WTCR & BTCC

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la pospani gad »

gringo73 je napisao/la:
pospani gad je napisao/la: Na prvoj utrci, nešto se dogodilo sa Marinom. Odustao je u prvom dijelu utrke. #-o

P.S. nije mi jasno, koji smisao ima natjecanja Lada u prvenstvu konstruktora. Jedino što djeluje zanimljivo; ono Lada se utrkuje službeno sa BMW-ima, Chevy-jima i Seat-om.
A nisam ni ja uhvatio start, ali nakon trke kad su prikazivali highlights, vidio sam da mu je prednji lijevi kotač "zinio" prema van, e sad jel zapeo za nekog... Ma ova staza je nikakva! Ali ako išta, Blaž je najavio da će biti WTCC-a na HRT-u čim se trke prebace u Europu =D>
Pobijedio je Seatov vozač, koji je slavio na vrlo prvoj utrci sezone u Brazilu, Yvan ( britanski komentatori to izgovaraju kao Ivan ) Muller. Utrka je bila zanimljiva od samog početka, kada su na startnom gridu u prvom redu bili Jordi Gene ( Seat ) i Nicola Larini ( Chevy ). Nicola je brzo pao u poretku jer Cruze još ni' spreman i ne može parirati BMW-ima ( koji su uhvatili korak sa Seatom nakon Brazila ) i Seatima. Niti Jordi Gene nije bio dovoljno brz da sačuva vodstvo od vrlo, vrlo brzih BMW-a ( u ovom slučaju je to bio Andy Priaulx ), a bio je tu blizu i vrlo brz Jorg Muller ( BMW ), kojega je sa staze, doslovno pomeo Gabriele Tarquini ( ex F1 vozač ). Na vrhu poretka i dalje je bilo vrlo živo, tako da nisu puno prikazivali kraj poretka gdje se smjestio Marin i po startu i svemu, manje više oprezno vozio ( s obzirom da je u prvoj utrci odustao u prvom krugu - nemam podatke o razlozima ) i bio 6. u poretku nezavisnih ekipa sve do 4 kruga prije kraja, kada mu se auto zapalio ( stražnji dio - kočnice ili nešto drugo straga - pretpostavljam i nadam se da je ipak nekako završio u bodovima ). Među brzim BMW-ima bio je i Alessandro Zanardi ( ex F1 vozač i teško stradala zvijezda Champ Cara - čovjek bez vlastitih nogu ) koji je završio 6. zaobišavši indisponirane Gabriela i Jordi-ja.

Utrka se vozila po stazi, pomalo neobične konfiguracije ( tu F1 ne bi prošla ), u Pueblu, u Meksiku.

Slijedeće utrke su "daleko", 3. svibnja u Maroku.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Iako su se ovog puta vozači BMW-a znatno približili prvoj poziciji sjajnim vožnjama Rickard Rydell i Yvan Muller donijeli su dvije nove pobjede sjajnom SEAT-u. Osmim mjesto u prvoj meksičkoj utrci Nicola Larini donio je prve bodove novom Cruzeu dok Marin Čolak, nažalost, nije uspio završiti niti jednu utrku u Puebli...

Odličnim startom Rickard Rydell sjajno otvara prvu utrku i odmah skače sa četvrtog na drugo mjesto, no tu se ne zadržava predugo već u prvom krugu napada i uspješno prolazi i kraj Augusta Farfusa. Nakon ovog prekrasnog prolaska odradio je još dva odlična kruga koja su mu donijela dovoljnu prednost za mirno odradu ostatka posla na stazi u Puebli.

Iako su upravo zbog Rydella izgubili po jednu poziciju Farfus i Andy Priaulx bili su itekako zadovoljni drugim, odnosno trećim osvojenim mjestom čime su osigurali prvi ovogodišnji podij za BMW. Najveći gubitnik prednjeg dijela poretka u prvoj utrci zasigurno je Gabriele Tarquini koji je sa četvrte pao na šestu poziciju što su mudro iskoristili Yvan Muller (6.) i Jörg Müller (5.).

Ukratko s prve utrke u Puebli
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UVG9YTYfxCc&eurl[/youtube]
Dok se Chevroletov dvojac Alain Menu - Rob Huff mučio sa tehničkim problemima i set-upom za Nicolu Larinija sve se odvijalo odlično što je rezultiralo i osmim mjestom koje mu je osim prvih bodova za novi Cruze donijelo i pole position u drugoj utrci.

Iako je bio upleten u sudar na samom startu što ga je stajalo pada na 14. poziciju, Felix Porteiro je ponovno odvezao odličnu utrku i završivši na desetom mjestu treći uzastopni puta predvodio je vozače privatnih momčadi.

Marin Čolak, uslijed incidenta na samom startu nije uspio završiti niti prvi krug prve utrke. Međutim nakon što je uspio popraviti oštećenja na svojem automobilu sjajnim startom u drugoj utrci Čolak je počeo napredovati i sa 23. pozicije penje se na 20. Ipak, u 13. krugu, svega četiri prije kraja Marinu se zapalio automobil zbog čega je ponovno bio prisiljen odustati što ga ostavlja bez osvojenog boda u Meksiku.

U drugu utrku najbolje kreće Jordi Gene koji potpuno zasluženo skače na vodeću poziciju, no u osmom krugu dolazi do velikog preokreta. Naime, aktualni WTCC prvak, Yvan Muller iskoristio je širok ulazak momčadskog kolege u zavoj broj pet i uguravši se između njega i rubnika dodatno gurnuo Španjolca prema vanjskoj strani zavoja što naprosto maestralno koristi Priaulx koji se lijepi za Mullera i prolazi na drugu poziciju.

Dok se borba aktualnog i trostrukog WTCC prvaka nastavila iz kruga u krug do samog kraja Gene se nije najbolje oporavio od šokantnog pada za dvije pozicije te do kraja utrke pada još niže, sve do konačnog sedmog mjesta. Prvi iz prve utrke, Rydell uspio je iskoristiti ponuđeno i probio se na treće mjesto, a sa četiri sekunde zaostatka četvrto mjesto uzeo je Farfus.

Četvrti puta zaredom Felix Porteiro je uspio pobijediti u poretku za Yokohama trofej, a samo mu je jedno mjesto nedostajalo za osvajanje bodova i u ukupnom poretku čime je još jednom dokazao svoju dominaciju u krugu vozača privatnih momčadi.

S druge strane druga utrka nije donijela ništa dobro za Larinija koji je krenuvši sa polea konstantno padao da bi završio na tek desetoj poziciji, dvije ispred Menua odnosno četiri ispred Huffa. Najbolje plasirana Lada bila je ona Jaapa van Lagena koji je tako "obranio" 17. mjesto iz prve utrke.

WTCC, Puebla, prva utrka (16 krugova):
1. R. Rydell (ŠVE/SEAT) 26:40.728 min
2. A. Farfus (BRA/BMW) + 1.508 sec
3. A. Priaulx (VB/BMW) + 1.986 sec
4. Y. Muller (FRA/SEAT) + 4.620 sec
5. J. Müller (NJEM/BMW) + 5.717 sec
6. G. Tarquini (ITA/SEAT) + 9.473 sec
7. J. Gene (ŠPA/SEAT) + 19.399 sec
8. N. Larini (ITA/Chevrolet) + 22.794 sec
...
M. Čolak (HRV/SEAT) - odustao u prvom krugu

Rezultati, Puebla, druga utrka (16 krugova):
1. Y. Muller (FRA/SEAT) 26:41.014 min
2. A. Priaulx (VB/BMW) + 0.459 sec
3. R. Rydell (ŠVE/SEAT) + 1.240 sec
4. A. Farfus (BRA/BMW) + 1.973 sec
5. S. Hernandez (ŠPA/BMW) + 5.819 sec
6. A. Zanardi (ITA/BMW) + 6.281 sec
7. J. Gene (ŠPA/SEAT) + 11.755 sec
8. G. Tarquini (ITA/SEAT) + 12.189 sec
...
M. Čolak (HRV/SEAT) - odustao u 13. krugu
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Malo novosti iz WTCC svijeta
LADA PRIORA
NOVI IZGLED BMW

SLJEDECA UTRKA JE U Maroku 3.Maja
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la 130R »

Nova Lada izgleda solidno, za razliku od ove sadašnje koja je dizajnom još na početku 90-ih. Možda će im sad i rezultati biti bolji, jer oni su po brzini među privatnim timovima, a ne među tvorničkim.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

130R je napisao/la:Nova Lada izgleda solidno, za razliku od ove sadašnje koja je dizajnom još na početku 90-ih. Možda će im sad i rezultati biti bolji, jer oni su po brzini među privatnim timovima, a ne među tvorničkim.
Da slazem se da izgleda odlicno...
Nije bitno kako izgleda, bitno je koliko je brza...
Oni su tek na pocetku sa ovime i nije bas ni za ocekivati od njih da se bore ravnopravno sa BMW, SEAT i CHEVY ekipama....ali mozda naredne godine ili do kraja ove uspiju da im se priblize
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la gringo73 »

gringo73 je napisao/la:.... Blaž je najavio da će biti WTCC-a na HRT-u čim se trke prebace u Europu =D>
Provjerio program HRT2, za iduću nedjelju, evo šta piše: Automobilizam, WTCC prvenstvo 2009. iz Maroka, snimka 30' (između 18.00 i 23.00) - znači, imamo i to. =D>
slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la 130R »

gringo73 je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:.... Blaž je najavio da će biti WTCC-a na HRT-u čim se trke prebace u Europu =D>
Provjerio program HRT2, za iduću nedjelju, evo šta piše: Automobilizam, WTCC prvenstvo 2009. iz Maroka, snimka 30' (između 18.00 i 23.00) - znači, imamo i to. =D>
Odlično :biggrin: Šta će i ovo Blaž i Novak prenositi? Bilo bi dobro da baš oni to rade jer su sigurno upoznati sa svim detaljima prvenstva. Danas sam na Sport klubu gledao Indy car i komentator uopče nije imao pojma kako se zovu vozači. Nadam se da se to neće dogoditi sa WTCC-om.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Raycer
Postovi: 50
Pridružen/a: 16 tra 2009, 15:22
Ja sam: Vozač
Navijam za: ferrari
Lokacija: zagreb
Kontakt:

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Raycer »

čeka se maroko.. sad sve ovisi o marinu.. auto napokon poslozen pa ak marina neko ne opizdi u provm zavoju moguc je neki ok rezultat :D
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la gringo73 »

Rezultati današnjih kvalifikacija:

1. Rob Huff Chevrolet 1m50.817s 1m49.789s
2. Gabriele Tarquini SEAT 1m51.033s 1m50.086s
3. Yvan Muller SEAT 1m50.924s 1m50.156s
4. Jordi Gene SEAT 1m51.294s 1m50.266s
5. Nicola Larini Chevrolet 1m50.723s 1m50.372s
6. Tiago Monteiro SEAT 1m51.086s 1m50.770s
7. Franz Engstler BMW 1m51.750s 1m51.643s
8. Jorg Muller BMW 1m51.593s no time
9. Andy Priaulx BMW 1m51.508s no time
10. Alain Menu Chevrolet 1m50.271s 1m49.956s (excluded)
11. Alex Zanardi BMW 1m51.753s
12. Rickard Rydell SEAT 1m51.806s
13. Augusto Farfus BMW 1m51.945s
14. Mehdi Bennani SEAT 1m52.008s
15. Felix Porteiro BMW 1m52.148s
16. Tom Coronel SEAT 1m52.271s
17. Kristian Poulsen BMW 1m52.401s
18. Marin Colak SEAT 1m52.504s
19. Sergio Hernandez BMW 1m52.622s
20. Stefano D'Aste BMW 1m52.733s
21. Jaap van Lagen Lada 1m53.001s
22. Kirill Ladygin Lada 1m53.510s
23. George Tanev BMW 1m53.636s
24. Vito Postiglione BMW 1m53.711s
25. Viktor Shapovalov Lada 1m54.046s
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Sutra ocekujem gomilu sudara i kazni zbog prolaska kroz one sikane...staza je jako uska i brza.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
spojler
Početnik
Početnik
Postovi: 212
Pridružen/a: 13 vel 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pula

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la spojler »

čolak je u prvoj utrci završio 15.,sad je druga utrka u tijeku,i 14.je.mislim da je mogo biti bolji samo da je malo bolje krenuo
slika
Avatar
Krscho
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1160
Pridružen/a: 31 kol 2008, 08:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1HR TMNF Team

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Krscho »

Danas u 22:30 kolko znam na hrt2 snimka
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Obje utrke obiljezio je SC. Staza je uska i skoro svaki pokusaj preticanja rezultira incidentom i razbijanjem auta.
Preticanje je skoro nemoguce, kazem skoro jer je Larini (pobjednik 2. utrke) uspio preteci J. Mullera u BMW-u, a zatim su ga pretekli i Yvan Muller i Rob Huff.

Za sljedecu godinu su najavljene izmjene staze, odnosno prosirenje na 12 metara, i staza bi bila kategorije A sto bi znacilo da bi mogla kandidovati i za utrke F1.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la 130R »

Čolak je danas u kvalifikacijama izborio odlićno 13 mjesto. Svi tvornički Seati TDI su iza njega, ne znam zašto su tako slabi, ali nekako mi je drago zbog toga :D Pole je uzeo Priaulx (BMW), prvi put nakon 30 mjeseci, drugi je Farfus (BMW), a treći Coronel (Seat). Prva utrka je sutra u 13:00, a druga u 15:20.
Zadnja dva mjesta su, pogađate, zauzele Lade.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Mansell »

Rijetko se moze vidjeti da se auto koji se utrkuje (ili f1) zaleti u safetycar. Vi koji ste gledali trku sto mislite o tome, kako je safetycar izasao na stazu. Ja mislim da je prekasno otisao van ili je skrenuo pre lijevo.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Walter »

Pa nisam ni vidio obavijest da je SC na stazi pa mi je to malo čudno kako nisu objavili da će izaći.
slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Mansell »

Walter je napisao/la:Pa nisam ni vidio obavijest da je SC na stazi pa mi je to malo čudno kako nisu objavili da će izaći.
Istina...zbog toga sam se malo i zacudio. :doubt:
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Dani »

Ma to je Chevy ( SC ) namjerno napravio da sredi vodećeg BMW-a, budući da je drugi bio njihiv vozač.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Mislim da su krivi suci sa strane na stazi, jer nigdje nema ona tabla SC da upozorava vozace...
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
spojler
Početnik
Početnik
Postovi: 212
Pridružen/a: 13 vel 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pula

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la spojler »

http://www.youtube.com/watch?v=5wGG4R5zjjg" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Dani »

Kriv je SC jer je skrenuo pre naglo u lijevu stranu i to nakon što je vidio BMW iza sebe. Ali dobar mi je bio režiser sa stalnim prikazivanjem znaka zabrane parkiranja .
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la gringo73 »

Ferrari-BiH je napisao/la:Mislim da su krivi suci sa strane na stazi, jer nigdje nema ona tabla SC da upozorava vozace...
Da, i po meni je ono pogreška Race Controla. Na ponovljenim snimcima (i onom onboard snimku) nigdje nisam vidio obavijest o izlasku SC-a. A i da je bila, lola je iz kao da pravi policijsku blokadu...bez veze. Nego ništa niste komentirali Čolaka? Kad god (a rijetko) uleti u kadar, nekako mi se čini da je laka roba za prestizanje. Dosad me još nije nešto oduševio...
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la Ferrari-BiH »

gringo73 je napisao/la:
Ferrari-BiH je napisao/la:Mislim da su krivi suci sa strane na stazi, jer nigdje nema ona tabla SC da upozorava vozace...
Da, i po meni je ono pogreška Race Controla. Na ponovljenim snimcima (i onom onboard snimku) nigdje nisam vidio obavijest o izlasku SC-a. A i da je bila, lola je iz kao da pravi policijsku blokadu...bez veze. Nego ništa niste komentirali Čolaka? Kad god (a rijetko) uleti u kadar, nekako mi se čini da je laka roba za prestizanje. Dosad me još nije nešto oduševio...
Da Colaka sam u potpunosti zaboravio komentirati.

Iako su Seati opcenito bili "donji" na ovoj stazi, Colak je izgledao kao da nema motiv za obranu pozicije, najupecatljivija slika mi je kada ga obilazi Lada, a on kao da vozi Force Indiu :p
Po meni Colak ako u sljedecih nekoliko utrka ne uradi neka poboljsanja na bolidu, nema sta traziti medju ovim "azdajama"... jer su i ovi "nezavisni" dosta jaki, a Engstler i onaj Mehdi Benani (ili kako vec bi) su daleko ispred ostalih
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la 130R »

Rezultati današnjih kvalifikacija u Valenciji:
1. Gabriele Tarquini SEAT Sport SEAT Leon TDi 1min 44.414secs
2. Yvan Muller SEAT Sport SEAT Leon TDi 1min 44.646secs
3. Jordi Gene SEAT Sport SEAT Leon TDi 1min 44.826secs
4. Tiago Monteiro SEAT Sport SEAT Leon TDi 1min 44.896secs
5. Augusto Farfus BMW Team Germany BMW 320si 1min 45.080secs
6. Alain Menu Chevrolet Chevrolet Cruze 1min 45.314secs
7. Tom Coronel SUNRED Engineering SEAT Leon TFSI 1min 45.423secs I
8. Rob Huff Chevrolet Chevrolet Cruze 1min 45.440secs
9. Rickard Rydell SEAT Sport SEAT Leon TDi 1min 45.538secs
10. Nicola Larini Chevrolet Chevrolet Cruze 1min 45.702secs

11. Jorg Muller BMW Team Germany BMW 320si 1min 46.126secs
12. Alex Zanardi BMW Team Italy-Spain BMW 320si 1min 46.221secs
13. Sergio Hernandez BMW Team Italy-Spain BMW 320si 1min 46.250secs
14. Andy Priaulx BMW Team UK BMW 320si 1min 46.331secs
15. Felix Porteiro Proteam Motorsport BMW 320si 1min 46.426secs I
16. Stefano D'Aste Wiechers-Sport BMW 320si 1min 46.525secs I
17. Mehdi Bennani Exagon Engineering SEAT Leon TFSI 1min 46.615secs I
18. Marin Colak Colak Racing Team Ingra SEAT Leon TFSI 1min 46.633secs I
19. Tom Boardman SUNRED Engineering SEAT Leon TFSI 1min 47.439secs I
20. Vito Postiglione Proteam Motorsport BMW 320si 1min 47.462secs I
21. Franz Engstler Liqui Moly Team Engstler BMW 320si 1min 47.547secs I
22. Viktor Shapovalov LADA Sport LADA 110 1min 47.901secs
23. Kristian Poulsen Liqui Moly Team Engstler BMW 320si 1min 48.492secs I
24. Kirill Ladygin LADA Sport LADA 110 1min 48.530secs
25. Jaap van Lagen LADA Sport LADA 110 No time

Tom Coronel će biti pomaknut sa 7. na 10. mjesto jer mu je automobil u Q2 bio prelagan.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: wtcc i btcc

Post Postao/la keexx »

Evo rezultati obje utrke.... Prvu je pobijedio Yvan Muller ispred Monteira i Tarquinia, a drugu je pobijedio Farfus ispred Jorg Mullera i Tarquinia... Prva pobjeda BMW-a ove godine...
Marin Čolak u obje 18....

Rezultati prve utrke KLIK
Rezultati druge utrke KLIK

I highlites prve i druge utrke...

slika slika
Odgovori