Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Možda i hoće, tko zna, ali se u ovakvoj F1 kakva je danas to neće moći vidjeti
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Alonso-champ »

Prvo su,il je sam Max rekao, da vozi kao Alonso a sad ovaj Helmut kaze, da je kao Senna,pa sad zamislite kakav ce to vozac biti,Alonso-Senna sve u jednom...ludilo...lol
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la vidc »

ispade dobar skoro ko Schumacher
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Dani »

vidc je napisao/la:ispade dobar skoro ko Schumacher
Ma i bolji. Sljedeće godine u TR-u osvaja naslov.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la elder »

Nakon objave da Vettel odlazi ocekival sam da ce Vergne ici u red bull, a ne rus. Mislim da je Vergne vise zasluzil to mjesto nego rus
Darkness rises when silence dies
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Nije bilo nikakve logike da JEV ide u RB.
Kvyat je s njim tu-negdje (utrke koje su završili + kvalifikacije) ove sezone osim po bodovima (gdje puno zasluga ide lutriji zvanoj SIngapur, prije Sin je razlika bila 1 bod ako se ne varam), a ipak je velika prednost na strani Vergnea s 3. godinom u F1.

Trenutno bi možda i Vergne bio bolja opcija, ali što za godinu dana, ili čak manje, kad će Kvyat malo sazriti i dobiti iskustva? Onda opet Vergne-a micati iz RB-a? U tome je problem.
Treba dodati da nešto lošiji odnosi između Helmuta i JEV-a u zadnje vrijeme nisu pomogli

Inače po meni JEV zaslužuje mjesto u F1 i nadam se da će (iako su šanse male) ostati. Isto tako je i da Costa zaslužio priliku.
U stvari, da nije bilo Verstappena da Costa bi vjerojatno vozio sljedeće sezone s Sainzom (iako treba vidjeti i kakve su tu zamisli Helmuta, prošle sezone su svi očekivali da Costu pa je došao Kvyat, sada bi opet to mjesto mogao pobrati Lynn ili [manje vjerojatnije] Gasly)
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

Red Bull has recorded the highest costs of any team in the history: $1,335.3m (riječ je o brojci sa 10 znamenaka...):
Red Bull Racing's total 5-yr spending - 2013: $323.5m, 2012: $283.7m, 2011: $272.3m, 2010: $245.5m, 2009: $210.3m.
..tekuća još nije u obračunu no i ovo je frapantno...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Mislim da oni imaju velikih problema s skidanjem Renautovog zaostatka i zato najviše govore o unfreezu
Vjerojatno potvrđuje i one glasine o dodatnih 60ks u Merđi
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

wow. Samo to mogu rec na tu sliku

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la gringo73 »

Toon je napisao/la:Red Bull has recorded the highest costs of any team in the history: $1,335.3m (riječ je o brojci sa 10 znamenaka...):
Red Bull Racing's total 5-yr spending - 2013: $323.5m, 2012: $283.7m, 2011: $272.3m, 2010: $245.5m, 2009: $210.3m.
..tekuća još nije u obračunu no i ovo je frapantno...
Ne znam tko je izvor ovog, ali mi je nelogična prva rečenica, pogotovo "in the history"?! Toyota je onaj iznos obrstila za 3 godine: 2005 - 499.05, 2006 - 418.5, 2007 - 418.5 (nisam siguran u tu brojku), 2008- 445.6, 2009- "samo" 255.
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

gringo73 je napisao/la:
Toon je napisao/la:Red Bull has recorded the highest costs of any team in the history: $1,335.3m (riječ je o brojci sa 10 znamenaka...):
Red Bull Racing's total 5-yr spending - 2013: $323.5m, 2012: $283.7m, 2011: $272.3m, 2010: $245.5m, 2009: $210.3m.
..tekuća još nije u obračunu no i ovo je frapantno...
Ne znam tko je izvor ovog, ali mi je nelogična prva rečenica, pogotovo "in the history"?! Toyota je onaj iznos obrstila za 3 godine: 2005 - 499.05, 2006 - 418.5, 2007 - 418.5 (nisam siguran u tu brojku), 2008- 445.6, 2009- "samo" 255.
Izvor: Formula Money is F1’s industry monitor. We are the only reporters who regularly cover the business of F1 for national media. LINK na njihov twitter...ili Scrabs ili neki od meritornijih časopisa je retweetao njihovo pa sam tako došao do toga...kasnije vidio da isto prenose i ozbiljnijii izvori pa pretpostavljam da je podatak istinit...ovo za Toyotu ne znam u kojoj valuti su cifre da bi se dalo uspoređivati? (kune, dinari, marke?)
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la gringo73 »

Toon je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:
Toon je napisao/la:Red Bull has recorded the highest costs of any team in the history: $1,335.3m (riječ je o brojci sa 10 znamenaka...):
Red Bull Racing's total 5-yr spending - 2013: $323.5m, 2012: $283.7m, 2011: $272.3m, 2010: $245.5m, 2009: $210.3m.
..tekuća još nije u obračunu no i ovo je frapantno...
Ne znam tko je izvor ovog, ali mi je nelogična prva rečenica, pogotovo "in the history"?! Toyota je onaj iznos obrstila za 3 godine: 2005 - 499.05, 2006 - 418.5, 2007 - 418.5 (nisam siguran u tu brojku), 2008- 445.6, 2009- "samo" 255.
Izvor: Formula Money is F1’s industry monitor. We are the only reporters who regularly cover the business of F1 for national media. LINK na njihov twitter...ili Scrabs ili neki od meritornijih časopisa je retweetao njihovo pa sam tako došao do toga...kasnije vidio da isto prenose i ozbiljnijii izvori pa pretpostavljam da je podatak istinit...ovo za Toyotu ne znam u kojoj valuti su cifre da bi se dalo uspoređivati? (kune, dinari, marke?)
Lipe! :p
USD, valjda sam zato i stavio kao usporedbu.
Sad sam prelistao tweetove: oni su (FormulaMoney) prvo stavili cjelokupne troškove zadnjih 5 godina, pa onda "izlist" troškova za svaku godinu, i onda postavili sliku teksta iz Independenta i kao osvrt dodali to "in the history". Nije retweetao ni Scarbs, a ne vidim da je ijedan od "meritornijih" časopisa to napravio. Nemoj smatrat ovo kao napad na sebe, nego kao reakciju na ono "u povijesti". Kao i ti, pretpostavljam da su podaci o potrošnji točni, ali nisu rekordni. ;)
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

gringo73 je napisao/la: Sad sam prelistao tweetove: oni su (FormulaMoney) prvo stavili cjelokupne troškove zadnjih 5 godina, pa onda "izlist" troškova za svaku godinu, i onda postavili sliku teksta iz Independenta i kao osvrt dodali to "in the history". Nije retweetao ni Scarbs, a ne vidim da je ijedan od "meritornijih" časopisa to napravio. Nemoj smatrat ovo kao napad na sebe, nego kao reakciju na ono "u povijesti". Kao i ti, pretpostavljam da su podaci o potrošnji točni, ali nisu rekordni. ;)
...ma normalno da ne smatram ovo kao atack na moju personu, tebi se stvarno svašta mota po glavi :) ...twettowi su stari nekoliko dana...no da se vratimo na ovaj offtopic - baš sam malo proučavao i ovi tvoji podaci se odnose na tzv vrijednost momčadi u pojedinim razdoboljima (godinama) tj. na njihov kompletan buget - Including sponsorship, supplier deals, prize money, team owner contributions, tyre provision and supply of customer engines where appropriate. A ovo je ako sam ja dobro shvatio čista potrošnja...mislim da je tu ta "caka"...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

Carlos Sainz Jr. voziti će za RB na testiranju koje će se održavati nakon VN Abu Dhabija
http://www.f1fanatic.co.uk/2014/11/17/s ... abu-dhabi/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Opala
Adam Cooper @adamcooperF14m Big news as VET and RIC are reported to stewards by Jo Bauer for front wing flaps flexing under aero load

"Adam Cooper @adamcooperF1 · 54 sec ago

Adrian Newey and RBR team manager have just headed into see the FIA stewards, armed with a lot of paperwork... #F1 "
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Dobro, samo 2-3 godine kasne :zzz: :)

Edit:
!!!!
Red Bull drivers Sebastian Vettel and Daniel Ricciardo have been excluded from qualifying for the Abu Dhabi Grand Prix due to illegal front wings.
Zanimljivo kako se manja kazna dobi za korištenje ilegalnog dijela u kvalifikacijama od mijenjanja starog legalnog novim legalnim (Grosjean)
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Alonso-champ »

To oni rade jos tamo od 2010,samo nekome nije bio interes...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Vuksa_KC »

Alonso-champ je napisao/la:To oni rade jos tamo od 2010,samo nekome nije bio interes...
Zato Vettel i bježi.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

nije krilo bilo fleksibilno kao što je to uobičajeno bilo (i jest u nekoj mjeri) kod svih. Uostalom, krilo je i prošlo test fleksibilnosti. FIA je, tako bar Adam Cooper kaže, našla u krilo ugrađenu oprugu koja je omogućavala krilcima da se sviju više nego što bi to normalno bilo pri većim brzinama
Re the RBR wing flaps, I'm told the FIA discovered a leaf spring arrangement encased in a rubber shroud

Također, napisao je i ovo
BTW FIA apparently checked four teams for wing deflection yesterday, so RBR not "singled out" as team claims...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Alonso-champ »

Još gore...znači svjesno ideš u prevaru.
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la vidc »

Vuksa_KC je napisao/la:
Alonso-champ je napisao/la:To oni rade jos tamo od 2010,samo nekome nije bio interes...
Zato Vettel i bježi.
Vettel ne bježi nigdje, Vettel je samo prihvatio ponudu da proba zamijeniti najboljeg ikada jer on je taj koji "bježi"
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Alonso-champ »

Ostaće samo na pokušaju...to Ricci dokazuje.
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Ipak zabranili Vettelu da testira Ferrari poslije trke iako je prvotno obecano da ce ga pustit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la vidc »

to će se tek vidjet... teško da može bit gori, manje od 0 naslova se ne može osvojit
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Alonso-champ »

vidc je napisao/la:to će se tek vidjet... teško da može bit gori, manje od 0 naslova se ne može osvojit
Moze gore moze,tu je Kimi dokazo..tako da ce imati Ferrarijevci "dream team" do godine..
Alonsista hasta la muerte..
Odgovori