Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Slash je napisao/la: 28 ruj 2020, 10:18 I to kaj kaže zonelsk, kaj se tolko pjenite? Nije se u nikog zabio, nikome osim sebi nisu napravili štetu (i sada i u Monzi). Bit će da je zato jer ste svjesni da jedino sami sebe i mogu pobjedit kolko su ispred ostalih...
Mislim da smo više puta došli do zaključka da niti su neka stvari kaj se tiće regulative u F1 na mjestu, niti su suci konstantni s kažnjavanjem koliko bi to trebali biti. Dali su pravila dobra ili ne - to je tema za neki drugi dan.
Ali, pravila su tu takva kakva jesu i trebaju se poštivati. Ne poštuješ pravila = dobiješ kaznu.

Hamiltonu ovaj drugi dio očito nije tolko jasan, isto kao što mu ni sama pravila očito nisu jasna.
Sam je to pokazao team radiu sa sarkastičnim upitom za točan članak pravila, s upitom zašto ne može kaznu 5s odraditi na kraju utrke (iako te kazne od 5s imamo već nekoliko godina i već i mi gledatelji znamo te neke cake kad smiješ odraditi neke, a kad ne).
I to bi mooooožda nekak nategnuto još i bilo ok (sportaš ne zna pravila sporta u kojem se natječe, al ajde...)
Ali lik na kraju krene s famoznim komentarima da ga suci "žele zasutaviti"...... Kak? Tak da mu za nepoštivanje pravila daju kaznu??
To je taj "pjenasti" dio.

Ricciardo isto nije poštivao pravila prilikom "rezanja" T2.
Dali je nekome nanio štetu? Nije.
Dali bi mogli diskutirati kolko ima smisla to vraćanje na stazu s "druge strane" čunja? Vjerojatno bi mogli.
Dali su pravila takva da se s te druge strane čunja treba vratiti na stazu i dali je vozačima bilo naglašeno da će dobiti kaznu u protivnom? Da.
Dali je Ricciardo cmizdrio ko mala beba na tu kaznu i radio teorije urote protiv njega? Nije, dobio je kaznu za kršenje pravila i odradio ju i nije na kraju dana potenciral teorije urote kontra sebe...
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Ma ok sve 5. Ricciardu tih 5 sekundi nije utjecalo na ništa.
Na kraju krajeva, nije ni Hamiltonu, 7. naslov mu se smješi, možda je htio samo prije izjednačiti Schumachera.

U svakom slučaju, kod dobivanja kazni mislim da je 1000% češće da vozači kmeče nego da kažu OK, super, vozit ću brže, to je jednostavno tako. Kmeče i nogometaši kad polome suparnika i dobiju žuti karton. Sve je to u žaru borbe i pod adrenalinom.

Mislim da većini samo smeta to što Lewis kmeči iako zna da će osvojit naslov i da bi mu bez tih smiješnih kazni išlo prelagano pa ljudi to gledaj ''ajde ajde šta se žališ, ne moš svaki put pobjedit''.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

vidc je napisao/la: 28 ruj 2020, 10:20 ma trebalo je završiti na upozorenju i eventualno novčanoj kazni. 10 sekundi je prestroga kazna u svakom slučaju
Prvih 5 sekundi je dobio, koliko sam ja shvatio, jer se zaustavio u fast laneu što je izričito zabranjeno. Pa čak i kad krenu sa jednim kotačem nepričvršćenim zaustave se desno na kraju pita ili odmah prije ulaska u fast lane kako ne bi dobili još extra kaznu.

Drugih 5 sekundi je dobio zbog zaustavljanja tamo gdje se opet nije smio zaustaviti. Možda malo prestrogo, ali već godinama je FIA jako oštra sa prekršajima koji utječu na sigurnost.



Nego sad razmišljam, Mercedes-Hamilton kombinaciji je ovo drugi put u 3 utrke da su napravili glupost (prva je ono u Monzi sa ulaskom u boks) i da se onda prave grbavi nakon toga i izvlače na nedorečenost, lošu signalizaciju i sl. Meni se čini da oni to namjerno rade i to iz slijedećih razloga:
- Hamilton je toliko dominantan ove godine da čak i ako u 1-2 utrke izgubi par bodova i dalje ga nitko ne može ugroziti (tko će, Bottas?!)
- ako i dobiju kaznu veliku većinu uspiju nadoknaditi svojom čistom brzinom na stazi, a ako netko ostane ispred to je opet Bottas koji mu ne može prismrditi i možda Max koji je u ionako daleko sporijem RB-u i nije mu prijetnja za prvenstvo
- ako se stupanjem na snagu novih tehničkih pravila za 2022. suparnici i približe oni će iz ovih dominantnih predstava imati ispipano gdje mogu, a gdje ne mogu razvlačiti pravila u svoju korist
- Hamilton, ako se desi da ga kazne, može kukati da je to zbog rase ili da ga pokušavaju zaustaviti kao osveta za njegove političke istupe te tako dobiva još više medijske pozornosti, više prilika za iznositi svoje stavove i više ljudi koji ga podržavaju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

"- ako se stupanjem na snagu novih tehničkih pravila za 2022. suparnici i približe oni će iz ovih dominantnih predstava imati ispipano gdje mogu, a gdje ne mogu razvlačiti pravila u svoju korist"

Zvuči kao glupi rizik netipičan za njih.
Ionako nakon njihovog, ako baš i je namjerni pokušaj razvlačenja pravila, lako se onim famoznim direktivama sve objasni i dodatno definira.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 28 ruj 2020, 11:31 ...
Prvih 5 sekundi je dobio, koliko sam ja shvatio, jer se zaustavio u fast laneu što je izričito zabranjeno. Pa čak i kad krenu sa jednim kotačem nepričvršćenim zaustave se desno na kraju pita ili odmah prije ulaska u fast lane kako ne bi dobili još extra kaznu.

Drugih 5 sekundi je dobio zbog zaustavljanja tamo gdje se opet nije smio zaustaviti. Možda malo prestrogo, ali već godinama je FIA jako oštra sa prekršajima koji utječu na sigurnost.
...
Netocno (za kazne barem).

Dobio je kaznu jer je:
Breach of the FIA International Sporting Code Article 12.1.1 (i), failure to follow the
instructions contained in the Event Notes (v3) item 19.1, practice start location at
13:32 and Article 36.1 FIA Formula 1 Sporting Regulations.
A to je napravio dva puta - i od tud 2 kazne.

Razlog zake su mu maknuti bodovi -> zato sto je od ekipe dobio upute da smije dalje (pa je ekipa kaznjena novcano umjesto njega bodovno)

Da je neko na drugom mjestu sa puno vise bodova tj da je bitka za vrh bliza - bi li dobio kaznu?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Dobar tekst Scotta Mitchella. In full: https://the-race.com/formula-1/sochi-co ... ive-trait/

What we heard and saw at Sochi was an extreme manifestation of Hamilton’s most divisive trait: his intensity. At its best it is the tenacity that drives him and Mercedes to glory. At his worst it is the stubbornness that some view as petulance.

Hamilton constantly questions problems in the moment, whether he’s facing a real challenge, a potential one or an imaginary one (a worry that’s in his head that he cannot shake).

It often appears that Hamilton is trying to rationalise things in real-time. Am I on the best strategy? How hard is this going to be? What concerns do I have? Are there alternative options? And he cycles through those thoughts with engineer Peter ‘Bono’ Bonnington, who plays the dual role of race engineer and therapist.

The answers Hamilton gets to his questions determine whether his concerns are allayed, he’s fired up to overcome the obstacles that are there, or he’s distracted and unmotivated because he thinks everything’s going against him. And they inform how he responds as well: is he on the team’s side or challenging them further?

Mercedes expects this, accepts it, and embraces it because it’s usually a benefit. Mercedes’ top brass – Toto Wolff, James Allison, Andy Cowell – have all talked before about Hamilton’s inquisitive, tenacious, relentless nature. Hamilton is renowned for ‘good enough’ not being good enough. He cannot therefore be expected to easily accept something that goes against him. Such a trait can be managed in most circumstances but it’s not a tap that can be turned off and on.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Lijepo objašnjeno i ima sve smisla za onaj heat of the moment, afekt, vruću glavu.

Ali nakon utrke i dovoljno vremena i tijekom dosadne utrke sabrati misli, nije trebalo ići do "they are trying to stop me".
To već pomalo zvuči ko izrugivanje, a ne radi se o nekom vozaču ili momčadi, već o sucima i organizaciji.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 28 ruj 2020, 14:48 Lijepo objašnjeno i ima sve smisla za onaj heat of the moment, afekt, vruću glavu.

Ali nakon utrke i dovoljno vremena i tijekom dosadne utrke sabrati misli, nije trebalo ići do "they are trying to stop me".
To već pomalo zvuči ko izrugivanje, a ne radi se o nekom vozaču ili momčadi, već o sucima i organizaciji.
Pa ja sam uvjerenja da je upravu. Ali iz drugih razloga..

Iskreno nema veze kaj je to bio jucer Hamilton. Pravila koja je prekirsio po meni nisu egzaktna, crno na bjelo. Uopce ne ulazeci u raspravu jel sad on u pravu ili nije. Gaznili su ga jer mogu, da pokazu primjer i jer ima dobru prednost.

Da je borba za vrh u egalu sa bilo kime - kaznu nebi dobio ni on ni bilo tko drugi na gridu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Schumy.d »

zonelsk je napisao/la: 28 ruj 2020, 09:25
Cuky je napisao/la: 27 ruj 2020, 23:58 Zanimljivo kako nikome drugome nije bio problem ta količina gume i kako nikome drugome nije bilo nejasno gsje je mjesto za vježbanje starta. Čak i na snimci možeš vidjeti kako iza njega baš na to mjesto koje je predviđeno staje jedan RB dok se iza njega parkira Renault koji čeka na svoj red. Al eto, Hamiltonu i Mercedesu puno stvari nije jasno u zadnje vrijeme... ne shvaćaju signalizaciju u Monzi (isto tako objašnjena svima prije eventa) te ne znaju pročitati na monitoru informaciju da je pit zatvoren, u Rusiji opet nije jasno gdje se vježba start iako svima ostalima jeste... možda bi trebali zaposliti nekog tko će znati čitati i prenijeti svima što piše u uputama izdanim iz kontrole utrke.
Je slazem se.... Stvari drugacije rade, obracaju pozornost na stvari koje mozda nebi drugi....i zato su zad.... Cek, prvi?
To nema apsolutno nikakve veze s pravilima.
Pravila su da se poštuju, zvao se ti Lewis Hamilton i vozio za momčad Mercedesa ili Romain Grosjean i vozio za Haas. ;)
Ne znam zašto su mu poništili uopće kaznene bodove... :doubt:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Pravila su nejasno napisana! Btw, dobro došao u F1 gdje svi se drze pravila ko Kanađani.

Zato sto je pitao momčad, momčad mu je dala (krive) upute. Njemu maknuli bodove, momcad kaznili novcano. Prebacili kaznu na momcad.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Znači, po nekim informacijama koje sam jučer čitao, prvotno je trebao imati 2 puta po 2 kaznena boda i to bi mu bilo ukupno 12 te bi morao propustiti utrku u Nurburgringu. Onda je to smanjeno na 2 puta po 1 kazneni bod i na kraju je bez bodova prošao.

Ta informacija je iz finskih medija kojima je navodno Mika Salo procurio te informacije.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Realno, osvojio bi naslov i da 2 utrke mora propustit :lol: .

Šalu na stranu, kazneni bodovi za taj prijestup nemaju smisla, vidio sam video sa team radiom. Pita jel mogu malo dalje tu ima puno rubbera, bono odgovara ''affirm'', on pita jel mogu tu na kraju izlaska, bono kaže ''može, samo ostavi prostora da drugi mogu proć.''
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 29 ruj 2020, 10:55 Realno, osvojio bi naslov i da 2 utrke mora propustit :lol: .

Šalu na stranu, kazneni bodovi za taj prijestup nemaju smisla, vidio sam video sa team radiom. Pita jel mogu malo dalje tu ima puno rubbera, bono odgovara ''affirm'', on pita jel mogu tu na kraju izlaska, bono kaže ''može, samo ostavi prostora da drugi mogu proć.''
Zašto onda Bottas to nije napravio ako, kako Toto kaže da nije pisalo, a Masi kaže da je, u uputama.
Jer vrlo vjerojatno bi rado svatko tako istestirao start na miru i kolko-tolko čim većoj praznini kad god je moguće.

Ali dobro, Ham je samo htel maksimalno isprobat sve, otkloniti rizik, trebal je jednostavno prihvatiti da nema test starta bez gumirane podloge jer ga nemaju ni ostali.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Kad je adrenalin pao i glava se ohladila
“I may not always get it right in the face of adversity,” said Hamilton. “I may not always react the way you want me to when tensions are high, but I am only human after all and I am passionate about what I do.

“I’m learning and growing every day, and I’ll take my lessons and keep fighting on to the next one. Thank you to those who continue to support and are right there fighting with me.”
To kmečanje, jbg, to je taj intenzitet zbog kojeg je, pa možemo slobodno reć, 7erostruki svjetski prvak
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 29 ruj 2020, 10:47 Znači, po nekim informacijama koje sam jučer čitao, prvotno je trebao imati 2 puta po 2 kaznena boda i to bi mu bilo ukupno 12 te bi morao propustiti utrku u Nurburgringu. Onda je to smanjeno na 2 puta po 1 kazneni bod i na kraju je bez bodova prošao.

Ta informacija je iz finskih medija kojima je navodno Mika Salo procurio te informacije.
Pa imas sluzbene FIA dokumente u kojima pise sve. O cemu su suci prije ili poslije pricali - manje bitno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

Cuky je napisao/la: 29 ruj 2020, 10:47Ta informacija je iz finskih medija kojima je navodno Mika Salo procurio te informacije.
Rip karijera suca Mika Sale.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

da, pojavila se neka priča po twitteru da su finski komentatori puno prije ekipe sa Sky-a to priopćili u prijenosu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Izjednacio Schumacherov rekord.

=D> =D>
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Mislili smo da nitko Prostovih 51 neće skinut. Onda je došao Schumacher i podignuo letvicu jako jako visoko. Onda su došli Vettel i Hamilton koji su premašili Prosta.

Hamilton će vjerojatno letvicu postaviti solidno iznad 100. Koliko god sad djelovalo nevjerojatno, ne bi me čudilo da s vremenom i ta brojka padne.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Slažem se. Hamilton bi mogao ozbiljno to podići, ali već sada ima kandidata kojima, ako se poslože karte mogu ponoviti ovo (Leclerc, Max), a možda i netko tko je sada u jaslicama...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Ja se ipak toplo nadam da ovo neće više nitko rušiti, odn da nećemo imati još ovakvih dominacija od 8godina i da će grid ipak ubuduće biti puno konkurentniji.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 12 lis 2020, 11:32 Ja se ipak toplo nadam da ovo neće više nitko rušiti, odn da nećemo imati još ovakvih dominacija od 8godina i da će grid ipak ubuduće biti puno konkurentniji.
Mislim da je FIA i FOM (barem ova generacija) shvatila da nikome ne koriste dominacije poput Ferrarija i Mercedesa (u kojima su ovakvi rekordi i nastali) i RB (Vettel ima isto lijepu brojku pobjeda - a po meni to nije odraz njegove kvalitete) i da necemo to skoro vidjeti.

U daljnjoj buducnosti - mozda, ali onda to nece ni biti bitno jer ta F1 vise nece imati nikakve veze s ovom danasnjom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Da, pitanje dali će i F1 kao F1 uopće postojati, a kamoli se usporediti se ovom kakvu imamo još u današnje vrijeme.
No to su nam teme za neku drugu temu, ne LH.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la: 12 lis 2020, 10:53 Slažem se. Hamilton bi mogao ozbiljno to podići, ali već sada ima kandidata kojima, ako se poslože karte mogu ponoviti ovo (Leclerc, Max), a možda i netko tko je sada u jaslicama...
nadam se da niko nece ovo ponoviti jer bi to znacilo opet dominantnu i nekompetentnu F1 a to ja ne zelim gledati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

=D> za još jedan rekord.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori