izletit... Ne odmah... Kaj nije tak!?
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Piquet stari »

tomidix je napisao/la:
Piquet stari je napisao/la:
cro_blue je napisao/la:Po meni je ova kazna Renaultu i očekivana i kvalitetno odmjerena. Bilo koja drastičnija kazna uzrokovala bi povlačenje Renaulta iz natjecanja, a to je ono što FIA najmanje želi. Ovako je i vuk (FIA) sit i ovce na broju (Renault u natjecanju).
I ja sam očekivao ovako nešto. Renault F1 Team ionako nije u naponu snage (najblaže rečeno), a sa ovim slučajem je navukao previše lošeg publiciteta. Da su ih kaznili novčano, sigurno bi se povukli što nije u interesu F1. Mislim da su svi odahnuli nakon ovakve odluke - FIA zato jer je dvogodišnji izgon realno ipak velika kazna, Renault zato jer ne samo da nisu novčano kažnjeni, već će i uštedjeti dvogodišnji F1 budžet - sasvim sigurno da je i prije izbijanja cijelog skandala Renaultovo vodstvo razmišljalo o povlačenju. A za dvije godine sve će to biti lanjski snjeg (vrijeme sve lijeći)) i Renault može početi graditi F1 Team na zdravim temeljima, sa novim, motiviranim ljudstvom.
A ja sam shvatio da je izgon uvjetan... Ako im se ponovi nesto slicno onda ce izletit... Ne odmah... Kaj nije tak!?
Točno, u pravu si!

...the WMSC has decided to suspend Renault F1's disqualification until the end of the 2011 season. The World Motor Sport Council will only activate this disqualification if Renault F1 is found guilty of a comparable breach during that time.

E, ovo je sad malo čudno. S obzirom na težinu djela, preblago. Skoro kao neka presuda Hrvatskog pravosuđa našim domaćim kriminalcima... Smiješno.
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Bibi »

Drago mi je da se Alonso izvukao,a i zbog Renaulta
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
"Al" Pease
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 kol 2007, 17:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Jordan
Lokacija: Pit Lane

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la "Al" Pease »

bibi_Alonso 4ever je napisao/la:Drago mi je da se Alonso izvukao,a i zbog Renaulta
Meni nije, jer se "opet" izvukao kao i u spy storry MCM vs Ferrari.
Previse koincidencije u kratko vreme i sa istim akterom.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

Ne, ja bih rekao da se Piquet Jr izvukao.
Čovjek se namjerno zabio u zid radi nastavka svoje karijere u Renaultu.
Priceless.
Mogao bi nastaviti utrke u onim autima što voze po blatu i lupaju se.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Chuck Norris »

bibi_Alonso 4ever je napisao/la:Drago mi je da se Alonso izvukao,a i zbog Renaulta
I meni je drago,ne što se izvukao nego zato što nije kriv i nije bio umješan u ovaj slučaj.
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Armanini »

upravo to.. "jedina" prljava cinjenica oko svega ovoga je sto se pederko izvukao samo tako.. jest da ga nitko ne postuje vise (nisu ni prije doduse), ali kako ga je napao i spanjolski automobilisticki savez - mulac treba dobit civilnu kaznu!

i onda kad ja kazem da su gayevi prave pede*cine svi se ljute :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Schumy.d »

A možda stvarno čovjek nije ništa znao... ;)
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

Schumy.d je napisao/la:A možda stvarno čovjek nije ništa znao... ;)
da

a sad će bit najveća fora kad se u nedjelju grosjean spizdi u zid......

:biggrin:

pa to bu delirij
Odgovori