Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Kranči »

Za par mjeseci se nitko neće sjećati kakve su probleme imale momčadi, nego će pogledati rezultate i vidjeti kakvo je stanje. A stanje je takvo da Alonsov "we can fight" izgleda smiješan, jer se gledaju rezultati i bodovi, a ne tko je imao više problema.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

Kranči je napisao/la: 08 tra 2018, 22:18 Za par mjeseci se nitko neće sjećati kakve su probleme imale momčadi, nego će pogledati rezultate i vidjeti kakvo je stanje. A stanje je takvo da Alonsov "we can fight" izgleda smiješan, jer se gledaju rezultati i bodovi, a ne tko je imao više problema.
??? opet NISAM pricao o formi ni sto su rekli, nego ČINJENICI da su ih svi ismijavali zbog pit crew pogresaka i pouzdanosti i napravio usporedbu sa ostalim momcadima nakon 2 utrke.

Aha, ok je spomenuti kad McLaren (ili bilo ko drugi na koga se okomimo) kako su losi, stalno ih podbadati (da ne iskoristim tezu rijec) kako su losi u ovome, onome..itd

A onda kad se skrene pozornost na to i kad je "karma is a bitch" super recenica za situaciju onda dobivamo ovakve postove? Najs :)

Niko ne komentira kako je RB najavljivao borbu za 1 mjesto pa eto, di su?? nisam vidio da si to nazvao smjesnim.

Btw ako se gledaju rezultati, Alonso je 4 u poretku, McLaren 3. Hocemo se sjecati samo toga?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Ja čak mislim da je Alonso namjerno usporio onak jako da ga ovi zaobiđu
Ne bi se čudil da dok su ganjali onih 3-4s do Hulka, su potrošili malo više benzina (jer su računali da mogu ići krug manje).
Ovak kad su vidli da ne mogu proći Hulka su se odvojili dosta od njega (više sekundi u jednom krugu ak se dobro sjećam) i onda pustili Vettela i Bottasa.
Nemrem garantirati, ali ne bi čudil da je to igralo ulogu (bar bi se ja na pitwallu toga sjetil :biggrin: :lol: )
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 09 tra 2018, 18:15 Ja čak mislim da je Alonso namjerno usporio onak jako da ga ovi zaobiđu
Ne bi se čudil da dok su ganjali onih 3-4s do Hulka, su potrošili malo više benzina (jer su računali da mogu ići krug manje).
Ovak kad su vidli da ne mogu proći Hulka su se odvojili dosta od njega (više sekundi u jednom krugu ak se dobro sjećam) i onda pustili Vettela i Bottasa.
Nemrem garantirati, ali ne bi čudil da je to igralo ulogu (bar bi se ja na pitwallu toga sjetil :biggrin: :lol: )
Usporio je da ne mora raditi dodatni krug. Oval je ranije isao jedan krug u box a nije nista utjecali na rez. A i lijepo njima nije smetao.
EDIT:
Krugovi su bili oko 1:35, zadnji je bio 1:50
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Ma namjerno je gas pustio. Gotova trka treba PU stedit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

promjene u McLarenu... Zak Brown je postavljen na čelo McLarenovog trkaćeg odjela te će on sada biti nadređen Ericu Bouillieru koji ostaje na mjestu šefa momčadi. Također, kompletna McLaren grupa je restrukturirania. Do sada su bila dva odjela, McLaren Automotive i McLaren Technology Group (koja je uključivala McLaren Racing, Applied Technologies i Marketing) a Brown je bio na čelu MTG. Sada je grupacija razdvojena na tri odjela: McLaren Automotive, McLaren Racing i McLaren Applied Technologies, a Brown je na čelu McLaren Racinga. McLaren Racing obuhvaća sve njihove momčadi u svim serijama u kojima sudjeluju, uključujući i F1

https://www.racefans.net/2018/04/10/bro ... ructuring/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Niti slipanje ne pomaze.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 14 tra 2018, 08:43 Niti slipanje ne pomaze.
Mislim da si ga fulali, ali nebi s njim dobili 0.3 sec.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Preslabo.
Sa slipom, jedino je TR lošija momčad (Sauber i Williams po defaultu iza brojim)
S tim da je Force India ispred njih, iako imaju fundamentalan problem s bolidom
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la King iCool »

Šteta zbog manjka brzine u kvalama. Uvijek se dobro držimo u utrci ali teško je kad nemaš poziciju na stazi. I ovo su 3 utrke za redom u bodovima i oba bolida završila utrku. Barem nešto... Sva sreća da smo se honde riješili.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

Polako, treba vidjet kaj ce (ako ce) donijet u Barcelonu i kako se to bude odrazilo na bolid.

Ako bude sve po polanu 2019 bude dobra za njih isto.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Cisto

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

Ugl nastavak na ovu sliku, neko je u komentiartima potao kaj rade sa time.
Sve aero povrsine (koje mogu) vracaju u tvornicu, skinu pjeskom boju i ponovno prefarbaju i koriste.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la McLewis »

Za mj. Dana idem u London i reko super, skocit cu do Wokinga da obidjem MTC i kaze mi na zalost nismo otvoreni za javnost.... koji assholovi... koliko sam se do sada nazivcirao zbog njih, a ne daju mi da vidim ni jedan trofej zbog kojeg sam slavio....
McLaren u <3
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 19 tra 2018, 16:47 Ugl nastavak na ovu sliku, neko je u komentiartima potao kaj rade sa time.
Sve aero povrsine (koje mogu) vracaju u tvornicu, skinu pjeskom boju i ponovno prefarbaju i koriste.
Vjerovatno je auto jos izgrebaniji zbog toga jer su trke bile back to back
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 20 tra 2018, 14:48
zonelsk je napisao/la: 19 tra 2018, 16:47 Ugl nastavak na ovu sliku, neko je u komentiartima potao kaj rade sa time.
Sve aero povrsine (koje mogu) vracaju u tvornicu, skinu pjeskom boju i ponovno prefarbaju i koriste.
Vjerovatno je auto jos izgrebaniji zbog toga jer su trke bile back to back
Lako moguce, ne vjerujem da stignu do wokinga, reparirati i natrag. A opet, vjerojatno imaju nesto i rezervnih djelova sa sobom. Mislim da dosta ovisi i situaciji.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

maleno stražnje krilo u Bakuu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Počinju padati glave u McLarenu. Velika riba, šef tehničkog odjela Tim Goss je uklonjen s te funkcije

Tim Goss has been removed from his position as chief technical officer of McLaren, BBC Sport can reveal.

The move follows the team's poor pace in the first three races of the season following a switch to Renault engines.

A McLaren spokesman declined to confirm Goss was moving from his role as one of their three most senior F1 engineers.

But the spokesman said McLaren was "undergoing a review of its technical operations as part of its programme to return the team to success".
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Najbolja sasija my ass. Najgori od svih Renaultovih
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 29 tra 2018, 00:20 Najbolja sasija my ass. Najgori od svih Renaultovih
Pa nisu rekli da imaju najbolju sasiju ove godine?

Također nije njihov problem do šasije. Auto je jako stabilan i upravljiv. Race pace mu je sasvim ok. I nije najgori auto (šasija od svi Ranultovih). Do sad nisu imali (velikih) problema sa setupom.

Imaju problema sa dragom i to ih jako muci u kvalifikacijama. A drag ne nastaje samo od aero paketa nego i protoka zraka kroz unutrasnjost bolida. Gdje su sami rekli da su za prvu godinu isli konzervativno (tj napravili ono sto im je Renault rekel) i tu imaju puno prostora.
Fali i s-duct i bargeboard area je dosta jednostavan. I cijeli update se vrti oko novog nosa koji nije navodno na vrijeme prosaop crash test i dolazi u Barcelonu.

Za Baku se odmah nakon Aus znalo da ce biti najteze kvale. Vidjet ćemo hoce li i kolko se pomaknuti u Barceloni prema naprije sa najavljenim paketom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Startali MotoGP utrku, završili F1 :lol:
Izvukli su se opet i pokupili koji bod. Španjolska treba biti pošteni korak napred
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 29 tra 2018, 16:15 Startali MotoGP utrku, završili F1 :lol:
Izvukli su se opet i pokupili koji bod. Španjolska treba biti pošteni korak napred
Mislim da nebude tako velik koliko ljudi ocekuju. Po meni ce uloviti dev utrku tek pred kraj sezone. (ako ne šiftaju sve za 2019 do tada).
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la: 29 tra 2018, 16:17 Mislim da nebude tako velik koliko ljudi ocekuju. Po meni ce uloviti dev utrku tek pred kraj sezone. (ako ne šiftaju sve za 2019 do tada).
Nije tolko da očekujem, nek kolko im treba poštenih 3-4 desetinke
Jer iskreno, nisam siguran koliko bi bili lošiji (po pitanju performansi, pouzdanost znam kakva je) da su ove 4 utrke odvozili s Hondom i nešto lakšom zimom tokom koje bi se mogli koncentrirati više na razvoj.
Kužim da je bolid praktički isti kao onaj kojeg su predstavili i sve to, ali dolazi 5. mjesec, moraju početi pokazivati neku brzinu.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 29 tra 2018, 16:34
zonelsk je napisao/la: 29 tra 2018, 16:17 Mislim da nebude tako velik koliko ljudi ocekuju. Po meni ce uloviti dev utrku tek pred kraj sezone. (ako ne šiftaju sve za 2019 do tada).
Nije tolko da očekujem, nek kolko im treba poštenih 3-4 desetinke
Jer iskreno, nisam siguran koliko bi bili lošiji (po pitanju performansi, pouzdanost znam kakva je) da su ove 4 utrke odvozili s Hondom i nešto lakšom zimom tokom koje bi se mogli koncentrirati više na razvoj.
Kužim da je bolid praktički isti kao onaj kojeg su predstavili i sve to, ali dolazi 5. mjesec, moraju početi pokazivati neku brzinu.
Istina, ali ja vise naginjem tome da nije šasija problem nego pakiranje internalsa di su isli pre konzervativno (i previse prema Renault naputicma). U Bareceloni mozda dođe šasija koja je tu trebala biti od Aus, a ovi problemi budu i dalje prisutni.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la: 29 tra 2018, 16:37 Istina, ali ja vise naginjem tome da nije šasija problem nego pakiranje internalsa di su isli pre konzervativno (i previse prema Renault naputicma). U Bareceloni mozda dođe šasija koja je tu trebala biti od Aus, a ovi problemi budu i dalje prisutni.
Kužim, kužim. Nadajmo se da si i u pravu :) jer ako je to istina, za 2019. bi rješavanjem tog problema mogli relativno brzo dobiti dosta brzine
slika
Odgovori