Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Takvu je imao i BMW.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 18 lip 2019, 11:22 Podnica očito nije bila 100% ilegalna kad su u prvih par utrka uredno prolazili sve testove. Kada je McLaren FIA-i prijavio ono što su znali iz dokumenata FIA je modificirala testove da testira za ono što do sad nisu i ispalo je da podnica više ne prolazi testove. Da McLaren nije bio u posjedu dokumenata FIA ne bi znala da možda postoji nešto sumnjivo za što nisu imali testove i podnica bi i dalje nastavila prolaziti postojeće testove kao i do tada
Pa ocito nije zadovoljavala pravilnik - samo sto to FIA nije znala dokazati. I dalje ne umanjuje ilegalnost iste.
To ko da kazes da netko krsi zakon ali je ok jer policija nezna dokazati. Nije ok. I dalje je kontra pravila.
Također - mclaren je kriv za sto je kriv.
Ali fora mi je relativizacija.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Naravno da umanjuje ilegalnost iste. Ako FIA ima pravilnik i ima testove kojima se provjerava poštuje li određeni dio taj pravilnik, ako dio prolazi testove znači legalan je. Ista je situacija bila, koliko god nas to nerviralo, sa RB-ovim fleksibilnim krilima. Koliko god na TV snimkama bilo očito da se isti uvija puno više od dozvoljenog testove je prolazio. Pa je prolazio i postrožene testove. I tek kad je Ferrari došao sa svojim koje je lamatalo na pravcima kao blesavo su rekli da je dosta, drastično postrožili testove i RB-ovo krilo se i dalje uvijalo više od drugih, ali manje nego prije.

Ovaj tvoj primjer sa policijom, vrijedi isto. Dok nema dokaza da si nešto prekršio nisi kriv. Nije na tebi da dokažeš da si nedužan nego je na onom tko te optužio da si kriv da dokaže da si stvarno kriv. Ako ne može dokazati, nisi kriv.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 17 lip 2019, 22:23 Nisu imali Ferrarijevu podnicu nego su iz Ferrarijevih dokumenata doznali da podnica "možda nije 100% legalna", prijavili to FIA-i i Ferrariju je poručeno da mora promijeniti podnicu. Također, znali su unaprijed na nekim utrkama koju će strategiju koristiti Ferrari (dakle očito varanje jer se možeš prilagoditi, tj. suparnik te ne može iznenaditi), znali su da Ferrari koristi drukčiju mješavinu plinova za punjenje guma što su zbog toga i sami testirali, znali su za Ferrarijev raspored težine što su i sami testirali na simulatoru i na stazi te nakon toga bolje koristili gume... ali ne, uopće nije bilo korištenja...
Caki ja se sa tobom slazem 100%, ja sam citao da je Mclaren kaznjen jer se okoristio Ferarijevim papirima odnosno profitiro. Mclaren su zvali srebrni Ferari i takav ne moze imati ni jednu titulu jer ukraden bolid ne moze biti sampion. tako da ovi mclarenovci shvatite-krali ste kaznjeni ste.

cak i da nije dokazano da su se okoristili to je opet kradja sto je kaznjivo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 18 lip 2019, 13:20 Naravno da umanjuje ilegalnost iste. Ako FIA ima pravilnik i ima testove kojima se provjerava poštuje li određeni dio taj pravilnik, ako dio prolazi testove znači legalan je. Ista je situacija bila, koliko god nas to nerviralo, sa RB-ovim fleksibilnim krilima. Koliko god na TV snimkama bilo očito da se isti uvija puno više od dozvoljenog testove je prolazio. Pa je prolazio i postrožene testove. I tek kad je Ferrari došao sa svojim koje je lamatalo na pravcima kao blesavo su rekli da je dosta, drastično postrožili testove i RB-ovo krilo se i dalje uvijalo više od drugih, ali manje nego prije.

Ovaj tvoj primjer sa policijom, vrijedi isto. Dok nema dokaza da si nešto prekršio nisi kriv. Nije na tebi da dokažeš da si nedužan nego je na onom tko te optužio da si kriv da dokaže da si stvarno kriv. Ako ne može dokazati, nisi kriv.
Ali dokaza je ocito bilo - samo FIA (bez da ulazimo u sposobnost iste) nije mogla do njih - na koji god nacin to bio..

Testovi - i generalno scrutineering ne pokirvaju bas sve stavke pravilnika. FIA radi kolko moze provjera - a ako je netko "snalažljivi" moze proci ne kažnjeno. No to i dalje ne znaci da je sve po pravilima. Nego samo da nije ulovljen tim provjerama. Cesto vidimo da netko protestira jer ima informaciju (legalno) vise nego fia i protestira zbog neceg. FIA dodatno istrazi i kazni ako je kontra pravila ili amnestira ako nije.
Što i dalje pokazuje da FIA nema mogucnost pokriti sve scenarije.

Podnia je ocito bila 100% ilegalna buduci da je FIA imala primjedbu na nju. Loše je generalno za sport - sto nije sama došla do tog zakljucka- i sto cesto tako bude.

Po meni i dalje ne umanjuje ilegalnost te podnice.
Over and out.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

na FIA-i je da pokrije sve stavke pravilnika a na timovima da pronalaze rupe u istim. sve dok se ne može nešto dokazat, to je legalno. kad FIA promjeni pravilnik il doda nove vrste testiranja koje će brojevima potvrdit da neko krši pravila, tad postaje ilegalno.

jedino je pitanje da li je 100% fer i pošteno i u duhu pravila? naravno da nije. svak se bori za svoju guzicu. ulje nikad nije bilo predviđeno za pogon motora, ali svejedno su ga neki koristili dok FIA nije našla način kako da to kontrolira...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

zanimljivo da Hamilton moze jos ove godine oboriti Sumijev rekord od 91 pobede i to na zadnjoj trci u Abu Dabiju.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Ako ovako nastavi i nije nemoguće.
Ove sezone je ranije ''ubacio u višu'' i ako ovako nastavi mogao bi u Mađarskoj de facto osigurati naslov...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Toon »

Slash je napisao/la: 24 lip 2019, 15:31 Ove sezone je ranije ''ubacio u višu'' i ako ovako nastavi mogao bi u Mađarskoj de facto osigurati naslov...
...nije...čak i nije u nekoj ludoj formi...ni ne treba mu (nažalost po nas ostale)...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 24 lip 2019, 15:31 Ako ovako nastavi i nije nemoguće.
Ove sezone je ranije ''ubacio u višu'' i ako ovako nastavi mogao bi u Mađarskoj de facto osigurati naslov...
Vise je to da Bottas ima samo 4 brzine dok ovaj ima 6
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

na f1 pulsu se pojavio video koji pokazuje da je Ham imao vise snage u motoru od Botasa.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Toon »

popeye je napisao/la: 25 lip 2019, 11:27 na f1 pulsu se pojavio video koji pokazuje da je Ham imao vise snage u motoru od Botasa.
još jedno pitanje...što misliš u kolikoj mjeri vjetar utječe na ubrzanje i downforce kod bolida?...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 25 lip 2019, 11:27 na f1 pulsu se pojavio video koji pokazuje da je Ham imao vise snage u motoru od Botasa.
Osim što nije... nego je u kvalifikacijma bio prilično jak vjetar, ali ne konstantno nego na mahove (kod nas tu u primorju: na refule), poput naše bure. I Leclerc se čudio u Q2 ako se ne varam kako je gubio puno vremena na usponu od šikane do onog desnog zavoja jer je do tog pravca bio brži od svog vremena, išao ravno, držao puni gas i gubio vrijeme. Pa su mu rekli da je zbog vjetra. Ako si imao sreće bio si u pravom trenu na pravcu, ako nisi vjetar te usporavao jer je puhao "u nos"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

Kakav PR bullshit je stavio na Instagram.

https://twitter.com/F1/status/1145078234633162752?s=19

Pa tko to još puši.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Kaj god da je stavio - bio bi problem jel tak?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Toon »

...a jbga Kranči što je trebao tvrditi da nije kriv?...sve njihove "objave i slikice" su PR...ja bih bio sretniji da je priznao krivicu ali i pokazao srednjaka Kimiju zauzvrat (sa smailićem) i nakon toga mu poslao bocu votke i orhideju...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Pa da, kajgod napravi hejteri ce hejtat...
kaze da je kriv i prihvaca kazu...pr bullsit
kaze da je kazna za k*r*c...bahato govno, na njega se pravila ne odnose...

haters gonna hate, potatoes gonna potate
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

Ovo je prije svega podjebavanje vettela zbog djetinjastog ponašanja u kanadi
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Kak sad djetinjastog - pa svi smo se slagali da je odličan potez. Pravi da pokaže FIA- i zube, buntovnik, bio je u pravu i to pokazao...itd
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Toon »

zonelsk je napisao/la: 30 lip 2019, 09:33 Kak sad djetinjastog - pa svi smo se slagali da je odličan potez. Pravi da pokaže FIA- i zube, buntovnik, bio je u pravu i to pokazao...itd
...nismo svi... 8)
vidc je napisao/la: 30 lip 2019, 09:24 Ovo je prije svega podjebavanje vettela zbog djetinjastog ponašanja u kanadi
...ako je (mada ja sumnjam) onda netko u njegovoj PR službi ima stila i mjeru...na finjaka...krv na slamčicu...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

Ovo što je vidc napisao.

Sad on ispada boljim čovjekom, a samo je iskoristio situaciju da se dočepa još malo lajkova. Kod mene to ne prolazi.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

zonelsk je napisao/la: 30 lip 2019, 09:33 Kak sad djetinjastog - pa svi smo se slagali da je odličan potez. Pravi da pokaže FIA- i zube, buntovnik, bio je u pravu i to pokazao...itd
Svi?
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Toon »

Kranči je napisao/la: 30 lip 2019, 11:20Sad on ispada boljim čovjekom, a samo je iskoristio situaciju da se dočepa još malo lajkova. Kod mene to ne prolazi.
...nekako stvaraš dojam kao da ti ga je teško "prožvakati" - što apsolutno poštujem, vjerojatno ti je antipatičan i još konstantno šalje žalopojke kako je bilo teško, kako je pobjedio na jedvite jade, valjda nadljudskim naporima i slična sranja...samo smo se željeli referirati na ovu "objavu" koju si "popljuvao" - meni se čini da griješiš ali ajde nebitno...svi mi vjerojatno imamo nekog koga je teško "vidjeti" iz nekog razloga...da ne davimo dalje ti rekao svoje ja (mi) svoje...kraj...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

Toon je napisao/la: 30 lip 2019, 09:38
zonelsk je napisao/la: 30 lip 2019, 09:33 Kak sad djetinjastog - pa svi smo se slagali da je odličan potez. Pravi da pokaže FIA- i zube, buntovnik, bio je u pravu i to pokazao...itd
...nismo svi... 8)
vidc je napisao/la: 30 lip 2019, 09:24 Ovo je prije svega podjebavanje vettela zbog djetinjastog ponašanja u kanadi
...ako je (mada ja sumnjam) onda netko u njegovoj PR službi ima stila i mjeru...na finjaka...krv na slamčicu...
Mislim da je nakon 2016. godine Lewis shvatio koliko psihološke igrice mogu imati utjecaja. Uspio se Vettelu uvuć pod kožu i nerijetko koristi šansu da malo bocne, makar i ovako indirektno. Iako ove godine to nije potrebno, nije baš da su konkurencija jedan drugom, al za ubuduće, za svaki slučaj
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Toon »

vidc je napisao/la: 30 lip 2019, 11:48Mislim da je nakon 2016. godine Lewis shvatio koliko psihološke igrice mogu imati utjecaja. Uspio se Vettelu uvuć pod kožu i nerijetko koristi šansu da malo bocne, makar i ovako indirektno. Iako ove godine to nije potrebno, nije baš da su konkurencija jedan drugom, al za ubuduće, za svaki slučaj
...ako ćemo tako gledati svi oni stalno igraju igrice...i Vettel kad je bio dominantan ko danas Hamilton je "igrao" svoje "igre" i ostalim išao na živce...tako to valjda bude kod dominacije nekog pa mi i neke prirodne stvari doživimo ko podjebavanje ostalih...ali meni se čini da oni međusobno uz sva "spuštanja" jedan drugome i te kako respektiraju jedan drugog...a da svaki u svojoj glavi misli da je ovaj drugi bolji samo zato jer ima bolji bolid ili je imao sreće je po meni neupitno - velika ega u jednog i drugog...ne bi ni postigli to da nisu takvi...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Odgovori