Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la *Silver Arrows* »

slika

slika

slika

Puni Naziv Momčadi: McLaren F1 Team
Sjedište: Woking, Velika Britanija
Šef Momčadi: Andreas Seidl
Tehnički Direktor: James Key
Aktualni Bolid: MCL36
Pogonska Jedinica: Mercedes
Prvi Nastup: 1966
Konstruktorski Naslovi: 8
Najbolji Rezultat u Utrci: 1 (x183)
Pole Pozicije: 156
Najbrži Krugovi: 160



Originalni uvodni post:

Kod: Označi sve

Evo jedna ideja koja ne znam dali ce biti prihvacena, htio bih da imamo mi koji navijamo za McLaren jednu temu, mjesto gdje mozemo izraziti svoje navijanje i procjene bez ulaska u svadu s drugima(koji preferiraju druge boje). Htio bih ovu temu dakle posvetiti McLaren momcadi, jednoj od najuspjesnijih u povijesti Formule 1 koja je ovom sportu dala velik znacaj... 8) 

Osnivac:Bruce McLaren

Baza: Woking, UK 

Vozaci: F Alonso, L Hamilton
 
Test vozaci: P de la Rosa G Paffett
 
Šasija: MP4-22 
Motor: Mercedes-Benz FO 108T 
Gume: Bridgestone Potenza 
Prva sezona:  1966 
Konstruktorski naslovi:  8 
Vozacki naslovi:11
Pobjede: 150 
Dvostruke pobjede: 42
Prva startna mjesta: 126 
Najbrzi krugovi:  129
Zadnja izmjena: *Silver Arrows*, dana/u 30 svi 2007, 11:28, ukupno mijenjano 2 puta.
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

Za pocetak, htio bih naglasiti sjajan pocetak 2007. sezone sa sjajnih prvih 5 utrka, u kojima je McLaren ispustio tek 14 bodova od moguceg maksimuma osvojenih bodova, s oba vozaca izjednacena na vrhu poretka vozaca, dvostruka postolja u svim utrkama osim jedne(Alonso Bahrain), dvije dvostruke pobjede i jednim (dvostrukim 8) ) Pole Positionom... Ceka nas zanimljiva sezona jer kao sto se zna, vozaci u McLareni su i timski kolege a i najveci rivali medusobno za naslov, bore se za tim, bore se medusobno, a i bore se s Ferrarijem izmedu ostalih momcadi... ja se kao izraziti navijac ove velike momcadi, nadam nastavku ove sjajne sezone u istom stilu, i ozivljavanja vremena kad su velikani osvajali naslove za McLaren... naprijed srebrne strijele, pokazite tko je najbolji...
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Meni je ovo prvi put da navijam za nekog iz McLarena. Uvijek slijedim vozača, a ukoliko taj ima nesreću odustati onda drugi preuzima žar i dobre želje u toj utrci. Tako da sam što se trenutne situacije u McM tiče, potpuno miran. Skoro bi se čovjek mogao okladiti da će do kraja sezone 1 McLaren uvijek biti na postolju. Ali to bi bilo malo prepotentno, kotač je okrugao :lol:

Tako da sam trenutno u vašem klubu McLarenovci, i promatram tim i bolid sa velikim zanimanjem. Inače, ako niste primjetili, ovo novo krilo na McM me totalno oduševilo i posvećujem mu veliku pažnju. Nekako imam osjećaj da je odlična komponenta bolida i da će stvarati razliku u budućnosti, samo da i njega i ostatak bolida malo upicane, a vidjeli smo da mijenjaju svojstva krila po potrebi.

Općenito me počela zanimati aerodinamika bolida, ne samo motori. Pozdravljam ppotez otvaranja ove teme, i nadam se da ću i u temama drugih timova (ukoliko se otvore) nailaziti i učestvovati u dobrim raspravama.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Oduvijek navijam za McLaren, svoje mišljenje ću reći tokom razglabanja u temama vezanim za poneku utrku ili tako nešto (to i ostali rade za ovaj i druge timove).
Iskreno ne vidim potrebu za ovom temom.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

Zweki je napisao/la:Oduvijek navijam za McLaren, svoje mišljenje ću reći tokom razglabanja u temama vezanim za poneku utrku ili tako nešto (to i ostali rade za ovaj i druge timove).
Iskreno ne vidim potrebu za ovom temom.
Ali meni se cini ok a i jos nekima vidim, da bi ipak trebala tu biti ovakva tema, naravno, nek naprave i drugi za svoje timove, a ja samo zelim mjesto gdje mogu reci nakon utrka "to carevi najbolji ste" bez svada s drugim navijacima s obzirom da je tema posvecena McLarenu...
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

*Silver Arrows* je napisao/la:
Zweki je napisao/la:Oduvijek navijam za McLaren, svoje mišljenje ću reći tokom razglabanja u temama vezanim za poneku utrku ili tako nešto (to i ostali rade za ovaj i druge timove).
Iskreno ne vidim potrebu za ovom temom.
Ali meni se cini ok a i jos nekima vidim, da bi ipak trebala tu biti ovakva tema, naravno, nek naprave i drugi za svoje timove, a ja samo zelim mjesto gdje mogu reci nakon utrka "to carevi najbolji ste" bez svada s drugim navijacima s obzirom da je tema posvecena McLarenu...
Dobro neka ostane ova tema, a također i ostali navijači drugih momčadi mogu imati svoju temu. ;)

Inače navijam za Alonsa već dugo dugo vremena, nisam McLarenovac, niti danas imam neku momčad koja mi je posebno draga. Ali smatram da je McLaren drugi bolid po jačini (što i jest), to je ujedno i najpouzdaniji bolid na gridu. Ne kvari se i naspram prijašnjih sezona zaista nemam dojam da je to McLaren :D Oni su trenutno najbolje posložena ekipa današnjice, s najmlađom vozačkom postavom, koja je istodobno i najbolja vozačka postava koja postoji na gridu. :D

Imaju zaista sve preduvjete da postanu prvaci ;)
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

Ferna ndo Alonso je izjavio za AS magazin:

"Sjajno je sto smo ispred Ferrarija vec nakon prvih pet utrka, jer sam uvijek tvrdio, da cu ja, kao i momcad, biti jaci u drugim djelu sezone, tocnije zadnjih 6-7 utrka, dakle najbolje od McLarena tek dolazi. Imam 38 bodova iz 5 utrka, i ako postignem isto toliko u sljedecih pet, osvojit cu naslov. Zelim ponoviti dosadasnje rezultate tako da imam 76 prije jedanaeste utrke."

Jako sam sretan bio kad sam to procitao, jer pokazuje koliko je Alonso samopouzdan i jak u glavi, ali jos vise zbog ove druge stvari, koju takoder izjavljuju Dennis i Whitmarsh, sto su govorili cak i prije pocetka sezone; a to je da ce McLaren biti puno puno jaci u drugom djelu sezone. Ako bude tako, ocekivat ce nas jedna velika borba izmedu Alonsa i Hamiltona za naslov prvaka, sto jako prizeljkujem i nadam se da ce se stvari tako odvijati...
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

Evo jos jedna novost, FIA je ponovno protiv McLarena(kako cudno) i istrazuje timske zapovijedi koje su od 2002. zabranjene u ovom sportu. Dennis je reako kako je velika razlika izmedu timske STRATEGIJE i timskih naredbi, i da on ima cistu savjest, i nije bilo nikakvih zapovijedi koji bi mjenjali zavrsnicu utrke(sto je, dakako, zabranjeno). Uglavnom vidjet cemo sto istraga kaze, ali siguran sam da nece nista promijeniti ishod utrke i da ce ta afera proci ako i prethodne dvije(podnica Ferrarija i krilo McLarena)...
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
BOOMERANG
Postovi: 118
Pridružen/a: 05 svi 2006, 19:14
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la BOOMERANG »

DOBRA TEMA... Meni jos nije prosao ADRENALINSKI talas zvan MONAKO SUPER DRAGONs....voze ljudi ko zmajevi....Ovo sa istragom je smijesno jer se videlo da Alonso jede stazu...Hamilton je bio odlican al ne kao Alonso koji je pojeo cjeli tunel i ponovo ga izgradio za samo jedan dan...ludo burazeru....nema se vishe sta reci...sjecam se da je neko prosle sezone rekao da mclaren nikad nije imao vise od jednu-dve sezone lose i to je bas tak...otkinuli su sve .....POZDRAV SVIM MCLARENOVCIMA I lepe zelje ostalim timovima da se ako budu mogli priblize majstorima na stijelama
:badgrin:
slika.
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

FORZA MCLAREN!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

Mladen Jergović je napisao/la:Po meni, bila bi kompletna ludost da FIA utječe nekakvim rezanjem bodova na rezultat utrke u Monaku. Ja baš ne volim Dennisa, ali mislim da je čovjek posve u pravu kad veli da su jedna stvar naredbe ekipe, a posve druga strategija koju će ekipa odrediti da postigne što veći uspjeh. Prvu se u njegovu obranu javio Jackie Stewart, što je indikativno. On sam uživao je u prilično velikim strateškim odlukama Kena Tyrrella, osobito 1973., i čak niti tada te stvari nisu bile nikakva novost. Ponavljam, to je vrlo normalna stvar. Tako je, recimo, Jordan došao do prve (dvostruke) pobjede 1998. To se radilo milijun puta i jednostavno je najnormalniji dio Formule 1.
Ovo što FIA radi je čisto i jeftino dodvoravanje histeričnim (britanskim) medijima. Vrlo ružna i opasna stvar.
evo ga, i Mladen je potvrdio nesto sto vec dugo vremena objasnjavam na ovom forumu, a to je kakvo su smece britanski novinari... jeftina propaganda, nista drugo, vec su pokvarili savrsen odnos McLaren tima svojim lajanjem i glupošću. Pogledajte naprimjer srecu tima(citaj Lewisa Hamiltona) nakon dvostruke pobjede u Maleziji, a pogledajte nakon ove svjezije, u Monaco... kvare jadnog decka, postaje vec uobrazen, jedino me tjesi vjera u Alonsov um, da on zna bolje od toga da se povodi njihovim sranjima i nadam se da nece praviti neke glupe poteze i da ce samo tiho nastaviti dominirati s McLarenom. A za Lewisa se jako nadam da ce se opametiti i shvatiti malo kako stvari ZAPRAVO stoje, da jos puno mora uciti i a ne bude ljubomoran na Alonsove uspjehe i kad bude pravi u glavi, postat ce prvak, jer ocito ima sve druge predispozicije ;)
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

sjubic je napisao/la:
*Silver Arrows* je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Po meni, bila bi kompletna ludost da FIA utječe nekakvim rezanjem bodova na rezultat utrke u Monaku. Ja baš ne volim Dennisa, ali mislim da je čovjek posve u pravu kad veli da su jedna stvar naredbe ekipe, a posve druga strategija koju će ekipa odrediti da postigne što veći uspjeh. Prvu se u njegovu obranu javio Jackie Stewart, što je indikativno. On sam uživao je u prilično velikim strateškim odlukama Kena Tyrrella, osobito 1973., i čak niti tada te stvari nisu bile nikakva novost. Ponavljam, to je vrlo normalna stvar. Tako je, recimo, Jordan došao do prve (dvostruke) pobjede 1998. To se radilo milijun puta i jednostavno je najnormalniji dio Formule 1.
Ovo što FIA radi je čisto i jeftino dodvoravanje histeričnim (britanskim) medijima. Vrlo ružna i opasna stvar.
evo ga, i Mladen je potvrdio nesto sto vec dugo vremena objasnjavam na ovom forumu, a to je kakvo su smece britanski novinari... jeftina propaganda, nista drugo, vec su pokvarili savrsen odnos McLaren tima svojim lajanjem i glupošću. Pogledajte naprimjer srecu tima(citaj Lewisa Hamiltona) nakon dvostruke pobjede u Maleziji, a pogledajte nakon ove svjezije, u Monaco... kvare jadnog decka, postaje vec uobrazen, jedino me tjesi vjera u Alonsov um, da on zna bolje od toga da se povodi njihovim sranjima i nadam se da nece praviti neke glupe poteze i da ce samo tiho nastaviti dominirati s McLarenom. A za Lewisa se jako nadam da ce se opametiti i shvatiti malo kako stvari ZAPRAVO stoje, da jos puno mora uciti i a ne bude ljubomoran na Alonsove uspjehe i kad bude pravi u glavi, postat ce prvak, jer ocito ima sve druge predispozicije ;)
Mislim da si ovim postom pretjerao jer ako se radi o McLarenu onda se ne pljuje po drugima iz toga tima.Trebao si onda ovu temu nazvati Alonso.
Isto kao što ti pljuješ Hamiltona tako može netko drugi Alonsa.
Stoga mislim da bi trebao malo stati na loptu :glupsi:
cekaj malo, zar nije OCITO da ova frka oko Lewisa sjebava McLaren, tj. atmosferu u timu? Nije li on rookie i nema pravo davati onakve arogantene izjave? Nitk sretniji od mene da jednom uspije jer je dijete McLarena ali njegov stav mi se nimalo ne svida. Nimalo.
slika
Vodafone McLaren Mercedes
vyeron
Postovi: 34
Pridružen/a: 06 ožu 2007, 13:55
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la vyeron »

silver slažem se sa tobom mislim da je se mali malo "okuražijo" i da je sebi uzeo za pravo neke stvari koje nebi smija. ali to ti je ono kad ti slava udari u glavu ali nek se žuva onog tko visoko leti nisko pada
jimmy
Postovi: 33
Pridružen/a: 23 svi 2005, 15:17
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la jimmy »

vyeron je napisao/la:silver slažem se sa tobom mislim da je se mali malo "okuražijo" i da je sebi uzeo za pravo neke stvari koje nebi smija. ali to ti je ono kad ti slava udari u glavu ali nek se žuva onog tko visoko leti nisko pada
Moje mišljenje je da se mali Lewis odlično snašao u novom timu a i bolje da je takav kakav je nego da prihvati od početka ulogu drugog vozača.
Mislim da je dovoljno inteligentan da ne padne pod utjecaj medija koji su ga digli u nebesa itd.

Osobno ne bih imao ništa protiv i da on postane prvak i da na svakoj budućoj utrci daje sve od sebe jer to može donjeti samo pozitivno cijelom timu
Zato bravo Levis do sada i nastavi tako
Srebrna strijela
Avatar
Buba
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 379
Pridružen/a: 04 svi 2007, 14:56
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren i Mercedes

Post Postao/la Buba »

Navijam za Mclaren Mercedes otkad pratim F1,sto je nekih 11 godina otprilike.....ali samo za momcad,vozaci mi nisu toliko bitni......
Nadam se da je nakon punih 8 godina i svima nam dragog Mike ponovo dosao red da mi Mclarenovci imamo svjetskog prvaka.
Nije bitno Alonso ili Hamilton....Sve dok je srebrena strijela br.1

Pozdrav svim fanovima F1........Mini Me
"Jebes pijanstvo ako te sutra nije sramota"
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

Bernie Ecclestone je upravo izjavio nesto sto je DOKAZ koliko je FIA na strani Ferrarija a protiv McLarena. Naime izjavio je ako budu pronadene timske odredbe u istrazi McLaren ce dobiti vecu kaznu nego Ferrari 2005. u Indianapolisu. PUNO vecu kaznu, cak se spominje i oduzimanje bodova. Ako je to slucaj, zasto je Ferrari tako dobro prosao? Koja je razlika izmedu onog sto su oni i onog sto je McLaren (jos nedokazano)ucinili?
Mislim stvarno ako kazne McLaren s bodovnim oduzimanjem to dokazuje kakva je FIA sranje i kako su ljudi koji vode sport neposteni...
sramite se, "FIArri" :cry:
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

*Silver Arrows* je napisao/la:
cekaj malo, zar nije OCITO da ova frka oko Lewisa sjebava McLaren, tj. atmosferu u timu? Nije li on rookie i nema pravo davati onakve arogantene izjave? Nitk sretniji od mene da jednom uspije jer je dijete McLarena ali njegov stav mi se nimalo ne svida. Nimalo.
to sam se i ja zapitala. na početku sezone sve je bilo idilično, a sada?
nije lewis kriv, ali i on je malo pomogao medijima sa svojim izjavama ;)
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

*Silver Arrows* je napisao/la:Bernie Ecclestone je upravo izjavio nesto sto je DOKAZ koliko je FIA na strani Ferrarija a protiv McLarena. Naime izjavio je ako budu pronadene timske odredbe u istrazi McLaren ce dobiti vecu kaznu nego Ferrari 2005. u Indianapolisu. PUNO vecu kaznu, cak se spominje i oduzimanje bodova. Ako je to slucaj, zasto je Ferrari tako dobro prosao? Koja je razlika izmedu onog sto su oni i onog sto je McLaren (jos nedokazano)ucinili?
Mislim stvarno ako kazne McLaren s bodovnim oduzimanjem to dokazuje kakva je FIA sranje i kako su ljudi koji vode sport neposteni...
sramite se, "FIArri" :cry:
FIA=Ferrari International Assistance :thumbdown:

U potpunosti se slažem sa *sliver arrows* i mislim da bi Hamilton trebao prihvatiti svoju ulogu 2. vozača (bar ove godine) jer nije on dvostruki i aktualni svjetski prvak! :!:
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

sjubic je napisao/la:
Magic Alonso je napisao/la:
to sam se i ja zapitala. na početku sezone sve je bilo idilično, a sada?
nije lewis kriv, ali i on je malo pomogao medijima sa svojim izjavama ;)
Naravno tipični navijači Alonsa.Sad će sve to svaliti na Lewisa kao što je i prošle godine bio kriv fisico zato sto Alonsu nije POMAGAO u borbi za prvaka.
Oprosti ali nije on ništa rekao prije Rona.
Mclaren je sam kriv ako dođe do kazne.Pravila su pravila.
Isto tako smatram da iako je Hamilton rookie ima pravo iznjeti svoje mišljenje kao što si ga ti iznjela u svojem postu.

;)
propustio si onaj dio nije lewis kriv???

a ti si tipičan hamiltonov navijač. oprosti, ali ne vidiš dalje od njega.
ti si jedna od rijetkih koji su zapeli kako je lewis imao VELIKE šanse da prođe ispred alonsa, iako svi (mislim i na stručnjake) tvrde da nije :!: .
i ne želiš si priznati da to nisu ODREDBE, nego NAJNORMALNIJA STRATEGIJA!

i naravno, ima lewis pravo. ali mogao bi se ipak truditi očuvati atmosferu u timu.
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
SempreGilles
Početnik
Početnik
Postovi: 337
Pridružen/a: 04 svi 2007, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Zagreb, RH

Post Postao/la SempreGilles »

Ljudi... O čemu pričamo?
Alonso je imao PP, 8 od 10 najbrzih krugova (UKLJUĆUJUĆI i prva 2!) su bila njegova, i na kraju je pobijedio...

Rasprave na stranu, antagonizimi Hamilton fanovi- Alonso fanovi na stranu: priznajmo, Alonso je u Monacu potpuno posramio sve ostale, uključujući Hamiltona....

U potpunosti se slažem s gdinom Jergovićem, ovo FIA-ino uplitanje je jednostavno dodvoravanje histerilnim britanskim medijima koji šize jer im je ljubimac (a gdje vam je sad ljubimac Button? koje licemjerje...) poražen... :roll:
slika
Fernando Alonso \The Night Master/
Hungary 03.
Malaysia 05., Bahrain 05., Imola 05., France 05. Nurburgring 05., Germany 05., China 05.
Bahrain 06., Australia 06., Spain 06., Monaco 06., Britain 06., Canada 06., Japan 06.
Malaysia 07., Monaco 07., Nurburgring 07., Monza 07.
Singapore 08.
Avatar
SempreGilles
Početnik
Početnik
Postovi: 337
Pridružen/a: 04 svi 2007, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Zagreb, RH

Post Postao/la SempreGilles »

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/05/ ... _excluded/

Ok, sad se već brine,m...
Iako ne vjerujem da će učiniti nešto tako radikalno...
To bi bio VELIKI udarac za F1...
slika
Fernando Alonso \The Night Master/
Hungary 03.
Malaysia 05., Bahrain 05., Imola 05., France 05. Nurburgring 05., Germany 05., China 05.
Bahrain 06., Australia 06., Spain 06., Monaco 06., Britain 06., Canada 06., Japan 06.
Malaysia 07., Monaco 07., Nurburgring 07., Monza 07.
Singapore 08.
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

McLaren OSLOBOĐEN optuzbi ;)



The McLaren-Mercedes team did nothing against the sporting regulations at the Monaco Grand Prix, the sport's governing body said on Wednesday.

The FIA launched an investigation on McLaren's tactics at Monte Carlo following a one-two finish on Sunday, and after Lewis Hamilton revealed he had been asked to ease off in order to avoid risks in the race.

Team orders were banned following the 2002 Austrian Grand Prix, where Ferrari ordered Brazilian Rubens Barrichello to let Michael Schumacher win.

Article 151 of the FIA's international sporting code declares that "any fraudulent conduct or any act prejudicial to the interests of any competition or to the interests of motor sport generally" is a breach of the rules.

The governing body said on Wednesday, however, that the team had done nothing wrong.

"Having studied the radio traffic between Vodafone McLaren Mercedes (McLaren) and its drivers, together with the FIA observer's report and data from the team, it is clear that McLaren's actions during the 2007 Monaco Grand Prix were entirely legitimate and no further action is necessary," the FIA said in a statement.
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
SempreGilles
Početnik
Početnik
Postovi: 337
Pridružen/a: 04 svi 2007, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Zagreb, RH

Post Postao/la SempreGilles »

*Silver Arrows* je napisao/la:McLaren OSLOBOĐEN optuzbi ;)



The McLaren-Mercedes team did nothing against the sporting regulations at the Monaco Grand Prix, the sport's governing body said on Wednesday.

The FIA launched an investigation on McLaren's tactics at Monte Carlo following a one-two finish on Sunday, and after Lewis Hamilton revealed he had been asked to ease off in order to avoid risks in the race.

Team orders were banned following the 2002 Austrian Grand Prix, where Ferrari ordered Brazilian Rubens Barrichello to let Michael Schumacher win.

Article 151 of the FIA's international sporting code declares that "any fraudulent conduct or any act prejudicial to the interests of any competition or to the interests of motor sport generally" is a breach of the rules.

The governing body said on Wednesday, however, that the team had done nothing wrong.

"Having studied the radio traffic between Vodafone McLaren Mercedes (McLaren) and its drivers, together with the FIA observer's report and data from the team, it is clear that McLaren's actions during the 2007 Monaco Grand Prix were entirely legitimate and no further action is necessary," the FIA said in a statement.
Uf, odma mi je lakše.... :shock: :D
slika
Fernando Alonso \The Night Master/
Hungary 03.
Malaysia 05., Bahrain 05., Imola 05., France 05. Nurburgring 05., Germany 05., China 05.
Bahrain 06., Australia 06., Spain 06., Monaco 06., Britain 06., Canada 06., Japan 06.
Malaysia 07., Monaco 07., Nurburgring 07., Monza 07.
Singapore 08.
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

SempreGilles je napisao/la:
*Silver Arrows* je napisao/la:McLaren OSLOBOĐEN optuzbi ;)



The McLaren-Mercedes team did nothing against the sporting regulations at the Monaco Grand Prix, the sport's governing body said on Wednesday.

The FIA launched an investigation on McLaren's tactics at Monte Carlo following a one-two finish on Sunday, and after Lewis Hamilton revealed he had been asked to ease off in order to avoid risks in the race.

Team orders were banned following the 2002 Austrian Grand Prix, where Ferrari ordered Brazilian Rubens Barrichello to let Michael Schumacher win.

Article 151 of the FIA's international sporting code declares that "any fraudulent conduct or any act prejudicial to the interests of any competition or to the interests of motor sport generally" is a breach of the rules.

The governing body said on Wednesday, however, that the team had done nothing wrong.

"Having studied the radio traffic between Vodafone McLaren Mercedes (McLaren) and its drivers, together with the FIA observer's report and data from the team, it is clear that McLaren's actions during the 2007 Monaco Grand Prix were entirely legitimate and no further action is necessary," the FIA said in a statement.
Uf, odma mi je lakše.... :shock: :D
i meni prijatelju, i meni...
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

evo i POTPUNE izjave FIA-e, i to bi onima koji govore protiv ovog McLarenovog postupka trebalo zacepiti usta! ;)

The full statement from the FIA


Full statement from the FIA following the investigation of McLaren's one-two finish at the Monaco Grand Prix:

Having studied the radio traffic between Vodafone McLaren Mercedes (McLaren) and its drivers, together with the FIA observer's report and data from the team, it is clear that McLaren's actions during the 2007 Monaco Grand Prix were entirely legitimate and no further action is necessary.

The facts

1. A two-stop strategy is the optimum at Monaco unless the safety car is deployed, in which case one-stop can sometimes be better.

2. The safety car has been deployed during four of the past five Monaco Grands Prix.

3. Under current rules the choice between a one-stop and two-stop strategy must be made before the final qualifying period.

4. It is clear from FIA measurements taken after qualifying that McLaren fuelled Hamilton for five more laps than Alonso.

5. This allowed Hamilton the option of a one-stop strategy should the safety car have come out during his first stint.

6. The safety car was not deployed.

7. The McLaren was significantly faster at Monaco than any other car.

Background

The primary objective of any team is for one of their drivers to win. If this can be achieved they will try to ensure their other car finishes second.

With no safety car during Alonso's first stint, there was a small but finite risk that it would come out during the five laps before Hamilton had to refuel. This would have put him behind the field and at a significant disadvantage to any car on a full (as opposed to optional) one-stop strategy. The latter cars would be expected to refuel around lap 40 - ie after the safety car had pitted if it came out during Hamilton's extra laps.

For similar reasons Hamilton was called in early for his second pit stop, thus assuring his second place, with or without a safety car.

Had the car in front of Hamilton not been his teammate, McLaren might (probably would) have decided to risk the safety car and let Hamilton run for as long as his fuel load allowed in the hope that he would come out of the pits in the lead after one of his pit stops. There is, however, no obligation on them to take this risk in order to overtake their own car. Indeed it would be foolish to do so.

It is standard procedure for a team to tell its drivers to slow down when they have a substantial lead. This is in order to minimise the risk of technical or other problems. It is also standard practice and entirely reasonable to ask the drivers not to put each other at risk.

McLaren were able to pursue an optimum team strategy because they had a substantial advantage over all other cars. They did nothing which could be described as interfering with the race result.
Zadnja izmjena: *Silver Arrows*, dana/u 30 svi 2007, 16:56, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Odgovori