Utrke 2016 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la marcus »

Ako ćemo se već vrijeđati onda se kaže zatucani (utucani je možda nešto iz gay rječnika).
Drugo, nisam se pozvao na pravilnik već na jučerašnju odluku sudaca.
Treće, je li trebao dobiti kaznu u Suzuki je pitanje isto kao i je li Rosberg trebao dobiti kaznu u Španjolskoj. Svatko ima svoje mišljenje, sudačka je zadnja. Ovo sve prije (......Australija 2016, Kanada 2016....) nije za kaznu, jučer jest.
Četvrto, nikada nisam rekao da je Lewis nepogrešiv, dapače kada pogriješi on to čak i sam prizna (Baku) za razliku od nekih koji ni nakon odluke sudaca to ne priznaju (Rosberg = Karamarko).
Peto, ako fanboy znači podrška i objektivna kritika svojem "omiljenom" vozaču od 2007. onda sam najveći fanboy "u Hrvata".
Šesto, "pobjeda" u raspravi na forumu je kao pobjeda na paraolimpijskim igrama - možda si pobijedio, ali si i dalje "disabled" (nema bolje riječi u hrvatskom jeziku)
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Neznam kako Španjolska i Japan mogu bit jednake situacije. U Španjolskoj se sudar desio zbog malo veće razlike u brzini (ovaj počeo zatvarat, drugi počeo ulazit u zatvarajući gap prebrzo da bi pokušao ispravit se i ić na vanjsku stranu). U Japanu su bili jedan pored drugog i Hamilton ga je fino zaljepio van staze. Da je Rosberg odlučio držat se svoje linije došlo bi opet do sudara. Što se Austrije tiče tu je Rosberg pošteno shebo što jest jest. Što se tiče rasprave uglavnom na ovom forumu dobro dođe pošto je malo aktivnih ljudi ali teže je vodit raspravu s ljudima čiji je idol umiješan u fight. NHF
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Odlicna utrka, borba za prvo mjesto u zadnjem krugu, gdje mozemo bolje pozeljet? + dvije usijane glave :-)

Ham-rosbeg je najvece rivalstvo u f1 odkad je ja pratim. Schum-hakk, shum-kimi, schum-alonso, vettel i ham kasnije versus svi ostali nije bilo ni blizu ovakvih iskrica ni pokvarenih odnosa.
(Nisam montoyu spomenuo jer nije bodovno nikad bio u igri za naslov).

Voznja pravih velikana i borba kakva nikad nebi bila da su u razlicitim bolidima, zato kapa do poda mercedesu za ovakvo dozvoljeno utrkivanje. Da je bilo koja druga momcad na njihovom mjestu, sezona bi bila proljev.
Rosberg je disao na skrge zadnje krugove, puno su mu pomogli i zaostali vozaci i to sto ham nije u jednom krugu skinuo verstapena. Sam nisam vjerovao da ce u zadnjem krugu to uspjet. Da je staza bila cisca ham bi to rjesio prije i bilo bi puno bezbolnije za rosberga jer bi vjerojatno manje agresivan bio, ovako je vec vidio kockastu zastavicu a hamovi tockici vire ispred njegovih.

Neznam jeli bilo za kazniti ili ne ali ova situacija se malo razlikuje od ostalih tako sto se izguravanje dogodilo prije apexa. Da je rosberg sirio putanju hamiltonu preko pasica tj nakon apexa bilo bi cisto ko suza i nebi doslo do kontakta jer bi hamilton produzio siroko, samo sto je rosberg znao ako ne pokusa sto je pokuso do sljedeceg zavoja je gotov. Kontakt se desio skoro na ravnom djelu staze prije apexa, jos je ham bio ispred . Situacija kao kad se bottas prekocio pa izbio kimija za sto je naravno kaznjen. Da su vec prosli oba apex bila bi druga pjesma, tada bi hamilton bio prisiljen ici sire jer ga nebi smio dotaknut, samo ponavljam to je rosberg znao da nemoze izvest jer je ham bio u situaciji da si izabere bilo koju putanju prema izlazu i postigne bolji moment plus drs.

Vettel si je za gumu vjerojatno i sam kriv malo, poznat je po sirokom izlazenju/koristenju staze a ove nove pasice su bogami opasne. Moguce da ju je izmasirao toliko da je pod raznim utjecajima pukla. Nakon tog dogadjaja su ham javili neka pripazi u nekom zavoju, zaboravih sad u kojem na siroke izlaze preko rubnjaka. Ham je nakon toga jedva tu i tamo koristio kakve rubnjake.

Pohvala ham za ludost sto je nakon kontakta s rosbergom i dalje stiskao po travi da mu ostane blizu, lud 100 gradi :-)
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la marcus »

Ne znam baš koliko su u Japanu bili jedan pored drugog. Mislim da je Lewis ipak bio malo naprijed, i to se sve događalo na izlasku iz zavoja gdje je bolje ubrzavao/odmicao od Rosberga. Simptomatično je kako je i u Japanu sve proizašlo iz Rosbergove greške, ovaj puta lošijeg starta sa pole positiona.
U Španjolskoj je razlika u brzini bila 17 km/h što se ne čini tako puno, ali je to točno dužina bolida u sekundi.
Volim dobru, ali i argumentiranu raspravu, a ne ono "tata ti je peder".
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la vidc »

bili su pored u Japanu sve do trenutka dok rosberg nije popustio da ne bi došlo do kontakta, što bi mogao biti dobar savjet za ubuduće Hamiltonu

što se tiče Ćaletovog komentara da je Vettel sam kriv za gumu jer vozi po pasicama...komentar spada u rang onih da je Kimi 2005. sam kriv što je izgubio naslov jer je svojom vožnjom uništavao mclarenov bolid. besmislica
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Pasice su mjenjali na nekim djelovima i dodavali, sigurno ne zbog toga da bi se jos sire vozilo okolo staze. Pa vjerujem da hamiltonu po radiju nisu bez veze rekli da ne ide siroko u zavoju 8 ili 9, nisam dobro razumio jer gledam na austrijskom kanalu a imaju zvuk sa staze jako smanjen.

Vettel mi je upao u oci vec odavno sa sirokim izlazenjem na pasice i tocno svake utrke gledam tko najvise izlazi. To ga je kostalo i spina u madjarskoj i jos jedne greske u kini ako se nevaram u rb. Dobro pazi sad na sljedecoj stazi koja je takva da ima plitke pasice i svi koji imaju understeera potegnu preko pasica, pa prati pouorno vettela. Ako su gume ultramekane, iskoristene vec u kvalifikacijama, stare vise od 20 krugova i jos stisces i ribas pasice, mislim da nema previse cudjenja. Netko je morao probit led da ispita.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la vidc »

guma koje ne može izdržat vožnju preko pasica koje se nalaze na stazi na kojoj se vozi utrka formule 1 je SMEĆE i nema veze s vozačem. ne želim kao normalno prihvatiti F1 u kojoj vozači moraju štedit i motore i mjenjače i još ne smiju maksimalno koristit stazu da guma ne bi slučajno pukla vožnjom preko tih famoznih pasica. a kad se to dogodi ne želim kriviti vozače što nisu vozili ko pičke i izbjegavali pasice, krivit ću pirelli što je napravio loš proizvod. uvijek.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Pasice su mjenjali na nekim djelovima i dodavali, sigurno ne zbog toga da bi se jos sire vozilo okolo staze. Pa vjerujem da hamiltonu po radiju nisu bez veze rekli da ne ide siroko u zavoju 8 ili 9, nisam dobro razumio jer gledam na austrijskom kanalu a imaju zvuk sa staze jako smanjen.

Vettel mi je upao u oci vec odavno sa sirokim izlazenjem na pasice i tocno svake utrke gledam tko najvise izlazi. To ga je kostalo i spina u madjarskoj i jos jedne greske u kini ako se nevaram u rb. Dobro pazi sad na sljedecoj stazi koja je takva da ima plitke pasice i svi koji imaju understeera potegnu preko pasica, pa prati pouorno vettela. Ako su gume ultramekane, iskoristene vec u kvalifikacijama, stare vise od 20 krugova i jos stisces i ribas pasice, mislim da nema previse cudjenja. Netko je morao probit led da ispita.
Ovo tvoje bi imalo smisla da je pukla stražnja lijeva ali pukla je desna koja nije izložena kao i lijeva. Pirelli je smeće neviđeno.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la vidc »

da se vratimo na sudar.evo jedne situacije koja je moglo bi se reći slična iako se sve odvija na pravcu. isto između timskih kolega.

dakle, vettel napada i pretiče webbera...i očekuje da će ovaj ići desno jer je sljedeći zavoj lijevi. međutim webber mirno vozi ravno i vettel ga udara jer nije gledao gdje je webber nego je išao pretpostavljati da neće biti tu gdje jest jer to nije bilo "logično"... naravno, 100% vettelova greška (ne sjećam se da je bilo nekih opravdanja da mu je bio u slijepom kutu itd.) i on je izvukao zasluženo deblji kraj a uz to i webberu kompromitirao utrku.
ovdje slična situacija...Hamilton vozi, ima ispred sebe sasvim dovoljno prostora i pretpostavlja da Rosberga neće biti s desne strane jer mu je on "ostavio" dovoljno prostora da skrene u zavoj. i napamet skreće i udara Rosberga koji vozi svoju putanju koju je on u tom trenutku izabrao jer je tako htio, s punim pravom... s tim da ovdje Rosberg izvlači deblji kraj i još ga smatraju krivim za sudar, a Hamiltona se za svaki slučaj opravdava slijepim kutom i to pri puno manjoj brzini.
dvostruki standardi. u najboljem slučaju trkaći incident, a ako se već nekoga mora okrivit za sudar onda je to Hamilton.
što se tiče "stručnjaka":
http://www.formula1.com/en/video/2016/7 ... ained.html
tu je video u kojem se čude kako je Rosbergova putanja iz prethodnog kruga ( u kojem nije imao bolid sa svoje lijeve strane i nije u dvoboju) iz nekog neobjašnjivog razloga uža od one u zadnjem krugu kada brani poziciju. koji li bezobrazluk s njegove strane... da on mijenja svoju putanju kad brani poziciju. koji pokvarenjak njemački
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la F1NAC »

ovo ti je totalno promašena usporedba. Ovdje se sve odvija na ravnici i još se uopće ne pojavljuje zavoj. Tu je svatko ko je dovoljno zreo mogao zakljucit da se Webber nece tek tako maknut sve do zavoja što i ima pravo. Ovo je isto bilo kako bi TW rekao "Brainless". Hamilton je dosao pa prakticki do ruba zavoja (oznacenog bijelom linijom) i pretpostavio da ce ovaj vec pocet skretat jer ovo je ful cudno miljama daleko od apexa produzit malo ravno (sto zbog mrtvih guma i kuhanih kocnica)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la vidc »

nema tu šta bit čudno, situacija nije normalna, u pitanju je dvoboj za poziciju, ne možeš očekivat da će protivnik gađat apex zavoja il šta već. staza je sve između bijelih linija i vozač bira putanju koja mu tom trenutku najviše odgovara a da ne ugrozi drugog vozača. Hamilton je imao još prostora, prerano je skrenuo, išao napamet i izazvao sudar.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Ovo s Vettelom i gumom je teško njesra. Ovo je potpuno fijasko. I pirellija i f1, a i ove sezone. Bolid je naaapokon dobar, i ondaa ga sjebu "vanjske (tuđe)" okolnosti. Pa umesto toga gledamo umjetnu borbu dva bolida koja imaju pravila sami za sebe u FIA. Sjajnost.
Samo da nam se nitko ne može približiti i mi ćemo tu kao raditi velike napetice između naša dva sjajna vozača.
Činjenica je da je jedini koji je mogao zaprijetiti mercu praktički tuđom greškom ispao iz borbe za naslov i zbog toga mi trka nikako ne može biti dobra. Kao ni cijela sezona kojaa mi je pala u očima.
Samo neka se trkaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la marcus »

@vidc
Ajmo prihvatiti tvoju igru. Lewis je kriv, ali da si ti na njegovom mjestu što bi napravio? Izletio sa staze? Dokle bi Rosberg išao ravno da bi dokazao svoje pravo?
Baš zbog toga mi se izraz koji su suci upotrijebili "racing room" čini najboljim opisom. Iskoristi stazu koliko želiš, fulaj zavoj (što Rosberg očito jest jer ga nitko tako ne prolazi ako želi biti brz), ali budi fer i dozvoli drugima prostor za utrkivanje.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Kenny »

Da nečitam sve komentare utrka je bila dosta dobra, neke komentare sam pročito i nije mi jasno šta je Pirelli kriv što je Vettel vozio previše krugova na ovim gumama i da se guma raspala?
Nekužim ovaj Williams sa svakom novom utrkom su sve slabiji, Weherlein je bio odličan, a šteta da nije došo do tog jednog boda.

Ove rubnjake koji uništavaju bolide bi trebalo maknit, prvo se asfaltiraju sve zone izljetanja, a onda se naprave ove gluposti koje stvarno dovode vozače u opasnost kad im ode ovjes
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la vidc »

marcus je napisao/la:@vidc
Ajmo prihvatiti tvoju igru. Lewis je kriv, ali da si ti na njegovom mjestu što bi napravio? Izletio sa staze? Dokle bi Rosberg išao ravno da bi dokazao svoje pravo?
Baš zbog toga mi se izraz koji su suci upotrijebili "racing room" čini najboljim opisom. Iskoristi stazu koliko želiš, fulaj zavoj (što Rosberg očito jest jer ga nitko tako ne prolazi ako želi biti brz), ali budi fer i dozvoli drugima prostor za utrkivanje.
pa da, trebao je izletit sa staze i tim eventualno dokazat da mu Rosberg nije ostavio mjesta i tražit kaznu. nije u redu napamet skretat i izazvat sudar s opravdanjem da bi mu moglo nestat prostora uskoro. neki vozači ne skreću u protivnika u situacijama kad stvarno nema više prostora, radije idu na travu, ali evo odsad to nije ispravno. a do trenutka kontakta prostora je bilo i više nego dovoljno
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16015
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

marcus je napisao/la:@vidc
Ajmo prihvatiti tvoju igru. Lewis je kriv, ali da si ti na njegovom mjestu što bi napravio? Izletio sa staze? Dokle bi Rosberg išao ravno da bi dokazao svoje pravo?
Slična je situacija bila između dva vozača, zaboravio sam točno koja...ovaj koji je bio na vanjskoj je ranije zakočio, pričekao je da ovaj na unutrašnjoj uđe dublje u zavoj kako bi ga blokirao (kao što je Rosberg napravio) te mu se vratio na unutrašnju i na ubrzanju iz zavoja prošao. Tako bi Hamilton dobio poziciju, Rosberg bi ispao naivac, Mercedes bi opet imao 1-2 i pričali bi danas o sjajnom potezu Hamiltona, a ne o gluposti Hamiltona i Rosberga.

Također, već sam pisao da je praktički identična situacija bila u 44. krugu između Hulkenberga i Sainza...Sainz u ulozi Rosberga...i oboje su nastavili utrku bez kontakta. Zato jer, za razliku od ove dvojice naprijed vođenih jedino egom u međusobnom dvoboju, Hulk i Sainz su koristili malo i svoju glavu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Rosberg je njega lagano izbio van, premjestio iz prvotne putanje i da je bio zid oko zavoja ma punoj crti hamilton bi zavrsio borbu za naslov u tom zidu. Da je hamilton skretao u bok rosberga bi situacija bila potpuno u korist rosberga ali je bio korak ispred, izabrao najsiri prolaz da mu je pri izlazu maximalno na mjenjacu ili cak ulovi unutrasnju stranu. Nije on kriv sto se rosberg prekocio i kasno skretao. To su oni kobayasi potezi, kocis prekasno i odlazis duboko u zavoj a vozac sa trkace putanje bi morao kao pricekat na tvoju pizdariju ili u najboljem slucaju stat ako je zid pred njim.

Za gume se slazem da su smece, ali na ovoj stazi su pasice postavljene upravo za unistavanje bolida i guma. Sljedece sezone ce bit jos zanimljivije sa onim valjcima od guma, ako trenutno sa uzim bolidom nije bilo prilike preticat na monacu sljedece godine ce bit definitivno nemoguce.

Unatoc gumi vettel nebi bio kandidat za pobjedu, drugo mjesto bi imao poklon od rosberga.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Driver of the day - Max Verstappen? wtf. Button? Wehrlein? Grosjean? svi oni u kantama i ljudi glasaju za čovjeka koji nije ni napravio nešto specijalno (osim što je prošao Ricciarda van staze)

Hulk.. Što se snjim desilo da se samo strmoglavio kroz poredak i na kraju odustao. U ovoj turbo eri me ne uspijeva impresionirat.

@Kenny, Wehrlein je osvojio bod
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:
Hulk.. Što se snjim desilo da se samo strmoglavio kroz poredak i na kraju odustao. U ovoj turbo eri me ne uspijeva impresionirat.
Navodno veliki problemi s grainingom zbog čega je samo padao u poretku
slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

VN Velike Britanije, Silverstone Circuit, 8.-10. srpnja 2016.

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

slika

slika

slika

slika



Petak
1. slobodni trening 11:00-12:30
2. slobodni trening 15:00-16:30

Subota
3. slobodni trening 11:00-12:00
Kvalifikacije 14:00

Nedjelja
Utrka 14:00
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Velike Britanije, Silverstone Circuit, 8.-10. srpnja 2016.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Vidite samo ferarijevo vreme u kvalifikacijama...sve od Q1 do Q3 u stotinkama isto. Nije samo ove godine da nemogu podići tempo kroz kvalifikacije


slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Kenny »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Rosberg je njega lagano izbio van, premjestio iz prvotne putanje i da je bio zid oko zavoja ma punoj crti hamilton bi zavrsio borbu za naslov u tom zidu.
A niko nije kuko ni jednom kad je Hamilton izguro Rosberga sa staze, nego su to bilo gelijalni potezi :roll:
F1NAC je napisao/la:
@Kenny, Wehrlein je osvojio bod
Nisam ni skužio, nekako sam vidio da se on i Bottas bore za 10 mjesto :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 1.-3. srpnja 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Kenny je napisao/la:
Ćale od Lewisa je napisao/la:Rosberg je njega lagano izbio van, premjestio iz prvotne putanje i da je bio zid oko zavoja ma punoj crti hamilton bi zavrsio borbu za naslov u tom zidu.
A niko nije kuko ni jednom kad je Hamilton izguro Rosberga sa staze, nego su to bilo genijalni potezi:
Neznam cemu uopce toliko razglabanje, nisu ga kaznili znaci da nije kriv. Hamilton je gurao druge na nacin sto im je suzavao putanju time sto je bio poravnan ili ispred drugog vozaca, sto je normalna obrana i bice dok je god f1, pogotovo kad nakon zavoja iz kojeg izlazis stize suprotan zavoj u kojem bi vozav kojeg stisces preko pasice mogao ostvarit prednost ulaska u nj. Jedna je situacija kad se dotaknes sa obje gume drugog bolida, druga je kad sa prednjim kotacem udaras bolid gdje dolazi do ostecenja i doslovno izbacivanja sa staze. Hamilton nije namjerno skrenuo u rosberga, rosberg je namjerno prekasno kocio svjestan da ima slabe kocnice. Po meni je situacija kao da ja kocim na vrijeme ti iza mene si svjestan da imas slabije kocnice i kocis kad i ja pa se zabijes u mene i jos kazes; nisam kriv, sto si kocio, sto nisi produzio jos malo ravno pa ze nebi udario.

Nadam se samo da nece Toto uvest pravila propustanja, jer ovo sto gledamo je utrkivanje kao da se ide na zadnji bod u zadnjoj utrci. Gledamo dva vrhunska vozaca u najboljim bolidima danasnjice koji su vec toliko navijeni da voznja ove dvojice svaki put na limitu dovodi redovno do kvarova stroj koji je stvoren da sve pomete.
Jos jednom kapa do poda obojici, ovo je F1 :-)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16015
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Velike Britanije, Silverstone Circuit, 8.-10. srpnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

Kvalitetniji onboard video...Lewis Hamilton uz komentar Davida Coultharda

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Velike Britanije, Silverstone Circuit, 8.-10. srpnja 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Šteta da nema Rosberga skupa s Hamiltonom na presici da malo potpale vatru
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano