Daniel Ricciardo [#3]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la King iCool »

dobio je jer nije odslužio stop and go kaznu...valjda.

Aaaaa neee. Ipak je sve dobio "u paketu" KLIK
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la F1NAC »

znaci 10 sekundi stop and go i jos 10 mjesta. Pa koji im je q? ocito ova zenska koja je u komisiji nije odavno dobila nesto
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la King iCool »

F1NAC je napisao/la:znaci 10 sekundi stop and go i jos 10 mjesta. Pa koji im je q? ocito ova zenska koja je u komisiji nije odavno dobila nesto
Od onog Webberovog letečeg kotača koji je pogodio kamermana u glavu su rekli da će postrožiti kazne. I ja mislim da je to dobra odluka, Red Bull stalno ima s*anja sa kotačima. Dobri su u boxu i brzi ali ovo je ipak previše...
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

Ja bi mu zabranio nastup na sljedece tri utrke ... Pa dajte hebemti vise i kazne i sport... Ocajno....
McLaren u <3
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

Gluposti kakvih nema...
Dakle, kazna za nesigurno puštanje iz boksa - daj neka mi neko objasni tko pušta vozala iz boksa? Tim (pit crew) ili si on sam sredi onaj semafor/lolipop i pusti se kad hoće? I sad vozač dobi kaznu za nešto što nije njegova krivica, zašto, ako trebaju biti stroge kazne, ne oduzmu momčadi iz momčadskog poretka 35 bodova i naplate kaznu i ajde, ako vozač profitira tim nesigurnim puštanjem neka mu se doda 5sec u idučem boksu ili neka mu se doda na kraju utrke.

Danas su dane kazne 3 vozačima, 2.5 tih kazna su dane bezveze i uopće nisu bile kazne.
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

ne ne ne ne, gore sam naveo tri utrke kazne za to?? preblago je to, jos klauzulu dodat da ako ponovi istu stvar dobije ban na cijelu sezonu, ipak mislim ono, ugrozio je nikoga.... kao i bottasova kazna jucer, jer ne vidim ni malo da ga je icime zalocio i kazna magnussenu danas... totalni bullshit....
McLaren u <3
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Igor18 »

bojim se i pomislit kakve kazne će biti nakon prvog ozbiljnijeg sudara 2 vozača.. to će vjerovatno biti 3 utrke kazne, 100000 eura, oduzimanje super licence, vozačke dozvole i mjesec dana zatvora
Michael is faster than you!!
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la dmarijon »

King iCool je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:znaci 10 sekundi stop and go i jos 10 mjesta. Pa koji im je q? ocito ova zenska koja je u komisiji nije odavno dobila nesto
Od onog Webberovog letečeg kotača koji je pogodio kamermana u glavu su rekli da će postrožiti kazne. I ja mislim da je to dobra odluka, Red Bull stalno ima s*anja sa kotačima. Dobri su u boxu i brzi ali ovo je ipak previše...
ovo mi se čini donekle smisleno. Ne razmišlja se puno o tome o kakvoj potencijalnoj opasnosti se radi zato što bi tim htio što brže promjeniti kotač pa fušare. Glupo je da vozač fasuje a ne tim, ali šta je tu je.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Igor18 »

dmarijon je napisao/la:
King iCool je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:znaci 10 sekundi stop and go i jos 10 mjesta. Pa koji im je q? ocito ova zenska koja je u komisiji nije odavno dobila nesto
Od onog Webberovog letečeg kotača koji je pogodio kamermana u glavu su rekli da će postrožiti kazne. I ja mislim da je to dobra odluka, Red Bull stalno ima s*anja sa kotačima. Dobri su u boxu i brzi ali ovo je ipak previše...
ovo mi se čini donekle smisleno. Ne razmišlja se puno o tome o kakvoj potencijalnoj opasnosti se radi zato što bi tim htio što brže promjeniti kotač pa fušare. Glupo je da vozač fasuje a ne tim, ali šta je tu je.
mislim da bi morali razmislit malo o tim kaznama..
Jer ovdje se kažnjava vozač za nešto za šta nije uopće kriv.
Ionako mu je utrka uništena u tom trenutku čemu dodatne kazne za NJEGA. Tu se mora kazniti EKIPA RB a ne vozač.
10 mjesta za iduću utrku? Šta to bi ga trebalo naučiti pameti? Pa nije on izašao iz bolida i sam sebi šrafo gume, nevjerovatno, kakva je to logika?
Michael is faster than you!!
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la dmarijon »

Je, glupo je.
Šta drugo napraviti? Opalit Red Bull po đepu? Jadni oni, sigurno će "zbog toga drugi put razmisliti".
Jedina kazna je uzet timu bodove, a žrtva je vozač koji je dio tima.
p.s. ovo s 10 mjesta je stvarno previše. slažem se.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Igor18 »

dmarijon je napisao/la:Je, glupo je.
Šta drugo napraviti? Opalit Red Bull po đepu? Jadni oni, sigurno će "zbog toga drugi put razmisliti".
Jedina kazna je uzet timu bodove, a žrtva je vozač koji je dio tima.
p.s. ovo s 10 mjesta je stvarno previše. slažem se.
opalit po đepu i konstruktorskim bodovima, svaka takva situacija 10 bodova manje i 100 000 zelembaća pa nek si misle drugi put
Michael is faster than you!!
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la King iCool »

Zašto bi bilo glupo? Pa ako se kazni vozača kazni se i momčad s time. Ili vozač nije dio momčadi? Oni s tim gube konstruktorske bodove (i novac) ako se Ricciardo ipak ne probije do neke dobre pozicije... Naravno da može i pobjedit ali mu/im je to dodatno otežano
Avatar
senamozart
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 lis 2010, 21:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1 McLaren Team

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la senamozart »

trebali su još i ricciarda nakon bahreina poslati u sjevernu koreu ili na Krim :biggrin: :biggrin: :biggrin:
to je falilo u kazni
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

King iCool je napisao/la:Zašto bi bilo glupo? Pa ako se kazni vozača kazni se i momčad s time.
Zato jer vozač nije kriv, nego momčad. Isto kao da se momčad kazni 3milje eura zato jer je vozač napravio sudar - vozač je kriv, ne momčad.
slika
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la tomidix »

Gledaj to ovako, cilj takve kazne jest prije svega povecati sigurnost a ne podebljati bernijev novcanik.. Kada bi se ovo desavalo u zadnje 2 utrke sezone, timovi koji su u borbi za naslov, a i konstruktorski poredak sasvim bi sigurno koji put išli na rizik bržeg zaustavljanja i da se ponovi takva stvar novčana kazna bi im bila prihvatljiva cijena za platiti dok ako kazniš i vozača s vremenskom kaznom plus 10 mjesta na gridu, definitivno im se brzina u boksu nauštrb sigurnosti ne isplati.. Radije će napraviti sve kako treba pola sekunde ili sekundu sporije ali sigurno..
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

Pa ideja je da im se uzmu bodovi iz konst. poretka, a ako su u borbi za naslov onda im se to baš i ne bi sviđalo (uz to što će vozač izgubiti vrijeme ako ne naprave sve kako spada, kao Mclarenovi 2012.).
Vozača bi kažnjavao u slučajevima da su s tim profitirali, odn. dobili vrijeme. Recimo u situacijama kad netko dolazi pit lane-om, a ovi ga puste. S tim je dobio vrijeme jer je trebao pričekati da taj vozač koji je dolazio prođe i tek onda izači. U tim slučajevima bih stavio ovu 5sec kaznu da se to dobiveno vrijeme vrati. U ovakvim slučajevima kao danas da je vozač 2minute u boksu bi ga pustio na miru, jer je već kažnjen samim nesigurnim puštanjem
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:Pa ideja je da im se uzmu bodovi iz konst. poretka, a ako su u borbi za naslov onda im se to baš i ne bi sviđalo (uz to što će vozač izgubiti vrijeme ako ne naprave sve kako spada, kao Mclarenovi 2012.).
Vozača bi kažnjavao u slučajevima da su s tim profitirali, odn. dobili vrijeme. Recimo u situacijama kad netko dolazi pit lane-om, a ovi ga puste. S tim je dobio vrijeme jer je trebao pričekati da taj vozač koji je dolazio prođe i tek onda izači. U tim slučajevima bih stavio ovu 5sec kaznu da se to dobiveno vrijeme vrati. U ovakvim slučajevima kao danas da je vozač 2minute u boksu bi ga pustio na miru, jer je već kažnjen samim nesigurnim puštanjem
a jbg skinuli su im ovako za sljedecu trku sigurno bodove iz konst. poretka al je nahebo Ricciardo.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la gringo73 »

Mene je također iznenadila ova kazna za Ricciarda, ali pravilnik je jasan.
23.12
b) If a car is deemed to have been released in an unsafe condition during any practice session, the stewards may drop the driver such number of grid positions as they consider appropriate.

c) If a car is deemed to have been released in an unsafe condition during a race the driver concerned will receive a ten grid place penalty at the driver’s next Event. However, if any car released in an unsafe condition is able to resume the race a penalty underArticle 16.3(c) will also be imposed on the driver concerned.
Znači, čak i ako se za vrijeme treninga dogodi vozač može popušit kaznu od nekoliko mjesta na gridu. Ja bi osobno kažnjavao kao što je i Igor18 spomenio: konst.bodove + 6 znamenaka novčanica.
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la King iCool »

speedy56 je napisao/la:
King iCool je napisao/la:Zašto bi bilo glupo? Pa ako se kazni vozača kazni se i momčad s time.
Zato jer vozač nije kriv, nego momčad. Isto kao da se momčad kazni 3milje eura zato jer je vozač napravio sudar - vozač je kriv, ne momčad.
Ali je momčadski sport. I ako svi zajedno gube i pobjeđuju onda i svi zajedno moraju snositi posljedice pogrešaka...
I ako tako gledaš opet nije momčad kriva nego pojedinac koji je pritisnuo gumb da Ricciardo može krenut. Po toj logici bi se moglo kaznit samo tog lika i nikome ništa, svi bi i dalje radili po svojem...
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la mrd »

Slazem se sa ovim, svi su dio tima i svi dijele sve. Isto kao kad vozac zabije auto u zid, on ode fino poslije u hotel a mehanicari koji nisu 'nista krivi' rade cijelu noc da bi popravili.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

Ovo za gumb slicno onom prekoracenju brzine u boksu, vozac stisne, ali ako limiter ne radi momcad placa

A mehanicari popravljaju zato jeri m je to posao i placeni su za to (zato se i zovu mehanicari) i u interesu momcadi je da sloze pilu cim prije :) nije ih Fia natjerala da popravljaju

Inace i ta teza o momcadskom sportu drzi vodu, ali neznam, nekako mi to nije fer (istina, punotoga nije fer pa ste mozda i vi tu u pravu
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Igor18 »

ja f1 nebi nazvao momčadskim sportom, momčadski sport je nogomet, u F1 vozači u voze svaki za sebe. to mi je više kao hibrid :D
Čisto sumnjam da bilokog od njih zaboli što je ekipa RB npr. pobjednik konstruktorskog natjecanja ako je on, vozač X završio 2,3, 5 u prvenstvu.. u biografiji mu neće pisati ili mu neće previše značiti što je njegova ekipa konstruktorski prvak ako je on u svom vozačkom natjecanju završio na 5. mjestu, odnosno izgubio/ ne osvoji vozački naslov prvaka..

Mišljenja sam da bi trebali razmisliti o kaznama, odnosno nekako razgraničiti što je krivica ekipe a što vozača jer vozač ne može biti kriv ako je netko od ekipe dao zeleno svjetlo da krene. Kao na startu, kad se upale zelena svjetla znači da se kreće podrazumjeva se da su svi preduvjeti zadovoljeni. Ako nisu to nije stvar/greška vozača.

Da zaključim, u ovakvim situacijama ako je na njegovom pit semaforu bilo zeleno svjetlo smatram da se vozač nebi smio kazniti, sa 10 mjesta u idućoj utrci nikako, to je skandalozno i sramotno, no ako vozač krene a nije mu signalizirano zeleno e onda su kazne opravdane.
Nisam vidio jel mu bilo zeleno il crveno, no kako god ovo je još jedna u nizu odluka FIA-e koja sustavno uništava ovaj sport.
FIA me na neki način podsjeća na jednog čovjeka u jednom HNL klubu koji svojim odlukama i postupcima tjeraju navijače sa tribina/TV ekrana.

Nadam se da će Ricciardo izaći iz ovog još jači i motiviraniji da pobjedi svog ekipnog kolegu, i nadam se da mu karijera u RB neće biti obilježena kao Webberova iako početci izgledaju tako... možda postoji neko Australsko prokletstvo u toj ekipi
Michael is faster than you!!
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la wolfman »

:klanjanje: kakav finiš,da je ostao krug vidli bi još veći osmjeh na trećoj stepenici :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16012
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

Kad će ovoj veseloj fačici netko objasniti da nije sve tako lijepo i pozitivno u životu :D
slika


Isto mi je prejako bilo jučer na FP1...pitaju ga kako se osjeća sad kad je diskvalifikacija potvrđena, a on se smije kao na ovoj gore slici
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la zonelsk »

Meni je bas fora s tim smijanjem stalno..zato mi je oduvijek djeloval nekak stalozeno, i sve kaj je bilo gleda doslovno ko da je bilo, voda ispod mosta, ajmo dalje.. i mislim da zato se dosta dobro (barem za sada) nosi s pritiskom nove mocadi, velikih ocekivanja, visestrukim svjetskim prvakom kojeg ima u momcadi itd...:)

a i vettela je opet po kisi opral..:) kak ga nebi voljel (mislim nikad nisam smatral da je vettel nesto narocito dobar po kisi kolko je to bolid, a vjerujem da ce to on pokazati.)
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori