Formula 1 team - Scuderia AlphaTauri [AT03]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la pospani gad »

gringo73 je napisao/la:Toro Rosso is in talks with Renault about 2014 engines. Nothing signed but keen to get it sorted ASAP - ESPNF1

Hm,....da,..... zanimljiva glasina. Da imaju motor kao stariji brat.
Nego, da li bi netko znao objasniti koliko upliva u razvoj bolida STR ima tehnički odjel Red Bulla, tj. Adrian Newey. Da, poznato mi je da svaka momčad razvija svoj bolid. Ali, onako ispod površine, ili između redaka, koliko RB pomaže STR u razvoju bolida. Neće valjda gdin. Mateschitz plaćati, dva odvojena tehnička odjela, i još k tome, da se jedan proti drugog bori!? Iako ima novaca na bacanje, ovo bi bio sulud potez, zar ne?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Scuderia »

Toro Rosso technical director James Key believes the team could challenge for sixth place in the standings this year, although he admits it is a big ask.

Team boss Franz Tost said during the launch of the new STR8 that the Faenza-based squad was aiming for sixth this year after a disappointing 2012 in which the squad could only score 26 points on its way to ninth position.

Key reckons that sixth place is an ambitious target given the resources Toro Rosso has, but that it can be achievable if the team has taken the step forward it hopes for.

"I think that what I've seen in the team is that there are two parts to it," said Key, who joined Toro Rosso from Sauber last year.

"One is the ambition to do it; I don't think anyone was satisfied with P9 in the constructors.

"Secondly, I think the size of the team and the resources we have - and [we] are building - is a big step obviously, and it's a big ask.

"But if we can put ourselves in the mix with the guys who were ahead of us last year, then there's no reason why you couldn't challenge for that position.

"So I think it's possible and the belief and the will are there within the team to achieve.

"It's a great target to have."

Key also admitted the regulation changes that come into play next year are a big challenge for teams like Toro Rosso.

"That's the game everyone has to figure out," he said.

"There will be different splits and people will do it differently depending on the structure of their team and all sorts of other factors, I think, so that's a little bit of a game that needs to be played.

"We have a long season at the end of the year with all the flyaways that represent a chunk of the season when it's difficult to update the car in a big way, so there are all sorts of considerations there.

"It will be a split, and I guess depending on how the teams have worked so far on 2014 will to a certain extent determine that split."
IZVOR
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gringo73 »

Renault je potvrdio prethodne glasine, da planira "ući" i u Toro Rosso. "In 2014, we want - if it is necessary - to supply five teams. We are negotiating with the teams and with Toro Rosso." LINK
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

znači situacija sa motorima dogodine bi mogla ovako izgledati...
Renault: Red Bull, Toro Rosso, Williams, Lotus, Caterham
Ferrari: Ferrari, Sauber, Marussia
Mercedes: McLaren, Mercedes, Force India
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Domi »

Zar se nije spominjalo da bi Force India mogla na Ferrari ?
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

spominjalo se jest. Ali mislim da je trenutno Marussia bliže tome zbog toga što je FI uzela Sutila umjesto Bianchija, a od kad je on u Marussiji nisam naletio da se FI i Ferrari spominju zajedno. Makar, nebih ni to isključio jer Ferrari je rekao da što više kupaca za motor to će razvoj brže ići zbog većeg broja podataka sa testova.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la pospani gad »

Hm,... zanimljiv rez Daniela na današnjim kvalifikacijima. =D> Pogotovo, koliko je bolji od Jean-Eric Vergnea. Da ne spominjem ostatak obiteljske ekipe. :biggrin:

ALI,.... on nije prve dvije utrke završio zbog problema sa ispuhom. Da li je zato toliko dobar u kvalifikacijama, jer nešto experimentiraju sa ispuhom na njegovom bolidu? Ili sam sebe forsira, kako bi se dokazao za mjesto novog Australca u prvoj momčadi? Hm,.... :-k

Vidit' ćemo, da li uspjeti završiti sutrašnju utrku?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

Novi ispuh po uzoru na, nećete vjerovati, Red Bull
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gringo73 »

Sport Bild piše da će za vrijeme ovog vikenda u Monte Carlu biti i službeno objavljeno da će Toro Rosso iduće godine imati Renaultov motor.
slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Toro Rosso seals Renault Formula 1 engine deal for 2014
Toro Rosso od iduće godine i zvanično će imati Renaultov motor.
Meni je drago, jer Red Bull više neće imati informacije o Ferrari-jevim motorima.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la dmarijon »

Ovo mi je skroz zanimljivo:

Jednom ih je prilikom njihov tehnički direktor James Key usporedio:
“Ricciardo je precizniji vozač te je brži u jednom krugu, izvlači više iz bolida. Ali dok na stazi nema dovoljno gripa, Vergne se snalazi mnogo bolje i tu je Danielova slabost. Razlika između njih dvojice se najviše vidi u sporim zavojima gdje Vergne više koristi kočnice ali ima bolji izlaz iz zavoja dok Ricciardo pokušava zavoj proći brže uz manje kočenja što ga košta sporijim izlaskom iz zavoja. Rekao bih da u tom području Vergne ima bolju kontrolu nad bolidom. U mokrim i vlažnim uvjetima Ricciardo gubi priključak upravo zbog takvih stvari ali je u suhim uvjetima brži.”
Samo neka se trkaju.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gringo73 »

Glasine da je pitanje dana kad će STR objaviti da će Da Costa biti njihov vozač 2014.
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gringo73 »

Daniil Kvyat will drive for Toro Rosso 2014 - eto, nedoumice za TR su riješene.
slika
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la wolfman »

nice 8) double win za Red Bull,dobar mladi vozać+imat će rusa na prvom ruskom grand prixu

najvjerojatnije ovo također znaći da ako JEV ne napravi neke rezultate do ajmo reć mađarske Da Costa ulijeće na njegovo mjesto
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la K1M1 »

Uf koje iznenađenje! :shock: Mislim da ovo nitko nije očekivao.

Izgleda da su imali zakazano tu objavu za danas, a Da Costa je samo par minuta prije objave za svom twitteru napisao ovo: https://pbs.twimg.com/media/BXH_giZCQAEOAe3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Dakle i on je bio uvjeren da on dobiva mjesto, uf, i onda par min nakon toga paf... mogu mislit kako se osjeća. :(
Baš mi je žao zbog njega i jer ga nećemo vidjet u f1, pretpostavljam da više neće bit u rb-ovoj akademiji, ili možda ipak ostane pa odvozi još jednu sezonu u wsr ili gp2, tko zna??

S druge strane mi je drago zbog Kvyata jer se radi o velikom talentu. al bojim se da bi možda moglo bit prerano za njega. Izravno iz gp3 u f1, bez da je prošao kroz gp2/wsbr level... :doubt:
Vjerojatno je presudilo to da je sljedece godine utrka u Rusiji... Ali i to da je ove sezone bio najbolji rb-ov junior...
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Armanini »

"If a young driver proves talent, passion and a high level of work ethic, we give him a chance. It's that perspective that is why we chose Kvyat."

nove nade.. uvijek lijepo, a kad je ovako na kapaljku kao danas - gg rb..

koliko god ih ne voljeli, toliko su prakticki jedini tim na gridu koji dovodi i daje priliku "pravim" vozacima..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F1NAC »

pa i drugi bi gurali da imaju svoje B momčadi. Ferrari i McL se šlepaju s Marussijom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Armanini »

pa ok stoji, al oni i dovedu te vozace u svoj tim, a ne "ebu ih par sezona i onda puste u zraku (osim ako nisi algersuari pa ne pustis ovog u practicu :)
ferr isto ima sauber.. slicna prica, pa nisu uzeli hulka kao dokazanu novu nadu, vec isli na zicer i na ono sto ljudi zele..
a riccardo je dobio mjesto, vettel je tu gdje je takodjer tim putem..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la mrd »

wtf1.co.uk:
Da Costa just uploaded this and then deleted it.
#F1 pic.twitter.com/w4rkoL2et4
Žao mi je da coste, mislim da sada baš izvisio :(
Sa druge strane iako je možda prerano za f1, čestitke mladom rusu, torro rosso je dobar auto za pokazati talenat, tako da ćemo vidit.
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Kenny »

Ja sam malo razočaran da Costa mi se sviđa, a i jako je brz, pa mi se činilo da on ulazi u STR, a ono Kvyat, pokazo se je dobar, ali da Costa mi je draži :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la pospani gad »

gringo73 je napisao/la:Daniil Kvyat will drive for Toro Rosso 2014 - eto, nedoumice za TR su riješene.
Izgleda da će Sergej Sirotkin, biti mala beba, uz njega, na gridu 2014.,.....
wolfman je napisao/la:nice 8) double win za Red Bull,dobar mladi vozać+imat će rusa na prvom ruskom grand prixu

najvjerojatnije ovo također znaći da ako JEV ne napravi neke rezultate do ajmo reć mađarske Da Costa ulijeće na njegovo mjesto
Takav razvoj događaja, bio bi sasvim OK u STR. Nadam se, da će se Jean ipak trgnuti,..... :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la dmarijon »

Ne priča se puno o ovom "malom rusu :) "?
Kako stoje stvari s njim- da li plaća ili mu se plaća? (pretpostavljam da on plaća..)
Bez obzira, mali je očito jako brz. Gledam rezultate iz nižih serija.
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la speedy56 »

Nisam pratio GP3 puno, ali sam zbog njega pogledao zadnji vikend u Abu Dhabiju i mogu reći da se vidi da je dečko jako brz i jako talentiran.

Točno se sječam, u prvoj utrci je pobijedio i iz kruga u krug je dizao tu prednost, nitko nije imao njegov tempo, a u drugoj gdje je startao malo niže, je bez problema pretjecao ove ostale, maksimalno se 2 kruga zadržao iza nekoga, a onda vidiš ove ostale kak se šlepaju 5 krugova za nekim.

Kao što rekoh, brz i talentiran, samo je pitanje kako će se snaći pod pritiskom F1.
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la dmarijon »

Da. Bilo bi baš cool da se pojavi novi vrhunski vozač, koji nije "zapadnjak". Mislim nešto kao novi Kubica. Istočni blok... :rock:
Samo neka se trkaju.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la mrd »

JEV sa twittera:
All I can say about our nose is that it's a boy and he is already good looking ;)
Znaci i STR ima Vettel nos.
slika
Odgovori