Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Driver of the day = Seb...

Ocjenite utrku ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Kranči »

Gledajući samo ovu sezonu - 5. Ali s obzirom na prethodne sezone koje sam gledao - nategnuta 4.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Toon »

Nakon Kanade stojimo ovako....bit' će interesantno i dalje...
slika
slika
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Promakao mi je FL za Lewisa?! Pa kako je samo to uspio napraviti. Mislio sam da će Vettel to sa lakoćom, sa sekundom razlike dobiti. Ipak je imao 20ak krugova svježije US.
Zanimljivo.....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Sta ti nije jasno? Mercedes
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Dobra utrka, šteta da Ocon nije uspio proci kolegu ili da ga nisu propustili da proba napad na riccia dok je jos imao brzine u gumama, mozda bi bilo postolje. S momcadskim kolegom vjerojatno nije htio bit preostar jer su im ovo bili vazni bodovi i rjetka situacija.
Vidjeti Alonsa u jednom trenutku cetvrtog je bilo pravo osvjezenje :)

Za safety car ove godine je auto malo prebrz, covjek vozi kao da nema sutra, sc previse krugova utrke oduzima. Ako ciste stazu neznam zasto mora vozit ko manijak umjesto da pridobiva na vremenu. Neka mu daju c klasu dizela sa 250ks, sasvim dovoljno.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Apsurdistan od FIA-e. Daju Kvyatu drive through i onda kao to nije dovoljno zafliskali mu jos 10 sekundi dodano na vrijeme. Pa ko onda nebi p*zdio u bolidu. Al eto zavrsio DNF
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Pogodim kad je vrijednije ostat na roštilju pa kasnije pogledat snimku. Trka ok, ali mi nije kao ove ocjene...
Da Vettel u prvom zavoju nije kočio 20, 30 metara prerano bilo bi napetije. Borbe za drugo mjesto sigurno, a možda i nešto više...
Inače, onaj vettelov ulet na FI mi je ipak za kaznu. Baš ga je izgurao. A ferrari čudno nestabilan. Nadam se samo ovu trku.
Drago mi za mladog kanađanina! čestitke.
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la speedy56 »

Ferrari je u Belgiji 2014. (kad su još s laptopima prčkali po Alonsovom bolidu dok su ostali već krenuli u formacijski krug) dobio onih 5s kazne kod promjene guma
Nezz dal je identična situacija, ali slična
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Cuky »

slična je...no Kvyat je dobio drive through kaznu zato što se nije vratio na svoju poziciju u formacijskom krugu prije prve SC linije (koja presijeca stazu na mjestu gdje je ulaz u boks (dakle ovakva linija na ulazu u boks):
slika


Iz tog razloga nije smio startati sa svoje originalne pozicije (kao što je napravio) nego sa posljednje. I za to je on dobio kaznu.
Problem ovdje, i zašto je Kvyat s pravom ljut, je taj što je on dobio kaznu za taj svoj prekršaj (drive through) koju je i odradio, da bi kasnije suci dodijelili mu još 10 sekundi kaznu za taj isti prekršaj jer su kiksali. Predviđena je kazna dodavanja 10 sekundi, a ne drive through. I prilikom odrađivanja te druge kazne motor mu se pregrijao te nisu mogli čekati da mu riješe problem sa stražnjom gumom nego su morali odustati.

Dakle nije problem da je dobio kaznu, problem je da je za jedan te isti prekršaj dobio dvije kazne u utrci te 2 boda na licenci.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Gledam opet Ocon vs. Vettel i baš mi je to nekako ku...anjski ispalo. Vidi se kako Vettel nije imao nikakvu namjeru ostaviti Oconu prostor, a mogao je. Baš ga je pustio preko nosa, a mali je ipak još mali pa se nije htio bosti sa rogatim.
Potez očajnika koji pokušava užicati još koji bod ili djelo genijalca - svatko ima svoje mišljenje. Perez je sve to zakuhao.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la vidc »

zar netko uopće raspravlja o tom? fantastično preticanje po prašnjavoj strani staze
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

vidc je napisao/la:zar netko uopće raspravlja o tom? fantastično preticanje po prašnjavoj strani staze
Bukvalno ga je izgurao
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la vidc »

normalno kad ga je Ocon u zadnji tren gurnuo potpuno na unutrašnju stranu i jedva je uspio zakočit.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la:slična je...no Kvyat je dobio drive through...
aaaaaaa kužim kužim
Hvaaaaaa :)
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

vidc je napisao/la:normalno kad ga je Ocon u zadnji tren gurnuo potpuno na unutrašnju stranu i jedva je uspio zakočit.
Pogledat ću još jednom cijelu trku na miru. Kako bilo, onaj prekonzervativni start (kočenje pred zavoj) mu je uništio trku.
Vrhunski sanirana šteta.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Ferrari-BiH »

marcus je napisao/la:Gledam opet Ocon vs. Vettel i baš mi je to nekako ku...anjski ispalo. Vidi se kako Vettel nije imao nikakvu namjeru ostaviti Oconu prostor, a mogao je. Baš ga je pustio preko nosa, a mali je ipak još mali pa se nije htio bosti sa rogatim.
Potez očajnika koji pokušava užicati još koji bod ili djelo genijalca - svatko ima svoje mišljenje. Perez je sve to zakuhao.
Posto je, sudeci po tvojim dosadasnjim postovima u kojima se pisas po svakome ko ne vozi bolid sa brojem 44, u F1 samo jedan genijalac i to onaj sa bolidom broj 44, onda cemo zakljuciti da je ovo ipak potez ocajnika.


P.S.

Sta je falilo da SC (umjesto VSC) izadje na stazu kada je Vettelu odgovaralo ili se mozda ipak htjelo malo zapapriti prvenstvo :?
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Stoji. Nikakav potez očajnika. vettel je tu potpuno dobro - odlično reagirao. Samo treba pogledati malo bolje snimku i kako ga je Ocon bacio na prljavu stranu
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Potez ocajnika? Potez dostojan vodeceg u poretku. Jbg. Kad gledas bolid 44 u guzvi svako malo izade poruka (impossible to overtake man). Ocito se neki nisu navikli na fajt na stazi.

Hamilton mi ove godine baca na Vettela iz 2011. Kad se govorilo da moze pobjediti samo s prvog startnog reda. Dok Vettel ove godine kad zasere nastavi grist i uspije vuc poteze koji mu lako mogu shebat prvenstvo

@marcus. Vettel je bio ispred nakon prvog apexa, Ocon jedino što je mogao je probat ići uz njega al onda bi morao još više zakočit da ulovi putanju i eventualno sebe shebat. Čudi me da takav komentar dolazi upravo od navijača vozača koji poznat po naguravanjima van staze
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Malo često to Vettel radi u zadnje vrijeme (podsjećam na Barcelonu). Moglo bi mu se to obiti u glavu ako zaista pretjera.
Smatram kako Ferrari ima i više nego dovoljno brz bolid da im ne trebaju ovakva na silu pretjecanja.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Kranči »

marcus je napisao/la:Malo često to Vettel radi u zadnje vrijeme (podsjećam na Barcelonu). Moglo bi mu se to obiti u glavu ako zaista pretjera.
Smatram kako Ferrari ima i više nego dovoljno brz bolid da im ne trebaju ovakva na silu pretjecanja.
Tako vozi Kimi, pa vidimo koji je u poretku.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Malo često to Vettel radi u zadnje vrijeme (podsjećam na Barcelonu). Moglo bi mu se to obiti u glavu ako zaista pretjera.
Smatram kako Ferrari ima i više nego dovoljno brz bolid da im ne trebaju ovakva na silu pretjecanja.
Wow napravio je to jedan put i to kad je borba za vodstvo? Pa takvi su fajtovi za prvo mjesto. Kad si vidio da ga vozač lagano pusti s vanjske? to je ziher lagani guranac van. Koliko puta je Hamilton spičio Rosberga van, Ricciarda u Monaku. Konačno dobijemo fajt između dva vozača odnosno dvije momčadi i sad ne valja kako se obračunat. Ruku na srce Hamilton je imao zicer već čim je prešao na softice. To što je išao siliti nije mu bilo potrebno. Samo pogledaj u kojoj laganici ga je kasnije pretekao. Jedino ako ide u zavoj i produži ravno prema vanjskoj (ala rosberg 2016, Austrija) onda već pričamo o glupostima. Ovo je borba bila čovjeka sa zagrijanim gumama vs čovjeka sa hladnim gumama. Očito spadaš u generaciju DRS pretjecanja i naviknut si samo takva gledat. Ovo sa Oconom nema nikakve veze za očajom. Ima veze sa borbom za naslov. A ako neko grize ove godine za naslov onda je to Vettel(malo mu subote štekaju kad se bolidu poklopi al inače ok)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

I je i nije. Vettel je bio naprijed, ali se previše bacio na njega To bi mogla biti kritika, ali nije zato što ga je ovaj prije toga bacio na prljavu stranu staze
Samo neka se trkaju.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Slash »

Famozno preticanje i ne treba ga prljat ovakvim raspravama uopće.

Stalno kukamo da se vozači nefajtaju i onda dobijemo ovo i onda uvijek neko kmeči - ili je Hamilton govno koje izgurava ili Vettel ili Verstappen ili neko peti. Da, svi su oni govna, odnosno nije nitko, bezobrazni su, na rubu su i beskompromisni su - zato su najbolji na svijetu. =D> =D>
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la popeye »

Jedva cekam da Max dobije konkurentan auto al ce taj da dere.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Zaključano