Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
The Chaser
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 srp 2008, 15:31

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la The Chaser »

Ja se nadam da će ipak F1 ostati na HRT-u. Ili ajde, da bar ostane na nekom od domaćih programa. :cry:
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Dodi_napalm »

Nek bude bilo di samo nek promjene komentatore.. Ivica i Neven.. NE!!!
Blažićko mi je bil sinonim za F1 ali od ove sezone priželjkujem "novu" krv..
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la 47 »

Ja ne znam šta svi imaju protiv Blaža, ja tvrdim da nema, NEMA, boljeg komentatora za F1 od njega.
Nedaj Bože slušat Brkića na rtl-u, ježim se od same pomisli!

Što se tiče odlaska F1, nisam siguran.
U jednu ruku, komentatori su ok (za Novakom ne bih plakao), nema puno reklama (znam da Vam se čini da je puno ali vjerujte, sve ostale tv su komercijalne i bilo bi puno više).
Ali, dojam je jak da je F1 na HRT-u zadnja rupa na svirali, sve je važnije od nje i kako je tekla sezona koliko god su mogli skratiti prijenos, skratili su ga.
Jergović mi uopće ne treba, dovoljno bi bilo 10ak minuta priloga prije svake utrke ili talo nečega. ALi kad oni prekinu utrku a da se prva tri još nisu ni na podij popela?! ma daj goni se! Jedva 2 sata traje prijenos, a za nogomet se izdvaja ohoho više!
Ne treba mi analiza nakon utrke i nekakvo pametovanje, dovoljno je da puste u miru presicu i doviđenja, sa tim završava dan F1 za mene.
Ali ovo je užas. Da se stanje vrati na prije par godina, bilo bi sve super.
Ovako, možda bolje da se seli negdje drugdje pa da vidimo kako bi bilo.
slika
Avatar
ivan599
Početnik
Početnik
Postovi: 315
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 21:31
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la ivan599 »

Osobno ne vidim niti jednog razloga da HRT zadrži prava na F1.
Razlog:
Studio F1 su dečki vodili doslovce na svoju inicijativu i uložena sretstva u studio su bila jednaka nuli. To je i sam Blaž rekao. Uzimajuci u obzir VIP kao sponzora koji je za zadnjoj utrci bio više na ekranima od same utrke stvarno nema smisla da se F1 prenosi na HRT-u. Da su samo jednom pogledali utrku na RTL-u njemackom vidli bi kako se reklame mogu lijepo uklopit u prijenos tako da smo u svakom trenu na stazi a ne u reklama :(

Od sportskog kanala realno ništa od strane HRT-a jer nemaju love ni za našu nogometnu ligu da pokriju a kamoli za druge koncesije.

Stoga RTL 2 ( novi kanal koji bi se trebao pustit u promet ) ili nova TV dobro Vam došao najveci oktaski cirkus u redakcije.
Nadam se da ce odraditi posao na bolji nacio od HRT-a. I samo propagande genija Jergovića cije price ne drže vodu.

Imamo covjeka kraj Jean Todd-a kojeg su uspijeli spomenuli svega jednom u cijeloj sezoni a mogli su dobiti puno korisnih infomacija. Ali ok ima ljudi koji će to znat iskoristit.
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Kenny »

47 je napisao/la:Ja ne znam šta svi imaju protiv Blaža, ja tvrdim da nema, NEMA, boljeg komentatora za F1 od njega.
Nedaj Bože slušat Brkića na rtl-u, ježim se od same pomisli!

Što se tiče odlaska F1, nisam siguran.
U jednu ruku, komentatori su ok (za Novakom ne bih plakao), nema puno reklama (znam da Vam se čini da je puno ali vjerujte, sve ostale tv su komercijalne i bilo bi puno više).
Ali, dojam je jak da je F1 na HRT-u zadnja rupa na svirali, sve je važnije od nje i kako je tekla sezona koliko god su mogli skratiti prijenos, skratili su ga.
Jergović mi uopće ne treba, dovoljno bi bilo 10ak minuta priloga prije svake utrke ili talo nečega. ALi kad oni prekinu utrku a da se prva tri još nisu ni na podij popela?! ma daj goni se! Jedva 2 sata traje prijenos, a za nogomet se izdvaja ohoho više!
Ne treba mi analiza nakon utrke i nekakvo pametovanje, dovoljno je da puste u miru presicu i doviđenja, sa tim završava dan F1 za mene.
Ali ovo je užas. Da se stanje vrati na prije par godina, bilo bi sve super.
Ovako, možda bolje da se seli negdje drugdje pa da vidimo kako bi bilo.
Sve se slažem s tobom, ali da ode negdje drugdje F1 imali bi pun qurac reklama i valjda kraj, pa bi bili na istom, ako bi imali kvalifikacije, nisu ni na HRT-u uvjek bile

EDIT: na nekj drugoj televiziji bi bilo odprilike: Alonso prestiže hamiltona, ali oprostite jer moramo reklame odradit, ili kako mi je Scorpyo pričo za nekog komentatora jako davno da je viko da se prekine trka kad su vozači prije starta zagrijavali gume :biggrin:
Zadnja izmjena: Kenny, dana/u 14 stu 2010, 18:30, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
blekii
Prvak F1 kladionice 2010.
Prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 109
Pridružen/a: 10 ožu 2010, 23:33
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la blekii »

Ma meni je Blaž legenda samo takva... činjenica je da često priča nebuloze, ali to je sve od nekakvog njegovog bolesnog uzbuđenja, ko zna koliki mu puls lupa kad se nešto uzbudljivo događa... Čovik voli ono što radi, voli formulu i ja mu zato skidam kapu, a na kraju svega uvik se od srca nasmijen na svakoj utrici... i još nešto recimo da je objektivan, ja još neznam za koa on navija... osim onih izljeva ljubavi prema Buttonu kad je ovaj brusio talent u BAR-u... :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2902
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Vuksa_KC »

Hmmm...kolko znam, Blaž je žestoki Ferrarijevac, a voli i ostalo crveno (Liverpool). Button mu je ko Fisichella Jergoviću, nekakvi pritajeni miljenik, pored Hamiltona naravno.

Nema smisla uopće bilo koji sport usopređivati s nogometom, zna se odavno kolko mu se pažnje posvećuje nažalsot naspram ostalih. Najavila Hlo i Ligu prvaka ukinuti, ali tek onda bude hajke:)
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Kenny »

Vuksa_KC je napisao/la: Nema smisla uopće bilo koji sport usopređivati s nogometom, zna se odavno kolko mu se pažnje posvećuje nažalsot naspram ostalih. Najavila Hlo i Ligu prvaka ukinuti, ali tek onda bude hajke:)
To bi bilo uredu da se ukine ako se F1 ukida jer nije primjerenaza nacionalnu televiziju, a i svi ostali sportovi onda nemogu to biti.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Igor18 »

Ma iskombinirat će Blaž nešto, ostat će F1 na ekranima
Michael is faster than you!!
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2902
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kenny je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la: Nema smisla uopće bilo koji sport usopređivati s nogometom, zna se odavno kolko mu se pažnje posvećuje nažalsot naspram ostalih. Najavila Hlo i Ligu prvaka ukinuti, ali tek onda bude hajke:)
To bi bilo uredu da se ukine ako se F1 ukida jer nije primjerenaza nacionalnu televiziju, a i svi ostali sportovi onda nemogu to biti.
Tako će nedjeljom moći duže trajati misa na TV-u, a utorkom i srijedom nova turska sapunica:)
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la A.Senna »

Nek prenos ide bilo gdje ali bez Blazicka legende to nece biti isto.Nece tu bit adrenalina.Najbolji Hrvatski komentator definitivno.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la zagor »

ja sam za da kad vec ukidaju, nek ukinu pretplatu jer vise nemam kaj gledati...
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la gringo73 »

A ako ostane, i bude na nekom od spec. kanala HRT-a, tada neće biti reklama po novom zakonu ;)
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Chuck Norris »

Nadam se da neće otići jer užitak mi je gledati f1 uz Blažička
A što se tiče reklama.mislim da će ih puno više biti na drugim televizijama,a možda ove reklame jučer i interes za f1 ipak natjeraju "mudre" glave na HRT-u da je zadrže u svom programu.A ne bi bilo loše da i mi forumaši i ljubitelji f1 pokrenemo neku peticiju
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Igor18 »

Ako F1 ode na neku drugu televiziju, rtl ili novu biti će puno više reklama. Jer da bi to financirali moraju skrpat dosta sponzora i vrtiti ih tijekom prijenosa.
Ne znam šta vam smeta ovih 5 reklama u prosjeku šta budu tijekom prijenosa. Iako kao državna telka nebi uopće trebalo biti reklama ali otom potom.
Ja mislim da se nije niti jednom dogodilo da smo zbog reklama propustili nešto bitno. Vjerujem da će se Blaž izboriti za formulu i sljedeće sezone ali bit će gadno.
Berni nam je dao prava po sjejnim uvjetima ali sad kad ga je slavica napucala i uzela mu brdo para neće biti tako blagonaklon prema nama.
A onoj kokoški Hloverki je i sadašnja cijena previše, kako će sad kad će trebati punu cijenu platit.
Slušati Brkića, Sladojeva ili Lugonjića kako prenose formulu 1 mislim da nebih izdržao.
Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Kenny »

Igor18 je napisao/la: Berni nam je dao prava po sjejnim uvjetima ali sad kad ga je slavica napucala i uzela mu brdo para neće biti tako blagonaklon prema nama.
Ako kupe prava pred Božić možda bude popusta :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
fankiđoe
Početnik
Početnik
Postovi: 150
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:37
Navijam za: KR SV

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la fankiđoe »

Igor18 je napisao/la: Berni nam je dao prava po sjejnim uvjetima ali sad kad ga je slavica napucala i uzela mu brdo para neće biti tako blagonaklon prema nama.
Pusti to. Svejedno on skokne do Hrvatske svake godine - vidio ga i ove. Nek da popust i dogodine i zavrtimo mu janca, može i dva ako
bude dobar popust :D
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Zweki »

Zanimljivo je da su, ako se ne varam, tek sada progovorili o tome za vrijeme prijenosa da Formule 1 neće biti iduće sezone na HRTu. No još zanimljivije mi je to da su se uopće usudili nešto reći jer sve mi se čini da tamo Hloverka sve batina tko se usprotivi. :D Uglavnom čini mi se da bi lako moglo doći do toga da više neće prenositi F1, pogotovo zbog smanjenja minutaže promidžbenog programa koji će im sigurno odnesti dio kolača. Ali nemojmo ni zaboraviti pretplatu oko koje se također komešaju što bi opet moglo dovesti do toga da ih lagano uškope (a i trebalo bi). S mojeg stajališta/gledališta ne vidim nikakav razlog da bi gledao program HRTa osim zbog Formule 1, možda eventualno kada nešto odabere Đelo Hađiselimović, a i to je jako (ultra) rijetko od kako unazad 2 god. imam Discovery. Dakle sve ostalo što gledam je na drugim programima a nije na HRTu i smatram da baš i nemaju neki poseban program. Je da oni tu prate i fucu i sanjkanje i još kojekakve sportske događaje, ali smatram da si ne bi trebali dozvoliti da izbace F1. Istina da sam ja možda izdvojeni slučaj po tom pitanju koji ne prati ni fucu, ali općenito osim sportskog dijela mislim da su pljuga i to jako. Oni će najviše izgubiti.
A što ćemo mi izgubiti? Vjerojatno koju minutu prijenosa jer kao što su neki ovdje već pisali, sigurno će neka od domaćih TV kuća preuzeti prijenos Formule 1, ali zato će biti duže reklame, što opet ne mora biti da je tako. Ukoliko netko od sponzora uzme pod pokroviteljstvo prijenos Formule 1, onda u tom slučaju neće biti ostalih reklama za vrijeme prijenosa osim tog nekog sponzora, ili eventualno će biti i još nekih reklama ali puno kraće jer će to pokroviteljstvo prijenosa platiti dobar dio pa samim time reklame bi mogle trajati kraće. Dobro, budimo realni, pohlepa je toliko velika iako netko plati 2/3 jednog bloka reklama, pa samim time bi za toliko reklame mogle trajati kraće jer "vreća" se napunila, ali ipak ima tu prostora za još love. Dakle jasno je. (jbg)
Osim skraćene minutaže prijenosa, već mi je muka pri samoj pomisli, možemo očekivati i neko mrtvo puhalo od komentatora, da ne kažem kako je dobar dio njih preparirano dok komentiraju. Čak bi radije ponovo slušao Slavka Cvitkovića, nego 95% njih (pogotovo sa ostalih televizija).

Duboko se nadam da će Hloverka imati razumijevanja ili neka jednostavno na HRT2 prebaci samo politiku pa smo mirni.


btw. evo jedna na račun Slavka Cvitkovića. :biggrin:

slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
mmalbasa
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 01:29

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la mmalbasa »

Pa možda bi Jergović, pošto je on tako utjecajan, mogao nekako nagovoriti Bernija i Hloverku da se nekako dogovore...
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Slash »

Meni je jedino žal kaj bum moral plaćat il MAX-a il nekaj već drugo di bum mogel gledat, najradije bi gledo one prijenose BBC-a, u biti, ako niš drugo tak ću i gledat, samo dan poslije utrku :D.
A kaj se tiče komentatora - fala bogu da neću više ove slušat. OK, Blaž je još ok većinom, al ovog Novaka organski nemrem podnjet kad počne pametovat, a rečenične konstrukcije su mu na razini disleksičnog 6-godišnjaka. Tak da s te strane ne bum plakal. Al radije bi ja i dalje ne plaćal pa trpil i Blaža i Novaka :D .
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Dani »

Vuksa_KC je napisao/la:Hmmm...kolko znam, Blaž je žestoki Ferrarijevac, a voli i ostalo crveno (Liverpool). Button mu je ko Fisichella Jergoviću, nekakvi pritajeni miljenik, pored Hamiltona naravno.

Nema smisla uopće bilo koji sport usopređivati s nogometom, zna se odavno kolko mu se pažnje posvećuje nažalsot naspram ostalih. Najavila Hlo i Ligu prvaka ukinuti, ali tek onda bude hajke:)
Ispravak: Blaž voli ManU prvo, a onda Liverpool.
NHF
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Vleki »

Meni je hvala bogu uranil božić. slučajno sam danas išel na svojem digitalnom s..nju još jemput provjeriti dal sam dobil koje programe viška :biggrin: .... i ko naručeno austrijanci (orf 1 i atv za moto gp) ZA 2011. SAM SIGURAN -jedino ak neki grom ne s..be antenu [-o< tak da ono nije reklama ali fakat sam imal loš digitalni pretvornik, pa ako neko slučajno ima sličnu foru da je do sada primal samo hrt1, 2 i rtl te novu t v ko JA, nek još jemput provjeri možda se i njemu na automatskom pretraživanju kanala konačno posreči!!
SRETNO
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2902
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dani je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Hmmm...kolko znam, Blaž je žestoki Ferrarijevac, a voli i ostalo crveno (Liverpool). Button mu je ko Fisichella Jergoviću, nekakvi pritajeni miljenik, pored Hamiltona naravno.

Nema smisla uopće bilo koji sport usopređivati s nogometom, zna se odavno kolko mu se pažnje posvećuje nažalsot naspram ostalih. Najavila Hlo i Ligu prvaka ukinuti, ali tek onda bude hajke:)
Ispravak: Blaž voli ManU prvo, a onda Liverpool.
NHF
E to sam i sumnjal, ali nisam bil siguran:). Jer ono dok je Liverpool zgubil finale LP od Milana jedva je govoril:).

Ako baš ne bude prijenosa na HRT, dobar je i njemački RTL ili neki stream na engleskom.
Avatar
indy500
Postovi: 102
Pridružen/a: 10 pro 2006, 08:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kubica i Schumacher
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la indy500 »

Vleki je napisao/la:Meni je hvala bogu uranil božić. slučajno sam danas išel na svojem digitalnom s..nju još jemput provjeriti dal sam dobil koje programe viška :biggrin: .... i ko naručeno austrijanci (orf 1 i atv za moto gp) ZA 2011. SAM SIGURAN -jedino ak neki grom ne s..be antenu [-o< tak da ono nije reklama ali fakat sam imal loš digitalni pretvornik, pa ako neko slučajno ima sličnu foru da je do sada primal samo hrt1, 2 i rtl te novu t v ko JA, nek još jemput provjeri možda se i njemu na automatskom pretraživanju kanala konačno posreči!!
SRETNO
odakle si? i kakvu antenu imaš?
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Vleki »

indy500 je napisao/la: odakle si? i kakvu antenu imaš?
Iz varaždina i baš sam na nekoj glupoj lokaciji (kaj se antena tiče) iza bolnice koja je višlja od moje kućice i onda su problemi. baš sam sad i frendu iz kvarta rekel da proba pretražiti automatski jer meni je proradilo. e sad kakvu točno antenu imam ni sam neznam, ali najbitnije je da radi :lol

kaj i ti možda imaš problema DVBT-om pa ne primaš austrijance i sl.?
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Zaključano