MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la F1NAC »

Dada. Mislim da je originalna pasica na desnoj slicu odmah uz ovaj prorez za drenaz
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

Sky Racing Team VR46 suspendirao je za današnju utrku svog vozača Fenatija zbog "ponašanja koje nije u skladu sa momčadskim disciplinskim pravilima"
http://www.motogp.com/en/news/2016/08/1 ... r46/207193


A KTM je predstavio svoj RC16 i boje u kojima će nastupati. Mika Kallio će nastupiti na njemu na zadnjoj utrci ove sezone, dok su već potvrđeni za slijedeću sezonu Bradley Smith i Pol Espargaro
slika
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la dmarijon »

ovo s morbidelliem i luthijem je bilo moćno. Kad se isto to u f1 dogodi, onda suci vijećaju, pa kenjaju... pa ova kazna ovom ova ovom pa na idućoj trci kazneni bodovi...
Samo neka se trkaju.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Alonso-champ »

Konacno Ducati..nakon šest godina..steta sto Dovi nije pobijedio al opet dobro..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

Bautista će dogodine prijeći u Aspar Team gdje će voziti ovogodišnji Ducati Desmosedici GP 16 (momčad trenutno koristi dvije godine star GP 14.2)
http://www.motogp.com/en/news/2016/08/1 ... 017/207657
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

Laverty je nakon najbolkeg vikenda sezone (minus zadnji zavoj zadnjet kruga) svratio do nas
Take a look at @eugenelaverty's Tweet: https://twitter.com/eugenelaverty/statu ... 23744?s=09

Ne znam samo kak je jos i to ubacio u doubleheader Rb ring-Brno =P~

Edit
Postoji mogucnost da cemo vidjeti malo sljunka u T1 i T9 na RB ringu. Ovisi kako ce odluciti na sastanku u Brnou
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

Fenati i Sky VR46 tim su raskinuli ugovor. U Češkoj će za VR46 voziti samo Bulega i Migno, dok im se od Silverstonea pridružuje trenutno vodeći čovjek u FIM CEV Repsol Moto3™ Junior World Championship, Lorenzo dalla Porta (19)

http://www.motogp.com/en/news/2016/08/1 ... r46/207701
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

To kaj Marquez radi ove godine... to jednostavno nije normalno =D>
Izvuči ovo iz tog motora i još s onom pokretnom šikanom u zadnja dva zavoja :shock: 1,2s od sljedeće Honde...
Kolko god bi htio da Rossi ima malo sreće i dohvati taj veliki zaostatak, toliko moram reći da Marc zaslužuje titulu ove godine.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la F1NAC »

koji zajeb yamahe

E:

Iannone sa kanalom od dosta milimetara na prednjoj gumi :o :o :o
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:koji zajeb yamahe
Na kraju su pogodili 50% idealne strategije :biggrin:
Fantastična utrka, baš onak... na rubu stolca cijelo vrijeme :lol:
Drago mi je za Crutchlowa, napokon da se i njemu poklopilo, samo sam se nadal da nebu opet opal :biggrin:
Od ostalih ne znam koga sve da pohvalim (osim Lorenza, danas je po kiši opet bio užasno loš, 2 puta u pit lane #-o ).
Marquez me opasno podsjeća na Alonsa 2012. Koristi promjenjive uvjete, izvlači 150% iz nešto lošije mašinjerije, limitira štetu, ima(o) je sreće (u prvom dijelu sezone)... Danas opet vrhunski na mekšim gumama.
Rossi još uvijek ima šansu, jedan pad ili kvar na Hondi i odmah se taj razmak može gotovo prepoloviti, a onda je tih 30 bodova moguće uloviti, kak je i Lorenzo prošle godine ulovio

Edit:
E da, zaboravio sam, 3 nova pobjednika, od toga 2 satelitska KAKVA SEZONA! =D> =D>
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la F1NAC »

da na kraju skoro pobjednička kombinacija al falila je ta prednja guma Rossiju. Lorenzo potonuo u trci. Ali Iannone s kakvom gumom vozio na kraju, još onaj slow motion di vidis prorez ograman na gumi napred. Još na Btsportu govorili da bi mu mogli i crvenu zastavu s narancastim krugom pokazat :D.

Tako se radi hebeni cliff pirelli
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

Odlična utrka!!! Kak je nedjelja počela WEC-om, tak je završila MotoGP-om.
Vinales profesorski odvozio.
Crutchlow fenomenalan, najbolja Honda. Valjda je nešto i pobjeda u Brnu napravila za samopouzdanje.
Marquez je vozio kao pravi Marquez, grizao, gurao se, silio kad je trebalo i kad nije. Čak mi je takav Marc i falil malo :biggrin: Ne kužim samo ako je Espargaro (Aleix) dobil 1s kazne zbog širenja staze, zašto Marc nije dobio nešto slično za ono kad je skoro pokupio Rossija u Maggots-Beckets
Čini se da je Honda ovdje dosta dobro funkcionirala, em zbog rezultata Cala i Pedrose, em zbog dosta slabe predstave Yamahe (izuzev Rossija).
Iannone... klasika :biggrin:
Dovi mi je samo bio nekako nevidljiv, morao sam ići provjeriti koji je završio
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Alonso-champ »

Negdje sam citao,neznam dali je istina,da Dovija jebe arm pump,il kako se vec kaze,MM se sam zajeb...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

U vezi onoga kaj sam komentirao za Marquezov izlaz sa staze
After the race, there were questions over why Márquez had not been penalized for running off the track at Becketts, while Aleix Espargaro had been handed a 1 second penalty for doing the same thing. There was a difference, however: Márquez held his hand up, cruised across the tarmac, and rejoined safely in the same position behind Rossi. No advantage gained, and no time gained by the maneuver. On lap 15, the lap Márquez ran on at Becketts, Márquez did a 2:03.5. That was faster than the previous lap, but slower than the lap which followed.

When Aleix Espargaro cut the track at Becketts, he posted his fastest lap of the race. On lap 6, Espargaro did a 2:03.7. On lap 7, when he cut the track, he did a 2:02.7. A 1-second penalty for Espargaro seemed entirely apt. Márquez, on the other hand, had gained nothing, and so a penalty would have been rather arbitrary.
Objašnjenje stoji, ali još uvijek je ono kaj je Rossi izjavio - Marquez je napravio grešku i tim izlazom sa staze nije izgubio nikakvo vrijeme.
Suci kažu "didn't gain any time", ali je tkaođer "failed to lose any time", ak me kužite :)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

napokon sam odgledao sve 3 utrke i mogu reći da su mi sve 3 bile dobre. Iskreno nisam očekivao da će Zarco u Moto2 dobiti kaznu za onaj bliski susret sa Lowesom, ali po meni to i jest bila čisto njegova greška tako da je kazna zaslužena. Što se tiče Marqueza, ne kužim kako to nije zaradio nikakvu prednost. Imao je širi ulaz u Chappel zbog čega je mogao brže proći kroz isti i brže izaći na Hangar pravac te napasti Rossija (što je ako se ne varam i pokušao). Mogli su ga bar kaznit sa +1 mjestom (dakle iza Pedrose koji mu je ionako bio na repu) pa nek se nadoknađuje.

Vinales me iznenadio, nisam očekivao da će tako izdominirati kad se probio naprijed. Cal isto, u zadnja 3 vikenda pobjeda i 2 podija.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la mrd »

Odusevih se danas ovim malim :p
Podsjeti me na mene kad sam prvi put gledao F1 uzivo (ista reakcija, samo sam bio puuuuno stariji)
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

Očigledno je Rosi na zalasku karijere, i forsiraju mlađe vozače. T.j. kezne na predzadnju utrku 2015 i sada na ovu su fakte da hoće da ga najure iz Moto GP-ja(na žalost).

Isto je i u F1-forsiraju mlađe vozače(ludi Maks) a kažnjavaju starije i neatraktivne
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la popeye »

Kazna za ono sto je uradio na predzadnjoj trci 2015 je zasluzena. Ali Rosi je i dalje najveca legenda zasto bi ga gurali?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

bili bi glupi da ga guraju van, pa većina posjetioca na utrkama su upravo njegovi navijači.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la dmarijon »

Slažem se. Da rossi može biti u vrhu još deset godina, to bi bila najbolja stvar za moto gp. On je polovica svega.
Zamjenski vozač ducatijqa brži od prve violine. Ako Lorenzo ne odjuri mogli bi gledat dobru trku.
Yamaha očito bolji motor od honde. Trenutno
Samo neka se trkaju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la popeye »

Jel neko pretpostavio da ce Pedrosa pobediti? Al ih je odro.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Alonso-champ »

Odakle je ovo Dani izvukao..svaka cast..pomogo je i Marku
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la dmarijon »

Alonso-champ je napisao/la:Odakle je ovo Dani izvukao..svaka cast..pomogo je i Marku
Iz mekane prednje gume, koja se (i) zbog njegovih samo 52 kile nije raspala.
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

Čitam malo izjave iz Aragona i naišao sam na podatak u vezi Pedrose koji mi je promaknuo nakon prošle utrke
The 30-year-old is in fourth place in the championship, 17 points behind Jorge Lorenzo in third.
Read more at http://www.crash.net/motogp/news/233828 ... 17wfY3h.99
Dakle, na motoru i gumama koji mu nisu odgovarale zbog njegove mase je samo 17 bodova iza aktualng prvaka na najboljem paketu sezone
slika
Odgovori