Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 10 pro 2021, 15:49
tanabe-san je napisao/la: 10 pro 2021, 15:47
zonelsk je napisao/la: 10 pro 2021, 15:45
Varao je Beneton ili Schumaher?

Bjezis od rasprave?
Pobogu, Beneton. Imas sve na youtube ne trebam ti ja.
Imas ti ti na youtubeu da sam ja upravu - netrebam ti ja dokazivat to.

Super ti je argumentacija i rasprava.
Evo cim sam ukucao "Benetton 1994 traction control" izbacio je ovo





Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Eto, slazemo se onda da je Schumacher "bolji" jer je varao.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 10 pro 2021, 17:41 Eto, slazemo se onda da je Schumacher "bolji" jer je varao.
Nije poenta 1994 nego kao sto sam rekao FIA je Mercedesu previse podilazila jer evo vec 8-mu uzastopnu godinu su prvi. Ferari kad je pre dve godine otkrio neki trik sa motorom i razbio Mecku ovi su se odma zalili i taj motor je usporen i te i sledece 2020. Mercedes kada je ove godine od Turske pojacao snagu svog motora ili sta je vec uradio (postoje snimci sa zadnjim krilom kako se na krajevima savija a i celog auta kako se spusta) FIA nije prstom mrdnula.



Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 10 pro 2021, 16:00 Ne pada mi na pamet da ja ovde razvlacim pitu sa tobom dva dana oko Benetonovog sumnjivog auta iz 1994. Otkucaj lepo u google i videces sta sve pise. Mogu ti samo spomenuti da je u sebi imao zabranjeni launch control ali nije dokazano da ga je Sumi koristio. Zatim zabranjeni traction control i Sena (koji je to zapazio dok se vozio iza Sumahera) je hteo da Vilijams protestuje. Onda je imao neregularno crevo za gorivo.
- Launch control je postojao u softwareu, ali nije dokazano da je ikad korišten (isto tako i kod McLarena).
- Traction control nisu imali. Ono što je Senna slušajući pored staze na utrici u Aidi mislio da je traction control je zapravo jedna od ranih verzija exhaust blown difuzora, kojeg ćemo se naslušati kasnije tokom 2011.
- Neregularno crijevo za gorivo je bilo na jednoj utrci, VN Njemačke. Neregularno je bilo po tome što su imali problema sa njime i modificirali su ga bez prethodne konzulatacije sa proizvođačem.

tanabe-san je napisao/la: 10 pro 2021, 18:03 Nije poenta 1994 nego kao sto sam rekao FIA je Mercedesu previse podilazila jer evo vec 8-mu uzastopnu godinu su prvi. Ferari kad je pre dve godine otkrio neki trik sa motorom i razbio Mecku ovi su se odma zalili i taj motor je usporen i te i sledece 2020. Mercedes kada je ove godine od Turske pojacao snagu svog motora ili sta je vec uradio (postoje snimci sa zadnjim krilom kako se na krajevima savija a i celog auta kako se spusta) FIA nije prstom mrdnula.
- Motor su svi proizvođači smjeli nadograditi jednom tokom sezone. Neki su to napravili sve komponente odjednom, neki su komponentu po komponentu. Velike nadogradnje imala je i Honda i Ferrari, zapravo jedino za Renault nisu bile nikakve velike priče.
- Krilo se baš kod svakog bolid svija. Ako prolazi statični test prije vikenda i nakon kvalifikacija/utrke - legalno je
- To što se cijeli auto spušta nije samo kod Mercedesa. Isto rade i Ferrari i McLaren i još neki timovi. "Jednostavno" ovjes je podešen da kad bolid postigne neku određenu brzinu, tj. downforce je dovoljno velik, isti popusti pod tom silom i bolid legne na minimum koliko ovjes dozvoljava. Također legalno jer nije aktivno nego je sve pasivno, znači vozač ili ECU ne mogu kontrolirati ponašanje ovjesa nego je uvijek isto išao on ravno, u zavoju i sl... kad postigne dovoljnu brzinu ovjes se spusti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 10 pro 2021, 18:03
zonelsk je napisao/la: 10 pro 2021, 17:41 Eto, slazemo se onda da je Schumacher "bolji" jer je varao.
Nije poenta 1994 nego kao sto sam rekao FIA je Mercedesu previse podilazila jer evo vec 8-mu uzastopnu godinu su prvi. Ferari kad je pre dve godine otkrio neki trik sa motorom i razbio Mecku ovi su se odma zalili i taj motor je usporen i te i sledece 2020. Mercedes kada je ove godine od Turske pojacao snagu svog motora ili sta je vec uradio (postoje snimci sa zadnjim krilom kako se na krajevima savija a i celog auta kako se spusta) FIA nije prstom mrdnula.



Mercedes je u Brazilu iskljucen iz kvalifikacija.

RB ima savitljiva prednja krila vec par godina pa nije FIA nist napravila.

Ferrari je ocito radio nesto sto je minimalno u sivoj zoni - i potpisali su sporazum sa FIA-om da ce to napustiti. A da malo vise pratis izjave ekipe iz Ferrija ili oko - znao bi zasto je tako i sto se tocno dogodilo.

Dio u kojem su pravila za ovu sezonu krojena vise za RB nego Mercedes si namjerno odlucio izignorirati ili?

Ako hoces, navijat za RB navijaj - dapace imas na to pravo. Ali nemoj nas ostale smatrat budalama i pricat gluposti bez ikakvog pokrica ili temelja.
Svako malo na ovaj forum uleti netko poput tebe i pocne pricati gluposti.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 10 pro 2021, 20:29 Ali nemoj nas ostale smatrat budalama i pricat gluposti bez ikakvog pokrica ili temelja.
Svako malo na ovaj forum uleti netko poput tebe i pocne pricati gluposti.
Zbog ovoga te ja lepo stavljam na ignor :bye:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 10 pro 2021, 21:57
zonelsk je napisao/la: 10 pro 2021, 20:29 Ali nemoj nas ostale smatrat budalama i pricat gluposti bez ikakvog pokrica ili temelja.
Svako malo na ovaj forum uleti netko poput tebe i pocne pricati gluposti.
Zbog ovoga te ja lepo stavljam na ignor :bye:
Ko da je bitno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 10 pro 2021, 18:18 - To što se cijeli auto spušta nije samo kod Mercedesa. Isto rade i Ferrari i McLaren i još neki timovi.
Ali kod nikog nije tako drasticno kao kod Mecke. Da je sa ovim dosao Red Bul Toto bi zatrazio od FIA nova merenja kao i kod flexi krila sto je nametnuo dok su njegov DAS cele prosle godine koristili. O tome ja pricam. Mercedes je privilegovan. A to se vidi i na stazi gde samo Maxa kaznjavaju.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 10 pro 2021, 22:38
Cuky je napisao/la: 10 pro 2021, 18:18 - To što se cijeli auto spušta nije samo kod Mercedesa. Isto rade i Ferrari i McLaren i još neki timovi.
Ali kod nikog nije tako drasticno kao kod Mecke. Da je sa ovim dosao Red Bul Toto bi zatrazio od FIA nova merenja kao i kod flexi krila sto je nametnuo dok su njegov DAS cele prosle godine koristili. O tome ja pricam. Mercedes je privilegovan. A to se vidi i na stazi gde samo Maxa kaznjavaju.
A kako objasnjavas cinjenicu da su pravila za ovu sezonu najvise nastetila Mercedesu a navjise pogodovala RB?
U DAS je ulozena ogromna kolicina novaca i vremena - uz DOPUSTENJE FIA-e. Da bi nakon toga im to maknula - ponavljam LEGALAN dio im je zabranjen.

Max je kaznjen jer trebao biti kaznjen. Ako je tebi utrkivanje - ono sto je on radio na par utrka, svaka cast. Tako moze voziti svaki klinac. Pravi vozaci ne voze tako.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Svi oni su to prošli i bili takvi, dakle bude/budu naučili.

Max može "komotno" testirati sad što ga je volja u vožnji, jer nema nikog trećeg u borbi.

A ove ga godine vjerojatno ubija frustracija radi nemoći na ravnicama, pa ide raditi svašta na kočenjima.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 11 pro 2021, 08:22 Svi oni su to prošli i bili takvi, dakle bude/budu naučili.

Max može "komotno" testirati sad što ga je volja u vožnji, jer nema nikog trećeg u borbi.

A ove ga godine vjerojatno ubija frustracija radi nemoći na ravnicama, pa ide raditi svašta na kočenjima.
Sorry, ali nije bas tako.

A i Max nije rookie. Max je samo prgav. Ai kad napravi sranje - misli da je upravu. To se teško mijenja.

A Helmut i Jos to hrane...
Lik se ponasa ko razmazeno deriste - kad nesto nemoze onda izbije igracku drugima iz ruku.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

To sve što kažeš je bilo do početka ove godine.

Jedine greške su mu donekle ta nadobudna kočenja.

Prgavost, plakanje sucima, nepriznavanje grešaka, "premazanost mastima" - to je tamo odlika svima, samo zavisi kako tko to pokazuje.

Trenutno je Max razapet, sve što se Hamu radilo tamo 2010/2011.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 11 pro 2021, 15:50 To sve što kažeš je bilo do početka ove godine.

Jedine greške su mu donekle ta nadobudna kočenja.

Prgavost, plakanje sucima, nepriznavanje grešaka, "premazanost mastima" - to je tamo odlika svima, samo zavisi kako tko to pokazuje.

Trenutno je Max razapet, sve što se Hamu radilo tamo 2010/2011.
I tokom ove godine. Nitko na gridu nebi vozio utrke prema Maxu kao sto ih Max vozi prema Hamiltonu.

Svi mogu "nadobudno" kočiti. Veliki vozaci to netrebaju.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la: 11 pro 2021, 17:14
Vuksa_KC je napisao/la: 11 pro 2021, 15:50 To sve što kažeš je bilo do početka ove godine.

Jedine greške su mu donekle ta nadobudna kočenja.

Prgavost, plakanje sucima, nepriznavanje grešaka, "premazanost mastima" - to je tamo odlika svima, samo zavisi kako tko to pokazuje.

Trenutno je Max razapet, sve što se Hamu radilo tamo 2010/2011.
I tokom ove godine. Nitko na gridu nebi vozio utrke prema Maxu kao sto ih Max vozi prema Hamiltonu.

Svi mogu "nadobudno" kočiti. Veliki vozaci to netrebaju.
Pa Max još nije veliki vozač, vrlo vjerojatno bude, zato i kažem da mu sad tak svejedno. Ima generalno još 10 godina karijere pred sobom.

Nitko na gridu osim Maxa (pored Hama) se ne bori trenutno za naslov prvaka, a nažalost, osim još Vettela i Alonsa (davno) od novih nitko do sad se nije ni uopće. Nažalost, ostale ko da ni ne poznamo dovoljno.

Heroji DRS-a, najviše vozači Mercedesa u ovoj eri, definitivno ne trebaju nadobudno kočiti. Tj. DRS je generalno i ubio potrebu za tim. Sad kad utrkivanje donekle izgleda ko ono o kojem svi pričaju kako je bilo jbno, očito je ipak bolje da bude očitije i jednostavnije.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Ali ovo sto Max radi nije utrkivanje... (barem ne meni). I koji god razlog imao za to - po meni nije opravdan.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 12 pro 2021, 02:21 slika
Osim kaj je prvu polovicu sezone RB bio bolji auto. Ali ti si expert...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nemre mi ga biti žal nekak. Prekasno se probudio, Max je nekako cijele sezone 'bio tu'.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

Hamiltonova tišina zabrinjava, kruže glasine o odlasku iz Formule 1

Sedmostruki šampion Formule 1 Lewis Hamilton se nije oglasio od posljednje utrke sezone u Abu Dhabiju, kada je izgubio titulu od Maxa Varstappena, a u javnosti kruže glasine da bi mogao napusititi "najbrži cirkus na svijetu".

Hamilton i Verstappen su bili bodovno izjednačeni uoči posljednje utrke u sezoni, a u posljednjem krugu je Nizozemac u bolidu Red Bull Racing Honde prestigao Britanca u njegovom Mercedesu te je osvojio svoju prvu titulu svjetskog prvaka Formule 1.

U njemačkom timu su bili razočarani i frustrirani, a posebno Hamilton koji se, osim izjave nakon utrke, više nije oglasio. "Miruju" i njegovi profili na društvenim mrežama, a glasine nagovještavaju moguće povlačenje iz Formule 1.

Hamilton se pojavio na svečanoj ceremoniji primanja titule počasnog viteza, koju mu je dodijelio princ Charles u srijedu u dvorcu Windsor, no Britanca nije bilo na FIA-inoj ceremoniji dodjele nagrada naredne noći, zbog čega bi mogao biti kažnjen.

S druge strane, šef Mercedesa Toto Wolff je prema svemu sudeći prihvatio poraz jer je tokom noći nakon utrke žestoko "partijao" do ranih jutarnjih sati. On se nada da će Hamilton i naredne sezone voziti za Mercedes.

"Volio bih da Lewis nastavi utrke jer je on najbolji svih vremena. Kao vozaču, srce mu govori da mora nastaviti, jer je u najboljem trenutku svoje karijere", kazao je Wolff.

On očekuje da Hamilton nastavi "odrađivati" ugovor potpisan ranije ove godine te da kao iskusni 36-godišnji veteran bude mentor mladom timskom kolegi Georgeu Russellu.

No, moguće je da ni zarada od 59 miliona godišnje ne bude dovoljna da zadrži Hamiltona u Formuli 1, koja ga je, prema svemu sudeći, jako razočarala. On je bio frustriran jer je kontrola utrke donijela odluke koje su omogućile Verstappenu da dođe iza njega, a potom ga i prestigne u posljednjem krugu.

Ne bi bio prvi put da vozač iznenada napusti Formulu 1, jer je to učinio i Nico Rosberg odmah nakon što je postao prvak 2016. godine, a Wolff i Mercedes su se tada našli u problemima tražeći novog vozača.

Upravo je Rosberg tada porazio Hamiltona, a njegov RXR Extreme E tim je u nedjelju nadmašio Hamiltonov X44 tim u borbi za titulu prvaka u električnoj off-road seriji.
Ako ode ko je zamena? Mozda onaj prvak Formule E uskoci koga je Toto vec imao na umu ubaciti (u Vilijams) da se nije isprecio Albon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Hamilton se vraća žutoj kacigi slika
slika


BUMP: Potvrdio je da će dobiti novčanu kaznu zbog propuštanja FIA-ine nagradne večeri na kraju sezone. Rekao je da je dogovorio sa FIA-om da novac od kazne ide u humanitarne svrhe, točnije za mlade koji počinju sa utrkivanjem a imaju loše financije.

https://www.gpfans.com/en/f1-news/77952 ... ttendance/


BUMP2: Kazna je 50.000€
https://www.racefans.net/2022/03/18/ham ... ng-racers/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Scuderia »

Moze se ravnati po onoj .... " dobar je i bod ". Jos je rano, ali poznato mi je ovo...
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la tanabe-san »

Bez auta magla.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Scuderia »

Zanima se navodno za kupovinu Chelsea skupa sa Serenom Williams
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Scuderia je napisao/la: 23 tra 2022, 07:56 Zanima se navodno za kupovinu Chelsea skupa sa Serenom Williams
Yup, po deset mil eura su svaki dali (ima jos ljudi u toj prici)
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori