Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 20 srp 2020, 08:15
zonelsk je napisao/la: 19 srp 2020, 23:48
Cuky je napisao/la: 19 srp 2020, 20:33 Otišao je skroz s lončićima
https://www.gpfans.com/en/articles/5462 ... sm-battle/
Zasto?
Mora prihvatiti da stavovi i pristupi svemu ovome variraju od osobe do osobe i da ne može neke stvari tako odraditi na silu.

Ono još opasnije je to da ispada da svi koji neće učini sve što on kaže u vezi toga, da su rasisti. A kamoli još da nitko, niti on, ne zna kaj je točno ispravno, a kaj nije u tako kompliciranoj situaciji.
Mozda, ali mislim da samo se previse trudi - su mu i ne mozes zamjeriti (ili mozes djelomicno).

Pokusava iskorisiti moment, i napraviti sto veci "pritisak".
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Ne može na silu, ali on može iskoristiti svoj glas da podiže razinu svijesti oko tog problema, i meni je to kapa dolje.
Nije nikome rekao da je rasist, samo da neki ljudi nisu svjesni svoje privilegiranosti, i to je činjenica, ništa krivo.
Neka on samo roka, podsjeća me na Sennu, on je puno brinuo o siromašnima u Brazilu, ne vidim tu ništa ludo i loše.
Pogotovo dok god može na stazi biti 'onaj stari' što je na zadnje dvije trke pokazao da može...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 20 srp 2020, 09:24 Ne može na silu, ali on može iskoristiti svoj glas da podiže razinu svijesti oko tog problema, i meni je to kapa dolje.
Nije nikome rekao da je rasist.
Dapače, ali po meni mu je to krivi pristup ako gledamo to s ostalim vozačima.

Nisu, nije on rekao niti neće, i ti to shvaćaš. Ali pričal sam s par frendova iz EU kaj isto prate F1 i njima su svi vozači koji nisu kleknuli rasisti, neobrazovani i opasni skupa s njihovim navijačima. Samo kažem kak se može dosta krivo sve shvatiti.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 20 srp 2020, 09:32
Slash je napisao/la: 20 srp 2020, 09:24 Ne može na silu, ali on može iskoristiti svoj glas da podiže razinu svijesti oko tog problema, i meni je to kapa dolje.
Nije nikome rekao da je rasist.
Dapače, ali po meni mu je to krivi pristup ako gledamo to s ostalim vozačima.

Nisu, nije on rekao niti neće, i ti to shvaćaš. Ali pričal sam s par frendova iz EU kaj isto prate F1 i njima su svi vozači koji nisu kleknuli rasisti, neobrazovani i opasni skupa s njihovim navijačima. Samo kažem kak se može dosta krivo sve shvatiti.
Tocno, i mislim da zato inzistira da se F1 potavi uniformno prema toj temi, da se makne svaka sumnja ili interpretacija...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Fun fact: ako nastavi ovim tempom, u Mugellu na 1000. Utrci Ferrarija bi mogao prestignuti Schumija po broju pobjeda
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Riki
Postovi: 14
Pridružen/a: 10 vel 2011, 12:22
Navijam za: Ferrari - Kimi

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Riki »

zonelsk je napisao/la: 20 srp 2020, 10:24
Vuksa_KC je napisao/la: 20 srp 2020, 09:32
Slash je napisao/la: 20 srp 2020, 09:24 Ne može na silu, ali on može iskoristiti svoj glas da podiže razinu svijesti oko tog problema, i meni je to kapa dolje.
Nije nikome rekao da je rasist.
Dapače, ali po meni mu je to krivi pristup ako gledamo to s ostalim vozačima.

Nisu, nije on rekao niti neće, i ti to shvaćaš. Ali pričal sam s par frendova iz EU kaj isto prate F1 i njima su svi vozači koji nisu kleknuli rasisti, neobrazovani i opasni skupa s njihovim navijačima. Samo kažem kak se može dosta krivo sve shvatiti.
Tocno, i mislim da zato inzistira da se F1 potavi uniformno prema toj temi, da se makne svaka sumnja ili interpretacija...
Ako već inzistira da se F1 postavi uniformno i da im omogući platformu za izražavanje stavova o jednakosti, onda bi on prvi trebao uklopiti se u #WeRaceAsOne i End Racism, a ne forsirati samo BLM jer eto sad je to "popularno". On je prvi koji se izdvaja sa nošenjem BLM majice, dok svi ostali vozači nose End racism. Na twiteru i raznim forumima mu to već i zamjeraju, jer eto počeo je podizati razinu svijesti kad se sve zakotrljalo, dok u proteklim godinama nije smtrao da treba podizati svijest.
"Aerodynamics are for people who can't build engines"
2016-Red Bull Ring
2017-Hungaroring
2018-Monza
2019-Hockenheimring
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 19 srp 2020, 23:48
Cuky je napisao/la: 19 srp 2020, 20:33 Otišao je skroz s lončićima
https://www.gpfans.com/en/articles/5462 ... sm-battle/
Zasto?

Zato jer, kao i mnoge druge zvijezde, priča o nekoj slobodi govora, o samostalnosti, o raznovrsnosti, o borbi protiv rasizma... a onda s druge strane svih koji ne misle kao on ili jednostavno se ne žele petljati u osjetljivu temu jer posljedice samo jednog pogrešnog koračića mogu biti pogubne po karijeru (sjetimo se grešaka u sim utrkama koje su vozače koštale posla) se proziva, naziva dijelom problema i sl.

Doduše to je opet dobra taktika: svojim kukanjem i pretjerivanjem iznervira mnoge ljude i onda može na njih pokazati i reći "vidite da problemi postoje i treba se boriti protiv njih".
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Riki je napisao/la: 20 srp 2020, 14:05
zonelsk je napisao/la: 20 srp 2020, 10:24
Vuksa_KC je napisao/la: 20 srp 2020, 09:32

Dapače, ali po meni mu je to krivi pristup ako gledamo to s ostalim vozačima.

Nisu, nije on rekao niti neće, i ti to shvaćaš. Ali pričal sam s par frendova iz EU kaj isto prate F1 i njima su svi vozači koji nisu kleknuli rasisti, neobrazovani i opasni skupa s njihovim navijačima. Samo kažem kak se može dosta krivo sve shvatiti.
Tocno, i mislim da zato inzistira da se F1 potavi uniformno prema toj temi, da se makne svaka sumnja ili interpretacija...
Ako već inzistira da se F1 postavi uniformno i da im omogući platformu za izražavanje stavova o jednakosti, onda bi on prvi trebao uklopiti se u #WeRaceAsOne i End Racism, a ne forsirati samo BLM jer eto sad je to "popularno". On je prvi koji se izdvaja sa nošenjem BLM majice, dok svi ostali vozači nose End racism. Na twiteru i raznim forumima mu to već i zamjeraju, jer eto počeo je podizati razinu svijesti kad se sve zakotrljalo, dok u proteklim godinama nije smtrao da treba podizati svijest.
Onda bi svi sad trebali prestati sa time - jer evo do sad nismo pa da se ne sramotimo? Bolje ikad nego nikad.

Koja jer razlika izmedju ta tri slogana - i zasto moras imati svaki a ne samo jedan?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 20 srp 2020, 14:13 Zato jer, kao i mnoge druge zvijezde, priča o nekoj slobodi govora, o samostalnosti, o raznovrsnosti, o borbi protiv rasizma... a onda s druge strane svih koji ne misle kao on ....
Pa cijela poanta ovog pokreta je da se promjeni misljenje onih koji imaju drugacije, a nije moralno / drustveno prihvaceno?
ili (sjetimo se grešaka u sim utrkama koje su vozače koštale posla) se proziva, naziva dijelom problema i sl.
Pa to i je problem kaj ne?

Meni je fasicnantno, kak se opcenito danas u drustvu, onog koji nesto i pokusa analizira u detalje i radi sve pa da se nadje i mala sitnica pa da imamo mu cemu prigovoriti. Jer eto - mi na toj poziciji bi to bolje napravili - jel tak?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Zonelske, ali u ovom konkretnom slučaju pokušaj shvatiti da Hamilton trenutno i pomalo stvara dosta opasnu situaciju koja meni liči na to da svatko tko neće poštovati neku njegovu kako ispada, "to-do" listu borbe protiv rasizma (objave, klečanje, reklame...), bit će proglašen rasistom.

I onda baš to kako kažeš, nađe se i propusti jedna sitnica i "objese te".
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Gle, protiv takvih se ne možeš borit, nećeš zbog takvih odustat od svakog pokušaja borbe.
To su ko one žene kojima bilo što da kažeš, ti si protiv žena i seksist. Ako kažeš da trebaju nosit cigle, grozan si jer kako žena pa da nosi cigle, ako kažeš budeš ti odnio cigle će reć a šta misliš da ja ne mogu nosit cigle jer sam žena? To je automatska pozicija da je muškarac uvijek u krivu.

Tako je i s ovim, nekima će uvijek automatska pozicija biti da je netko rasist (jer nije kleknuo, kihnuo itd), ali normalnim ljudima nikad neće.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Možda bi Lewis i njemu slični mogli poslušati savjet jednog svog starijeg i iskusnijeg "stara"


Ali ovo kako Lewis i Black Lives Matters to rade neće sigurno promijeniti stvari. Pogotovo dok god BLM ima prste u svemu jer su sve samo ne organizacija za borbu protiv rasizma


I još jedna stvar sa kojom se slažem, a odnosi se i na Hamiltona:
Today everybody wants to be a victim, everybody wants to say how much they suffer and how much attention everybody must pay on them. Feminists, LGTB, the only thing they really want other than changing the world is attention. What they do ignore is that the world can not be changed demanding more attention, the only way to achieve that is giving the world the best you have. Giving and not demanding, that's the key.
U F1 nitko nikada nije povlačio njegovu rasu. Nikada nije bilo "to je zato jer je crn", ili "lako njemu kad je crn" ili "da nije crn bio bi....". Jedini koji su ikad potezali se za rasu su bili britanski mediji kada bi trebalo preuveličati njegove uspjehe (nije dosta da je jedan od najmlađih prvaka, ne on je prvi crni prvak i sl.) te on sam "Maybe it is because I'm black?" kad je 2011. imao podosta kikseva i bivao često kažnjen. Također i šačica budala u Barceloni (ne sjećam se točno je li bilo na predsezonskim testovima ili u GP vikendu 2007.) sa rasističkim ispadima.

Svi ostali F1 fanovi su ga ili voljeli zbog toga kakav je vozač ili mrzili zbog ultra dominacije (baš kao nekad Schumachera ili Vettela). Nitko se nije povlačio za rasom, nitko nije spominjao "Ne mogu ga podnijeti jer je crn" nego "ne mogu ga podnijeti jer stalno pobjeđuje i dosadan je" i "naporan je biše sa ovo su najbolji fanovi na svakoj stazi na koju dođe"
zonelsk je napisao/la: 20 srp 2020, 15:16
Cuky je napisao/la: 20 srp 2020, 14:13 Zato jer, kao i mnoge druge zvijezde, priča o nekoj slobodi govora, o samostalnosti, o raznovrsnosti, o borbi protiv rasizma... a onda s druge strane svih koji ne misle kao on ....
Pa cijela poanta ovog pokreta je da se promjeni misljenje onih koji imaju drugacije, a nije moralno / drustveno prihvaceno?
Ne bih se složio. Da rasizam nema mjesta u društvu je opće prihvaćeno u kompletnom društvu. Do pred nekoliko godina se rasizam nije ni spominjao jer je to bila stvar prošlosti. Bilo je i dalje netrpeljivosti između pojedinaca, bilo crnaca prema bijelcima, bilo bijelaca prema crncima, bilo neke druge rase... ovo sada je, baš kao i pred koju godinu društvenim mrežama predvođen feminizam nije ništa drugo nego pokušaj stjecanja povlastica u društvu u odnosu na sve druge koji su drukčiji. Svi su oni odjednom žrtve i svi bi htjeli povlastice, ali ako uz te iste povlastice za njih ne moraju vrijediti ista pravila kao za sve druge skupine osim njihove.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Scuderia »

Kako je krenulo, mogao bi on u politicare.

Volio bih cuti njegovo misljenje za Pariz recimo, da li ima dvostruka mjerila ... :-k

A i Britaniji se ovo bas ne svidja. :-|
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 20 srp 2020, 15:53 Zonelske, ali u ovom konkretnom slučaju pokušaj shvatiti da Hamilton trenutno i pomalo stvara dosta opasnu situaciju koja meni liči na to da svatko tko neće poštovati neku njegovu kako ispada, "to-do" listu borbe protiv rasizma (objave, klečanje, reklame...), bit će proglašen rasistom.

I onda baš to kako kažeš, nađe se i propusti jedna sitnica i "objese te".
Nikad neces zadovoljiti 100% ljudi i njihovih zelja, misljenja, ideala itd.

To ne znaci da se ne treba boriti.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 20 srp 2020, 17:12 Možda bi Lewis i njemu slični mogli poslušati savjet jednog svog starijeg i iskusnijeg "stara"


Ali ovo kako Lewis i Black Lives Matters to rade neće sigurno promijeniti stvari. Pogotovo dok god BLM ima prste u svemu jer su sve samo ne organizacija za borbu protiv rasizma


I još jedna stvar sa kojom se slažem, a odnosi se i na Hamiltona:
Today everybody wants to be a victim, everybody wants to say how much they suffer and how much attention everybody must pay on them. Feminists, LGTB, the only thing they really want other than changing the world is attention. What they do ignore is that the world can not be changed demanding more attention, the only way to achieve that is giving the world the best you have. Giving and not demanding, that's the key.
U F1 nitko nikada nije povlačio njegovu rasu. Nikada nije bilo "to je zato jer je crn", ili "lako njemu kad je crn" ili "da nije crn bio bi....". Jedini koji su ikad potezali se za rasu su bili britanski mediji kada bi trebalo preuveličati njegove uspjehe (nije dosta da je jedan od najmlađih prvaka, ne on je prvi crni prvak i sl.) te on sam "Maybe it is because I'm black?" kad je 2011. imao podosta kikseva i bivao često kažnjen. Također i šačica budala u Barceloni (ne sjećam se točno je li bilo na predsezonskim testovima ili u GP vikendu 2007.) sa rasističkim ispadima.

Svi ostali F1 fanovi su ga ili voljeli zbog toga kakav je vozač ili mrzili zbog ultra dominacije (baš kao nekad Schumachera ili Vettela). Nitko se nije povlačio za rasom, nitko nije spominjao "Ne mogu ga podnijeti jer je crn" nego "ne mogu ga podnijeti jer stalno pobjeđuje i dosadan je" i "naporan je biše sa ovo su najbolji fanovi na svakoj stazi na koju dođe"
zonelsk je napisao/la: 20 srp 2020, 15:16
Cuky je napisao/la: 20 srp 2020, 14:13 Zato jer, kao i mnoge druge zvijezde, priča o nekoj slobodi govora, o samostalnosti, o raznovrsnosti, o borbi protiv rasizma... a onda s druge strane svih koji ne misle kao on ....
Pa cijela poanta ovog pokreta je da se promjeni misljenje onih koji imaju drugacije, a nije moralno / drustveno prihvaceno?
Ne bih se složio. Da rasizam nema mjesta u društvu je opće prihvaćeno u kompletnom društvu. Do pred nekoliko godina se rasizam nije ni spominjao jer je to bila stvar prošlosti. Bilo je i dalje netrpeljivosti između pojedinaca, bilo crnaca prema bijelcima, bilo bijelaca prema crncima, bilo neke druge rase... ovo sada je, baš kao i pred koju godinu društvenim mrežama predvođen feminizam nije ništa drugo nego pokušaj stjecanja povlastica u društvu u odnosu na sve druge koji su drukčiji. Svi su oni odjednom žrtve i svi bi htjeli povlastice, ali ako uz te iste povlastice za njih ne moraju vrijediti ista pravila kao za sve druge skupine osim njihove.
Manje vise se slazem s djelovima posta

Ali ovo - nemas ni pojma kolko si u krivu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Agree to disagree?
Pogledaj samo pred koju godinu kad se feminizam "zalaufao"... pa su ženama spuštani kriteriji za ulazak u policiju, vojsku, vatrogasce... firme su morale zadovoljavati kvote o broju zaposlenih žena u odnosu na muškarce bez obzira na to koliko su možda bolje ili lošije kvalificirane za taj posao od nekog drugog kandidata muškog spola...

Sada je tako i sa BLM: Problem je nasilje bijelaca nad crncima u SAD-u, nekada privatno, nekada policije. Ali se šuti o nasilju crnaca na crnce, crnaca na bijelce i sl. A u ostatku svijeta, pogotovo u Africi, gdje se već dulje vremena provodi opaki teror nad ljudima, ponajviše farmerima, svijetlije kože niti slova skoro. Dodajmo tome i da je BLM potpuno politički motivirana grupa (ako ideš dati donaciju budeš redirektiran na stranicu za donacije Demokratskoj stranci u SAD-u) te da odjednom sami traže segregaciju i "crne zone" ili kako ih već zovu, gdje smiju samo crnci očito je da se BLM bori samo za sebe, a ne za pobijanje rasizma u svijetu.


PS: Ako želite da nastavimo ovu raspravu možemo otvoriti temu u Chat dijelu foruma da ne spamamo teme o vozačima i momčadima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Andretti: “Militant” Hamilton creating “problem that doesn’t exist”
https://www.motorsport.com/f1/news/andr ... t/4841169/


i Ham naso legendi da odbrusi ajoj #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Cuky je napisao/la: 20 srp 2020, 20:34 Agree to disagree?
Pogledaj samo pred koju godinu kad se feminizam "zalaufao"... pa su ženama spuštani kriteriji za ulazak u policiju, vojsku, vatrogasce... firme su morale zadovoljavati kvote o broju zaposlenih žena u odnosu na muškarce bez obzira na to koliko su možda bolje ili lošije kvalificirane za taj posao od nekog drugog kandidata muškog spola...

Sada je tako i sa BLM: Problem je nasilje bijelaca nad crncima u SAD-u, nekada privatno, nekada policije. Ali se šuti o nasilju crnaca na crnce, crnaca na bijelce i sl. A u ostatku svijeta, pogotovo u Africi, gdje se već dulje vremena provodi opaki teror nad ljudima, ponajviše farmerima, svijetlije kože niti slova skoro. Dodajmo tome i da je BLM potpuno politički motivirana grupa (ako ideš dati donaciju budeš redirektiran na stranicu za donacije Demokratskoj stranci u SAD-u) te da odjednom sami traže segregaciju i "crne zone" ili kako ih već zovu, gdje smiju samo crnci očito je da se BLM bori samo za sebe, a ne za pobijanje rasizma u svijetu.


PS: Ako želite da nastavimo ovu raspravu možemo otvoriti temu u Chat dijelu foruma da ne spamamo teme o vozačima i momčadima.

Ne radi se samo o nasilju per se. Rasizam ima i puno finijih i suptilnijih modaliteta. Mislim da je sam Andretti u svojoj kritici u jednoj rečenici sažeo problem:
“I don't know what's wrong. Yes, maybe there is little diversity, but it's not because they are discriminated against. That's the point.”
E nego zašto ih onda nema? Zato jer, u prosjeku, lošije voze? Ili pak zato jer su, u prosjeku, siromašniji pa si 1% njih uopće može priuštiti pomisao na motorsport kao karijeru? Zašto su siromašniji pak, opet, jer su gluplji? Ne. Zato jer povijesno nemaju jednake prilike u životu kao bijelci. Sam sebi skače u usta.

Da, u F1 ga nitko nikad nije diskriminirao, to je vjerojatno istina. Ali, da li mi znamo kroz šta je sve prolazio kao klinjo, u ekskluzivno bijelom sportu? I koliko takvih mladaca otpadne zato što nemaju jednake uvjete kao njihovi bijeli kolege? On je uspio usprkos tome, ali to ne znači da ne posotji diskriminacija.

Dakle diskriminacija može, i najčešće je nenasilna, postoje brojna istraživnanja koja pokazuju da npr. ako šalješ CV sa jednakim referencama poslodavcima i promjeniš samo ime (variraš crnačka i bjelačka imena) puuuuno je veći call-back (poziv na intervju) za bjelačka imena...Dakle, diskriminacija je često vrlo vrlo suptilna i implicitna, a često čak ni oni koji ju čine nisu je svjesni jer je toliko ukorijenjena. Upravo zbog tog dijela, a koji je po meni najveći dio, je bitno podizati svijest, jer kad ljudi počnu razmišljati o tome onda će shvatiti da neki njihovi postupci koje su uzimali zdravo za gotovo su u biti rasistički
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Slash je napisao/la: 21 srp 2020, 09:57 E nego zašto ih onda nema? Zato jer, u prosjeku, lošije voze? Ili pak zato jer su, u prosjeku, siromašniji pa si 1% njih uopće može priuštiti pomisao na motorsport kao karijeru? Zašto su siromašniji pak, opet, jer su gluplji? Ne. Zato jer povijesno nemaju jednake prilike u životu kao bijelci. Sam sebi skače u usta.

Da, u F1 ga nitko nikad nije diskriminirao, to je vjerojatno istina. Ali, da li mi znamo kroz šta je sve prolazio kao klinjo, u ekskluzivno bijelom sportu? I koliko takvih mladaca otpadne zato što nemaju jednake uvjete kao njihovi bijeli kolege? On je uspio usprkos tome, ali to ne znači da ne posotji diskriminacija.

Dakle diskriminacija može, i najčešće je nenasilna, postoje brojna istraživnanja koja pokazuju da npr. ako šalješ CV sa jednakim referencama poslodavcima i promjeniš samo ime (variraš crnačka i bjelačka imena) puuuuno je veći call-back (poziv na intervju) za bjelačka imena...Dakle, diskriminacija je često vrlo vrlo suptilna i implicitna, a često čak ni oni koji ju čine nisu je svjesni jer je toliko ukorijenjena. Upravo zbog tog dijela, a koji je po meni najveći dio, je bitno podizati svijest, jer kad ljudi počnu razmišljati o tome onda će shvatiti da neki njihovi postupci koje su uzimali zdravo za gotovo su u biti rasistički
Zašto se onda ti isti koji se bore protiv rasizma ne bore protiv rasizma u npr. NBA gdje je 74.4% igrača crne rase? I to u zemlji u kojoj je većina stanovništva bijele rase? Ili je to jednostavno zato što ti crni košarkaši imaju fizički bolje predispozicije, jači su, brži su i izdržljiviji su? Ali kad je nešto u korist bijelaca onda je to "sistemski rasizam". I opet ponavljam, u zemljama u kojima je bijela populacija daleko većinska oni bi da je jednaka zastupljenosti (npr. od 10 zaposlenika 5 bijelih i 5 crnih). Nije li to onda preferiranje manjina na štetu većine?

Kažu da se bore "za jednakost i protiv rasizma" ali sve što zapravo rade BLM i njihovi pobornici je da produbljuju rasizam, netrpeljivost među rasama i skupljaju političke poene na izmišljenim problemima.

A da ne govorim o licemjerju i "inkluzivnosti" koje kao F1 sada promovira, a od samih početaka se diči svojom "ekskluzivom" koju uz to i debelo unovčuje.

Za ovaj boldani dio: i ja sam bijelac pa si ne mogu ni pomisliti bavit se motosportom čak ni kao hobi. Eto imam i motor već neko vrijeme i imam želju ponekad skoknut do grobnika malo se ispuhat, pa si ne mogu priuštiti track day, a ne mogu si priuštiti ni rizik da padnem i uništim motor jer onda neću kroz neko podulje vrijeme imati što voziti. Je li to zato što sam glup? Zato što sam ne obrazovan? Zato što ne radim? Ili zato što nisam imao nikakve prilike nešto napraviti? Ili je to zato što su odluke mojih roditelja kad sam bio klinac i moje odluke kad sam bio dovoljno star za donositi ih oblikovale kako će moj život izgledati? To što si ja ne mogu priuštiti glupi track day jer imam važnijih izdavanja dok si mnogi drugi mogu ne znači da bi se sad svi trebali prebijati preko toga da bi omogućili svima koji žele i imaju motor da mogu na stazu besplatno ili po sniženim cijenama ili ne znam što već ne. Kad ljudi jednom shvate da njihove želje i snovi nisu ničija tuđa obaveza biti će manje "uvijek uvrijeđenih".

A što je sa zaposlenjem? Dok se nisam zaposlio gdje sad radim pokušavao sam bilo gdje. Pa su mi na nekoliko mjestiju (trgovine, kafići) otvoreno rekli "zapošljavamo samo ženske radnike". Nije li to diskriminacija? Gdje je tu ona "svi trebaju imati jednaku priliku?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Ja se slažem s tobom - dohodak i imovina su definitivno danas najveći diskriminatorni faktor u svijetu, puno veći od rase, spola i svega ostalog.
Ali, to ne znači da ova druga ne postoji. Kroz ovaj pokret moglo bi se upravo i to osvijestiti, da bi se svi skupa trebali nastojat sa svima odnosit s poštovanjem.

Ovo što ti kažeš - prilično sam siguran da to što su ti rekli da je utuživo i naravno da je diskriminacija i nije u redu.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 21 srp 2020, 09:57
Da, u F1 ga nitko nikad nije diskriminirao, to je vjerojatno istina. Ali, da li mi znamo kroz šta je sve prolazio kao klinjo, u ekskluzivno bijelom sportu? I koliko takvih mladaca otpadne zato što nemaju jednake uvjete kao njihovi bijeli kolege? On je uspio usprkos tome, ali to ne znači da ne posotji diskriminacija.
Slashe, ne mora biti istina, ali meni ne zvuči ni daleko baš.
Istina naravno negdi u sredini.

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Jaooo, molim te samo nemoj stavljati citate nekih bijednika koji žive s mamom s 40 godina i ljubomorni su jer nisu postigli ništa u sportu kojim su se bavili pa traže izlike u nekakvom 'black privilege', lik je očito budala.

Pitam se gdje su svi ti drugi ''black privilege'' vozači/mehaničari i svi ostali danas u motorsportu. #-o #-o
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Slash je napisao/la: 21 srp 2020, 11:39 Jaooo, molim te samo nemoj stavljati citate nekih bijednika koji žive s mamom s 40 godina i ljubomorni su jer nisu postigli ništa u sportu kojim su se bavili pa traže izlike u nekakvom 'black privilege', lik je očito budala.

Pitam se gdje su svi ti drugi ''black privilege'' vozači/mehaničari i svi ostali danas u motorsportu. #-o #-o
Bas to!

Vecinom takvi komentari i seciranja dolaze od ljudi kojima smeta pokret.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 21 srp 2020, 11:39 Jaooo, molim te samo nemoj stavljati citate nekih bijednika koji žive s mamom s 40 godina i ljubomorni su jer nisu postigli ništa u sportu kojim su se bavili pa traže izlike u nekakvom 'black privilege', lik je očito budala.

Pitam se gdje su svi ti drugi ''black privilege'' vozači/mehaničari i svi ostali danas u motorsportu. #-o #-o
A kaj bi ih trebalo biti u nekoj kvoti, ako ih jednostavo nema - nema ih, ljude ne zanima taj sport.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 21 srp 2020, 12:53
Slash je napisao/la: 21 srp 2020, 11:39 Jaooo, molim te samo nemoj stavljati citate nekih bijednika koji žive s mamom s 40 godina i ljubomorni su jer nisu postigli ništa u sportu kojim su se bavili pa traže izlike u nekakvom 'black privilege', lik je očito budala.

Pitam se gdje su svi ti drugi ''black privilege'' vozači/mehaničari i svi ostali danas u motorsportu. #-o #-o
A kaj bi ih trebalo biti u nekoj kvoti, ako ih jednostavo nema - nema ih, ljude ne zanima taj sport.
Statistika (najcesce) ne laze.
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori