Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Online
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

Stvarno je #blessed.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Schumy.d »

Em ga sreća prati, em još jedan dokaz koliko Mercedes ima bolji auto od ostatka.
Cijeli krug mogu odvesti na praznoj gumi i da ih nitko ne stigne... :-? :(
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

A nije baš skroz tako. Verstappen je krug ranije otišao u boks po nove gume nakon što je Bottasu pukla njegova. Zato je imao prednost koju nije uspio izgubiti u zadnjih pola kruga
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Još neki hint da možda neće produljit ugovor. Ne vozi niti jedan od svojih super i hypercara, samo električni Merc.

Prodao je, znači i imao 8) , privatni avion.

https://www.thedrive.com/accelerator/36 ... ate-impact
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 16 ruj 2020, 14:57 Još neki hint da možda neće produljit ugovor.
ti se stvarno tome nadas?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 16 ruj 2020, 18:53
Vuksa_KC je napisao/la: 16 ruj 2020, 14:57 Još neki hint da možda neće produljit ugovor.
ti se stvarno tome nadas?
A nije neko nadanje onak, otišao bi s njim dobar dio kolača navijača i nekog žara borbe.
Ajd vrati se Alonso sa svojom gardom.

Bar još nek bude onda sljedeću godinu da njih dvojicu vidimo u duelu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Uz dvije kazne od po 5 sekundi koje je dobio dobio je i 2 kaznena boda po čemu je sada samo 2 boda od automatske jedne utrke kazne
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Miris 2007.

"They're trying to stop me" - Hamilton reacting to the 10-second penalty decision from the FIA
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

I onda će reć da ga ljudi ne vole jer je crn i nastaviti sa svojim BLM sr*njima... a ljudi ga ne vole jer je obična plačkava prepotentna bebica

Sad bi mu na taj komentar FIA trebala nabaciti utrku kazne zbog blaćenja sporta i organizatora. Pa neka onda plače da mu žele ukrasti prvenstvo.

Mogao bi se ugledati na Ricciarda kako je reagirao kad mu je momčad danas javila da je dobio 5 sekundi zbog T2 "ispričavam se, to je moja greška, vozit ću brže da nadoknadim"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Kazniti bi morali i momcad, inzinjer mu je rekao da moze testirat start.
Kad je god bio Mika Salo sudac, kazna je bila kruta za Lewisa.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Lik ne zna pravila (team radio za kaznu).
Lik nije u stanju pročitati onaj FIA-in notes pred utrku i zapamtiti ga.
I sve to nebi uopće bil problem, da onda ne počne ovako dripati i kriviti sve druge za svoju nesposobnost....
I još su mi onda šlag na tortu ova horda njegovih "netflix fanova" koji blage veze nemaju o utrkivanju i onda samo podržavaju sve to po socijalnim mrežama.

I da - onaj razgovor s inženjerom preko radia - pravi "team spirit" - "we win and lose together!"
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

speedy56 je napisao/la: 27 ruj 2020, 16:06 Lik ne zna pravila (team radio za kaznu).
Najjače mi je kako su likovi sa Sky-a, koji su inače jako naklonjeni njemu (i ne krivim ih, njihov je i koliko god htjeli biti objektivni ne možeš baš uvijek) kad je emitiran team radio gdje pita gdje je to u pravilima odmah jasno rekli točnu točku pod kojom je to pokriveno.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 27 ruj 2020, 15:51
Sad bi mu na taj komentar FIA trebala nabaciti utrku kazne zbog blaćenja sporta i organizatora. Pa neka onda plače da mu žele ukrasti prvenstvo.

Uskoro ziher slijedi isprika nakon kaj Toto prišarafi politiku.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da se plakanje nekada i isplati, poništili su mu kaznene bodove
https://www.racefans.net/2020/09/27/ste ... iolations/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Wolff:
"There is no mention what the right place is in the director's note, nor is it in the regulations. So we agree to disagree on that one."

Pravila:
Practice starts
19.1 Practice starts may only be carried out on the right-hand side after the pit exit lights and, for the
avoidance of doubt, this includes any time the pit exit is open for the race.
Drivers must leave adequate room on their left for another driver to pass.
19.2 For reasons of safety and sporting equity, cars may not stop in the fast lane at any time the pit exit
is open without a justifiable reason (a practice start is not considered a justifiable reason).
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

Pravilo treba bit preciznije, idealno bi bilo da postoji obilježeno mjesto s kojeg se može vježbat start i onda ne bi bilo dileme. Hamilton je start vježbao na desnoj strani od svjetala na izlazu iz boksa i koliko sam vidio ostavio je dovoljno prostora da drugi bolidi mogu proći.
Najmanje što su mogli uradit je ukinut mu kaznene bodove.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nitko drugi to nije napravil tam, zato mi čudno kak onda ama baš nitko drugi nije pogriješil nego su svi slijepo skoro na istom mjestu odradili taj test. Pa niti Bottas ako su u mercedesu imali iste bilješke.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

vidc je napisao/la: 27 ruj 2020, 21:31 Pravilo treba bit preciznije, idealno bi bilo da postoji obilježeno mjesto s kojeg se može vježbat start i onda ne bi bilo dileme. Hamilton je start vježbao na desnoj strani od svjetala na izlazu iz boksa i koliko sam vidio ostavio je dovoljno prostora da drugi bolidi mogu proći.
Najmanje što su mogli uradit je ukinut mu kaznene bodove.
Na stazama koje su "stalne" a ne ulične poput Sochija je tako i napravljeno. Nakon linije iza koje prestaje ograničenje brzine sa lijeve ili desne strane (ovisno sa koje strane staze je boks) i ne na fast laneu se nalazi nacrtano jedno ili dva grid mjesta za vježbanje. Na žalost ne mogu na googleu pronaći primjere jer nema baš fotki gdje je izlaz iz bokseva jasno vidljiv, ali evo jedan primjer iz Monze: (u skroz lijevom rubu slike malo ispred bolida)
slika


Na nekim stazama, kao npr. Monako i Austrija, zbog specifičnosti istih nije moguće startove vježbati na izlasku iz bokseva nego im je dozvoljeno na kraju svakog FP jedan pokušaj starta sa grida.

No o svim tim detaljima su momčadi i vozači informirani puno prije početka FP1 i nemaju opravdanje da nisu znali.



PS:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

odlicna :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Kolko drvlja i kamenja....

A kad procitam uputu - ni meni nije jasno zasto nebi smio tamo di je to napravio.

Btw, razlog zasto je to napravio jer je trazio mjesto di ima manje gume na asfaltu da sto bolje simulira grid spot i kalibrira kvačilo.


Ali, hajd, barem imate na kome liječiti frustracije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Zanimljivo kako nikome drugome nije bio problem ta količina gume i kako nikome drugome nije bilo nejasno gsje je mjesto za vježbanje starta. Čak i na snimci možeš vidjeti kako iza njega baš na to mjesto koje je predviđeno staje jedan RB dok se iza njega parkira Renault koji čeka na svoj red. Al eto, Hamiltonu i Mercedesu puno stvari nije jasno u zadnje vrijeme... ne shvaćaju signalizaciju u Monzi (isto tako objašnjena svima prije eventa) te ne znaju pročitati na monitoru informaciju da je pit zatvoren, u Rusiji opet nije jasno gdje se vježba start iako svima ostalima jeste... možda bi trebali zaposliti nekog tko će znati čitati i prenijeti svima što piše u uputama izdanim iz kontrole utrke.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 27 ruj 2020, 23:58 Zanimljivo kako nikome drugome nije bio problem ta količina gume i kako nikome drugome nije bilo nejasno gsje je mjesto za vježbanje starta. Čak i na snimci možeš vidjeti kako iza njega baš na to mjesto koje je predviđeno staje jedan RB dok se iza njega parkira Renault koji čeka na svoj red. Al eto, Hamiltonu i Mercedesu puno stvari nije jasno u zadnje vrijeme... ne shvaćaju signalizaciju u Monzi (isto tako objašnjena svima prije eventa) te ne znaju pročitati na monitoru informaciju da je pit zatvoren, u Rusiji opet nije jasno gdje se vježba start iako svima ostalima jeste... možda bi trebali zaposliti nekog tko će znati čitati i prenijeti svima što piše u uputama izdanim iz kontrole utrke.
Je slazem se.... Stvari drugacije rade, obracaju pozornost na stvari koje mozda nebi drugi....i zato su zad.... Cek, prvi?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Kolko god se oni vadili na nejasne "event notes" ili bilo koje druge nejasnoće vezane za pravila u vezi vježbanja startova, i sami su rekli da su znali da je Hamilton na kraju otišao na dosta "klimavo" mjesto...
Mercedes and Hamilton said the vagueness of the event notes contributed to the uncertainty over where a practice start would be allowed.

But Shovlin [Mercedes trackside engineering director Andrew Shovlin] admitted “we thought, ‘they’re not going to like that’” when the team saw where Hamilton had actually driven his car to.

“We didn’t think it was dangerous given that the event’s notes said that it was on the right-hand side of the pit exit,” he said.

“We thought it might have been ambiguous enough that we would have just got a telling off.

“But when we saw the car position it was not a complete surprise that they didn’t like it.”
https://the-race.com/formula-1/why-fia- ... ty-points/
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Da zato kaj ih je pital na tim radio, jel mogu 'malo' dalje? i oni su rekli, možeš lewis, ne znajući da je to 'malo' dalje zapravo predaleko.
Glupi nesporazum.

I to kaj kaže zonelsk, kaj se tolko pjenite? Nije se u nikog zabio, nikome osim sebi nisu napravili štetu (i sada i u Monzi). Bit će da je zato jer ste svjesni da jedino sami sebe i mogu pobjedit kolko su ispred ostalih...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

ma trebalo je završiti na upozorenju i eventualno novčanoj kazni. 10 sekundi je prestroga kazna u svakom slučaju
Odgovori