Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Vuksa_KC »

A ozbiljno, pa ak je na službenoj F1 stranici izražena sumnja, onda je lako zaključiti da svi bruje o tome.

Pa ovi naravno neće reći kad pripreme za 2021. idu naveliko, pa ne mora to biti odmah 2021., već sezonu-dvije nakon kaj vide kakvi im budu rezultati s novim pravilima.

Pa naravno da je radi marketinga, samo nemaju svi iste apetite, Toyota je htjela očito koju pobjedu-dvije, Mercedes baš i neće pristati na recimo treće mjesto u konstruktoru s povremenim pobjedama, a prostora za pomak neće biti do neke sljedeće veće promjene pravila.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 12:27 Rezultat ne mora biti samo dominacija. Mercedes je uso u F1 jos 1993 i osvojili su samo 3 vozacke titule pa nisu otisli nego su trpeli dok ih je samaro mocni Ferari sa Sumaherom.
Mercedes je u F1 od 2010. u obliku konstruktora. 1993. su ušli samo kao dobavljač motora. I ako povuku momčad jednog dana vjerojatno će i dalje ostat sa motorima u F1.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 29 ruj 2019, 13:01
popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 12:27 Rezultat ne mora biti samo dominacija. Mercedes je uso u F1 jos 1993 i osvojili su samo 3 vozacke titule pa nisu otisli nego su trpeli dok ih je samaro mocni Ferari sa Sumaherom.
Mercedes je u F1 od 2010. u obliku konstruktora. 1993. su ušli samo kao dobavljač motora. I ako povuku momčad jednog dana vjerojatno će i dalje ostat sa motorima u F1.
a sta je bilo McLaren-Mercedes kad je Mercedes imao akcije u Mclarenu. 40% ako se ne varam.

I nije to beznacajno samo kao dobavljac motora kad i tu idu ogromne pare u razvoj.
Vuksa_KC je napisao/la: 29 ruj 2019, 12:52 A ozbiljno, pa ak je na službenoj F1 stranici izražena sumnja, onda je lako zaključiti da svi bruje o tome.
ja sam primetio da samo Ferarijevi navijaci bruje o tome jer zele da se nemci povuku kako bi imali otvoren put do titule. [-X
Pa ovi naravno neće reći kad pripreme za 2021. idu naveliko, pa ne mora to biti odmah 2021., već sezonu-dvije nakon kaj vide kakvi im budu rezultati s novim pravilima.

Pa naravno da je radi marketinga, samo nemaju svi iste apetite, Toyota je htjela očito koju pobjedu-dvije, Mercedes baš i neće pristati na recimo treće mjesto u konstruktoru s povremenim pobjedama, a prostora za pomak neće biti do neke sljedeće veće promjene pravila.
Tojota je htela biti sampion ali nisu uspeli pobediti ni jednu trku a pitaj boga kolko su para lupili.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 12:27
ja sam primetio da samo Ferarijevi navijaci bruje o tome jer zele da se nemci povuku kako bi imali otvoren put do titule. [-X
To je definitivno tvoj problem.
popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 12:27 Tojota je htela biti sampion ali nisu uspeli pobediti ni jednu trku a pitaj boga kolko su para lupili.
Nitko ko Mercedes
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 29 ruj 2019, 20:27
popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 12:27 Tojota je htela biti sampion ali nisu uspeli pobediti ni jednu trku a pitaj boga kolko su para lupili.
Nitko ko Mercedes
Ne zaboravi da je Tojota krenula od nule nije preuzela neki tim kao Mercedes i to za $1. Znas li ti kolko su japanci ulozili u infrastrukturu i preotimanja ljudi (konkretno znam za primer iz Minardija a nudili su i Sumaheru blanko cek). Mecka je sve to imala na tacni. Mecka je imala iskustvo dok je Tojota to pokusala kupiti i tu je bila njihova greska jer parama se ipak iskustvo ne moze kupiti. Inace Tojota je veca korporacija od Daimlera. i imaju vise para.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

Evo da ne bi ispalo da momčadi u F1 ne znaju surađivati. Nick Fry, jedan od vodećih ljudi u Brawnu 2009. je u svojoj knjizi otkrio kako ga je tokom 2009. nazvao Ron Dennis i rekao kako ne vjeruje svojim aerodinamičarima da je aero paket odličan, a šasija loša te je pitao Fry-a ako bi mogao podijeliti sa njime brojke koje dobivaju u zračnom tunelu da usporede sa svojima. Kaže da je odlučio te informacije podijeliti sa Dennisom jer su zahvaljujući McLarenu mogli te 2009. koristiti Mercedesove motore (McLaren je imao ekskluzivu i dao im zeleno svjetlo). Kaže da je Dennisova reakcija bila grobna tišina.

Čisto da ne bi ispalo da je bilo varanja i sl. Dennis nije pitao da podijele dizajn bolida i sl. nego je pitao koje rezultate dobivaju u tunelu kad testiraju svoj bolid.

https://www.racefans.net/2019/10/04/mcl ... ta-in-2009
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

Nije baš vezano za F1 momčad, ali jeste za McLaren... sad imamo i službeno ime IndyCar momčadi: Arrow McLaren SP (SP = Schmidt Peterson) kao i logo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

McLaren je objavio da sporazumno prekidaju suradnju sa Petrobrasom samo godinu nakon potpisivanja 5-godišnjeg ugovora
https://www.racefans.net/2019/11/04/mcl ... al-to-end/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Heh, taman pred domaću utrku njima, ko bi ga znal.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

To se već dugo šuška o tome... kao što u članku piše od početka je predsjednik Brazila bio protiv te suradnje (a Petrobras je nacionalna kompanija) tako da eto... dobio je što je htio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Vuksa_KC »

A dobro, a McL trenutno najveći pozitivci u Formuli
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la mrd »

Mclaren danas na Paul Richardu testira nove tockove za 2021 (18 inca). Takodje ovo je prva slika bez Petrobrasa na autu.

slika
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

Koja razlika u odnosu na prošlu godinu


Gume su otprilike ekvivalentne prošlogodišnjima. Ovogodišnj C4 je kao prošlogodišnji Ultra Soft
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Kranči »

Prvi podij za momčad nakon točno 4 godine.

=P~
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

Ispravak, nakon skoro 5. Zadnji podij je bio u Australiji 2014. što bi značilo da je prošlo 4 godine i 8 mjeseci.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Kranči »

A ovo ćemo kao zaboraviti? :D

slika



Šalim se.. ali inače, dodaj si godinu više u svojem postu.
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la King iCool »

Koje sranje sa tim čekanjem odluke. Sve je bilo jasno jer ako su Ricciardu dali 5sec za ono s magnussenom onda su i lojzeku moraju dati... Ovako su samo CS-u oduzeli veselje i radost s postolja. Maxu su to u americi napravili prije 2god.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la zonelsk »

Čestitke McLarenu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Najveći pozitivci trenutno u F1, zasluženo.
Avatar
Monegasque
Postovi: 47
Pridružen/a: 22 svi 2019, 15:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Monegasque »

Uspjeli su im nešto organizirati, stvarno ih je lijepo za vidjeti kako se svi vesele.
Fisichelli su svojevremeno naknadno uručili pobjednički pehar iz Brazila tek na idućoj utrci.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Sa Hondom kroz cijeli period 133 boda, a ove sezone 140.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 17 stu 2019, 23:36 Sa Hondom kroz cijeli period 133 boda, a ove sezone 140.
Stoji ko statistika, ali ja to iskreno nebi usporedjivao. I oni, a i Homda su punooo bolji nego 2015,2016,2017. Stim da je 2016 (ako se ne varam) McL imao jednu od boljih šasija u tom periodu, ali je te sezone Honda bila vise down nego inace. Nisu ni imali neku sezonu di su oba tima dala max da bi mogli usporediti sezone.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 18 stu 2019, 06:57
F1NAC je napisao/la: 17 stu 2019, 23:36 Sa Hondom kroz cijeli period 133 boda, a ove sezone 140.
Stoji ko statistika, ali ja to iskreno nebi usporedjivao. I oni, a i Homda su punooo bolji nego 2015,2016,2017. Stim da je 2016 (ako se ne varam) McL imao jednu od boljih šasija u tom periodu, ali je te sezone Honda bila vise down nego inace. Nisu ni imali neku sezonu di su oba tima dala max da bi mogli usporediti sezone.
To je cisto bio fun fact. Dosta je samo usporedit ovu godinu s lanjskom kad su imali kanturinu na gridu da se vidi napredak koji su ostvarili
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

ovo ce biti interesantno videti :)

McLaren promises "quite special" 2020 livery after new BAT deal
https://www.motorsport.com/f1/news/mcla ... l/4604095/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

Trac! spanci prenose da su Fetl i Rikardo kontaktirali Mclaren u vezi sedista za 2021. Fetl jer ce Lekler biti novi Ferarijev mezimac a Rikardo jer je nesiguran u Renoovu buducnost u F1.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori