Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Jup. Timovi su se udruzili i napisali im pismo.

Podsjetnik kako su kvale izgledale 2015.
Q1
All 22 cars
18-minute session
Slowest 6 cars knocked out & make up positions 17-22 on grid
Q2
Remaining 16 cars
15-minute session
Slowest six cars knocked out & make up positions 11-16 on grid
Q3
Remaining 10 cars
12-minute session
Final order makes up positions 1-10 on grid
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Imola bi mogla biti organizator VN Italije ukoliko propadnu pregovori sa Monzom oko novog ugovora
Imola is ready to host Formula 1 again in the future with its chief Selvatico Estense meeting Bernie Ecclestone in Bahrain to discuss the possibility, Autosport has learned.
http://www.autosport.com/news/report.ph ... la-1-again
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Nemogu vjerovat da tako bez beda mogu odbacit trku koja se odrzava kroz cijelu f1 karijeru (osim 1980.) Prakticki gule legendu iz f1
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Neće više biti čeprkanja po kvalifikacijama za ovu godinu jer, kako kaže Bernie, ukakali su dovoljno...ali se raspravlja o idejama za dogodine i jedna od njih je kratka utrka u subotu koja bi se računala kao kvalifikacije za nedjeljnu utrku

http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3378 ... -for-2017/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la speedy56 »

Nekoliko info u vezi GPDA
What do drivers pay?"
"It's a flat fee of 1000 euros for reserve drivers, 2000 euros for full [F1] driver members, then two hundred euros per point."
Of the 22 drivers and something like 10 reserves, how many members do you have?
"I should know that, but I don't know." He promises to get back to us, and after an exchange of emails the response is: "We decided not to publish the membership list," so no one is any the wiser.
Whatever, we do know that Lewis Hamilton, Felipe Massa, Valtteri Bottas, Nico Hulkenberg and Max Verstappen are not members - and, as Wurz says, "Membership is not obligatory." However, one must wonder about the secrecy, particularly given the GPDA's stated mission of informing fans.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

FIA-in motorsport koncil potvrdio povratak na prošlogodišnji format kvalifikacija od VN Kine
“The World Motor Sport Council today approved, via e-vote, the decision to revert to last season’s qualification format for the remainder of the 2016 FIA Formula One World Championship,” the FIA announced in a statement.

“The format, where the slowest six cars are eliminated at the end of the first two qualifying sessions before a final ten-car shoot-out for pole in Q3, will return for this weekend’s Chinese Grand Prix.”

http://www.f1fanatic.co.uk/2016/04/11/e ... y-dropped/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Novi layout na kyalamiju je dovrsen i radi se na tome da se zaradi FIAina licenca drugog razreda sto znaci da mogu hostat sve osim F1, ali mogli bi recimo testiranja organizirat. Zasad im nije u planu sređivat i nastojat vratit F1 tamo zbog visokih cijena i jer bi trebali potporu vlade

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

pa nisu puno mijenjali na layoutu, bar ne na ovom dijelu koji se vidi na fotki...Ovaj zavoj u sredini slike sa južnoafričkom zastavom na vanjskom rubu je oštriji nego prije i odmah iznad njega na slici je lagani desni zavojčić gdje je nekad bila uska šikana.

Ali su zato promijenili početak kruga gdje više nije dugi desni zavoj koji prethodi vodi u oštar zavoj nakon kojeg je stražnji pravac. Sada je umjesto tog dugog desnog zavoja hairpin koji kroz 2 zavoja vodi na skraćeni stražnji pravac sa modificiranim ulaskom u pomoćni boks
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

C/P sam sliku sa članka. Al sad bas kad gledam poveznicu s verzije di su prije 90-ih vozili (cini mi se da su 90 vozili isto neku modificiranu verziju ali kontra smjer.) i koju smo mi furali na rfactoru 1. zavoj je dosta oštriji i ovaj kink lijevi odmah nakon je jako naglašen, prije je jos bio između sadasnjeg kinka i prvog zavoja jos jedan zavoj al je staza isla vise prema dolje. Dosta su skratili to.


A bas sad gledam zapravo verziju iz 90 di taj dio nakon prvog zavoja izgleda slicno samo malo krace cak i ovaj zavo sa zastavom za koji velis da je ostriji čak je manje oštriji sad nego na verziji iz 90ih xD
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Evo usporedbe...

Staza koju smo mi vozili u rFactoru (ona je bila iz 79-e ali se nije skoro 30 godina staza mijenjala) je crveno i ovaj plavi dio. Modernija verzija, koja je u upotrebi od 1993. do 2009. je zeleno sa plavim dijelom. (od 2009. do prošle godine staza je bila identična, samo bez šikane na kraju kruga) Start na starijoj verziji je gore na dugačkom crvenom pravcu i ide se prema desnoj strani slike, start na novijoj verziji je dole na najnižem zelenom pravcu i ide također prema desno na ovoj slici.
slika


Za usporedbu, ovako staza izgleda nakon renovacije
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Alonso-champ »

Onaj Herbert i dalje kenja sa penzijom vozaca,sad je uz Alonsa dodao jos Jensona i Kimija...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

vozači su imali zajedničku večeru prije VN Kine
slika

http://www.jamesallenonf1.com/2016/04/a ... ed-dinner/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

kažu na Sky-u da je VN Mađarske produžila svoj ugovor za održavanje F1 koji bi sada trebao vrijediti do 2026.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

This weekend has seen significant activity on the tyre front for 2017 with a basic agreement between teams, FIA and FOM on tyre testing for next season and a commitment from Pirelli to make tyres that the drivers can push.
http://www.jamesallenonf1.com/2016/04/p ... s-in-2017/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Ukoliko do kraja dana ne padne odluka o test programu kojeg je predlozio pirelli za 2017 (radi se o 25dnevnom testu kroz godinu di bi testirali sire gume za 2017) bit ce prisiljeni povuc se iz F1 zbog nemogucnosti pripreme guma
Pirelli says that if plans for a 2017 test programme are not ratified by the end of Monday, then it will be forced to quit Formula 1 because there will not be enough time to prepare new tyres.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

pa razumljivo...FIA i momčadi žele nove gume od njih, a kad oni traže suradnju da im se omogući testiranje tih istih guma onda nikog nije briga...i onda dođe nova sezona, gume nisu onakve kakvima ih se očekivalo i Pirelli je na paljbi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

i ako se to odobri mogli bi mozda vidjet neka jednostavna rijesenja koja bi malo povecala downforce. Ubiti cini mi se da ce dodavat elemente nesto kao sto je williams radio proslu godinu s onim krilcima ispred kotača (naravno ilegalnim). Cisto da probaju podvrgnut te gume potrebnom opterecenju
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la zonelsk »

Hmm, jesam ja nesto totalno pobrkal ili bi 2017 trebala imati manje aero df?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:Hmm, jesam ja nesto totalno pobrkal ili bi 2017 trebala imati manje aero df?
više. jedan od razloga zasto se i mijenja struktura guma(kotaci siri etc etc).

EDIT:

Odobren je Pirellijev plan
On Monday afternoon, however, the F1 Commission and the Strategy Group voted unanimously to approve the regulations to allow Pirelli to go ahead with its scheduled programme.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la speedy56 »

Ne znam dečki, ali ja imam gadan predosjećaj da će ta prvila za 2017. (što se tiće šasije) biti opaki promašaj i da ćemo brzo početi govoriti o novim pravilima za 2020. Nakon 3 godine stabilnih pravila, grid se full stisnuo (čak niti Manor više nije tolki backmarker), pri vrhu bi razmaci također trebali biti samo manji RB-ovim i Ferrarijevim razvijanjem. Ovako ćemo to sve baciti u vodu, razlike između većih i manjih momčadi će se ponovno povečati (dok ne prođe opet tih 2-3 godine), a pretjecanje ne će biti ništa lakše nego je to danas.
Nadam se da sam potpuno u krivu
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la dmarijon »

speedy56 je napisao/la:Ne znam dečki, ali ja imam gadan predosjećaj da će ta prvila za 2017. (što se tiće šasije) biti opaki promašaj i da ćemo brzo početi govoriti o novim pravilima za 2020. Nakon 3 godine stabilnih pravila, grid se full stisnuo (čak niti Manor više nije tolki backmarker), pri vrhu bi razmaci također trebali biti samo manji RB-ovim i Ferrarijevim razvijanjem. Ovako ćemo to sve baciti u vodu, razlike između većih i manjih momčadi će se ponovno povečati (dok ne prođe opet tih 2-3 godine), a pretjecanje ne će biti ništa lakše nego je to danas.
Nadam se da sam potpuno u krivu
Točno to sam daanas prijatelju pričao: bojim se da će se s tim novim pravilima grid samo rastegnut i postat dosadan. Šta će mi brzi bolidi koji su dosadni rastegnuti i predvidljivi.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

bolidi ce izgledat brutalno dobri. Po preformansama ce opet bit onako da ce se vozaci morat malo vise znojit al sve u svemu neznam. Gledajuc zadnje promjene i nisu se bas proslavili. Posto je 2017 token free sezona ja bi jos pustio ova pravila i nebih nis mijenjao, eventualno gume neka promjene za vise meh.gripa a i snaga motora bi mogla dosegnut do 1000. Ovako li la, u prednosti su oni koji su vec otpisani iz borbe za naslov (McLarenova sansa a i Red Bull mi izgleda kao da im je ova sezona onako cisto da prođe i da jedva cekaju da se izbaci pravilnik i da krenu radit masinu). Ali ako ovi iz momcadi znaju da nece bit vise pretjecanja nego ce zapravo to bit teze (imaju simulatore i brdo podataka) onda nema smisla to uopce radit.


Sad citam na twitteru da bi sefovi ovih vecih momcadi mogli zatrazit od CVCa da zamijene Ecclestonea.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la speedy56 »

Možda nekima nije novost (jer je već starija vijesti, ali sam ju očito ili propustio ili zaboravio) - za Baku će samo 28 000 ulaznica ići u prodaju #-o
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Izbor guma za VN Rusije

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la zonelsk »

hahah kaj ce Manorima ova dva Mediuma?
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano