Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Chuck Norris »

sunseeker je napisao/la:
Schumy.d je napisao/la:A možda stvarno čovjek nije ništa znao... ;)
da

a sad će bit najveća fora kad se u nedjelju grosjean spizdi u zid......

:biggrin:

pa to bu delirij
Hehe,to bi zaista bilo zanimljivo.Mislim da će ovaj put Alonso startati(ako ne uđe u Q3) pun ko tanker da ne bi došlo do ponavljanja scenarija :lol:
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Ricxpa
Test vozač
Test vozač
Postovi: 647
Pridružen/a: 10 vel 2009, 13:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: [Alonso] [Ferrari]

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Ricxpa »

Cini se kako nitko nije dokazao krivnju Alonsu, pa samim time je on nevin, u sto nisam ni sumnjao. Renault prosao jako povoljno, Max odradio kako je zamislio.
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Piquet stari »

sunseeker je napisao/la:
Schumy.d je napisao/la:A možda stvarno čovjek nije ništa znao... ;)
da

a sad će bit najveća fora kad se u nedjelju grosjean spizdi u zid......

:biggrin:

pa to bu delirij
Ovakva praktično nikakva kazna za Renault će samo zakomplicirati stvari i odnose u F1.
Prvo, to sve je jako nepravedno prema McLarenu koji je za manju stvar prošao zna se kako.
Drugo, sad će svaki sudar ili izlijetanje Renaultovog bolida biti pod povećalom i tu može biti histeričnih reakcija. Što ako vozać Renaulta slučajno svojom greškom izbaci iz utrke na kraju sezone nekog od favorita i praktično odlući o naslovu svjetskog prvaka? Tu bi moglo biti gadne bure.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Toon »

Kazna je sramotna jer Renault nije kažnjen već je to samo mazanje oćiju naivcima. Staro prdalo je postiglo svoj cilj prije "donošenja" današnje odluke. Sramota i užas!
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Schumy.d »

Piquet stari je napisao/la: Ovakva praktično nikakva kazna za Renault će samo zakomplicirati stvari i odnose u F1.
Prvo, to sve je jako nepravedno prema McLarenu koji je za manju stvar prošao zna se kako.
Drugo, sad će svaki sudar ili izlijetanje Renaultovog bolida biti pod povećalom i tu može biti histeričnih reakcija. Što ako vozać Renaulta slučajno svojom greškom izbaci iz utrke na kraju sezone nekog od favorita i praktično odlući o naslovu svjetskog prvaka? Tu bi moglo biti gadne bure.
Možda su još trebali financijski kazniti Renault, ali po meni je kazna primjerena.
Po meni je Mclaren dobro prošao tada! ;)
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la One and only »

Chuck Norris je napisao/la:Potpuno očekivana presuda.Po meni nepravedno da Piquet se može tako izvući,al tako to ide.A iako nije dobio kaznu mislim da će mu nakon ovog bit teško naći bilo kakav posao,jedino možda se zaposli u Camorri :lol:
Čisto sumnjam da bi radio za Camorru, jer je rekao da ne želi više nikad Flavia za šefa :badgrin:
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

Piquet stari je napisao/la: Ovakva praktično nikakva kazna za Renault će samo zakomplicirati stvari i odnose u F1.
Prvo, to sve je jako nepravedno prema McLarenu koji je za manju stvar prošao zna se kako.
Drugo, sad će svaki sudar ili izlijetanje Renaultovog bolida biti pod povećalom i tu može biti histeričnih reakcija. Što ako vozać Renaulta slučajno svojom greškom izbaci iz utrke na kraju sezone nekog od favorita i praktično odlući o naslovu svjetskog prvaka? Tu bi moglo biti gadne bure.
koliko ti pratiš f1?

ja se općenito svima vama čudim koliko vas je uzbudila ta crash-gate farsa.......maltene ko da je to nešto najgore što je ikad itko pokušao.....
meni je to sića, tek zgodan pokušaj, daleko benigniji od nekih stvari koje su se u prošlosti pokušavali ( i uspjeli )
jedini aspekt koji ne mogu progutati u toj priči jest sigurnosni aspekt, sve ostalo je med i mlijeko.....


apropo naslova prvaka.....već se po nekim forumima počelo kopati po brazilu 2006. i fisichellinom kontaktu sa schumacherom....
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Piquet stari »

sunseeker je napisao/la:
Piquet stari je napisao/la: Ovakva praktično nikakva kazna za Renault će samo zakomplicirati stvari i odnose u F1.
Prvo, to sve je jako nepravedno prema McLarenu koji je za manju stvar prošao zna se kako.
Drugo, sad će svaki sudar ili izlijetanje Renaultovog bolida biti pod povećalom i tu može biti histeričnih reakcija. Što ako vozać Renaulta slučajno svojom greškom izbaci iz utrke na kraju sezone nekog od favorita i praktično odlući o naslovu svjetskog prvaka? Tu bi moglo biti gadne bure.
koliko ti pratiš f1?

ja se općenito svima vama čudim koliko vas je uzbudila ta crash-gate farsa.......maltene ko da je to nešto najgore što je ikad itko pokušao.....
meni je to sića, tek zgodan pokušaj, daleko benigniji od nekih stvari koje su se u prošlosti pokušavali ( i uspjeli )
jedini aspekt koji ne mogu progutati u toj priči jest sigurnosni aspekt, sve ostalo je med i mlijeko.....


apropo naslova prvaka.....već se po nekim forumima počelo kopati po brazilu 2006. i fisichellinom kontaktu sa schumacherom....
Pratim F1 od 1982. Zadovoljan?
U ovom slučaju imamo namještanje rezultata na nivou tima + sigurnosni aspekt. Ako je to tebi sića, "daleko benignija od nekih stvari", daj onda navedi koje su to stvari. Budi konkretan.
Vidiš, mene uopće nije uzbudila afera oko McLarena prije dvije godine, jer industrijske špijunaže je uvijek bilo i biti će. To više-manje svi rade i to je zapravo potpuno benigna stvar - Ferrari je mogao goniti McLaren i protagoniste civilnom tužbom. Problem je što je FIA, točnije Mosley iz privatnih interesa napravio pičvajz od toga. Ali OK, ako smo lojalisti moramo poštovati i prihvatiti odluke FIA i strogu kaznu od 100 milja koju su opalili MCLarenu. Ali ako igraš na jedan način, ne možeš preko noći promijeniti igru i kriterije. Ovo je više nego smiješna kazna za Renault. To zapravo, uopće nije kazna. I stojim iza toga da će samo uzrokovati nove "slučajeve". A sa čisto sportskog-vozačkog stajališta, nije fer ni prema vozaćima Renaulta - oni sad "ne smiju" griješiti...
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Schumy.d »

sunseeker je napisao/la: apropo naslova prvaka.....već se po nekim forumima počelo kopati po brazilu 2006. i fisichellinom kontaktu sa schumacherom....
Hmmm.. vidiš, da!! Zanimljivo... :D
Ali ipak mislim da ono nije bilo namješteno.
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Schumy.d je napisao/la:
sunseeker je napisao/la: apropo naslova prvaka.....već se po nekim forumima počelo kopati po brazilu 2006. i fisichellinom kontaktu sa schumacherom....
Hmmm.. vidiš, da!! Zanimljivo... :D
Ali ipak mislim da ono nije bilo namješteno.
Pitat cemo Fisica, on je sad nas covjek :biggrin:
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

Piquet stari je napisao/la: Pratim F1 od 1982. Zadovoljan?
U ovom slučaju imamo namještanje rezultata na nivou tima + sigurnosni aspekt. Ako je to tebi sića, "daleko benignija od nekih stvari", daj onda navedi koje su to stvari. Budi konkretan.
Vidiš, mene uopće nije uzbudila afera oko McLarena prije dvije godine, jer industrijske špijunaže je uvijek bilo i biti će. To više-manje svi rade i to je zapravo potpuno benigna stvar - Ferrari je mogao goniti McLaren i protagoniste civilnom tužbom. Problem je što je FIA, točnije Mosley iz privatnih interesa napravio pičvajz od toga. Ali OK, ako smo lojalisti moramo poštovati i prihvatiti odluke FIA i strogu kaznu od 100 milja koju su opalili MCLarenu. Ali ako igraš na jedan način, ne možeš preko noći promijeniti igru i kriterije. Ovo je više nego smiješna kazna za Renault. To zapravo, uopće nije kazna. I stojim iza toga da će samo uzrokovati nove "slučajeve". A sa čisto sportskog-vozačkog stajališta, nije fer ni prema vozaćima Renaulta - oni sad "ne smiju" griješiti...
jel te uzbudila suzuka '90 ili jerez '97?

poanta priče jest da uopće ne želim ulaziti u kontekst "namještanja rezultata" jer ovo nije nikakvo posebno namještanje kakvo se već nije prakticiralo....ako ćemo već o namještanju, austria '02 je daleko skandalozniji primjer, čisto zbog svoje evidentnosti

ovdje imamo isključivo aspekt sigurnosti i ugrožavanja života, mene samo to smeta, što čovjeku mora biti u glavi da svjesno potencira tuđu ozljedu ili smrt....

i onda opet, vraćamo se na početak mog posta.....
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Piquet stari »

sunseeker je napisao/la:
Piquet stari je napisao/la: Pratim F1 od 1982. Zadovoljan?
U ovom slučaju imamo namještanje rezultata na nivou tima + sigurnosni aspekt. Ako je to tebi sića, "daleko benignija od nekih stvari", daj onda navedi koje su to stvari. Budi konkretan.
Vidiš, mene uopće nije uzbudila afera oko McLarena prije dvije godine, jer industrijske špijunaže je uvijek bilo i biti će. To više-manje svi rade i to je zapravo potpuno benigna stvar - Ferrari je mogao goniti McLaren i protagoniste civilnom tužbom. Problem je što je FIA, točnije Mosley iz privatnih interesa napravio pičvajz od toga. Ali OK, ako smo lojalisti moramo poštovati i prihvatiti odluke FIA i strogu kaznu od 100 milja koju su opalili MCLarenu. Ali ako igraš na jedan način, ne možeš preko noći promijeniti igru i kriterije. Ovo je više nego smiješna kazna za Renault. To zapravo, uopće nije kazna. I stojim iza toga da će samo uzrokovati nove "slučajeve". A sa čisto sportskog-vozačkog stajališta, nije fer ni prema vozaćima Renaulta - oni sad "ne smiju" griješiti...
jel te uzbudila suzuka '90 ili jerez '97?

poanta priče jest da uopće ne želim ulaziti u kontekst "namještanja rezultata" jer ovo nije nikakvo posebno namještanje kakvo se već nije prakticiralo....ako ćemo već o namještanju, austria '02 je daleko skandalozniji primjer, čisto zbog svoje evidentnosti

ovdje imamo isključivo aspekt sigurnosti i ugrožavanja života, mene samo to smeta, što čovjeku mora biti u glavi da svjesno potencira tuđu ozljedu ili smrt....

i onda opet, vraćamo se na početak mog posta.....
Otkako pratim F1 prva izbacivanja sa staze su, gle paradoksa, viđena upravo od strane dvojice velikana, Prosta i Senne. Tako da me od onda ništa ne uzbuđuje previše.
Ali nekada su vozaći sami riskirali glavu, kaznu i ugled, a u ovom slučaju je sve dignuto na razinu cijelog tima. Ni meni nije jasno da ne jedan, nego tri čovijeka svjesno isplaniraju i provedu nešto što može uzrokovati tuđu ozljedu ili smrt i da tim prođe praktično nekažnjeno...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

Briatore planira tužiti FIA-u! Link
Mene zanima da li je moguće prekidanje menadžerskog ugovora u ovom slučaju!? Kako takve stvari stoje na sudovima po državama EU?
A što se tiče kazne, slučaj za kojeg je Mad Max izjavio da je "100" puta gori od krađe podataka, Renault je kao momčad dobio samo prijeteće mahanje prstom...zbog nekih drugih, viših, interesa.
slika
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

Piquet stari je napisao/la:
Otkako pratim F1 prva izbacivanja sa staze su, gle paradoksa, viđena upravo od strane dvojice velikana, Prosta i Senne. Tako da me od onda ništa ne uzbuđuje previše.
Ali nekada su vozaći sami riskirali glavu, kaznu i ugled, a u ovom slučaju je sve dignuto na razinu cijelog tima. Ni meni nije jasno da ne jedan, nego tri čovijeka svjesno isplaniraju i provedu nešto što može uzrokovati tuđu ozljedu ili smrt i da tim prođe praktično nekažnjeno...
i to je prava tragedija ovog slučaja!
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la keexx »

Očekivao sam ovakvu kaznu, ali i po meni je preblaga... :? Samo uvjetna kazna, bla bla, bezveze... Trebali su im (ako već nisu dali neku debelu kaznu jer ovi ne bi mogli platit ili neshto... ) oduzet bodove, isključit ih iz konstruktorskog poretka za ovu sezonu, tako da ne dobiju nishta love na kraju... McLaren je dobio 100 milijuna i DSQ iz konstruktorskog poretka za tu sezonu(poslije se neshto to kao prebilo jedno s drugim pa su platili manje, ili nisu, ne sjećam se vishe.... :?: ).... Onda bi to već bila konkretna kazna, ovako, Renault je odlično prošao....
slika slika
Avatar
LEWIS HAMILTON McM
Početnik
Početnik
Postovi: 162
Pridružen/a: 20 lis 2008, 20:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la LEWIS HAMILTON McM »

smješna kazna za Renault,ko fol smao su Briatore,Symonds i Piquet ovo dogovorili,kako da ne,trebali su im opalit veču kaznu od one koju su propisali McLarenu,a i zanimljiva je stvar da se Alonso (opet !!!) izvukao ni kriv ni dužan,ko fol on je neki good guy,možeš mislit,lik je najodbojniji vozaču u f1
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la tomidix »

Cuj ovog... Daj argumente da je alonso znao, da je kriv za ovaj incident!! Daj dokaze da je utrka namjestena... Dokaza nema ali nema ih ni da nije namjestena... I Renault je svjesno isao u to da ne porice jer su znali da ce blago proc... To se jednostavno zove tim strucnjaka koji u odnosu na trenutnu situaciju moze procijeniti sto je najbolje napraviti kako bi momcad sto bolje prosla... U ovom slucaju to je bio otkaz Patu i Flaviu, Nelson ga je vec prije dobio... Priznanje da je nesto bilo, suradivanje s FIAom na najvecoj mogucoj razini i odmah istraga unutar tima ko je glavni odgovorni, kajanje i isprika za naruseni ugled... bla bla bla... Ne sjecam se da je Mcm ovako suradivao... Mozda me netko podsjeti...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

LEWIS HAMILTON McM je napisao/la:smješna kazna za Renault,ko fol smao su Briatore,Symonds i Piquet ovo dogovorili,kako da ne,trebali su im opalit veču kaznu od one koju su propisali McLarenu,a i zanimljiva je stvar da se Alonso (opet !!!) izvukao ni kriv ni dužan,ko fol on je neki good guy,možeš mislit,lik je najodbojniji vozaču u f1
kako kome, kako kome
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Chuck Norris »

LEWIS HAMILTON McM je napisao/la:smješna kazna za Renault,ko fol smao su Briatore,Symonds i Piquet ovo dogovorili,kako da ne,trebali su im opalit veču kaznu od one koju su propisali McLarenu,a i zanimljiva je stvar da se Alonso (opet !!!) izvukao ni kriv ni dužan,ko fol on je neki good guy,možeš mislit,lik je najodbojniji vozaču u f1
Tvoj miljenik je lagao za jedan jedini bod,ko zna šta bi napravio sve za 10 bodova,zato pssst
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

Hm...a zanima me kako se dosad nije znalo za još jednog svjedoka. FIA ga naziva "svjedokom A", ili "svjedok x"...a Renault "whistle-blower"!? Svjedok je nazočio sastanku (za pretpostaviti je da nije riječ o čistačici) kad je bio na sastanku kad je Symonds predložio plan Briatoreu... Predivno :roll:
slika
Avatar
LEWIS HAMILTON McM
Početnik
Početnik
Postovi: 162
Pridružen/a: 20 lis 2008, 20:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la LEWIS HAMILTON McM »

tomidix je napisao/la:Cuj ovog... Daj argumente da je alonso znao, da je kriv za ovaj incident!! Daj dokaze da je utrka namjestena... Dokaza nema ali nema ih ni da nije namjestena... I Renault je svjesno isao u to da ne porice jer su znali da ce blago proc... To se jednostavno zove tim strucnjaka koji u odnosu na trenutnu situaciju moze procijeniti sto je najbolje napraviti kako bi momcad sto bolje prosla... U ovom slucaju to je bio otkaz Patu i Flaviu, Nelson ga je vec prije dobio... Priznanje da je nesto bilo, suradivanje s FIAom na najvecoj mogucoj razini i odmah istraga unutar tima ko je glavni odgovorni, kajanje i isprika za naruseni ugled... bla bla bla... Ne sjecam se da je Mcm ovako suradivao... Mozda me netko podsjeti...
Kao prvo ja nisam reko da je Alonso zao,nego da on nije neki good boy,ty.da lik čim nije prvi vozač i nema privilegije odma nešto prigovara i žali se,zato je i izdao McLaren u aferi sa špijunažom i ovo mu je več drugi puta da ima neke veze sa skandalom,pa je malo sumnjivo da nije on ništa znao o tome,pogotovo u ovom slučaju kad je sve to napravljeno da bi on odnio pobjedu,a dokaz ti je samim tim kaj su oni išli surađivat sa fia-om,a kaj se tiče McLarena,Ron Denis je kad je saznao da Coglan ili kako se več zove javio ima podatke od Ferrarija to Maxu al svejedno su nadrapali jer je Naci boy se očito htio rješit Denisa,a i sam je reko da je ovo teži prekršaj od špijunaže tako da bi i za ovo trebala bit veča kazna,ali nije .....
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la nikolaa »

Ferrari-BiH je napisao/la:
Schumy.d je napisao/la:
sunseeker je napisao/la: apropo naslova prvaka.....već se po nekim forumima počelo kopati po brazilu 2006. i fisichellinom kontaktu sa schumacherom....
Hmmm.. vidiš, da!! Zanimljivo... :D
Ali ipak mislim da ono nije bilo namješteno.
Pitat cemo Fisica, on je sad nas covjek :biggrin:
Ah da...Toga se sjecam i bilo je netom poslije utrke dosta price o tom slucaju.Fisichella je tada probusio gumu Schumiju i onda je ovaj sa zadnje pozicije isprestizao masu vozaca i dosao na 5 mjesto(ili 4..mislim prije 5)..To je bila voznja,bas ona prava za oprostaj od F1..
Mislim da ono i nije bilo namjesteno.Ono se svakom moze dogoditi,jer je bila borba,guzveraj i jbg..na kraju blagi dodir koji je izazvao puknuce gume...
Eh Schumi,Schumi..Nikad necu prezaliti j***ni Type 056 koji je riknuo na Suzuki na vodecoj poziciji..

Izvinjavam se na off topic,ali me nesto ponijelo...hehehe

PS: Renault i Mclaren slucajevi su skroz razliciti.Renault se odmah otarasio Briatore-a i rijesili problem(vjerojatno pouceni situacijom sa McLarenom u Australiji ove sezone) dok je McLaren 2007 drzao Ron Dennis kojeg se izbacivalo pune 3 godine,dok na kraju covjek nije otisao umoran od sranja od Maxa..Cista Mosley-eva posla su sve ovo.Mislim s obzirom na dokaze koji su podneseni nije se mogla totalno dokazati krivica ove dvojice,kao i Renault-a...Nisam potpuno off..eto vam.. :jezik:
FORZA FERRARI!!!
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la zagor »

Evo moje misljenje o kazni...
Ako se to dogodilo, sto oni kazu da se dogodilo, onda bi trebali biti kaznjni i Pat, i Flavio i Piquet i Alonso i Renault!
Ako se to nije dogodilo, ili nema dovoljno dokaza, onda se ne kaznjava nikoga!
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Avatar
Ricxpa
Test vozač
Test vozač
Postovi: 647
Pridružen/a: 10 vel 2009, 13:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: [Alonso] [Ferrari]

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Ricxpa »

gringo73 je napisao/la:Hm...a zanima me kako se dosad nije znalo za još jednog svjedoka. FIA ga naziva "svjedokom A", ili "svjedok x"...a Renault "whistle-blower"!? Svjedok je nazočio sastanku (za pretpostaviti je da nije riječ o čistačici) kad je bio na sastanku kad je Symonds predložio plan Briatoreu... Predivno :roll:
Alonso vjerojatno proucavao telemetriju dok su mu vrsni Piquet, sarmantni Briatore i predani Symonds osmisljali pobjedu.

@ LEWIS HAMILTON McM .
smješna kazna za Renault,ko fol smao su Briatore,Symonds i Piquet ovo dogovorili,kako da ne,trebali su im opalit veču kaznu od one koju su propisali McLarenu,a i zanimljiva je stvar da se Alonso (opet !!!) izvukao ni kriv ni dužan,ko fol on je neki good guy,možeš mislit,lik je najodbojniji vozaču u f1
Kako je lijepo pratiti ovo zujanje komaraca pogotovo kada ti isti komarci nemaju nikakve dokaze da pokrijepe svoje cinjenice/tvrdnje.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

Ricxpa je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:Hm...a zanima me kako se dosad nije znalo za još jednog svjedoka. FIA ga naziva "svjedokom A", ili "svjedok x"...a Renault "whistle-blower"!? Svjedok je nazočio sastanku (za pretpostaviti je da nije riječ o čistačici) kad je bio na sastanku kad je Symonds predložio plan Briatoreu... Predivno :roll:
Alonso vjerojatno proucavao telemetriju dok su mu vrsni Piquet, sarmantni Briatore i predani Symonds osmisljali pobjedu.
Na stranim forumima i prevladava sumnja da je riječ o Alonsu, iako je to zbog "ljubavi" prema Alonsu. Dio smatra da je to bio Alan Permane, što bi bilo logično.
slika
Odgovori