Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 04 srp 2020, 16:48 mclaren najprijatnije iznenadjenje :thumbup:
I nije iznenađenje...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 00:35
popeye je napisao/la: 04 srp 2020, 16:48 mclaren najprijatnije iznenadjenje :thumbup:
I nije iznenađenje...
pa svi su pricali o RP kao best of the rest ekipi
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 05 srp 2020, 09:05
zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 00:35
popeye je napisao/la: 04 srp 2020, 16:48 mclaren najprijatnije iznenadjenje :thumbup:
I nije iznenađenje...
pa svi su pricali o RP kao best of the rest ekipi
S vremenom covjek nauci citati (ili ne citati vremena testiranja) pa neke stvari ne dodju kao iznenađenje.
I pritom se ne obazire ba kojekakve novinare zeljne paznje i senzacije.

RP je brz, i bit ce jos brzi na stazama koje im vise odgovaraju.
Ali McLaren je dobro poslozena ekipa vec neko vrijeme i u uzlaznom su trendu. Problem sa RP je sto su "kupili" rjesenje i trebaju ga naučiti koristiti i shvatiti kak razvijati dalje.
McLaren (i Renault koji je isto dosta brz) su sve napravili sami i poznaju svoj paket punooo bolje.
Jucer Renault po meni nije pokazal ruke do kraja.
RP, McLaren i Renault su po meni blizu - i ovisno o stazi budu jedni bili malo bolji od drugih.
McLarenu bio dao malu prednost opcenito ispred midfielda.

I svi oni bi trebali iskoristiti ove dvije trke dom Ferrari ne dodje sa novim bolidom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la speedy56 »

LANDOOOOOOOOOOOO :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: =D> =D> =D> =D>
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

Kapa dole i njemu i momcadi na pokanu zadnje 2 god.

Budget cap bi im mogao dobro doci za dalje
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la King iCool »

Pereza je morao rješit da bi uopće imao šansu ući unutar 5sec do Hama, i na kraju onda zadnji krug odvozi FL!! BRAVO! :mrgreen:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dosta su se spori činili nakon restartova.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 05 srp 2020, 18:39 Dosta su se spori činili nakon restartova.
Zagrijavanje guma je mozda issue?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Jedino ima smisla, da.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la popeye »

RP, Mclaren i mozda Reno tu ce se voditi velika bitka za 4 mesto
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la popeye »

=D>

drago mi je zbog njih
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la popeye »



bukvalno mu govori kako da vozi :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la speedy56 »

Još jednom odlično obavljanje posla onda kad je bitno.
Sainz me današnjom vožnjom podsjetio malo na Buttona (igrom slučaja, zadnji put kad su bili P3 u kvalama, je baš bilo s Gumbekom 2014. na Silverstoneu).
Norris (i Ocon, da ga spomenem) je cijele kvale odradio odlično, ta zadnja 2 kruga jedino nisu bila najbolja. Šteta za tu kaznu, ali ipak je i dalje tu u top10.
Jedva čekam utrku sutra, koja bi na temelju ovih rezultata mogla biti još jedna dobra prilika za lijepe bodove, i jedva čekam iduću sezonu i Mercov PU. Bolid je očigledno dobar, predvidljiv za voziti i po kiši i po mokrom.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

Odlicno odradjena utrka.

U pravo vrijeme dobra odluka da ih se swapa.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la speedy56 »

Fali puuuuno tempa s punim tankom.
Greške u pit stopovima se moraju kaj prije korigirati, 2x u 2 utrke, ista stvar.

Ok, sad kad smo riješili ovaj negativan dio, ajmo na pozitivu.
Bolidu očito jaaaako dobro leži prazni tank. Čim je Norris počeo loviti Sainza činilo se da je brži od Strolla i Riccija.
Lando još jednom odradio vrhunski. Drago mi je da je dobio samopouzdanja u ove dvije utrke, a čini se i da bi ove godine mogao biti vidno bolji od Sainza.
Momčad je odlično taktički riješila ovo s propuštanjem Norrisa i stavljanjem Sainza na soft za najbrži krug.
U utrci gdje se nakon prvih 30 krugova činilo da bi mogli uzeti tek 10-8-9 mjesto, i gdje je RP bio vidno bolji, u WCC su izgubili samo jedan bod manje u odnosu na njih. Naravno uz malo sreće s Perezom.
Bolid danas definitivno nije bio generalno 3. najbolji, ali eto...uz pravi timski rad uspjeli su uzeti best of the rest.

Edit:
Slaba utrka danas...Norrisov start, možda malo preziheraška strategija, ulovili su promet u pit-u, vožnja u vlakiću...sve u svemu i taj jedan bod se nakon svega lijepo vidi.
Falio je i pravi tempo kak se čini, veći dio utrke ovak niti nisu imali prazni zrak pa niti nisu mogli voziti svoja vremena.

Treba vidjeti taj upgrade u Silverstoneu sad.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 19 srp 2020, 18:46 Fali puuuuno tempa s punim tankom.
Greške u pit stopovima se moraju kaj prije korigirati, 2x u 2 utrke, ista stvar.

Ok, sad kad smo riješili ovaj negativan dio, ajmo na pozitivu.
Bolidu očito jaaaako dobro leži prazni tank. Čim je Norris počeo loviti Sainza činilo se da je brži od Strolla i Riccija.
Lando još jednom odradio vrhunski. Drago mi je da je dobio samopouzdanja u ove dvije utrke, a čini se i da bi ove godine mogao biti vidno bolji od Sainza.
Momčad je odlično taktički riješila ovo s propuštanjem Norrisa i stavljanjem Sainza na soft za najbrži krug.
U utrci gdje se nakon prvih 30 krugova činilo da bi mogli uzeti tek 10-8-9 mjesto, i gdje je RP bio vidno bolji, u WCC su izgubili samo jedan bod manje u odnosu na njih. Naravno uz malo sreće s Perezom.
Bolid danas definitivno nije bio generalno 3. najbolji, ali eto...uz pravi timski rad uspjeli su uzeti best of the rest.

Edit:
Slaba utrka danas...Norrisov start, možda malo preziheraška strategija, ulovili su promet u pit-u, vožnja u vlakiću...sve u svemu i taj jedan bod se nakon svega lijepo vidi.
Falio je i pravi tempo kak se čini, veći dio utrke ovak niti nisu imali prazni zrak pa niti nisu mogli voziti svoja vremena.

Treba vidjeti taj upgrade u Silverstoneu sad.
sve kaj im se je poklopilo u prve dvije trke - danas je otislo u drugu stranu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la speedy56 »

Aa u prve dvije utrke je dobar dio toga krenuo od dobre startne pozicije, koja ih je onda držala u šansi da im pogoduju neke stvari, kao npr. safety car u Austriji.

Ovdje su prvo išli na sigurno s novim setom guma u prvom laufu u Q3 jer su se bojali kiše. Drugi lauf su vozili na starim gumama i naravno da nisu popravili vremena, a postojala je šansa startati 5. i 6.
Lako je biti kapetan poslije bitke, ali realno gledajući - da su prvi lauf odradili na starim gumama i da je kasnije pala kiša, nebi se kvalificirali niš puno lošije nego ovak. Eventualno bi ih Gasly dobio da mu VTEC nije krepal, ali i to je upitno, ipak je McL brži od AT, dakle u najgorem mogućem scenariju bi oba startali jedno mjesto lošije nego ovak.
U najboljem bi vrlo vjeorjatno bili ispred Ferrarija i iza RP.
Jako malo su mogli izgubiti, a jako puno dobiti. Da ne govorim da bi u slučaju suhe utrke i startanja na softu, ove loše kvale vjerojatno bile još veći problem.

Danas pak u utrci, nakon kaj je bilo očito da je Norris još pozicija nakon starta, nije mi jasno zake nisu htjeli probati neku agresivniju strategiju s njim.
Teško je preticati na Hungaroringu i nisu bili puno brži od ostatka midfielda ovaj vikend i nije bilo nerealno očekivati da će se u normalnim okolnostima Norris teško probijati kroz poredak. Tak je i bilo, završil je P13.
Jasno mi je da su sa Sainzom išli na tu ziherašku strategiju, s obzirom da je nakon prvih krugova bio unutar top10 (P8 ak se dobro sjećam).

Tak da, stoji to da im se stvari nisu baš poklopile ko prva dva vikenda, ali sreća prati hrabre, a hrabrosti im je ipak malo falilo ovaj vikend.
Zato mi je malo gorak okus u ustima, mislim da su bili bolji nego kaj ovi P10 (sad već P9) i P13 pokazuju.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da se Gulf Oil u suradnji sa McLarenom vraća u F1. Na twitteru su objavljene fotografije sa jedne benzinske postaje gdje je cestovni McLaren te F1 bolid McLarena sa Gulf Oil logom na pokrovu motora. Vjerojatno se radilo o snimanju promotivnih materijala.
BUMP: Evo i službene potvrde
https://www.racefans.net/2020/07/28/mcl ... ship-deal/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la F1NAC »

Koliko uspjevam ove godine popratiti F1, izgleda da je McLaren prva momčad koja je isprobala novu podnicu koja je rađena po pravilima za 2021.

Po novom pravilniku za iduću godinu, definiran je geometrijski prostor trokutastog oblika koji predstavlja zonu ekskluzije odnosno u tom području se ne smije nalaziti ništa od bodyworka(također se uklanja automatski mogućnost zareza na podnici) s ciljem smanjenja downforca kojeg je potrebno smanjiti pošto se Pirelli već ove godine hvata na sva moguća ograničenja (camber, tlak itd) kako bi gume mogle izdržati.

Na slici je vidljiva geometrija, Os C-C koja je povučena na stražnjoj strani kokpita te urez koji ide u dubinu do 650 mm iznad središnje osi.

slika

Mclaren:

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la speedy56 »

Da, prvi su donijeli tak neke na FP.
S obzirom da neće moći trošiti nikakve tokene na razvoj preko zime (osim PU), vjerojatno gledaju da kaj više moguće ovogodišnji bolid do kraja godine okrenu prema Mercedesovoj PU i pravilima za 2021. Možda čak malo i nauštrb konačnog rezultata ove sezone.

Razlika nebo-zemlja u odnosu na momčad pred par godina.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la Cuky »

Carlos je na prvom treningu testirao novi nos (gore je stari kod Norrisa za usporedbu)
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la mrd »

Mercedes nos?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la Cuky »

McLaren se lagano širi što se sudjelovanja u serijama tiče. Nakon pristupanja IndyCar seriji planiraju se priključiti novoj klasi prototipova u WEC-u, a razmatraju i ulazak u Formulu E kada stupe na stazu bolidi 3. generacije. Dok je 2. generacija aktivna njima nije dozvoljeno nastupanje jer su dobavljač baterija.

https://www.racefans.net/2020/12/12/mcl ... a-e-entry/


BUMP: McLaren bi uskoro trebao objaviti kako su prodali dio udjela u momčadi konzorciju kojeg predvodi MSP Sports Capital, a koji je 2018. probao kupiti tadašnju Force Indiju.

https://www.racefans.net/2020/12/12/mcl ... investors/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la Cuky »

Pošto prethodni post ne mogu više bumpirati...

McLaren je jutros potvrdio kako je MPS Sports Capital kupio 33% udjela u McLaren Racing, što uključuje i F1 ekipu. McLaren Racing je procijenjen na 560 milijuna funti, što znači da je McLaren za prodaju ovih dionica uprihodio oko 185 milijuna finti. Prema dogovoru MPS Sports Capital će prvotno preuzeti 15% dionica, no to će porasti na ugovorenih 33% do kraja 2022.

https://www.racefans.net/2020/12/13/mcl ... into-team/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL35]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 13 pro 2020, 10:45 Pošto prethodni post ne mogu više bumpirati...

McLaren je jutros potvrdio kako je MPS Sports Capital kupio 33% udjela u McLaren Racing, što uključuje i F1 ekipu. McLaren Racing je procijenjen na 560 milijuna funti, što znači da je McLaren za prodaju ovih dionica uprihodio oko 185 milijuna finti. Prema dogovoru MPS Sports Capital će prvotno preuzeti 15% dionica, no to će porasti na ugovorenih 33% do kraja 2022.

https://www.racefans.net/2020/12/13/mcl ... into-team/
Dodatno, prodaju MTC zgradu. Ali ne planiraju iseliti, nego planiraju prodatiti i onda ziviti ko podstanari. Sale / leaseback model.
Kaze Brown da je dosta para zamrznuto u toj zgradi...
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori