Sergio Perez [#11]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Chuck Norris »

Toon je napisao/la: Pa zar je uvijek toliko teško priznati da je netko u nekom trenutku "zasluženo izgubio"...
To priznajem u slučaju Sutila i Buttona ali ne ovdje koliko god mi Perez bio drag .u
Umalo je upropastio Alonsovu utrku,a Kimiu je izbio hrpu bodova svojom vožnjom ili će me pustiti ili ćemo se sudariti
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sergio Perez

Post Postao/la vidc »

kakvog pola bolida? to su stara pravila. nova pravila su da čim ti vozač iza imalo pređe prednjim krilom ispred zadnjih kotača moraš mu ostavit prostor.
usput, vozio je odlično danas, napadao i grizao i preticao u monte carlu. i ne vidim zašto bi on trebao paziti na alonsovu i raikkonenovu borbu za naslov u 6. utrci sezone
Zadnja izmjena: vidc, dana/u 26 svi 2013, 20:58, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Sergio Perez

Post Postao/la King iCool »

Igor18 je napisao/la:ne razumijem kaj je perez tu htio??
lik nije bio ni blizu da bude na pola kimijevog bolida.
To da je lik zelen nemre bit isprika, meni njegova vožnja ne lići na agresivnost nego na divljaštvo. ide upravo na sve ili ništa bez razmišljanja.
Kimi se bori za naslov a ovo bi ga moglo na kraju jako koštati.

Pa na Buttona je u nekoliko situacija (ne samo danas) išao kao protiv najvećeg neprijatelja.
To da je malo pre agresivan stoji, ali sjeti se samo da se to 2011. pričalo i za Hamiltona pa zatim za Maldonada, a sada za Pereza ili Grosjeana. 2-3 normalne utrke i svi su opet tiho...
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Chuck Norris je napisao/la:
To priznajem u slučaju Sutila i Buttona ali ne ovdje koliko god mi Perez bio drag .u
Umalo je upropastio Alonsovu utrku,a Kimiu je izbio hrpu bodova svojom vožnjom ili će me pustiti ili ćemo se sudariti
Ma za Kimija i ja mislim da je Perez glavni krivac ali ovo ostalo jednostavno ne mogu razumjeti mentalni sklop koji može tvrditi da je Perez išta skrivio. Pa zar vam nije dovoljno da sam Alonso šuti, raspituje se hoće li ga kazniti - pa bar je on poznat po onome tuži svakog na stazi....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Cuky »

bio je u prednosti što je bio na unutrašnjoj strani zavoja i što je bio više od pola bolida uz Alonsa...nisam siguran je li to zapisano u sportskom pravilniku ili su to vozači dogovorili na onim svojim sastancima prije GP vikenda, ali već ohoho godina vrijedi da tko je unutra na kočenju i sa bar pola bolida pored suparnika koji je ispred ima prednost u zavoju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Schumy.d »

Cuky je napisao/la:bio je u prednosti što je bio na unutrašnjoj strani zavoja i što je bio više od pola bolida uz Alonsa...nisam siguran je li to zapisano u sportskom pravilniku ili su to vozači dogovorili na onim svojim sastancima prije GP vikenda, ali već ohoho godina vrijedi da tko je unutra na kočenju i sa bar pola bolida pored suparnika koji je ispred ima prednost u zavoju
Dobro, na drugom zavoju u toj šikani je Alonso bio pola dužine ispred i sa unutrašnje strane... šta onda, zašto Perez njemu nije ostavio prostora?

Po meni je Perez oduzeo prednost Alonsu, a ne obratno i ja ne vidim razloga za kaznu Alonsu u tom slučaju.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Chuck Norris »

Toon je napisao/la:
Chuck Norris je napisao/la:
To priznajem u slučaju Sutila i Buttona ali ne ovdje koliko god mi Perez bio drag .u
Umalo je upropastio Alonsovu utrku,a Kimiu je izbio hrpu bodova svojom vožnjom ili će me pustiti ili ćemo se sudariti
Ma za Kimija i ja mislim da je Perez glavni krivac ali ovo ostalo jednostavno ne mogu razumjeti mentalni sklop koji može tvrditi da je Perez išta skrivio. Pa zar vam nije dovoljno da sam Alonso šuti, raspituje se hoće li ga kazniti - pa bar je on poznat po onome tuži svakog na stazi....
Onda mi objasni kakav je Alonso imao izbor,presjeći šikanu ili nastaviti putanjom pa upropastiti i sebi i njemu utrku?Jer treće opcije nije bilo
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Chuck Norris je napisao/la:
Toon je napisao/la:
Chuck Norris je napisao/la:
To priznajem u slučaju Sutila i Buttona ali ne ovdje koliko god mi Perez bio drag .u
Umalo je upropastio Alonsovu utrku,a Kimiu je izbio hrpu bodova svojom vožnjom ili će me pustiti ili ćemo se sudariti
Ma za Kimija i ja mislim da je Perez glavni krivac ali ovo ostalo jednostavno ne mogu razumjeti mentalni sklop koji može tvrditi da je Perez išta skrivio. Pa zar vam nije dovoljno da sam Alonso šuti, raspituje se hoće li ga kazniti - pa bar je on poznat po onome tuži svakog na stazi....
Onda mi objasni kakav je Alonso imao izbor,presjeći šikanu ili nastaviti putanjom pa upropastiti i sebi i njemu utrku?Jer treće opcije nije bilo
mogao je i ranije i jače kočiti jer je mogao znati da će izgubiti "ovu bitku"...samo želim reći da Perez nije ništa loše učinio u tom slučaju...Alonso si nije smio niti dozvoliti taj događaj ali hebi ga nije mu baš bio dan za pamćenje...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Schumy.d »

Toon je napisao/la:Alonso si nije smio niti dozvoliti taj događaj
Što se jako dobro vidjelo na Kimijevom slučaju. ;)
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Sergio Perez

Post Postao/la King iCool »

Slične situacije je Alo u Monacu već doživio pa se nitko nije bunio...
Tu se vide samo pretjecanja ali sjećam se da su te borbe duže trajale i bilo je presjecanja šikane itd...
http://www.youtube.com/watch?v=LDYFKuMQxQA" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=U4ATz6D7o4k" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT:Evo, opet je počeo laprdat protiv Mclarena > LINK
Zadnja izmjena: King iCool, dana/u 26 svi 2013, 21:10, ukupno mijenjano 1 put.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Chuck Norris »

Toon je napisao/la: mogao je i ranije i jače kočiti jer je mogao znati da će izgubiti "ovu bitku"...samo želim reći da Perez nije ništa loše učinio u tom slučaju...Alonso si nije smio niti dozvoliti taj događaj ali hebi ga nije mu baš bio dan za pamćenje...
Već sam ovo u nekoj temi citirao samo ću ponoviti Kimijevo viđenje
„On očekuje da može doći dovoljno brzo u šikanu, zablokirati kočnice i da će ga svi uvijek izbjegavati
Kimi ravno u sridu,na najbolji način objasnio
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Ajde baci pogled na ove Kingove linkove....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Chuck Norris »

Toon je napisao/la:Ajde baci pogled na ove Kingove linkove....
Pogledao i ne vidim da ima veze sa ovim slučajem
Ali nema smisla više,rekli smo svoje mišljenje koje očito nećemo promjeniti
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Cuky »

neki novi klinci krenuli pratiti F1 i ono što je 2005. bilo normalno, majstorski izvedeno pretjecanje to je sada opasna vožnja. Najgore od svega, stavove tih novih pratitelja F1 je zauzela i FIA pa razmazila vozače kojima je sada svako pretjecanje bez DRS-a opasno i onda imamo situacije da vozači koji su se nekad (npr. Kimi, Alonso, Button) rukama, nogama i zubima držali za pozicije i pokušavali sve i svašta nebi li se obranili ili prošli sada kukaju kako su ovi novi klinci opasni, glupi, bezobrazni...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Schumy.d »

Cuky je napisao/la:i pokušavali sve i svašta nebi li se obranili ili prošli sada kukaju kako su ovi novi klinci opasni, glupi, bezobrazni...
Upravo o tome je riječ. Alonso se probao obraniti i za to je kažnjen, prejeftino. ;)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Cuky »

Istina, probao se obraniti, a kad je vidio da neće moći već je bilo kasno i morao je presjeći stazu. Presjecanjem staze je zadržao poziciju koju bi u bilo kojem drugom scenariju izgubio. Alonso je bio prezauzet pokušajima da prođe Kimija, nije gledao iza i nije se na vrijeme postavio obrambeno na tom dijelu (kako je npr. Webber Hamiltonu odmah na izlazu iz tunela davao do znanja da ga neće pustit da mu uđe unutra) i ovaj mu je ušao. Doduše, već sam bio rekao ranije: da nekome nije palo na pamet da bi fora bilo staviti onaj žuti dio uz rubnik Alonso bi kroz drugi dio šikane bio unutra i obranio poziciju bez da siječe šikanu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Schumy.d »

Cuky je napisao/la:Istina, probao se obraniti, a kad je vidio da neće moći već je bilo kasno i morao je presjeći stazu. Presjecanjem staze je zadržao poziciju koju bi u bilo kojem drugom scenariju izgubio.
Pa nije istina. Da li bi izgubio mjesto da je izgurao Pereza van u drugom zavoju šikane. Nebi, ali bi tad morali odustati obojica jer bi bilo kontakta. Reci mi koliko je Sergio njemu prostora ostavio u tom drugom zavoju?
Zadnja izmjena: Schumy.d, dana/u 26 svi 2013, 22:44, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Kenny »

[quote="McLewis"]
Maloprije govoris da je budala i da se gura a sada da volis guranja dodire?? Aj se smisli sta hoces pa komentiraj...[quote]

Nesmeta mi ako ima malo dodira, ali današnja F1 nedopušta to, danas su takva pravila da se to nedopušta ja se nesjećam da sam i u jednom postu napiso da je Perez budala, ali mi nije jasan da izgura Alonsa sa staze i onda se odma žali da je Alonso presjeko stazu, jel Alonso trebao da nastavi da ide po stazi i da se slupaju jer Perez nije dopustio da Alonso ostane na njoj? Žao mi je da je Kimiju shebo utrku i zbog toga Kimi ima na kraju samo 1 bod. Isto tako mi je bezveze da su Grosjeana kaznili, a Pereza nisu jer su isto s*anje napravili.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Sergio Perez

Post Postao/la McLewis »

Ni blizu istoga... Grosjean se napucao direktno guzicu onoga naprijed, Dok je perez vec malo bio pokraj kimija, a ja samo ne vidim otkud vama svima da je perez izgurao fernanda?? Pogledajte snimku, sergio nije isao desnim kotacima po pasici, dakle nije ga stisnuo i izgurao, te je zato alonso morao vratit poziciju... Tako su i javili alonsu da nije bio na pasici da zato mora vratiti poziciju....
McLaren u <3
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la F1NAC »

McLewis je napisao/la:Ni blizu istoga... Grosjean se napucao direktno guzicu onoga naprijed, Dok je perez vec malo bio pokraj kimija, a ja samo ne vidim otkud vama svima da je perez izgurao fernanda?? Pogledajte snimku, sergio nije isao desnim kotacima po pasici, dakle nije ga stisnuo i izgurao, te je zato alonso morao vratit poziciju... Tako su i javili alonsu da nije bio na pasici da zato mora vratiti poziciju....
Perez je izbjegavao zadnji kraj kimija pa ga je kresnuo samo u kotac, nije mu ni blizu bio. Ubacio se onako ako prođe prođe ako ne crash

evo ti video kolega

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
karabaja
Postovi: 63
Pridružen/a: 06 vel 2011, 21:56
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Sergio Perez

Post Postao/la karabaja »

Iz ove perspektive ovo više izgleda kao izbjegavanje Kimija... Kimi stiže u šikanu manjom brzinom, ranije koči, a u trenutku kada Perez mora odlučiti na koju će stranu otići da ne udari u njegov bolid, s desne (dakle vanjske strane) nema mjesta jednostavno, i Perez logično ide lijevo. Kimi onda ne ulazi u zavoj uobičajenom putanjom, pretpostavljam da je mislio da Perez može zakočiti da ne dođe do kontakta, a vjerojatno je mislio i da ga ovaj napada, ali krivo procjenjuje, Perez nema kud i bum. Ponajviše racing incident ali ako ćemo o tome tko je više kriv, po meni je Kimi.
Međutim, čini mi se, da je Kimi ostao na trkaćoj putanji da uopće ne bi došlo ni do sudara ni do pretjecanja, jer Perez je i Buttonu i Alonsu bio dosta bliže, već i na pravcu pod punim gasom.
S tim da sam uvjeren da bi ga napao kad tad.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sergio Perez

Post Postao/la dmarijon »

Istina je da je dečko puno više glup nego brz. Tko tvrdi suprotno... nema veze.
Evo baš jedna zanimljiva snimka od prije par utrka. Isto Kimi: https://www.youtube.com/watch?v=rlZavhXNJfA" onclick="window.open(this.href);return false;
Samo neka se trkaju.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Što želiš ovim reći da je Kimi samo vratio milo za drago (jednostavnim riječnikom OSVETA) - zatvorio je jedan zatvorio je drugi - oba možda malo prekasno...pa ovo postaje smiješno... #-o
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Sergio Perez

Post Postao/la King iCool »

Inače, Perez je Kimija pokušao proći na gotovo isti način na koji je prošao i Alonsa. Prvo sam mislio da je bio puno dalje od Kimija nego od Alonsa kada ga je napao, ali nije baš tako. Situacije su gotovo identične samo što Kimi nije htio ostaviti malo prostora za Pereza. Sve u svemu trkači incident kod kojeg je Kimi izvukao deblji kraj iako je ipak osvojio bod...
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Igor18 »

i prošle godine skoro su imali "situaciju"


edit:
King- u situaciji s alonsom bilo je prostora jer alonso nije zatvarao a i bili su dosta dalje kada je napad počeo nego sa kimijem,
u 2. situaciji kimi je napravio obrambeni potez i nije bilo nikakve šanse da perez prođe tu šikanu, al on se jednostavno bacio unutra. da je to neka druga staza i da nema ograde s lijeve strane onda bi možda i nekako prošlo al ovak meni ne izgleda na trkači incident nego na preforsiranje i pogrešnu procjenu situacije



na izlazu iz tunela Fernando ostavlja vrata otvorena dok je kimi vozio obrambenom linijom, više prema lijevo i perez je na mišiće htio proći.
Michael is faster than you!!
Odgovori