Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:Zadnjih par tjedana me podsjetilo zašto sam tako uživao kad se Ferrari borio za 4. i 5. mjesta - nisam morao svaku utrku slušat kmečanje izuzetno objektivnih navijača.

FIA-na telemetrija i Vettel kažu da Hamilton NIJE break-testao Vettela, vi kažete da je.
FIA-na telemtrija kaže da je Bottasov start bio OK, vi kažete da nije.

Dajte bar trunku, trunčicu objektivnosti, stvarno ste smiješni.
Da na kakav nacin je rekla da je? Prvo neke brojke od 0.2 desetinke nakon gasenja svjetla sto po snimkama nije tocno. Kasnije Salo (koji je bio sudac utrke) je izjavio da je KRENUO 0.003 sekundi PRIJE gasenja svjetla. Zanimljivo je i da je spomenuo da je tolerancija unutar 0.010 sekundi. Plus nigdje u pravilima se ne spominju neke tolerancije na start.

Jump start? Da
Unutar nekih tolerancija ? Da

Kazne nema. Ali cinjenica je da je krenuo prije nego su se svjetla ugasila. Nevjerovatna sreca. Mada ruku na srce Vettel je ful kasno reagirao na startu


Meni je zanimljivo kad se takve neke stvari dogode i skode Ferrariju, svi su zadovoljni.

Da je to bio Vettel bilo bi tipa aaa vidi fia (ferrari international bla bla) izmisljaju pravila samo za njih. Vettelu poklonjena pobjeda itd.. da ne pricam da bi skyevci rastezali to do belgije
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la vidc »

razumijem tvoje frustracije. nije lako kad ti favorit vozi najbolji bolid a dvije utrke zaredom ne završi ni na podiju
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2902
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da da, sad će sve više biti "Toto Wolff sindroma" i prebacivanje loptica tko ima lošiji bolid da na kraju ispadne veća žrtva, a naslov vrjedniji i teže osvojeni.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Slash »

U startu sezone je Ferrari definitivno imao bolji bolid. Ako išta, poslušniji, podatniji, upravljiviji, fleksibilniji. Međutim, od Kanade naovamo definitivno se čini da je Mercedes naprijed, ne za puno, ali je.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la dmarijon »

Slash je napisao/la:U startu sezone je Ferrari definitivno imao bolji bolid. Ako išta, poslušniji, podatniji, upravljiviji, fleksibilniji. Međutim, od Kanade naovamo definitivno se čini da je Mercedes naprijed, ne za puno, ali je.
Dobro rečeno
sad će ferrariju, tj. vettelu (jer tim nema šanse) trebat dosta sreće i puno njegove spretnosti ako misle zadržati bodovnu prednost.
Jako teško
Samo neka se trkaju.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Slash »

Pitanje je sad što će Ferrari napraviti s motorom, ovaj vikend će biti dobar pokazatelj za daljnji smjer sezone.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:Pitanje je sad što će Ferrari napraviti s motorom, ovaj vikend će biti dobar pokazatelj za daljnji smjer sezone.
Pa haas je poprilicno dobar bio u kvalama (magnussen je imao problema ako se ne varam i u kvalama? ) plus grosjean ostvario najbolji rez. Sezone za Haas. Oni imaju noviju verziju motora i posluzili su za test.

Catch je da i Mercedes donosi update tako da ce se vjerovatno anulirat opet tj. Ostat ce vise manje isto.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

negdje sam naletio na grafiku Austrije iz kvalifikacija ali ne mogu sada nać, gdje se vidi da je Ferrari brži u svakom zavoju dok je Mercedes brži na svakom pravcu tj ubrzavanju. Kad se izmjeri prednost jednih i drugih je to tu negdje, moglo bi se reć da su izjednačeni za sada.
Problem nastaje kad Ferrari lovi Mercedes jer zbog prljavog zraka ne mogu zadržat dovoljnu blizinu kroz zavoje prema izlazu na pravac gdje opet Mercedes ima prednost i obrnuto, Mercedesu pobjegne kroz zavoje Ferrari gdje im na pravcu njihova brzina nije dovoljna da bi nadoknadili izgubljeno. To se vidjelo sada kad je Lewis pokušao s Kimijem i prošlu utrku gdje je Vettela lovio, gdje bi u prvom sektoru ga držao na dvije desetinke (jer su bili pravci) al taj gap nije mogao do DRS zone zadržat, gdje se to popelo na sekundu. Mislim da će strategija i dalje najviše igrati ulogu kod ovog rivalstva.
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la King iCool »

Cuky je napisao/la:
King iCool je napisao/la:Smiješni ste sa botrasovim startom...taj maleckasti pomak jedva da se i vidi,a krenuo je kad su se svijetla ugasila tako da mu ja skidam kapu na startu. Savršenstvo...puno je riskirao, ali i dobio.

krenuo je prije svjrtla i to se na snimci jako dobro vidi... a ti možeš reći da to nije neka prednost, al ubrzanje od 0-200 km/h mu je izmjereno ako se ne varam 4,6 sekundi... a krenuo je, ako je vjerovati FIA-i 3 tisućinke prije nego su se svjetla ugasila... s obzirom da su ostali imali vrijeme reakcije oko 4 desetinke (+/- koja stotinka) dobiješ da je Bottas bio već na petini puta do 200km/h vozio već 30-40km/h kad su drugi još stajali... a vi McLarenovi fanovi bi najbolje trebali znati koliko 20+ km/h zaostatka znači vremenski
Nisam nigdje rekao da nije prednost, to ti izvlačiš iz konteksta. Naravno da jeje, ali ja tvrdim da je startao savršeno...ako su te 3 tisućinke još na pragu tolerancije znači da je pogodio savršeno. Ko je kriv ostalima da nisu tako riskirali na startu,ako se bottasu toleriralo onda bi se i ostalima. Ponavljam, savršen start.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la dmarijon »

Savršen start = luda sreća. Jer svijetla se nasumce gase, a on je (nema drugog objašnjenja) greškom krenuo nijansu prije nego se ugasila
Samo neka se trkaju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la popeye »

FIA je objasnila start je legalan. Fetelovci i tifozi mogu samo plakati kao njihov pulen preko radija :dupe:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la vidc »

nevjerojatno je kako je svima tako logično da je ovaj jump-start bez imalo sumnje legalan samo zato što je vettel ostao oštećen.
Bottas nije dobio kaznu zbog neke tajne tolerancije za koju ni on nije znao da postoji :D
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la popeye »

Fetel se za*ebo jos u subotu kad nije odvozio najbrzi krug. Botas ga je dobio posteno a ko gubi ima pravo da se ljuti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la vidc »

nije se zajebao, samo je odvozio najbolje što je mogao. i mercedes je unatoč bottasovom prosječnom krugu bio brži
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la popeye »

A kako je drugi Mercedes bio sporiji? Botas je bio brzi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Cuky »

pa zato jer je Hamilton odvozio poprilično loš krug...a kasnije nije dobio priliku za popraviti ga zbog toga što se Haas zaustavio na izlazu iz T2 baš kad su svi ovi vodeći, uključujući Hamiltona, Rosberga i Vettela, započimali svoj zadnji pokušaj.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la vidc »

Hamilton je pogriješio. ovo je trebao biti lagan pp za njega
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la:pa zato jer je Hamilton odvozio poprilično loš krug...a kasnije nije dobio priliku za popraviti ga zbog toga što se Haas zaustavio na izlazu iz T2 baš kad su svi ovi vodeći, uključujući Hamiltona, Rosberga i Vettela, započimali svoj zadnji pokušaj.
imao je priliku ali je pogriješio. Hamilton je bio ispred haasa i to nije utjecalo na njegov krug.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:pa zato jer je Hamilton odvozio poprilično loš krug...a kasnije nije dobio priliku za popraviti ga zbog toga što se Haas zaustavio na izlazu iz T2 baš kad su svi ovi vodeći, uključujući Hamiltona, Rosberga i Vettela, započimali svoj zadnji pokušaj.
Kog Rozberga?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: imao je priliku ali je pogriješio. Hamilton je bio ispred haasa i to nije utjecalo na njegov krug.
Nije ni Fetel odvozio savrsen krug. Jedino Botas. Zato kazem Botas ga je pobedio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Cuky »

mislio sam na Bottasa, jbg. još je navika da je Rosberg u Mercedesu..

Nije ni Bottas odvozio savršen krug...pogledaj oboard polea i vidjet ćeš hrpu greškica, od kojih je najveća u T4 gdje je skroz promašio apex...no eto njegov kolega je više griješio, a Vettela (kao i Bottasa) je u drugom pokušaju spriječio Haas
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:mislio sam na Bottasa, jbg. još je navika da je Rosberg u Mercedesu..
Mnogo gresis u zadnje vreme :roll:
Nije ni Bottas odvozio savršen krug...
Ali za malo bolji od Fetela ;) (btw video ti ne radi)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la vidc »

Idi na youtube,fom blokira da se videi gledaju mimo youtube.
Kad si takav maher za videoe i krugove, nadji usporedbu vettelovog i bottasovog kruga. Bas bih volio vidjet tko je vise grijesio
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 7-9. Srpanj 2017

Post Postao/la Cuky »

video radi savršeno...jedina stvar je da FOM blokira da se video pokrene na sajtovima izvan youtubea, al sve što trebaš je na sredini ekrana na poruci da je video blokiran kliknuti podcrtani tekst "watch on YouTube" i u novoj kartici/novom prozoru će ti se otvoriti video direktno na youtubeu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Velike Britanije, Silverstone, 14-16. srpnja 2017

Post Postao/la Cuky »

slika

Podij 2016.

slika

Informacije o stazi
slika

Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice	Fri 14 Jul 10:00 - 11:30
2nd Free practice	Fri 14 Jul 14:00 - 15:30
3rd Free practice	Sat 15 Jul 11:00 - 12:00
1st Qualifying		Sat 15 Jul 14:00 - 14:18
2nd Qualifying		Sat 15 Jul 14:25 - 14:40
3rd Qualifying		Sat 15 Jul 14:48 - 15:00
Race				    Sun 16 Jul 14:00
Gume
slika

These are the tyres that must be available (one of them to be used) at some point in the race:
P Zero Soft
P Zero Medium



Q 2016

slika

R 2016

slika


Race Highlights
kad nađem video ću postaviti


Pole position 2016
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano