Daniel Ricciardo [#3]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la zonelsk »

Neznam kolko cesto ali logicno bi bilo da i cesce nego svake sekunde. Pretp da mjeri "stalno". Jer trenutna potrosnja jako varira stalno. Kod ulaska u zavoj tj na kocenju je gotovo nikakva, navodno kod ferrarija nula, a na izlasku i pravcima puno puno veca. I sad tu dolazi u igru ers i mape potrosnje. Koje odredjuju kolko snage daje motor i naravno kolko trosi a kolko snage elektromotor i koliko struje on trosi itd.

Rb je navodno na ricijevom autu mijenjal taj senzor i glavo opravdanje im je da mu nisu vjerovali ner su njihovi senzori rekli da je sve ok (istina ili izvlacenje neznam)) ali ako svi slusaju fiu i koriste tj moraju koristit taj senzor moraju i oni. Isprike na tifelerima ali sam na mobu i zena me ubija pogledom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

taj FIA-in senzor, koliko sam ja shvatio, mjeri protok goriva zvučnim valovima frekvencijom od 10Hz što bi ako me matematika ne hebe trebalo biti 100 uzoraka u sekundi.

Limit je 100kg/h, a FIA-in senzor je homologirani dio koji moraju koristiti sve momčadi što bi značilo da su njegova mjerenja jedina relevantna za FIA-u, osim ako momčad ne uspije dokazati da je isti neispravan, što RB nije.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la vidc »

zonelsk je napisao/la:Neznam kolko cesto ali logicno bi bilo da i cesce nego svake sekunde. Pretp da mjeri "stalno". Jer trenutna potrosnja jako varira stalno. Kod ulaska u zavoj tj na kocenju je gotovo nikakva, navodno kod ferrarija nula, a na izlasku i pravcima puno puno veca. I sad tu dolazi u igru ers i mape potrosnje. Koje odredjuju kolko snage daje motor i naravno kolko trosi a kolko snage elektromotor i koliko struje on trosi itd.

Rb je navodno na ricijevom autu mijenjal taj senzor i glavo opravdanje im je da mu nisu vjerovali ner su njihovi senzori rekli da je sve ok (istina ili izvlacenje neznam)) ali ako svi slusaju fiu i koriste tj moraju koristit taj senzor moraju i oni. Isprike na tifelerima ali sam na mobu i zena me ubija pogledom.
e pa u tom je problem...ne možemo pretpostavit da mjeri "stalno", to je preidealno...u realnoj situaciji imaš odstupanja koja se moraju uzet u obzir...
možda postoji negdje rupa u pravilima koju je rb iskoristio...ne bi im bilo prvi put. naravno, u tom slučaju oni nisu prevaranti nego inteligentni. ako u pravilima stoji striktno da se kao relevantna mjerenja uzimaju samo mjerenja sa FIA-inog senzora i oni se nisu prilagodili tome onda su prekršili pravilo
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:taj FIA-in senzor, koliko sam ja shvatio, mjeri protok goriva zvučnim valovima frekvencijom od 10Hz što bi ako me matematika ne hebe trebalo biti 100 uzoraka u sekundi.

Limit je 100kg/h, a FIA-in senzor je homologirani dio koji moraju koristiti sve momčadi što bi značilo da su njegova mjerenja jedina relevantna za FIA-u, osim ako momčad ne uspije dokazati da je isti neispravan, što RB nije.
Jel to onda znači da ni jednu stotinku na utrci potrošnja nesmije biti veća od 100kg/h?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la King iCool »

Jaaaaoooooo, izgleda da će se natezat za zelenim stolom... :roll:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:
Cuky je napisao/la:taj FIA-in senzor, koliko sam ja shvatio, mjeri protok goriva zvučnim valovima frekvencijom od 10Hz što bi ako me matematika ne hebe trebalo biti 100 uzoraka u sekundi.

Limit je 100kg/h, a FIA-in senzor je homologirani dio koji moraju koristiti sve momčadi što bi značilo da su njegova mjerenja jedina relevantna za FIA-u, osim ako momčad ne uspije dokazati da je isti neispravan, što RB nije.
Jel to onda znači da ni jednu stotinku na utrci potrošnja nesmije biti veća od 100kg/h?
Vjerojatno se neko kraće odstupanje tolerira (kao što je RB danas bio upozoren u toku utrke na nepravilnost, ali su se oni oglušili)

@Vidc
što misliš zašto je FIA svima odredila korištenje identičnog senzora za protok goriva? Upravo zato da bi se izbjeglo muljanje poput ovog RB-ovog sad...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la vidc »

pa dobro...FIA je mogla to napravit jednostavnije... izmjeri gorivo na startu utrke, izmjeri gorivo a kraju utrke... vidi koliko je utrka trajala i dobiješ vrijednost potrošnje po satu...
Avatar
Caldor
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1046
Pridružen/a: 11 srp 2007, 15:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Čakovec

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Caldor »

vidc je napisao/la:pa dobro...FIA je mogla to napravit jednostavnije... izmjeri gorivo na startu utrke, izmjeri gorivo a kraju utrke... vidi koliko je utrka trajala i dobiješ vrijednost potrošnje po satu...
Ali nije cilj da se vidi koliko je potrošnja po satu nego po sekundi. Zato i postoji taj senzor koji mjeri 10 puta u sekundi protok. Oni su malo nezgodno napisali 100 kg/h ali zapravo se radi o 27 grama po sekundi.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

vidc je napisao/la:pa dobro...FIA je mogla to napravit jednostavnije... izmjeri gorivo na startu utrke, izmjeri gorivo a kraju utrke... vidi koliko je utrka trajala i dobiješ vrijednost potrošnje po satu...
da, ali postoji mogucnost da npr mercedes odvrne svoje motore do daske i imaju 200 ks vise za protok od mozda 105kg/h ( samo karikiram za snagu) i voze se dobar dio utrke pod punim pritiskom, pobjegnu naprijed i onda se par krugova voze polako i potrosnja ispadne tih dozvoljenih 100kg/h
zato je postavljen neutralni senzor na sve aute da bi se to sprijecilo, dakle koliko ja kuzim on pregledava da potrosnja ne prijedje zadanu granicu, te ako ju prijedje odma dojavljuje fia-i...
dakle na svim autima je isti senzor, jedino kod njih nevalja... svi ludi oni pametni...
McLaren u <3
Avatar
Caldor
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1046
Pridružen/a: 11 srp 2007, 15:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Čakovec

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Caldor »

McLewis je napisao/la:
vidc je napisao/la:pa dobro...FIA je mogla to napravit jednostavnije... izmjeri gorivo na startu utrke, izmjeri gorivo a kraju utrke... vidi koliko je utrka trajala i dobiješ vrijednost potrošnje po satu...
da, ali postoji mogucnost da npr mercedes odvrne svoje motore do daske i imaju 200 ks vise za protok od mozda 105kg/h ( samo karikiram za snagu) i voze se dobar dio utrke pod punim pritiskom, pobjegnu naprijed i onda se par krugova voze polako i potrosnja ispadne tih dozvoljenih 100kg/h
zato je postavljen neutralni senzor na sve aute da bi se to sprijecilo, dakle koliko ja kuzim on pregledava da potrosnja ne prijedje zadanu granicu, te ako ju prijedje odma dojavljuje fia-i...
dakle na svim autima je isti senzor, jedino kod njih nevalja... svi ludi oni pametni...
Jep. Ovo nije ograničenje za potrošnju nego za snagu. I sad oni govore da se njihov auto držao pravila. Tak isto može Ferrari izvagati gorivo sa svojom vagom i reč da je natankao 100kg a zapravo staviti unutra 150 i onda kad FIA otkrije da je 150 govoriti da su njihove vage izvagale 100. Opet rade budale iz svih ostalih.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la vidc »

e to je onda druga stvar...sad mi se pogotovo ne sviđa to pravilo...
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

vidc je napisao/la:e to je onda druga stvar...sad mi se pogotovo ne sviđa to pravilo...
ni meni se iskreno nesvidja, ogranicili su motore jako s tim.... ali tu je takvo kakvo je i mora se postovat... isto kao dupli bodovi... sad najbolje da naprimjer button na kraju ima 35 bodova prednosti i alonso zavrsi drugi u abu dhabiju i dobije 36 i sad trube u mclarenu kako su oni prvaci .... takvo je kakvo je i za sve je isto...
McLaren u <3
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la zonelsk »

Pravilo je za sada lose ali dugorocno je po meni ok. Taj limit na kolicinu protoka goriva odnosno limit snage kompenziraju sa eraom i 160konja koji on daje. Jbg pokusavaju progurati zelenu f1 i sto ekonomicnije motore koji trebaju sto manje goriva.

Svi imaju ista pravila i bit ce tu jos trke. Ova utrka je specificna i druga je po kolicni potrosnje (kanada je jedino gora) plus kaj je ovo te prva utrka ovih bolida i jos ce se to ustimati sve.

Uvjek je bilo potrebe za reguliranjem odnosno kontroliranjem potrosnje tako da ovo nije previse novo. Niti po meni predrasticno. I vjerujem da se niko nebi raspisal tplko o tome da nije bilo rba danaa koji se mora ko u ivjek svima smijat u facu i pravit pametan. Rici mi je bio simpatican i cak mi je malo bilo drago danas zbog njega, ali su i te simpatije danas izgubili.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Kenny »

zonelsk je napisao/la:Pravilo je za sada lose ali dugorocno je po meni ok. Taj limit na kolicinu protoka goriva odnosno limit snage kompenziraju sa eraom i 160konja koji on daje. Jbg pokusavaju progurati zelenu f1 i sto ekonomicnije motore koji trebaju sto manje goriva.

Svi imaju ista pravila i bit ce tu jos trke. Ova utrka je specificna i druga je po kolicni potrosnje (kanada je jedino gora) plus kaj je ovo te prva utrka ovih bolida i jos ce se to ustimati sve.

Uvjek je bilo potrebe za reguliranjem odnosno kontroliranjem potrosnje tako da ovo nije previse novo. Niti po meni predrasticno. I vjerujem da se niko nebi raspisal tplko o tome da nije bilo rba danaa koji se mora ko u ivjek svima smijat u facu i pravit pametan. Rici mi je bio simpatican i cak mi je malo bilo drago danas zbog njega, ali su i te simpatije danas izgubili.
F1 nije tu da se troši što manje goriva, da bude ekonomična i ta sranja F1 je da bude bučna da troši gorivo i to mi se od 2009 nesviđa sa tim pričama o okolišu i F1, kom se nesviđa F1 koja zagađuje neka se vozi na bicikli, ide pješke dok nedođu govna koja će ić na struju, a mogu gledat i onu E-Formulu
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la zonelsk »

Da s time se slazem ali jbg. Tu ne možemo nista.. Bas niata nazalost. Jedino prestat gledat...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:F1 nije tu da se troši što manje goriva, da bude ekonomična i ta sranja F1 je da bude bučna da troši gorivo i to mi se od 2009 nesviđa sa tim pričama o okolišu i F1, kom se nesviđa F1 koja zagađuje neka se vozi na bicikli, ide pješke dok nedođu govna koja će ić na struju, a mogu gledat i onu E-Formulu

F1 nije sigurno tu da bude bučna, troši gorivo i ubija ljude. F1 je tu da bi testirala koji proizvođač (kasnije i privatni konstruktor) po zadanim pravilima (formuli) koristeći postojeću ili razvijajući novu tehnologiju može napraviti kvalitetniji paket te tako nekim od najboljih vozača na svijetu omogućiti da se bore za pobjede i naslove.

Nije to sviđa li se nama F1 koja se zagađuje ili ne sviđa. Cijeli se svijet okrenuo prema obnovljivim izvorima energije kako bi se spasilo i ovo malo okoliša što nam je ostalo i onda će oni koji promoviraju "čiste" aute sa hibridnim pogonima (Renault, Mercedes, Ferrari) ić svijetom i ić kontra onog o čemu svijet priča. Da je to neka lijeva serija koja nema toliku pratnju ajde, ali F1 ako želi opstati si ne može priuštiti da ide svojim putem u današnjem svijetu. Pa koliko se puta pričalo da zeleni pokušavaju zabranit utrkivanje u Monzi jer da buka šteti životinjama u parku? A treba li F1 ostati bez jedne tako povijesne lokacije samo zato jer kao manjina u svijetu se ne želi prilagoditi vremenu u kojem jest?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

Cuky je napisao/la:
Kenny je napisao/la:F1 nije tu da se troši što manje goriva, da bude ekonomična i ta sranja F1 je da bude bučna da troši gorivo i to mi se od 2009 nesviđa sa tim pričama o okolišu i F1, kom se nesviđa F1 koja zagađuje neka se vozi na bicikli, ide pješke dok nedođu govna koja će ić na struju, a mogu gledat i onu E-Formulu

F1 nije sigurno tu da bude bučna, troši gorivo i ubija ljude. F1 je tu da bi testirala koji proizvođač (kasnije i privatni konstruktor) po zadanim pravilima (formuli) koristeći postojeću ili razvijajući novu tehnologiju može napraviti kvalitetniji paket te tako nekim od najboljih vozača na svijetu omogućiti da se bore za pobjede i naslove.

Nije to sviđa li se nama F1 koja se zagađuje ili ne sviđa. Cijeli se svijet okrenuo prema obnovljivim izvorima energije kako bi se spasilo i ovo malo okoliša što nam je ostalo i onda će oni koji promoviraju "čiste" aute sa hibridnim pogonima (Renault, Mercedes, Ferrari) ić svijetom i ić kontra onog o čemu svijet priča. Da je to neka lijeva serija koja nema toliku pratnju ajde, ali F1 ako želi opstati si ne može priuštiti da ide svojim putem u današnjem svijetu. Pa koliko se puta pričalo da zeleni pokušavaju zabranit utrkivanje u Monzi jer da buka šteti životinjama u parku? A treba li F1 ostati bez jedne tako povijesne lokacije samo zato jer kao manjina u svijetu se ne želi prilagoditi vremenu u kojem jest?

bravo cuky.... bravo.... upravo to, u F1 su sve tehnologije savrsene, a kao sto si sam reka cijeli svijet se okrece smanjenoj potrosnji goriva, hibridnim automobilima.... tako da vise manje ovi v6 motori sa hibridnim pogonom pripomazu najbolje u razvoju istih...
McLaren u <3
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Kenny »

Cuky gledaj realno koliko je ta F1 pridonjela zagađenju i tim sranjima, a koliko su sve ostale stvari, dok je lova oko F1 sumnjam da zeleni išta mogu, pogledaj da se svjet vrti oko love, F1 može biti bilo di dok se sa F1 zarađuje toliko koliko se zarađuje, niko nije lud da otjera toliku lovu od sebe, a ako F1 nastavi ić u ovom smjeru broj fanova može samo opast
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

Kenny...veliki sponzori se svi isto vole promovirat kao "ekološki osvješteni" jer na taj način lakše pridobiju korisnike, koji su već putem svih dostupnih medija programirani na zeleno razmišljanje, da odaber baš njih, a ne konkurenciju. A nije baš neki PR da se hvališ kako si "zelen" i onda 100 milijuna $ godišnje daješ nekoj ekipi u sportu kojeg prati cijeli svijet i koji je pogonjen motorom koji isprazni manju cisternu u roku od 90 minuta. Bađ zbog te love se F1 i mijenja jer ako idu suprotno onome prema čemu ide cijeli svijet ostat će bez sponzora, a bez sponzora neće biti ni novaca ni F1


ali sad smo stvarno zagazili u offtopic tako da ako želimo nastaviti ovu raspravu možemo u tehnologijskom dijelu foruma
Zadnja izmjena: Cuky, dana/u 16 ožu 2014, 19:31, ukupno mijenjano 2 puta.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

Kenny je napisao/la:Cuky gledaj realno koliko je ta F1 pridonjela zagađenju i tim sranjima, a koliko su sve ostale stvari, dok je lova oko F1 sumnjam da zeleni išta mogu, pogledaj da se svjet vrti oko love, F1 može biti bilo di dok se sa F1 zarađuje toliko koliko se zarađuje, niko nije lud da otjera toliku lovu od sebe, a ako F1 nastavi ić u ovom smjeru broj fanova može samo opast
to ni nisu fanovi.... vjerojatno ce na kraju spasti samo na one realne ljubitelje F1....

Btw evo gledam sad vijesti na novoj i kazu da je drugi bio daniel ricciardi, ali je diskvalificiran hahaha
Ricciardiiiii ;)
McLaren u <3
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Armanini »

potpuno suprotno pilite..

kakvi pravi fanovi? o cemu vi?


zagadjivanje okolisa? vjeverice u spa?


planetu puno vise zagadi tih 100k ljudi koji dodju na racing vikend nego 20 bolida koji spizde (jako puno) goriva..

pusite marketinske fore.. kakvo ocuvanje okolisa.. right..


uvijek najbolji primjer - toyota prius - auto koji je sinonim za "ekoloski osvjestene", auto koji trosi vise goriva! nego dizel polo s 3 cilindra, auto za koji razvoj i sklapanje preko cijelog svijeta zagadi vise nego mnogi "standardni" auti..


gorivo koje bolidi potrose svaka 2 tjedna je toliko nevazno i minorno da ne kuzim o kakvom ocuvanju planete se uopce prica..
par aviona koji polete i dolete svaka 2 tjedna potrose puno vise prljavog goriva nego sve trkace serije zajedno..


ocuvanje planete je u elektricnom javnom prijevozu/taksijima, ambulatnama/policiji .. .. i napretku alternativnih goriva za osobna vozila ili napretku baterija..


upravo oni koji ovakve smijesne i nepotrebne promjene smatraju u duhu f1 a ostale koji ne misle isto smatraju nerealne ljubitelje f1 - sry guys al potpuno ste u krivu..


valjda smetnete s uma da sada sportski cestovni auti imaju vise ks od jednog f1 bolid koji bi trebao bit vrh vrhova..

pravi fanovi.. eh kad ga zaserete onda ga zaserete :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

evo mene napokon sa konkretnim odgovorom na vidcovo pitanje koje je glasilo:
da li u pravilima piše da se MORA uvažavat mjerenje FIA-inog senzora ili samo stoji da je limit 100kg/h??
5.10 Fuel systems :
5.10.1 The pressure of the fuel supplied to the injectors may not exceed 500bar. Only approved parts may be used and the list of parts approved by the FIA, and the approval procedure, may be found in the Appendix to the Technical Regulations.
5.10.2 There may only be one direct injector per cylinder and no injectors are permitted upstream of the intake valves or downstream of the exhaust valves. Only approved parts may be used and the list of parts approved by the FIA, and the approval procedure, may be found in the Appendix to the Technical Regulations.
5.10.3 Homologated sensors must be fitted which directly measure the pressure, the temperature and the flow of the fuel supplied to the injectors, these signals must be supplied to the FIA data logger.
5.10.4 Only one homologated FIA fuel flow sensor may be fitted to the car which must be placed wholly within the fuel tank.
5.10.5 Any device, system or procedure the purpose and/or effect of which is to increase the flow rate after the measurement point is prohibited.

A evo i službeni dokument koji u 10 točaka pojašnjava odluku sudaca:
FIA Stewards Decision - Document No. 56
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la F1NAC »

nabij ti tu zelenjavu na k.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la vidc »

koliko sam ja skontao,oni su imali ugrađen FIA-in senzor za koji tvrde da ne valja pa su ga jednostavno ignorirali i potrošnju računali po modelu za koji smatraju da je točniji. dakle nisu izbacili FIA-in senzor niti koristili neki svoj
problem je u ovom:"The homologated fuel flow
sensor will be the primary measurement of the fuel flow and will be used to check
compliance with Articles 5.1.4 and 5.1.5 of the F1 Technical Regulations.."

oni su smatrali da senzor ne valja i obavijestili FIA-u, FIA je zatim napravila korekcije na senzoru. međutim RB još uvijek misli da senzor ne valja,odluči ostaviti taj senzor ali ignorira njegove mjerene vrijednosti. ukratko, sve bi bilo ok da su dobili zeleno svjetlo od FIA-e, odnosno da je FIA prihvatila da je senzor neispravan.
jedina šansa im je da dokažu da i taj korigiran senzor ne daje ispravne vrijednosti kako bi mogli reći da ih je FIA htjela natjerati da voze sa senzorom koji daje pogrešne vrijednosti čime bi bili oštećeni.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

ali vidiš da je korigiran davao iste podatke cijelo vrijeme, tj. više nije bilo varijacija...mislim da im je to odlučilo u korist DQ
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori