NOVOSTI - 2019.

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky » 24 ruj 2019, 13:15

FIA i dalje radi na finalnom dizajnu novih bolida. Trenutni koncept imena "Lima" (valjda idu redom kroz grčku abecedu) u McLarenovim bojama. Manje i modernije prednje krilo te veće stražnje krilo su najvidljivije promjene. Ovdje u McLarenovim i Ferrarijevim bojama
slika
slika
slika
slika
slika
slika 3
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 ruj 2019, 14:55

F1 bi mogla napustiti Sochi nakon utrke 2020. iako je 2017. potpisan ugovor za VN Rusije do 2025. Naime, planiran je neki novi razvoj na lokaciji gdje se nalazi Sochi Autodrom, a dio toga je i izgradnja nove koncertne hale 2021. zbog čega bi se staza morala skratiti na oko 2km što je puno prekratko za F1. Spominje se da bi se VN Rusije trebala i dalje zadržati u kalendaru, a kao moguća nova lokacija spominje se St. Petersburg (Ruski naravno, ne onaj na Floridi gdje IndyCar vozi)

https://www.racefans.net/2019/09/26/rus ... fter-2020/

BUMP: FIA odustaje od standardiziranih kočnica za 2021.
https://www.racefans.net/2019/09/27/fia ... es-in-2021
slika
slika 3
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 28 ruj 2019, 23:08

Ne mogu bumpati više prošli post, pa evo novi...

VN Nizozemske u problemima uoči povratka F1 na Zandvoort. Naime, prvi problem je da bi budžet predviđen za organizaciju utrke mogao biti smanjen. Drugi problem su nekoliko grupa za zaštitu okoliša koje su podigle nekoliko pravnih tužbi protiv staze koja, po njima, nema adekvatnu uporabnu dozvolu kada je zagađenje okoliša u pitanju. Također, planovi za izgradnju tribine, nekoliko tunela i modifikacije staze su također po njima nevaljani jer se staza nalazi u zaštićenom području.

https://www.essentiallysports.com/poten ... few-bumps/

BUMP: Correa će sutra biti podvrgnut 10+ satnoj operaciji kojom će mu pokušati spasiti nogu nakon što je on sam odbio opciju da mu istu amputiraju. Inače, iz obitelji kažu kako oporavak nakon buđenja iz umjetne kome ide jako brzo, već je skroz pri svijesti i pluća su ojačala dovoljno da se operacija za spas noge provede.

https://www.racefans.net/2019/09/28/cor ... ight-foot/
slika
slika 3

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 29 ruj 2019, 11:20

'' The intention is to have two or three race weekends in 2020 a 'reverse-grid sprint race' instead of the standard qualification. We think it would be interesting to see if this adds something and whether it fits in with the overall picture of a race weekend, "Brawn said.

The qualifying races would be driven with the drivers arranged in the reverse order of the position in the championship at that time. The leader of the championship should therefore start at the back. "I think we now know that drivers can show us who is the fastest," Brawn continues. "What we want to see now is who can race and catch up in order to get the best place in the starting line-up."

The qualifying race would not earn points in the championship and only determine the starting line-up for the actual race. Yet Brawn is also open to the idea of ​​handing out a reduced number of points during this special form of qualifying.
ovi stvarno ozbiljni #-o

kao prvo na ulicnim stazama poput prve trke u Melburnu, Monaku, Singapuru, stazama Zandvortu, Hungaroringu, Katalunji, ce biti jako tesko probiti se napred. i onda se javljaju kalkulacije da li ce neki vozac namerno usporiti proslu trku da bude bolje pozicioniran za sledecu, to su radili u WRC-u. Cirkus donosi cirkus.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 03 lis 2019, 15:52

Pirelli je zatražio dodatna testiranja da bi se finalizirao razvoj guma za iduću sezonu, a 3 najbogatije momčadi (Ferrari, Mercedes, Red Bull) su sve pristale pomoći u tim testovima.

Isti će biti održani u ponedjeljak i utorak 7. i 8. Listopada, dakle u tjednu prije VN Japana. Red Bull će ta dva dana voziti Jake Dennis, njihov razvojni vozač. Mercedes će voziti 3. vozač Esteban Ocon, dok je Ferrari odlučio da će njihov bolid, umjesto da se priprema za VN Japana, voziti Sebastian Vettel.

S druge strane, Vettel će biti jedini od "glavnih" vozača koji će imati iskustva na najnovijoj verziji guma za 2020. prije zimskih testova.

https://www.gpfans.com/en/articles/4576 ... -schedule/

BUMP: Campos Racing se pojavio kao još jedan kandidat za ulazak u F1 2021. Ovo je do sada poznato:
More on Campos Racing F1:

- Peter McCool as Technical Manager
- Ben Wood as Aerodynamic Manager
- Alberto Antonini as Media Manager
- Talking to Honda and Renault for engine deal
- Entering depends on 2021 rules and budget ceiling#F1
Također i to da bi jedan od vozača mogao biti Wehrlein. Inače, momčad je već pronašla i financijsku podršku, ima i podršku Španjolskog autokluba, a Ben Wood bio je jedan od ljudi u Super Aguriju i kasnije Hondi koji su vodili razvoj ideje o duplom difuzoru.

Inače, Campos je već dobio ulazak u F1 2010. ali su zbog neuvođenja obećanog ograničenja budžeta tada svoj entry prodali ekipi koju smo znali kao HRT.
slika
slika 3

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 03 lis 2019, 22:19

Correa je u nedjelju operiran. Operacija je trajala oko 17 sati. On sam je za medije rekao kako je puni oporavak još uvijek pod upitnikom i da ga sad čeka dugotrajna rehabilitacija.
“These past few weeks have been extremely tough, tougher than anything I have ever faced both physically and mentally,” said Correa.

“I understand my future regarding the recovery of my legs, specifically my right leg is still quite uncertain, and that my physical rehab will be extremely long and complicated.”

Correa added his thanks for the support he has received since the crash during the Formula 2 feature race supporting the Belgian Grand Prix.

“I am still processing everything that has, and is, happening,” he said. “I want to thank every single person who one way or another has shown me their support.

“I am humbled by the immense number of caring and affectionate messages I have received. Thank you all from the bottom of my heart and know that your encouragement and positivity have made a difference.”
Očekuje se da će bolnicu moći napustiti za oko 6 tjedana, a nakon toga slijedi 2020. ispunjena rehabilitacijama i brojnim operacijama koje će sve zajedno za cilj imati povratiti mu potpunu upotrebljivost desne noge.

https://www.racefans.net/2019/10/03/cor ... spa-crash/
slika
slika 3

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 03 lis 2019, 22:50

Cuky je napisao/la:
03 lis 2019, 15:52
Pirelli je zatražio dodatna testiranja da bi se finalizirao razvoj guma za iduću sezonu, a 3 najbogatije momčadi (Ferrari, Mercedes, Red Bull) su sve pristale pomoći u tim testovima.

Isti će biti održani u ponedjeljak i utorak 7. i 8. Listopada, dakle u tjednu prije VN Japana. Red Bull će ta dva dana voziti Jake Dennis, njihov razvojni vozač. Mercedes će voziti 3. vozač Esteban Ocon, dok je Ferrari odlučio da će njihov bolid, umjesto da se priprema za VN Japana, voziti Sebastian Vettel.

S druge strane, Vettel će biti jedini od "glavnih" vozača koji će imati iskustva na najnovijoj verziji guma za 2020. prije zimskih testova.

https://www.gpfans.com/en/articles/4576 ... -schedule/

BUMP: Campos Racing se pojavio kao još jedan kandidat za ulazak u F1 2021. Ovo je do sada poznato:
More on Campos Racing F1:

- Peter McCool as Technical Manager
- Ben Wood as Aerodynamic Manager
- Alberto Antonini as Media Manager
- Talking to Honda and Renault for engine deal
- Entering depends on 2021 rules and budget ceiling#F1
Također i to da bi jedan od vozača mogao biti Wehrlein. Inače, momčad je već pronašla i financijsku podršku, ima i podršku Španjolskog autokluba, a Ben Wood bio je jedan od ljudi u Super Aguriju i kasnije Hondi koji su vodili razvoj ideje o duplom difuzoru.

Inače, Campos je već dobio ulazak u F1 2010. ali su zbog neuvođenja obećanog ograničenja budžeta tada svoj entry prodali ekipi koju smo znali kao HRT.
Iz F1 su izbacili izjavu kako nisu s nikim u kontaktu vezano za ulazak nove momcadi. Dugo je trajalo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 04 lis 2019, 12:24

Iz F1 su rekli da nema nikakvog OZBILJNOG razgovora, ne da nije bilo ni kontakta. A to je i očekivano, s obzirom da obje ekipe koje su izrazile želju da bi se natjecale u F1 kao jedan od uvjeta svog ulaska vide uvođenje ograničenja budžeta. Ozbiljne razgovore i/ili pripreme će započeti jednom kad to bude 100% u pravilniku.

A što se tiče utrke u Miamiju za 2021. sada je predložena druga lokacija i layout.
slika

https://www.racefans.net/2019/10/04/new ... rand-prix/
slika
slika 3

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 04 lis 2019, 12:52

Jean Todt je rekel da ga baš nitko nije kontaktiral.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 04 lis 2019, 13:09

Vuksa_KC je napisao/la:
04 lis 2019, 12:52
Jean Todt je rekel da ga baš nitko nije kontaktiral.
Što nisu oni iz Panther racing ili kako se zovu bili u paddocku na VN Italije ili VN Singapura? Bar je meni tako nešto ostalo u sjećanju
slika
slika 3

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 04 lis 2019, 14:48

Ne sjećam se, Todt rekel da je isto samo preko interneta čul glasine, ali i dalje bez nekog konkretnog pristupa ili upita za njegov kontakt.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 05 lis 2019, 21:35

Potvrđen kalendar za 2020. koji broji 22 utrke
https://www.racefans.net/2019/10/04/fia ... -calendar/

BUMP: Potvrđeno i smanjenje testova, što je po meni velika velika glupost...
Predsezonska testiranja smanjena su za 25%. Umjesto 8 dana, u 2020. biti će 6 dana. Također, u 2020. neće biti niti jednog unutarsezonskog testa.

https://wtf1.com/post/pre-season-testin ... d-in-2020/
slika
slika 3

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 05 lis 2019, 23:11

Bogati timovi uložiće novac u sve sofisticiranije simulatore, i stvoriće se još veći gap prema siromašnijim timovima

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 05 lis 2019, 23:15

ali onome tko pogriješi u dizajnu zbog npr. loše kalibriranih simulacija praktički sezona odmah propada i može se nadati tek da iduće godine neće imati takvih problema i da će bolid odmah raditi.
slika
slika 3

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 06 lis 2019, 15:12

gjoko-mkd je napisao/la:
05 lis 2019, 23:11
Bogati timovi uložiće novac u sve sofisticiranije simulatore, i stvoriće se još veći gap prema siromašnijim timovima
a budget cap na $175M?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 06 lis 2019, 18:23

Budget cap se ne odnosi na opermu u tvornici i sl. jer su strojevi za obradu materijala prilično skupi. Također, pod tim ograničenjem nisu obuhvaćeni ni kupovanje motora, plaće vozača, marketinški troškovi....
slika
slika 3

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 06 lis 2019, 19:54

kod nas u Ferariju te simulatore možemo staviti i fabrici za sportska vozila.... :biggrin:

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 lis 2019, 18:59

Ograničenje budžeta barem za sada nije privuklo Hondu ideji da ponovno oformi svoju tvorničku momčad.
“We know that continuity in Formula 1 is very important,” he explained. “So we have done five years for power unit and somehow now reaching a good area.

“However if we start the chassis now we are going to have another struggle again which we don’t want.”
https://www.racefans.net/2019/10/07/hon ... udget-cap/

BUMP: Ovo je staza, Igora Drive, koja je smještena 60km od St. Petersburga, a koja bi trebala, navodno, preuzeti održavanje VN Rusije od Sochija počevši sa 2021. Staza je dizajnirana i trenutno je u konstrukciji prema FIA-inim Grade 1 specifikacijama (potrebno za održavanje F1 utrka), a prvi veliki event na ovoj stazi biti će utrka DTM prvenstva u Svibnju 2020.

slika

https://www.racefans.net/2019/10/07/why ... ora-drive/
slika
slika 3

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lis 2019, 18:30

Nakon dva dana testiranja u Barceloni sa 3 najjače ekipe Pirelli je odlučio da će te nove komponente biti one koje će se koristiti iduće sezone. Svih 10 momčadi imati će na uvid sve podatke sa ovog testa, a sve će ekipe također imati prilike isprobati te gume na testu nakon VN Abu Dhabija.
Ovo je bio zadnji razvojni test za 13" gume u F1.

https://www.racefans.net/2019/10/08/pir ... team-test/

BUMP: Šef Racing Pointa iznio je prijedlog o dozvoljavanju više aero testiranja u tunelu i CFD-u za momčadi koje završe niže u prvenstvu. Njegov je prijedlog da na sadašnje ograničenje prvak ove godine iduće godine nema extra vremena za testiranje, dok zadnji npr. dobije povećanje dozvoljenog vremena od 10%, a ostali između u jednakim razmacima. Kaže da bi to dovelo do toga da niže plasirane ekipe imaju ponešto više vremena za možda sustići vodeće, dok će vodeći morati naučiti biti efikasniji sa korištenjem svog vremena zbog toga što bi ga imali manje, baš kao što manje ekipe danas moraju biti efikasnije sa trošenjem novaca umjesto da ih bacaju koliko god žele na razvoj kao velike ekipe
slika
slika 3

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 12 lis 2019, 08:58

The decision to ban the tire warmers from Formula 1 in 2021 has been withdrawn.

:<>
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 lis 2019, 09:31

I to ni manje ni više nego na inzistiranje Pirellija. Kažu kako za 2021. imamo nove bolide, nove gume i nove dimenzije guma i da je to i njima i momčadima jedna dodatna nepoznanica koja bi mogla biti problematična u sezoni sa toliko promjena. Također kažu kako je plan i dalje zabraniti grijače guma, samo ne odmah 2021.

https://www.motorsport.com/f1/news/tyre ... d/4556383/
slika
slika 3

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 lis 2019, 22:33

Ispada da su samo 4 ekipe za promjene pravila najavljene 2021. a to su McLaren, Renault, Alfa Romeo i Williams. Ostale su više za to da se ostane na trenutnom pravilniku, a navodno 3 najveće ekipe spremaju prijedlog kojim će pokušati uvjeriti FIA-u i ostale ekipe da se ostane na trenutnom tehničkom pravilniku i da se inžinjerima i mehaničarima daju veće slobode
slika
slika 3

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 lis 2019, 13:05

F1 postigla dogovor oko organiziranja utrke u Miamiju 2021. sa vlasnicima stadiona koji je predložen kao nova lokacija staze. Sad još samo ostaje da grad da svoj pristanak

https://www.racefans.net/2019/10/15/f1- ... m-in-2021/

BUMP: A ovo je simulacija staze

Zadnji/a bumpirao/la Cuky u/na 16 lis 2019, 13:05.
slika
slika 3

Odgovori