Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

pa nije ni Paul Ricard tako loša staza...oke, ne izgleda oku primamljivo zbog onih linija u izletnim zonama, ali ima poprilično zanimljivih kombinacija layouta i ako pogode neku koja će odgovarati F1 moglo bi biti svega.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

Layout koji će se koristiti za VN Francuske 2018.
slika

http://www.f1fanatic.co.uk/2016/12/08/f ... ul-ricard/


I još malo photoshopa kako bi mogli izgledati bolidi dogodine
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la dmarijon »

U biti, i sviđa mi se što su je pojednostavili. Dva nezgodna zavoja pa ravnica, to su često fore za preticanja. Drugačiji ulet pa dovoljno duga ravnica da nadoknadiš bolju izlaznu brzinu. Za razliku od onih frustrirajućih mickey mousea
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la F1NAC »

Talijanski motorsport piše da navodno Paddy Lowe odlazi iz Mercedesa nakon što se nisu uspjeli dogovorit plaće, također se spominje i to da neće otić sa otoka što znači da onda ne ide u Ferrari. Možda povratak u McLaren? ili Renault?

Ukoliko se to dogodi James Allison bi trebao bit doveden.

l
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nikad nisam pratio Paddy-ja i možda zato nemam neko veliko mišljenje za njega. Možda je mnogo povućen kao osoba i radi tiho, ali nikad nije ostavio dojam da se radi o prvoklasnom inženeru

nadam se da grešim, najrprije zbog miroljubivije prirode tog čoveka
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

netko u FOM-u izgleda ima i smisla za humor...složili su fora video za youtube
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

Dogodine bi bolidi mogli ponovno nastupati sa "perajom" na pokrovu motora kao što su to u bili u 2008-2010 periodu
http://www.auto-motor-und-sport.de/form ... 80993.html

Prijevod sa F1Technical foruma
The reason for the return of the sails are the new rear wing regulations. The 2017 rear wing is just 80cm instead of 95 cm above the reference plane. It's also 95cm instead of 75cm wide. Because of its position the rear wing gets hit by the turbulent air from the front axle. With the current wings the turbulent air passes under the wing. This is less of a problem for cars running with high rake angles like the Red Bull, Force India, or McLaren, than it is for a Mercedes, Renault, or Sauber, which are running with just half as much rake. This is because depending on the rake angle the turbulent air reaches the rear at a different height relative to the rear wing. With 1.9° of rake the wing sits higher above the road than with exactly one degree. This makes it easier to push the turbulences under the wing as before.
The airbox sail helps to push the turbulences away from the rear wing while cornering. We are hearing from teams that practically all teams will use this airbox variant in 2017. It will certainly be used on those cars, which don't run with as much rake as Red Bull. As everyone is aware of the issue, Red Bull tried to convince the FIA of banning the sail for aesthetic reasons during a meeting of the technical working group. This was obviously just a pretext, because in Milton Keynes they knew very well that a ban would hurt their main rival Mercedes the most.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

Pirelli je odredio koje će gume biti na prve dvije utrke... u Australiji će biti Ultra-Soft, Super-Soft i Soft (Ultra-Soft je umjesto Mediuma), dok su za Kinu kao i prošle godine Super-Soft, Soft i Medium
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

*ebale ih gume. Vise se prica o gumama nego o trkama :thumbdown:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la:*ebale ih gume. Vise se prica o gumama nego o trkama :thumbdown:
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:*ebale ih gume. Vise se prica o gumama nego o trkama :thumbdown:
Priča se o gumama? Nije se pričalo ništa osim da je Pirelli objavio koje su komponente dostupne na prve dvije utrke...

A s obzirom da su gume jedina 4 djelića bolida koji dodiruju podlogu po kojoj voze...kad se nije o njima pričalo? dvoboj između Goodyeara i Bridgestonea krajem 90-ih, rat između Bridgestonea i Michelina u prvoj polovici 2000-ih, supertvrde gume u 2005....pa sve do ovamo sad sa Pirellijem.

Jedina razlika je što danas sa Pirellijem nemaju sve gume na sebi identične oznake nego svaka komponenta ima svoju boju pa odmah znamo koje su gume na bolidu. Dok je Bridgestone bio sam imali su bijelu liniju na mekšoj komponenti (zeleni rub na slickovima 2009-2010), ali je tu opet bilo 5-6 različitih komponenti, samo mi nikad nismo točno znali koje su.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

Ma nikad nije bilo ovoliko vrsta guma i uslova da se moraju koristiti 2 smese tokom trke. Sve je to zbog cirkusa napravljeno kako bi 'zacinili' show i onda se i pre i posle trke prica ko je na kojim gumama bio. Trulo.

Da li si u Motogp-u video da pricaju o gumama? U Nascaru?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

da, u MotoGP konstantno pričaju o gumama, o tome hoće li one mekše izdržati do kraja utrke, o tome kako je ovaj sa tvrđima izgubio dosta u početku utrke pa kasnije dobio...u Moto2 i Moto3 ne pričaju o njima. NASCAR ne pratim pa neću komentirati.

nikad nije bilo ovoliko guma? dok se nije ograničilo proizvođači guma su radili posebne gume za svaku stazu. Neke koje su odgovarale za više staza su se koristile nekoliko puta, al su se za veliki broj staza radile različite (samo mi nismo znali koje su jer nisu bile drukčije označavane)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

Ne razumes sta ti pricam. Ovaj cirkus sa gumama je uradjen da bi se 'zacinio' show. Ni u Motogp ni u Nascaru nema pod obavezno da se mora voziti na 2 smese guma. To samo u F1 ima (i mozda u IndyCaru ne znam) plus toliki izbor guma evo nova godina nije ni pocela a oni objavili koje ce smese koristiti na prvoj trci, pa kad je to bilo, pitam ja tebe?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

pa kažem ti, nekad je izbor guma bio i veći nego danas, samo mi nismo za to znali...to su znale momčadi i gumari. Doduše, kao što sam rekao, gume su se pripremale ovisno o karakteristikama staze pa su već unaprijed znali koje će gume donijeti na koju stazu.

Ovo sad su već objavili koje će smjese koristiti na prve dvije zato jer vozači moraju izabrati koliko će kojih 12 tjedana prije utrke (ako je van EU) kako bi Pirelli imao vremena sve gume napraviti i transportirati na stazu.

A normalno da u MotoGP ne moraju koristiti 2 smjese guma kad su gume napravljene da mogu izdržati od starta do cilja. U F1 se to isto pokušalo jednom, 2005. da budemo točni, pa su fanovi to popljuvali te je za 2006. to ukinuto.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la wolfman »

Cuky je napisao/la:da, u MotoGP konstantno pričaju o gumama, o tome hoće li one mekše izdržati do kraja utrke, o tome kako je ovaj sa tvrđima izgubio dosta u početku utrke pa kasnije dobio...u Moto2 i Moto3 ne pričaju o njima. NASCAR ne pratim pa neću komentirati.

nikad nije bilo ovoliko guma? dok se nije ograničilo proizvođači guma su radili posebne gume za svaku stazu. Neke koje su odgovarale za više staza su se koristile nekoliko puta, al su se za veliki broj staza radile različite (samo mi nismo znali koje su jer nisu bile drukčije označavane)
u NASCAR-u se isto za svaki tip staze prave drukčije gume,većinom se o tome čuje kad se vozači žale na pretvrde gume za tu stazu

ne vidim u čemu je problem da se nakon trke priča o tome tko je bio na kojim gumama,taktika je uvijek bila prava poslastica pravih fanova F1 i pravilo o tri različite vrste guma je jedan od najboljih u proteklim sezonama
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la dmarijon »

Ma dobro, možda je ipak mali problem i razlika što je ovo umjetan show s gumama. U moto gp-u je guma takva kakva je jer ne znaju/ne mogu napraviti bolju
Samo neka se trkaju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:pa kažem ti, nekad je izbor guma bio i veći nego danas, samo mi nismo za to znali...
A zasto sada mora da znamo? Zasto je obavezno koriscenje 2 smese?
Ovo sad su već objavili koje će smjese koristiti na prve dvije zato jer vozači moraju izabrati koliko će kojih 12 tjedana prije utrke (ako je van EU) kako bi Pirelli imao vremena sve gume napraviti i transportirati na stazu.
Zasto vozaci biraju? Sto Pireli ne napravi jednu specifikaciju za tu stazu i samo ta da se koristi kako je i u Nascaru.
A normalno da u MotoGP ne moraju koristiti 2 smjese guma kad su gume napravljene da mogu izdržati od starta do cilja. U F1 se to isto pokušalo jednom, 2005. da budemo točni, pa su fanovi to popljuvali te je za 2006. to ukinuto.
Kad je u F1 pre bilo OBAVEZNO koriscenje 2 smese guma? Kako ti nije jasno da je to uradjeno zarad showa. Jedan dobavljac koji nudi vise smesa od kojih su 2 obavezne da bi se 'izmesale karte' u trci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

wolfman je napisao/la:
Cuky je napisao/la:da, u MotoGP konstantno pričaju o gumama, o tome hoće li one mekše izdržati do kraja utrke, o tome kako je ovaj sa tvrđima izgubio dosta u početku utrke pa kasnije dobio...u Moto2 i Moto3 ne pričaju o njima. NASCAR ne pratim pa neću komentirati.

nikad nije bilo ovoliko guma? dok se nije ograničilo proizvođači guma su radili posebne gume za svaku stazu. Neke koje su odgovarale za više staza su se koristile nekoliko puta, al su se za veliki broj staza radile različite (samo mi nismo znali koje su jer nisu bile drukčije označavane)
u NASCAR-u se isto za svaki tip staze prave drukčije gume,većinom se o tome čuje kad se vozači žale na pretvrde gume za tu stazu
Da ali za svaki tip staze postoji jedna vrsta guma ne donose ih nekoliko pa da vozaci biraju od kojih su 2 obavezne :zid:
ne vidim u čemu je problem da se nakon trke priča o tome tko je bio na kojim gumama,taktika je uvijek bila prava poslastica pravih fanova F1 i pravilo o tri različite vrste guma je jedan od najboljih u proteklim sezonama
Zato sto se vise prica o gumama nego o trkama i zato sto je to vestacki. Evo nismo usli u novu godinu a vec rekli koje ce se gume koristiti na 1 trci :zid: :lud:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la wolfman »

ali zašto bi bilo kao u NASCAR-u? zašto manji timovi nebi imali priliku kroz drugačiji odabir guma i posljedično strategije zapapriti vodečima

uvijek se svi žalite kako su uvijek isti naprijed, a pljujete po jedinom pravilu koje direktno daje napetost koju toliko tražite

p.s. zašto navodiš NASCAR kao dobar primjer, i tamo vladaju 3 tima samo što imaju više automobila(i sestrinskih timova), osim na RestrictorPlate stazama koje su čista lutrija
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

wolfman je napisao/la:ali zašto bi bilo kao u NASCAR-u? zašto manji timovi nebi imali priliku kroz drugačiji odabir guma i posljedično strategije zapapriti vodečima
Kad se to desilo? Vidis da pobedjuje samo jedan tim.
uvijek se svi žalite kako su uvijek isti naprijed, a pljujete po jedinom pravilu koje direktno daje napetost koju toliko tražite
O kakvoj napetosti ti pricas? U 21 trku samo dva puta nije pobedio Mercedes i to kad su imali sudar i kvar. Prosle 2 sezone isto. Samo po 3 puta drugi tim pobedio a niko se osim Mercedesa ne bori za titulu. Znaci mozes biti sampion samo ako sedis u Merdji-fuck that!
p.s. zašto navodiš NASCAR kao dobar primjer, i tamo vladaju 3 tima samo što imaju više automobila(i sestrinskih timova), osim na RestrictorPlate stazama koje su čista lutrija
Pa u Nascaru ne trebas sedeti u npr. Hendriku da bi bio sampion. Pogledaj koliko u Nascaru pobedjuje razlicitih timova i vozaca-zasto-jer su pravila tako napravljena gde se nesto pita i vozac a ne samo tim.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la wolfman »

mercedesova dominacija nema direktne veze ni s gumama ni s njihovim odabirom, napeta može biti i borba za 5.mjesto ;)
također smo ove godine imali i pokušaje RedBull-a da različitom taktikom s gumama pobjedi nedodirljivi Mercedes, nisu bili uspješni, ali su nam dali zanimljivost do prvih bokseva
popeye je napisao/la: Pa u Nascaru ne trebas sedeti u npr. Hendriku da bi bio sampion. Pogledaj koliko u Nascaru pobedjuje razlicitih timova i vozaca-zasto-jer su pravila tako napravljena gde se nesto pita i vozac a ne samo tim.
pa ne bih se baš složio
1. od posljednjih 11 prvenstava 7 je osvojio Johnson u Hendricku, a dva Stewart i Harvick u satelitskom timu...9/11 nije baš potvrda tvoje tvrdnje
2. posljednje sezone sve pobjede su otišle u 4 mega tima, osim jedne Larsona i sretne pobjede za Bueschera
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la popeye »

Jao pa koga interesuje borba za 5 mesto daj me ne zamajavaj. Jeste ova dominacija nema veze sa gumama ali ja pricam kako se u danasnje vreme vise prica o gumama nego o trkama a to pre nije bilo. I kakva zanimljivost kad se unapred znaju pobednici trka i sampioni a to je jedan od dvojice vozaca Mercedesa.
pa ne bih se baš složio
1. od posljednjih 11 prvenstava 7 je osvojio Johnson u Hendricku, a dva Stewart i Harvick u satelitskom timu...9/11 nije baš potvrda tvoje tvrdnje
Jesi li ti gledao te sezone? Jel su oni dominirali kao Mercedes sada? Jel se unapred znao pobednik trka?
2. posljednje sezone sve pobjede su otišle u 4 mega tima, osim jedne Larsona i sretne pobjede za Bueschera
Ove sezone su pobedila cak 7 tima! Eto izuzmemo te tvoje 2 ostaje 5 tima! PET! A u F1 samo JEDAN.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la F1NAC »

A da ti odes lipo na neki nascar forum? Non stop njurgas. Pa zasto pratis onda? Odi i spammaj negdje drugdje.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Prosinac 2016

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:Jesi li ti gledao te sezone? Jel su oni dominirali kao Mercedes sada? Jel se unapred znao pobednik trka?
Ne zna se u američkim serijama pobjednik unaprijed (znam iz iskustva praćenja IndyCar-a te po onome što u iRacingu vidim iz NASCAR-a), no to je opet poprilično umjetno. U F1 imamo fuš gume, u americi imamo FCY za svaku nezgodicu i ako se potrefilo da si bio u boksu (ili nekad nisi bio) taman prije FCY cijela ti trka padne u vodu. I to ne zbog tvoje greške, ne zbog toga što je suparnik bolji nego zato što je suparnik imao sreće da je otišao u boks krug prije FCY. To kao nije umjetno?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano