Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Postoje neke sumnje kako su Mercedes i Red Bull pronašli način kako zaobići propisani minimalni pritisak u gumama od strane Pirellija, a nakon što su se pojavile neke ideje kako je to moguće McLaren je čak od FIA-e tražio pojašnjenje jesu li takve stvari dopuštene. Kao odgovor svoj toj priči Pirelli je razvijao svoj sustav za nadzor pritiska u gumama koji bi trebao u upotrebu ući od VN Monaka, a koji će Pirelliju davati uživo uvid u pritisak u gumama na svim bolidima u svakom trenutku utrke.

http://www.f1technical.net/news/20343
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Radovi na obnovi starog dijela Red Bull Ringa koji prolazi sa vanjske strane staze od sadašnjeg T1 do T2 su skoro završeni. Dodane su dvije nove šikane na tom dijelu, a postavljen je i novi sloj asfalta na cijeloj stazi.

Za sada će taj vanjski dio, nekada dio kompletnog Osterreichringa biti korišten samo za testiranja, vikend evente i slično, a ako se papirologija sredi onda bi se i utrkivanje trebalo vratiti na taj dulji layout.

Promjena je također značila i uklanjanje dijela gledališta ravno na kraju zone izlijetanja u T1 kako bi se staze opet mogle spojiti. U članku ispod je fotka radova na šikani koja se nalazi iza zone izlijetanja u T1

http://www.racingcircuits.info/pro/news ... 0LGeGyLn4Y

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Kenny »

Kako su bezveze te umjetne šikane samo bezveze uspore bolide, na svakoj novoj stazi, ili stazi koja se redizajnira obavezno ubace neku taku šikanu
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Charity #F1 football match July 27, Mainz Arena, intended as a "Thank You from Michaelʼs family to all the fans" acc to Schumacher manager
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:Kako su bezveze te umjetne šikane samo bezveze uspore bolide, na svakoj novoj stazi, ili stazi koja se redizajnira obavezno ubace neku taku šikanu

Šikane nisu novotarija, česte su bile upravo na starim stazama jer su bile dosta uske, za njih je prethodilo jako kočenje i tu se moglo izboriti za poziciju, a usput ih možeš iskoristiti da usporiš bolide na opasnom mjestu gdje nema baš puno mjesta za proširiti zonu izlijetanja. Šikane su ponešto izgubile smisao danas kad su najdulje zone kočenja ne dulje od 100-110m, upareno sa povišenim rubnicima na unutarnjem dijelu rubnika tako da više ne možeš ni iskoristiti to što tvoj bolid možda ide bolje preko izbočina pa zasječeš malo jače (ali i dalje ostaneš službeno na stazi) i sl.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Kenny »

Ma znam da nisu novotarija, krivi sam napiso. Evo naprimjer ovdje di su stavili tu šikanu siguran sam da bi bilo teži i zanimljiviji zavoj bez te šikane, kao i zavoj u Mexiku, zamisli da naprimjer ubace šizaku ispred parabolice da uspore bolide zbog sigurnosti zar to nebi ubilo stazu?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la speedy56 »

Zanimljivo izgleda, pitanje samo kako će se odraziti na utrkivanje, T1-T3 (ne znam točno dal se onaj prvi desni zavoj vodi kao T3 ili T2) daje solidne rezultate (iako bih ga bez problema zaboravio), moglo se vidjeti ovaj vikend u DTM-u, kao i prošle godine u nekim drugim serijama.
Nadam se i da će zbilja onda postojati šansa da se WEC tamo vozi kako su rekli u videu, ELMS već ima 4h (ili 6h, nisam siguran) utrku tamo, ali po meni endurance utrka na stazi od 4km i 9 zavoja nema smisla
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Monza će za 2017. imati novi layout. Prva šikana će biti izbrisana iz postojanja te će staza nastavljati ravno. Na početku Curva Grande zavoja staza će skrenuti kratkim zavojem udesno te će se ponovno spojiti na postojeću stazi šikanom na izlazu iz sadašnjeg Curva Grande. Ovo bi trebao biti novi layout:
slika


Kad se pročulo o planovima pretpostavka je bila da će taj layout biti samo za moto utrke, no u objavljenim planovima stoji kako nema namjere da se za auto i moto utrke koriste različiti layouti. Također, modificirani će biti rubnici, a oko staze će se dodati i novi servisni putevi kako bi se omogućilo brže uklanjanje razbijenih/pokvarenih bolida te tako skratilo vrijeme provedeno pod crvenim zastavama ili SC-om.


http://www.f1fanatic.co.uk/2016/05/24/m ... t-chicane/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mnogo dugačak pravac, verovatno će se za malo povećati i maksimalna brzina a u prvi zavoj će se verovatno voziti iznad 300 km/h
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la speedy56 »

Ovo s Monzom bi moglo biti dobro. Curva Grande će se izgubiti, ali danas to nije zavoj, nego samo flat out krivinica. U ovaj zavoj koji bi od 2017. bio T1 bi se ulazilo s cirka 360km/h.
Samo da ovu šikanu dobro naprave, da se može pretjecati
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

mislim da bi ta šikana, ako F1 ostane na Monzi nakon ove godine (jer je promjena nevezana za F1) mogla brzo biti nazvana po Kvyatu :D

A što se radova tiče dobro je da im ni ovi zeleni neće puno kenjkati jer je sve osim nove šikane na već postojećoj cesti (iako će vjerujem biti novi asfalt)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

gume za Mađarsku i Njemačku su Medium, Soft i Super Soft

EDIT: Evo Bianchijeva obitelj tuži FIA-u, Marussiju i FOM
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:gume za Mađarsku i Njemačku su Medium, Soft i Super Soft

EDIT: Evo Bianchijeva obitelj tuži FIA-u, Marussiju i FOM
Pa de molim te, šta su mu kupovali koju qurac karting kad je bio klinac, ako na to nisu spremni? a da je dosta usporio pod žutim zastavama nebi tako ni izletio
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Evo iz jednog članka koji sam našao
A landmark report into the accident found that Bianchi failed to slow down sufficiently under double yellow flags in that rain-affected race, a verdict his family are challenging. They are hoping to remove blame from their son and raise money for their charity to help young racing drivers.
http://www.telegraph.co.uk/formula-1/20 ... up-fia-an/

Uglavnom, žele svu krivnju svaliti na organizatore i dobiti ponešto novaca kao odštetu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Kenny »

Jadno, ko da će ga neki novac vrati, ali to je taj jadan svjet u kojem živimo di je novac najvažniji, pa čak i kad ga imaš
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

dodaj tome da je dosta danas reći da su tvoji osjećaji povrijeđeni i to je važnije od bilo koje činjenice... #-o
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Novosti vezano za korištenje onih folija na viziru kacige. U treninzima i kvalifikacijama ih ne smiju skidati dok su na stazi, dok za vrijeme utrke smiju samo 2 puta skinuti. I dalje im je dopušteno da ih izbace iz bolida jer još nije pronađeno jednostavno i sigurno riješenje za iste spremiti u kokpitu
http://www.f1fanatic.co.uk/2016/05/26/320869/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Kenny »

nekužim di je rizik ako ju bace u kokpit
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Cuky »

Ako nije negdje osigurana (tipa džep, vrećica, ljepljiva traka ili slično) može zalutati ispod pedala za gas ili u gorem slučaju za kočnicu. A da ne govorimo i da je veliki dio elektronike koja treba hlađenje smještena unutar kokpita, kao i sam vozač koji treba hlađenje...a ta ista folija može blokirati otvore za hlađenje.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la popeye »

Ne verujem da ce Mercedes pristati na izjednacavanje snage.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Travanj 2016

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:Slijedećeg tjedna momčadi će raspravljati o mogućnosti da se dopuštena količina goriva za utrku poveća sa 100kg na 105kg
Glupost od pravila, nek koristi ko kolko hoce goriva zasto ih ogranicavati pa da u trci umesto da voze maximalno brzo moraju da stede bezveze, glupa FIA upropasti F1 :thumbdown:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Ferrari ce napravit test bolid za testiranje guma za 2017. i prvi test bi trebao bit u zadnjem tjednu srpnja. Tako piše AMuS

E: Vezano za ova testiranja. Bit će bolidi iz 2015. ali sa nekim modifikacijama kako bi im se povećao iznos downforcea. Sljedeći naredu bi bio Red Bull u 8. mjesecu dok se za mercedes ocekuje da ce bit spreman za kraj 8. mjeseca
Ferrari looks set to get the jump on the Formula 1 field for 2017 by being first out of the blocks with a prototype test car for next season.

Top teams have put their hands up to help official supplier Pirelli develop its bigger and significantly different tyres for the wider and faster cars of next year.

Auto Motor und Sport reports that with Pirelli wanting to kick off track testing with specially-modified 2017 test cars, Ferrari is first in line.

“At the moment is looks as though Ferrari could be ready before the German grand prix” in July, revealed correspondent Michael Schmidt.

It is expected that test, featuring a 2015 Ferrari modified to stimulate the 25 per cent higher downforce load of 2017, will take place at the team’s own Fiorano test track.

And the report suggested that Red Bull will be next to finish a 2017 hybrid test car in early August, with that running to get started in Paul Ricard.

The only other team preparing a 2017 hybrid test car for Pirelli is Mercedes, whose car will be ready in late August and run at tracks including Silverstone.

It might be argued the top three teams are getting a significant advantage, but it is also costing them, with Red Bull boss Christian Horner estimating a minimum $1.5 million additional expense.

That will be spent on special suspension layouts, crash testing and and extra wind tunnel and CFD hours, although Mercedes’ Paddy Lowe insists that “We have to show that none of this time is used developing 2017 parts”.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

2017. Ce momcadi koristit halo dizajn tipo Ferrari na predsezonskim testiranjima i bit ce napravljen od titanija. Također imat ce zglobove odiza da se moze otvorit valjda. 2018. Ce se koristit aeroscreenovi.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la Kenny »

Užas, nado sam se da će ipak nekako odustat od tih sranja i da će F1 izgledat kako treba
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Svibanj 2016

Post Postao/la F1NAC »

Predstavljene veličine guma za 2017


slika

slika

slika

(pao Schumy.d :D)

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano