Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

na primer imas one glasine da je Honda potrosila pola milijarde prosle godine samo na motor naravno (jer RB pravi sasiju)

a kad su ovog novog CEO Daimlera pitali kolki im je budzet za F1 nije hteo da kaze. Tacne cifre samo oni znaju niko vise kao i ugovore vozaca.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

to je tako kod svih tih poslova... iznosi se smatraju poslovnim tajnama, često u ugovorima postoje i klauzule što se dešava onoj strani koja otkrije točne brojke prema van. Nama ostaje nagađati i čudit se količini nula iza prve brojke :D


BUMP: Planira se u skoroj budućnosti zabrana motorhomea
https://wtf1.com/post/f1s-massive-motor ... -the-past/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Canadian Sporting Authority je izašao iz FIA-e jer nisu uspjeli naći zamjene za svoja dva čovjeka u FIA-i koji su se povukli sa svojih pozicija zbog starosti (oba su u 80-im godinama) te će zbog toga Stroll i Latifi nastupati ove sezone pod licencom koju je izdao sportski savez SAD-a. U slučaju da se pojave na podiju, te u grafikama i ostalim materijalima i dalje će biti predstavljeni sa kanadskom zastavom i himnom.

https://www.racefans.net/2020/02/11/can ... -licenses/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Navodno sutra, prema talijanskim medijima, objava o odgodi Kine.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Eto, sluzbeno je VN Kine ODGOĐENA dok ne nađu neki datum di je smjestit.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 12 vel 2020, 13:26 Eto, sluzbeno je VN Kine ODGOĐENA dok ne nađu neki datum di je smjestit.
@Cuky - medijski hype kazes?

Nadam se da ce se odrzati krajem godine /sezone.

Dodatno, valjalo bi vidjeti u kojoj mjeri to utjece na logistiku ekipa. Naravo mogu sve dopremiti avionom i na kraju hoce -ako bude last minute samo sto je to skuplje ali nadam se da bude neki prilog o tome.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

opet kažem... bolest kao bolest nije hype i treba poduzeti sve što se može da se širenje zaustavi... ali napisi u medijima i panika koju podižu je hype
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 12 vel 2020, 15:56 opet kažem... bolest kao bolest nije hype i treba poduzeti sve što se može da se širenje zaustavi... ali napisi u medijima i panika koju podižu je hype
Mislim da se s razlogom diže. Ako se ne varam, zasad je situacija gora nego pri istom intervalu u doba SARS-a.

Anyway, pročitah da su u Vijetnamu u karantenu stavili 10 000 ljudi u mjestu 40ak km od Hanoija. Izgleda da bi i to mogli odgodit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 13 vel 2020, 07:30
Cuky je napisao/la: 12 vel 2020, 15:56 Mislim da se s razlogom diže. Ako se ne varam, zasad je situacija gora nego pri istom intervalu u doba SARS-a.
Za mene dizanje panike nikada nije opravdano. Sjeti se samo kako su krenuli mediji sa napisima da 3. svjetski rat samo što nije počeo kad su SAD ubili onog Iranskog generala.. tako i sada sa ovim virusom.

Da virus je nov, lako se širi i neki dio oboljelih umre. Al zar to zahtjeva "iz minute u minutu" praćenje na medijskim portalima? A tek koliko sam puta u zadnjih par dana vidio na fb linkove na članak "znanstvenici ustvrdili od kuda je potekao virus", onda dan kasnije "znanstvenici ustvrdili da virus nije potekao od te životinke nego od ove" i tako već 4 dana!? Tako se ne radi reportaža, kad nemaš odgovore na ono što u naslovu odgovaraš. A plus sa takvim napisima ljudi gube vjeru u znanost jer 'objavljuju a ne znaju" te se panika još više širi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 13 vel 2020, 07:58
F1NAC je napisao/la: 13 vel 2020, 07:30
Cuky je napisao/la: 12 vel 2020, 15:56 Mislim da se s razlogom diže. Ako se ne varam, zasad je situacija gora nego pri istom intervalu u doba SARS-a.
Za mene dizanje panike nikada nije opravdano. Sjeti se samo kako su krenuli mediji sa napisima da 3. svjetski rat samo što nije počeo kad su SAD ubili onog Iranskog generala.. tako i sada sa ovim virusom.

Da virus je nov, lako se širi i neki dio oboljelih umre. Al zar to zahtjeva "iz minute u minutu" praćenje na medijskim portalima? A tek koliko sam puta u zadnjih par dana vidio na fb linkove na članak "znanstvenici ustvrdili od kuda je potekao virus", onda dan kasnije "znanstvenici ustvrdili da virus nije potekao od te životinke nego od ove" i tako već 4 dana!? Tako se ne radi reportaža, kad nemaš odgovore na ono što u naslovu odgovaraš. A plus sa takvim napisima ljudi gube vjeru u znanost jer 'objavljuju a ne znaju" te se panika još više širi
Iskreno ne znam di surfaš al kad okrenem neki naš portal možda tu i tamo nađem neku novost za coronu u smislu da je kod nas netko stavljen u karantenu. Po redditu bas ne vidim da je neki hype. Facebook i slične gluposti ne koristim (jedino twitter zbog F1 no i tamo nema toliko vijesti vezano za to )
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Kod nas Index zna imati "iz minute u minutu" i prate nešto slično kao lad su npr izbori. Net.hr praktički svakog dana izađe sa "u <ime grada> primljen pacijent kod kojeg se sumnja na koronavirus" i onda par sati kasnije samo mali edit gdje piše da nema još u hrvatskoj. ostale ne viđam toliko često pa ne znam
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Kranči »

Baš sam neki dan imao neku raspravu o našim medijima i dotaknuli smo se korone. Mogu se složiti sa Cukyem, nevjerojatni su ti novinarčići - imaš osjećaj kao da jedva čekaju da netko ima virus i da onda krenu sa pričama i histerijama. A kad se otkrije da nema ničega - onda se jedva jave.

Znači, sad je već sigurno da će biti mjesec dana stanke, a ako i odgode Vijetnam - onda će stanka biti duža nego ljetna, čak 5 nedjelja bez F1.

p.s. dajte si promjenite avatare :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Evo do sada najbolja prilika za dočarati kako bi trebali izgledati bolidi za godinu dana... RSS moderski tim koji već nekoliko sezona izbacuje Formula Hybrid mod za Assetto Corsa, a u kojem oni kreiraju vlastitu interpretaciju pravila za tu sezonu napravili su mod po pravilima za 2021. Video nije moj, nisam još probao mod.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

pojavila se nagađanja da su vlasnici staze u Imoli voljni uskočiti umjesto odgođene VN Kine ako bi FIA i FOM dali zeleno svjetlo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 16 vel 2020, 12:47 pojavila se nagađanja da su vlasnici staze u Imoli voljni uskočiti umjesto odgođene VN Kine ako bi FIA i FOM dali zeleno svjetlo
najpametnije :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Doduše kažu kako bi bilo jako teško uspjeti u cca 2 mjeseca organizirati utrku, pronaći sponzore i slično... ali eto, imaju volje ako bude trebalo

BUMP: Na VN Francuske održat će se "F1 Revival" na kojem će se pojaviti 70-ak starih F1 bolida, a obilježiti će se čak dvije godišnjice: 70 godina od početka F1 te 50 godina od otvaranja staze u Paul Ricardu. Izemđu ostalog biti će prisutni bolidi momčadi Ferrari, Renault, Cooper, Brabbham, March, Surtees, Lotus, Shadow, Tyrrell, McLaren, Arrows, Toleman, Larrousse, Ligier, Williams, Benetton, Prost, Toyota, Toro Rosso i Marussia. Na jednom dijelu biti će izloženi bolidi iz razdoblja 1950-1980, na drugom dijelu noviji od 1980. te će fanovi moć doći blizu bolidima i razgledat ih. Od 70-ak bolida koliko će biti prisutno njih 40-ak će biti voženo stazom.

https://www.racefans.net/2020/02/18/f1- ... versaries/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2157407

Ako nekog zanima - clanak o Kodriću.

Admini sorry ali nisam znao di postati ovo. A ne stignem otvarati temu. Plz prebaciti na smislenije mjesto ako smeta.
Zadnja izmjena: zonelsk, dana/u 19 vel 2020, 09:05, ukupno mijenjano 3 puta.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 19 vel 2020, 07:44 [url]https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2157407[</URL]

Ako nekog zanima - clanak o Kodriću.

Admini sorry ali nisam znao.di postati ovo. A ne stignem.otvarati temu. Plz brebaciti na smislenije .mjesto ako smeta.
Ma moze i tu bit. Super je vidit vozača na našoj scenu. Vidio neki dan na dodjelama da je dobio neku nagradu od hrvatskog automobilističkog saveza ili kako vec, kad mu je onaj da Štetner uručivao nagradu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la speedy56 »

Dobar je bio sad na Bathurstu...krajem utrke je bio jedan od najbržih vozača na stazi.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Spominje ekipa sa SkyF1 na F1TV prijenosu da jedna od opcija koja se razmatra sa VN Kine je da se ista održi na vikend kada bi trebala biti VN Abu Dhabija, a da se Abu Dhabi pomakne tjedan kasnije.

BUMP: Radovi na Zandvoortu su pri samom kraju i otvaranje staze bi navodno trebalo biti idući petak (28. veljače)
Izlaz iz boksa je sada preseljen nakon T1
slika
slika

Nagib u zadnjem zavoju
slika
slika


Također, na testiranjima idući tjedan Pirelli će donijeti prototipove guma da ih momčadi probaju, a koje su posebno dizajnirane da se nose sa nagibom u Zandvoortu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

ovo kako je krenulo nece biti nista od sporta
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Organizatori utrke u Vijetnamu su objavili kako su građevinski radovi na stazi završeni. Ostali su još samo radovi koji će biti odrađeni malo prije VN, a za koje je potrebno zatvoriti javne ceste koje će biti korištene kao dio staze
slika
slika
slika
slika



BUMP: Kažu da za sve postoji prvi put... e pa evo ovo u Zandvoortu je prvi put da vidim nagnuti zavoj sa izletnom zonom
slika


BUMP2: Onboard krug na novootvorenoj stazi u Zandvoortu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Navodno bi se moglo dogoditi, ako FIA ne sredi stvari sa vladom u Australiji, da zbog restrikcija na putovanja kako bi se usporilo ili zaustavilo širenje ove nove gripe Ferrari, Haas, Alfa Romeo i Alpha Tauri ne budu u mogućnosti nastupati. 3 od navedene ekipe su iz Italije, dok Haas ima veliki dio zaposlenih koji su iz Italije.

Binotto je čak rekao da neće biti u mogućnosti poslati svoje ljude u Australiju ako ne bude sigurno da će nakon pregleda moći nesmetano ući u Australiju i prisustvovati VN.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 01 ožu 2020, 12:32 Navodno bi se moglo dogoditi, ako FIA ne sredi stvari sa vladom u Australiji, da zbog restrikcija na putovanja kako bi se usporilo ili zaustavilo širenje ove nove gripe Ferrari, Haas, Alfa Romeo i Alpha Tauri ne budu u mogućnosti nastupati. 3 od navedene ekipe su iz Italije, dok Haas ima veliki dio zaposlenih koji su iz Italije.

Binotto je čak rekao da neće biti u mogućnosti poslati svoje ljude u Australiju ako ne bude sigurno da će nakon pregleda moći nesmetano ući u Australiju i prisustvovati VN.
Zaboravio si i Pirelli koji je isto dosta vazan. Jest da gumw proizvode u Turskoj al osoblje je sve vise manje iz italije
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Moglo bi bit problema za VN Bahreina. Oni koji su boravili unutar 14 dana u navedenim područjima imaju zabranu ulaska u zemlju. (treba napomenuti da momčadi presjedaju možda ili u Singapuru ili Maleziji za VN Australije.
Ukoliko se tweet ne vidi

https://twitter.com/ChrisMedlandF1/stat ... 4203681799
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano