Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 21 lis 2018, 22:32 Ne. Nego ne smije izgubiti 20. Tako nekako.
razmak je 70 bodova. u slučaju pobjede Vettela dosta mu je 5 bodova da skupi (najgori scenarij) litiga isti shit si napisao što i ja. ne smije izgubit VIŠE od 20 bodova
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

Vidim da ti matematika ovako kasno nije bolja strana. Ako kažeš 5 bodova mu treba to bi značilo da treba osvojiti 5 bodova. U stvari ne treba osvojiti niti jedan bod u Meksiku ako Vettel ne pobjedi.
Možemo raspravljati da je to isto (u trci potpuno drukčije), ali od Meksika nadalje Lewis više ne treba osvajati bodove kao što je danas trebao +8. Samo da nije -20 ili više.

Zar nije i lani tako bilo? Lewis 9., Vettel 4/5 (dakle osvojio više bodova u Meksiku), ali je Lewis postao WDC.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Kad ovako pisem pisem automatski za najgoeri moguc scenarij za njega. Vettel = P1. Posto su i lani bili dobri a i tu su pokazali dobar pace (bez upgradea, koji ce bit stavljen u Mexicu) postoji velika mogucnost za taj rezultat zato i kazem da mu ovako treba 5 bodova
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

Šteta da opet neće proslaviti naslov sa pobjedom. Šanse za Mercedesovom pobjedom u Meksiku su vrlo vrlo malene.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Permutacije za pobjedu

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

Nadam se da će bar bit na podiju. Ono slavlje naslova kad si 9. mi je malo bezveze :-D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Ja se iskreno nadam da će Vettel i Hamilton biti 1-2 u utrci. U bilo kojoj konfiguraciji tog rezultata, al da se na stazi pofajtaju. Ako već Vettel mora u Meksiku izgubiti naslov neka nas barem zabave "nebitnom" borbom za pobjedu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Hamilton (nažalost) trenutno neće sigurno ulazit u nikakve fajtove, samo čisto na ravnici i strpljivo čekanje.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

U potpunosti se slažem sa Vuksom. Baš sam gledam highlightse i točno se vidi na njemu koliko je oprezno išao u dvobojima i sa Kimijem i Maxom.
Da je jučer bila 4. utrka sezone, sigurno bi išao riskantnije u te dvoboje.

Vettel u njegovoj poziciji... ah, nema ni potrebe objašnjavati.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Na kraju se pamte naslovi, pobjede, polovi, bodovi. Da li je skupljao 2 po 2 boda naslov ili riskirao u jednoj utrci sve ili nista, toga se za 10 godina nitko nece sjecati.

Sto se mene tice, ziheraski po naslov jer nema sta riskirati prije ili kasnije je njegov, neka riskira ko mora. Onda odvrnut motore i pustit neka se utrkuju bez obzira na bilo kakav ishod do kraja sezone.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

FUN FACT:

Iako ih je samo 3 koja su osvojila naslov 5 puta (Schumi, Fangio i on ) i dalje neće bit najmlađi peterostruki svjetski prvak. Michael je to obavio brže. U 7. mjesecu 2002. Michael je tada imao 33 godine i 6 mjeseci dok će Hamilton ako danas osvoji imat 33 godine i 9 mjeseci.

Eto čisto tako mi padne napamet ako kog zanima :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

samo dodaj "Fun Fact" ispred.... čisto da ljude više zainteresira :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Iako mozda uopce nije "fun" kao i 90% "factova" za koje ljudi danas pisu "fan fact" :lol:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Cestitke peterostrukom svjetskom prvaku.

Fangio, Schumacher, Hamilton.

Fantasticna sezona za njega! Valjda ce mu Ferrari i Co pruzat veci otpor iduce godine
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Cestitke Hamiltonu i njegovim navijacima, nadam se revansu dogodine 😀
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Čestitke, nemoj samo rozbergirati sad.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Ako nastavi trend ovakav, zadnjih par godina u ovoj eri s oko desetak pobjeda, Schumi je u dohvatu do kraja 2020.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

Ta statistika se spominjala i na kraju 2017. Za sada u 2018. se drži toga, ali mislim da 2019. i 2020. će biti puno izjednačenija. Ferrari ne može 3 godine zaredom fušariti, a nekako imam osjećaj kako bi Red Bull mogao biti ozbiljniji faktor u borbi za naslov. Kod njih je upitna pouzdanost - ako to riješe mogli bi biti blizu. Samo neka bodove uzimaju Ferrariju, a ne Mercedesu.
2016. je Lewis nakon duplog naslova ušao jako slabo u sezonu. Psihički. Do kraja sezone je bio daleko daleko najbolji, ali koštao ga je taj početak i Malezija. Bojim se da će imati problema sa motivacijom.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

Čestitke Lewisu.. rasturio je ovu sezonu, pogotovo nakon Austrije. Ne sjećam se njegove loše utrke (možda Kanada), a kamoli greške.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la speedy56 »

Svaka čast =D>
5.puta za povijest
Odlican je bio ove godine, daleko najbolja njegova sezona.

Ma mislim da ga motivacija nece previse mučiti, ako nista drugo tu su mlade snage koje treba pobijediti, daljnje rusenje rekorda ce (kao i sve u F1) ovisi o bolidu.
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

Iako ova utrka u Meksiku ostavlja gorki okus u ustima - ne toliko zbog Lewisove vožnje na sigurno, već zbog opće Mercedesove nemoći. Nakon Austina su samo još pogoršali, ako su išta pokušavali.
No, kao navijaču Lewisa Hamiltona ova utrka samo služi kao dodatni afirmativni argument u cjelogodišnjoj raspravi sa fanovima Ferrarija (i Vettela). Iako to tvrdim i za 2017.g. - ove 2018.g. se mora reći kako je, u prosjeku ovih 19 utrka, Ferrarijev bolid bio brži (veći top speed), agilniji (ležale su mu i staze koje su zahtjevale veći downforce, zavojitije staze), nježniji prema gumama (pogledajmo samo Austin i Mexico) te čak i pouzdaniji od Mercedesa (Vettel nije imao mehanički DNF ove godine). U 4 od 5 najvažnijih karatkeristika Ferrari je bolji. Ne puno, ali barem 55:45 u odnosu na Mercedes.

Ali, nakon dugo godina možemo reći kako su ove godine zaista odlučili vozači, a ne bolidi. Lewis je bio bolji, Vettel je bio lošiji i tu smo gdje jesmo.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Kranči »

marcus je napisao/la: 29 lis 2018, 17:32No, kao navijaču Lewisa Hamiltona ova utrka samo služi kao dodatni afirmativni argument u cjelogodišnjoj raspravi sa fanovima Ferrarija (i Vettela). Iako to tvrdim i za 2017.g. - ove 2018.g. se mora reći kako je, u prosjeku ovih 19 utrka, Ferrarijev bolid bio brži (veći top speed), agilniji (ležale su mu i staze koje su zahtjevale veći downforce, zavojitije staze), nježniji prema gumama (pogledajmo samo Austin i Mexico) te čak i pouzdaniji od Mercedesa (Vettel nije imao mehanički DNF ove godine). U 4 od 5 najvažnijih karatkeristika Ferrari je bolji. Ne puno, ali barem 55:45 u odnosu na Mercedes.
Koja je 5.?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 29 lis 2018, 17:32 Iako ova utrka u Meksiku ostavlja gorki okus u ustima - ne toliko zbog Lewisove vožnje na sigurno, već zbog opće Mercedesove nemoći. Nakon Austina su samo još pogoršali, ako su išta pokušavali.
No, kao navijaču Lewisa Hamiltona ova utrka samo služi kao dodatni afirmativni argument u cjelogodišnjoj raspravi sa fanovima Ferrarija (i Vettela). Iako to tvrdim i za 2017.g. - ove 2018.g. se mora reći kako je, u prosjeku ovih 19 utrka, Ferrarijev bolid bio brži (veći top speed), agilniji (ležale su mu i staze koje su zahtjevale veći downforce, zavojitije staze), nježniji prema gumama (pogledajmo samo Austin i Mexico) te čak i pouzdaniji od Mercedesa (Vettel nije imao mehanički DNF ove godine). U 4 od 5 najvažnijih karatkeristika Ferrari je bolji. Ne puno, ali barem 55:45 u odnosu na Mercedes.

Ali, nakon dugo godina možemo reći kako su ove godine zaista odlučili vozači, a ne bolidi. Lewis je bio bolji, Vettel je bio lošiji i tu smo gdje jesmo.
Ne zelim vuc nepotrebnu raspravu al tvoja tvrdnja je netocna. U svih 19 utrka nije Ferrari imao najbrzi bolid a sigurno svij 19 utrka bis ti rekao agilniji nije bio. Pogledaj samo sektorska vremena u mexicu u zavojitim dijelovima pa ces vidit da je Ferrari od svo troje najsporiji
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

5. stvar je ekipa. To sam zaboravio spomenuti. Ekipa Mercedesa je manje griješila, od kvalifikacija, razvoja bolida, samih utrka....

Nadalje, nitko nije rekao da je Ferrari u svih 19 utrka imao najbrži bolid. Zašto su ovdje svi crno-bijeli? Sezona je dugačka - malo je prevaga bila na Mercedesovoj strani, pa malo na Ferrarijevoj, pa naprijed, pa nazad. Ali, gledajući u prosjeku cijelu sezonu Ferrari je bilo malo bolji. Hoćeš low downforce stazu, hoćeš high downforce stazu, hoćeš Monaco....sve je Ferrari u prosjeku jači bio. Singapur je bio iznimka koja potvrđuje pravilo da je Lewis najbolji vozač ove generacije.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

Aha, kad je hamilton prvi onda je do njega, inače je do ferrarija
Odgovori