Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la vidc »

ja se samo nadam da će ovo bit pristojna kombinacija koja će se s ferrarijem i red bullom moć borit za 3.mjesto na podijumu. red je više Alonsa gledati kako ima šanse ako ništa obranit poziciju
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

@Cuky

Pa Honda je kriva to svako normalan zna. Em nemaju snagu em nemaju pouzdanost. Zbog njih je McLaren bio na dnu 3 godine. Sa Renaultom ce se dici. A Toro Roso mislim da ce biti zadnji cak iza Zaubera.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

S tim da u odnosu na Hondu ovdje nece moc utjecat ma razvoj PU do 2020.

Bump:

Alonsova uloga kod toyote ce bit minimalna u smislu da ce prakticki samo sjest i vozit bolid. Nece radit nikakav markenting i stuff za toyotu
"Fernando is effectively restricted to just driving the [Toyota] race car," Brown explained. "So as far as commercial appearances, sponsor commitments, things of that nature, it is very minimised.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la:S tim da u odnosu na Hondu ovdje nece moc utjecat ma razvoj PU do 2020.

Bump:

Alonsova uloga kod toyote ce bit minimalna u smislu da ce prakticki samo sjest i vozit bolid. Nece radit nikakav markenting i stuff za toyotu
"Fernando is effectively restricted to just driving the [Toyota] race car," Brown explained. "So as far as commercial appearances, sponsor commitments, things of that nature, it is very minimised.

Hahha, paaa kak ide Hondi sumnjam da su im tamo ispunjene zelje :)
A i da su iz McLrn stavili takve zelje da je na tome Honda failala, i bolje da nemaju mogucnost utjecaja na dev :)

Sorry ako je spoiler, ali mislim da nisam odao sve.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:@Cuky

Pa Honda je kriva to svako normalan zna. Em nemaju snagu em nemaju pouzdanost. Zbog njih je McLaren bio na dnu 3 godine. Sa Renaultom ce se dici. A Toro Roso mislim da ce biti zadnji cak iza Zaubera.

Nije ni McLaren nedužan u tome...Honda je morala opako promijeniti motor jer je McLaren inzistirao na tome da sve bude jako usko pakirano u bolid kako bi zadnjica bila ekstremno najmanja (popularni "size-zero" iz 2015). Uz to, Honda je imala godinu dana za pripremiti motor koji se trebao boriti sa proizvođačima koji su imali 2-3 godine za pripremu + punu godinu iskustva na stazi (2014). Uz zo, McLaren ih je "zaključao" u ekskluzivu tako da nisu mogli preuzeti još koju momčad što bi donijelo daleko više podataka sa staze čime bi se ubrzao razvoj motora. 2016. je napravljen napredak, posebno na pouzdanosti, no McLaren je bio nestrpljiv te je pod njihovim pritiskom Honda za 2017. kompletno redizajnirala motor umjesto da su nastavili sa razvojem, i performansi i pouzdanosti, prethodnog koncepta.

S druge strane, Honda je najviše kriva što je popustila pod pritiskom i nespremna ušla u F1...al McLaren nije htio čekati, htjeli su odmah sa Mercedesa na Hondu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:

Nije ni McLaren nedužan u tome...Honda je morala opako promijeniti motor jer je McLaren inzistirao na tome da sve bude jako usko pakirano u bolid kako bi zadnjica bila ekstremno najmanja (popularni "size-zero" iz 2015).
E ja sam citao da je bas Honda insistirala na size zero. A i kad su to ukinuli i vratili se na normalu opet je Honda imala problema.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:S tim da u odnosu na Hondu ovdje nece moc utjecat ma razvoj PU do 2020.
Ja ne znam i dal Red Bul utice kad Renault ima svoju fabricku ekipu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

Lol kad su slagali stolice sa onim predloskom.

Sick
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la zonelsk »

Dada, ali brijem da je to bila referenca na Rona. Brijem da je to ono kad je izglasano da ga maknu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:

Nije ni McLaren nedužan u tome...Honda je morala opako promijeniti motor jer je McLaren inzistirao na tome da sve bude jako usko pakirano u bolid kako bi zadnjica bila ekstremno najmanja (popularni "size-zero" iz 2015).
E ja sam citao da je bas Honda insistirala na size zero. A i kad su to ukinuli i vratili se na normalu opet je Honda imala problema.
Jesi pročitao moj post do kraja? jer izgleda mi da nisi... Honda je za 2017. napravila veliki redizajn PU jer je McLaren na tome inzistirao, nestrpljiv da pričeka normalan tijek razvoja. Mislili su si da će, ako naprave kompletno novi dizajn odjednom pukom srećom ubosti zlato. A interesantno je da su prema kraju 2016. performanse počele sa svakom novom verzijom biti sve bolje, pouzdanost se poboljšavala (prema McLarenovom dokumentarcu Honda je imala samo 10 kvarova ukupno u 2015 i 2016; a to je ukupno 40 izlazaka na utrke) i onda je došla katastrofalna 2017.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:
popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:

Nije ni McLaren nedužan u tome...Honda je morala opako promijeniti motor jer je McLaren inzistirao na tome da sve bude jako usko pakirano u bolid kako bi zadnjica bila ekstremno najmanja (popularni "size-zero" iz 2015).
E ja sam citao da je bas Honda insistirala na size zero. A i kad su to ukinuli i vratili se na normalu opet je Honda imala problema.
Jesi pročitao moj post do kraja? jer izgleda mi da nisi... Honda je za 2017. napravila veliki redizajn PU jer je McLaren na tome inzistirao, nestrpljiv da pričeka normalan tijek razvoja. Mislili su si da će, ako naprave kompletno novi dizajn odjednom pukom srećom ubosti zlato. A interesantno je da su prema kraju 2016. performanse počele sa svakom novom verzijom biti sve bolje, pouzdanost se poboljšavala (prema McLarenovom dokumentarcu Honda je imala samo 10 kvarova ukupno u 2015 i 2016; a to je ukupno 40 izlazaka na utrke) i onda je došla katastrofalna 2017.
A pitanje je koliko bi taj koncept (iz 2016.) imao jos prostora za razvoj i dali bi to ikad bila kombinacija za među vrh. Pitanje je i koliko bi bili limitirani sa veličinom kompresora koji se nalazio u V-u . Zaheb je Honde ove godine, ali možda ako gledamo na daleko ovaj novi koncept će imat više smisla nego onaj iz 2016. Mislim ok, 2016 PU je počela bit pouzdanija, ali džabe ako je ona pouzdana a loše preformanse. Mada i McLaren zna koliko je rizika sa novim konceptom i bacit samo Hondu pod vlak je po meni glupo ( di im je ono "we win as team and we lose as team" ). Razumim, frustrirajuće je ovako gubit i bit šugav, ali jebiga u ovoj eri ako nemaš proizvođača motora na svojoj strani možeš se pozdravit. Pa makar po cijenu da izgube Alonsa.. Vidit ćemo što će im ova sezona donijet s Renaultom. nego se meni čini ili se i ta momčad lagano vrti oko Alonsa (pogotovo zadnji isječci di ne vjeruju da će Alonso nakon predsezonskog testiranja ostat s njima i te spike).
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

pa slažem se, nije ovaj koncept u 2015. i 2016. bio ništa specijalno...al moramo shvatiti da su oni sa radom na motoru počeli početkom 2014. i u manje od godinu dana imali motor koji je bio na stazi u bolidu (doduše samo par krugova) na testiranjima u Abu Dhabiju nakon zadnje utrke 2014. u MP4-29H.

S druge strane ostali proizvođači su prije prve vožnje pred 2014. imali gotovo 3 godine razvoja (pravila su potvrđena početkom Srpnja 2011. http://racingabout.blogspot.hr/2011/07/ ... irmed.html) pa su svejedno jedino u Mercedesu uspjeli napraviti motor toliko bolji od ostalih da dok su drugi panično tražili gdje su fulali Mercedes je radio na pouzdanosti i snazi. I toliko su bolji od drugih bili da nisu motor ni morali do kraja pritiskati što je samo doprinjelo ionako dobroj pouzdanosti.

Znači, sa vremenom provedenim u razvoju Honda je krajem 2016. bila otprilike na istom mjestu kao svi ostali proizvođači na početku 2014. I umjesto strpljenja, koje doduše nije lako kad nikako ne ide, McLaren je htio rezultate sad i odmah, Honda je pokušala promjenom dizajna doći do performansi i pouzdanosti i zapravo su se vratili opet na početak
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Sad nakon što sam pogledao sve 4 epizode Grand Prix Driver sam još više uvjeren da nije samo Honda kriva za loše rezultate. Npr: sastavljanje bolida je falilo jer djelovi nisu bili gotovi (nos, podnica, stražnji otvori za hlađenje kočnica) zbog čega je i otkazan shakedown u Silverstoneu prije testa u Barceloni (jer su se bojali da će oštetiti podnicu, a to im je bila jedina). Uz to, bolid je bio kompletiran samo par sati prije predstavljanja, dakle skoro su i na to zakasnili. I to za predstavljanje nisu ni ovjes uspjeli sastaviti nego su nakon predstavljanja bolid vratili u dio gdje ga sklapaju kako bi dovršili ovjes prije slanja bolida u Barcelonu. U Barceloni problemi sa dovodom ulja (dakle kod Honde), problemi sa kočnicama i stabilnošću (McLaren) i onda problemi sa vibracijama na drugom danu (moguće da je problem Honde, McLarena ili oboje zajedno)...uglavnom zaribali su cijelu sezonu i jedni i drugi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:Sad nakon što sam pogledao sve 4 epizode Grand Prix Driver sam još više uvjeren da nije samo Honda kriva za loše rezultate. Npr: sastavljanje bolida je falilo jer djelovi nisu bili gotovi (nos, podnica, stražnji otvori za hlađenje kočnica) zbog čega je i otkazan shakedown u Silverstoneu prije testa u Barceloni (jer su se bojali da će oštetiti podnicu, a to im je bila jedina). Uz to, bolid je bio kompletiran samo par sati prije predstavljanja, dakle skoro su i na to zakasnili. I to za predstavljanje nisu ni ovjes uspjeli sastaviti nego su nakon predstavljanja bolid vratili u dio gdje ga sklapaju kako bi dovršili ovjes prije slanja bolida u Barcelonu. U Barceloni problemi sa dovodom ulja (dakle kod Honde), problemi sa kočnicama i stabilnošću (McLaren) i onda problemi sa vibracijama na drugom danu (moguće da je problem Honde, McLarena ili oboje zajedno)...uglavnom zaribali su cijelu sezonu i jedni i drugi
Mislim da su problemi sa vibracijama bili stvar honde. pogotovo one priče kako im simulacija na jednom cilindru, onaj test benč, radila kako treba ali kad su ukomponirali svih 6 onda je došlo do problema. Ta veza je patila zbog obje strane naravno. Ali jedna stvar me fascinirala prilkom tog testiranja. Radiš motor i napraviš dio čiji dizajn koji ima manu da prilikom vožnje pogubi ulje.... Ne da je Rookie mistake nego... Mislim da ćeš se složit da su problemi sa kočnicama i stabilnošću relativno maleni ako ti PU ima "design flaw" kojeg nećeš riješit u tjedan dana. Al ajd imali su tih PU na laggeru pa kad je prefalilo samo je nova sjela unutra :D

Sad ćemo vidit kako će se u ovoj sezoni karte posložit. STR sa Hondom i MCL sa Renaultom. Valjda neće RB toliko izhebat Hondu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Ma naravno, kad motor ne funkcionira drugo nije toliko veliki problem. Al kažem, koliko je Honda bila nezbiljna toliko je i McLaren...da jedna tako velika momčad ima problema sa organizacijom i proizvodnjom djelova da skoro nisu stigli složiti bolid za predstavljanje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

A i ono "remote" paljenje motora je tako loše. nije to ako ga ručno ne zaverglaju :biggrin:

Plus ovo sa podnicom mi je izgledalo kako škvadra uopće nije bila toliko pripremljena na egzotike koje će ih čekat na prednjem dijelu podnice (dio kod bargeboarda koji je dobio malo više slobode promjenom pravila između '16 i 17')
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la zonelsk »

Paaa mi zapravo neznamo jel i ostale momčadi na isti nacin, u zadnji cas sklapaju bolid, jel kasne djelovi itd..

Aliii..McLaren je bez obzira na to dosao sa složenim bolidom na test. Honda nije bila spremna ni 6 mjesei kasnije, trecu godinu za redom.

Fora mi je kak sad nakon prelaska na Renault polako svi sve vise krive i McLaren...

I nekak mi se cini da se sve to "pojacalo" nakon sto je Helmut Marko popljuval McLaren.

A Honda vec danas govori da performance engine dolazi tek kao drugi motor, da prvo rade na pouzdanosti, da imanu i rezervi prošlogodišnje varijante itd its..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

a zašto nebi krivili McLaren? zadnja pobjeda im je bila davne 2012. Od tada dvije godine su koristili Mercedes, jedne godine kada je bio otprilike ravnopravan ostalima i jedne kad je bio daleko bajbolji izbor.... i nije bilo rezultata. Prešli su na Hondu i opet nije bilo rezultata. Ova riba je zadnjih sezona trula posvuda, ne samo iza leđa vozača
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la:a zašto nebi krivili McLaren? zadnja pobjeda im je bila davne 2012. Od tada dvije godine su koristili Mercedes, jedne godine kada je bio otprilike ravnopravan ostalima i jedne kad je bio daleko bajbolji izbor.... i nije bilo rezultata.
A kolko pobjeda imaju momcadi sa mercedes motor a da nije tvornicka momcad?

Mislis da je Honda htjela promjenu? Da au bili nezadovoljni performansama McLarena zadnje 3godine.
Cuky je napisao/la:Prešli su na Hondu i opet nije bilo rezultata.
Stvarno mislis da je je bilo koja druga momcad bila sa Hondom da bi imali bilo kakvo postolje? Pogotovo postolje koje nije slucajno?
Cuky je napisao/la: Ova riba je zadnjih sezona trula posvuda, ne samo iza leđa vozača
Mozda, za period 12-15, ali mi se cini da ide na bolje sad..a i to vrijedi za sve momcadi osim Mercedesa i Ferrarija, mada i tu ima velikih "smrdljivih" problema.

Nitko ne kaze da je McLaren zlatan niti ih pokusavam opravdati. Ali uz ovakav motor, u generaciji F1 koja se jakoo oslanja na aero, ti ne mozes odraditi dva dana kvalitetnog testiranja (u sve tri sezone) a to ti je temelj za korelaciju i validaciju aero paketa za cijelu sezonu. I kak ocekujes da ista naprave??
Hoces mi reci da bi sa renaultom, mercedesom ili ferrarijem iza vozaca bili losiji od 4 mjesta?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

ne kažem da bi bilo koja momčad sa Hondom imala bolje rezultate. Ali kažem da je McLaren sa krajem 2012. krenuo nizbrdo i sa nespretno i prebrzo započetom suradnjom sa Hondom su taj pad samo ubrzali.

Recimo prošle sezone, McLaren je zbog, kako smo vidjeli u njihovom videu na Amazonu, nedostatka djelova odustao od probne vožnje prije prvih testiranja. A do nedostatka djelova nije došlo zbog Honde nego zbog neorganiziranosti u momčadi. Svi su otprilike u slično vrijeme najavili unaprijed predstavljanja svojih bolida... Mercedes je odradio probnu vožnju, skupio 100km na stazi pa nakon toga predstavio bolid. Ferrari je predstavio bolid i odmah istog dana odradio 100km na stazi u Fioranu. Red Bull je predstavio bolid i odradio 100km na stazi... McLaren je predstavio nedovršeni bolid i onda ga vratio natrag u sastavljanje da dovrše što nisu stigli da bi u zadnji čas bolid bio spreman za transport u Barcelonu.

Al očito je da u McLarenu već neko vrijeme nešto ne štima i možda su ovi ljudi koji su sad na čelu (Brown, Boullier) nakon godinu dana provedenih u timu uspjeli vratiti organizaciju u momčad, no to će samo vrijeme pokazati.

Osobno, za 2018. očekujem da će McLaren sigurno biti iza Ferrarija, Mercedesa i Red Bulla, a nebi me iznenadilo ako se nađu iza Force Indije i Renaulta.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:a zašto nebi krivili McLaren?
#-o #-o #-o
zadnja pobjeda im je bila davne 2012. Od tada dvije godine su koristili Mercedes, jedne godine kada je bio otprilike ravnopravan ostalima i jedne kad je bio daleko bajbolji izbor
#-o #-o #-o

Cuky mogu li znati od koje godine pratis F1?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Naravno da možeš znati...
F1 pratim od 1999 sporadično; počeo sam sa VN Britanije (praktički prvo sjećanje na F1 mi je Schumacherovo lomljenje noge u Silverstoneu). 2000. sam se zainteresirao više nakon što je otac dobio doma HAK časopis u kojem je bila najava sezone. Ne mogu ni pretpostaviti koliko sam vremena izgubio u promatranje slika i skica bolida, pokušavao ih što točnije nacrtati i sl. Od 2001. F1 pratim bez propuštanja utrka. Ako se i dogodi da koju propustim, a događalo se od 2006. na ovamo zbog školovanja ili posla, onda pogledam snimku. Prije sam snimao na VHS kasete i gledao naknadno, u današnje vrijeme pričekam dan-dva i preuzmem sa nekog torrenta. Od 2006. na ovamo sam se počeo i puno više interesirati i za samu tehnologiju, puno više čitati i upuštati se u rasprave na ovom i nekim drugim forumima.


Nego, ajde sad ti meni reci što sam točno sa boldanim u citatu pogriješio? Mercedes je 2013. bio u najgorem slučaju ravnopravan sa Ferrarijem i Renaultom (pričamo o motorima), ako ne i bolji po pitanju maksimalne snage. McLarena nije bilo na vrhu podija. 2014 (što je zadnja godina McLarena sa Mercedesom) to je bio uvjerljivo najbolji motor. Pa ih je sa tim istim motorom nadmašio i Williams, dok su Ferrari i Red Bull oba bili bolji od McLarena iako su imali poprilično lošije motore. Di sam pogriješio u tom boldanom da se toliko lupaš po glavi?

Za prvo lupanje po glavi neću ni komentirati...ne treba krivit momčad zbog loših rezultata sa najboljim motorom na gridu i zbog kašnjenja u proizvodnji novog bolida u prošloj sezoni?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Trebalo bi da znas da Mercedes svojim customer timovima ne isporucuje motore sa istom snagom kao sto imaju oni u fabrickom timu to je i razlog zasto sad McLaren nije preso na Mecku vec je nasao Renault. Dakle 2014 nisu imali najbolji motor a ni 2013.

Sto se tice McLarena i Honde stvarno mi je glupo dalje ista pricati na tu temu najbolje nek kaze ova sezona ko je u pravu jer McL ce se naglo popraviti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la gjoko-mkd »

popeye je napisao/la:Trebalo bi da znas da Mercedes svojim customer timovima ne isporucuje motore sa istom snagom kao sto imaju oni u fabrickom timu to je i razlog zasto sad McLaren nije preso na Mecku vec je nasao Renault. Dakle 2014 nisu imali najbolji motor a ni 2013.

Sto se tice McLarena i Honde stvarno mi je glupo dalje ista pricati na tu temu najbolje nek kaze ova sezona ko je u pravu jer McL ce se naglo popraviti.
Jedini slučaj je bio kada su Lotusu pre par godina u Spa dali neka podešavanja da bi mogao Grožan da mu pravi smetnje Fetelu, što je i sam Grožan to kasnije priznao da u životu nije imao takav bolid

I nikad više...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Sta nikad vise? Da su obecali McL isti motor McL bi preso kod njih a ne uzimo slabiji Renault.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori