Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

Horner kaže da je ova sezona za RB otpisana i da bi Renault trebao riješiti probleme sa pouzdanošću do kraja sezone tako da dogodine ne bude istih problema
http://www1.skysports.com/f1/news/12433 ... 17s-season" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

Andrew Benson @andrewbensonf1

Red Bull say they will quit F1 if either they cannot get a competitive engine or Audi do not join forces with them
http://www.bbc.com/sport/0/formula1/32688667" onclick="window.open(this.href);return false;


Somersov komentar na to:
What makes me smile is they think their problems would all be solved by Audi joining ‪#‎F1‬ remind me how much experience Renault & Honda have
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kenny »

Zar oni nisu rekli nedavno da će tužit Renault ako se oni povuku? Pa onda može i Renault njih ako se oni povuku

Na ovaj drugi citat mora se pogledat da Audi ima iskustva u WECu, a koliko mi je poznato da su tamo slični motori
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la:Zar oni nisu rekli nedavno da će tužit Renault ako se oni povuku? Pa onda može i Renault njih ako se oni povuku

Na ovaj drugi citat mora se pogledat da Audi ima iskustva u WECu, a koliko mi je poznato da su tamo slični motori
Audi vozi na dizel :lol: a i hibridni sistem im je pomogao williams radit (flywheel). I Honda je sudjelovala u natjecanjima di su slicni motoro pa vidi di je. Treba puno godina ulozit da bi mogli uc u F1 i bit uz bok vodecima, jos pogotovo kad nikad nisu ni sudjelovali u F1
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:Na ovaj drugi citat mora se pogledat da Audi ima iskustva u WECu, a koliko mi je poznato da su tamo slični motori

Audi već više od 10 godina u Le Mansu/WEC-u koristi turbo dizel motor. Čak je i R-18 quattro model u početku bio pogonjen čistim turbo dizelom, tek je nakon godinu-dvije dodan i hibridni sustav, dok je i dalje u srcu trubo dizel, a novi model nazvan R-18 e-tron quattro.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kenny »

zaboravio sam da oni idu na Diesel. Nego jel bi mogli u F1 ići na Diesel u F1 da žele?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:Treba puno godina ulozit da bi mogli uc u F1 i bit uz bok vodecima, jos pogotovo kad nikad nisu ni sudjelovali u F1
Poznavajući VAG, oni su zadnji koji će se bacati na glavu u F1... Ako će i ulaziti probat će napraviti nešto slično kao s Polom u WRC-u (iako će to u F! biti znatno teže i još će im trebati godina škole), neće kao ovi kosooki sredinom 2013. počet raditi PU i složiti kramp do 2015.
Kenny je napisao/la:zaboravio sam da oni idu na Diesel. Nego jel bi mogli u F1 ići na Diesel u F1 da žele?
ARTICLE 19 : FUEL
19.1 Purpose of Article 19 :
19.1.1 The purpose of this Article is to ensure that the fuel used in Formula One is petrol as this term
is generally understood.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:Treba puno godina ulozit da bi mogli uc u F1 i bit uz bok vodecima, jos pogotovo kad nikad nisu ni sudjelovali u F1
Poznavajući VAG, oni su zadnji koji će se bacati na glavu u F1... Ako će i ulaziti probat će napraviti nešto slično kao s Polom u WRC-u (iako će to u F! biti znatno teže i još će im trebati godina škole), neće kao ovi kosooki sredinom 2013. počet raditi PU i složiti kramp do 2015.
Kenny je napisao/la:zaboravio sam da oni idu na Diesel. Nego jel bi mogli u F1 ići na Diesel u F1 da žele?
ARTICLE 19 : FUEL
19.1 Purpose of Article 19 :
19.1.1 The purpose of this Article is to ensure that the fuel used in Formula One is petrol as this term
is generally understood.
pravilnik se lako izmjeni ukoliko fia npr odluci uvest diesel al onda bk Ferrari sigurno napravio protest jer njima nije u interesu radit Diesel motore
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

pa može se i lijepo složiti kombinacija tako da se odredi kako mora izgledati benzinski, a kako dizelski PU pa imamo situaciju kao u WEC gdje Toyota koristi atmosferski 3.7L V8 na benzin, Audi 4.0L V4 TDi, Porsche 2.0L V4 TDi i Nissan benzinski 3.0L V6 twin-turbo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Ma dobro, Kenny je pitao dal mogu s TDI-jem u F1, i NE, trenutno ne mogu.
A sad, ako bi i uvodili dizel, sigurno bi uveli na izbor (pa malo kemijali s različitim protokom, rpm...) jer bi preveliku buru to izazvalo, što od samih konstruktora, što po medijima. Kako je cuky rekao u međuvremenu dok sam ovo pisao :)
Dizel više ni nije na onom eko glasu na kojem je bio prije (pa ni tog motiva nema), Francuzi ih se žele riješiti s cesta, a i novi downsizing turbo benzinci su im blizu po potrošnji uz čisći ispuh (kod dizela uz nešto manje Co2 idu i još neki sumporovi oksidi ako se ne varam i one sitne čestice zbog kojih imaju DPF)
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2903
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Vuksa_KC »

speedy56 je napisao/la: Dizel više ni nije na onom eko glasu na kojem je bio prije (pa ni tog motiva nema), Francuzi ih se žele riješiti s cesta, a i novi downsizing turbo benzinci su im blizu po potrošnji uz čisći ispuh (kod dizela uz nešto manje Co2 idu i još neki sumporovi oksidi ako se ne varam i one sitne čestice zbog kojih imaju DPF)
Točno to, ne samo Francuzi nego općenito EU, evo jedan zanimljiv tekst Chrisa Harrisa o tome (sorry za OT).
http://jalopnik.com/morons-are-killing- ... 1702564327
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

pitam se hoće li bit kakvih novčanih kazni za RB zbog zamjene pozicija na ciljnoj ravnini. Nekada je Ferrari za to bio izviždan i novčano kažnjavan jer da je to "namještanje rezultata"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

novi bokovi kod RB-a
slika


Također, vratili su se na stare bočne stranice na prednjem krilu koje su koristili prije nego su uveli novi nos
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

usporedba starih (gore) i novih (dolje) bokova na RB11
slika



te iz drugog kuta, sada su novi gore, a stari dolje
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Ovaj novi mi vuče na rani F14-t (slika je s zimskog testa u Bahreinu)
slika
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la gjoko-mkd »

više prostora kod turbo kompresora
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

čudi me samo kako to da su kod Ferrarija nova krila, bokovi i podnica = sigurno varaju, dok je RB u zadnje 2 utrke donio novi nos, nova krila, podnicu i bokove i to je normalno :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Koja katastrofa za njih takoder. Prosle godine na repu mercu sad pobjednik iz 2014 van bodova. Sto se desava sa Riccijem, kvyat sad dvaput bolji zaredom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Ne bih baš rekao da se s Ricciardo nešto događa, nego je Kvyat počeo imao čiste vikende i donositi rezultate
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la vidc »

Ricciardo veli da definitivno nešto nije bilo u redu s bolidom
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ponavlja se priča Fetela od 2014 od napuknuće šasije ili nešto već slično. Kada ne ide sve kako treba ,odma se traži problem u bolidu
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

koji je to pacijent (horny), sad odjedanput zeli gume koje se vise trose. Kako mijenja lik plocu nakon što su počeli gubit
"One-stop races aren't good for Formula 1," said Horner.

"You need to have two to three stops, and that's important. Unfortunately, the tyres we have now are just a bit too conservative.

"A few years ago we had a bit more downforce that abused the tyres a bit more
Bitno da se zalio kad se u spanjolsku 2013 trebalo poc 4 puta u boks
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la: Bitno da se zalio kad se u spanjolsku 2013 trebalo poc 4 puta u boks
i to kad su izgubili, kad su oni pobijedili s 4 stopa to je bilo čist ok...
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Da sjecam se također i ere blow difuzora kad su plakali da ce im ventili zgrmit ako ne ukinu onu privremenu redukciju na VN Britanije, a sad kmeču za PU da se razvija tokom sezone. Karma je ****
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la gjoko-mkd »

Red Bull eyeing shock Ferrari engine switch

Red Bull is considering a shock switch to Ferrari power, according to a media report on Wednesday.

Germany’s Sport Bild claims that, fed up with works partner Renault’s poor reliability and performance in the new ‘power unit’ era, Red Bull has been in talks with its arch-rival Ferrari.

While a switch to Ferrari would be sensational, Red Bull has actually been powered by Maranello-built engines before, in 2006.

A year later, junior team Toro Rosso also began to use customer Ferrari power.

At the end of last year, Red Bull’s quadruple world champion Sebastian Vettel moved to Ferrari, but he said recently he retains a good relationship with the energy drink company.

In its latest edition, Sport Bild claims that Ferrari is indeed willing to facilitate Red Bull and Toro Rosso’s return to Italian power for 2016.

However, the Red Bull-owned teams would reportedly have clear ‘B’ status, including a specification of engine 20-30 horse power behind the works Ferrari team.

But Red Bull’s Dr Helmut Marko said: “Even a B-version of the Ferrari would be better than the A-version of the Renault.”

Currently, both Red Bull teams are under contract to Renault for 2016, but it is believed a split could be facilitated by the French marque’s desire to return to full works team status, for instance by buying Lotus. (GMM)

http://www.gptoday.com/full_story/view/ ... ne_switch/
Odgovori