Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Arrivabene: "Even if we wanted to give team orders, it would have been impossible. It would have been dangerous to give a team order at the start of the race. If you want to give a team order, you give it later, during the rest of the race"
Daš naredbu da u prvom krugu nema međusobnog napadanja, nego da moraju sarađivati kako bi blokirali Hamiltona i zadržali 1-2 posle prvog kruga i time 99% osigurali pobjedu u utrci. ;)
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Ma glupani. Svako vozi za sebe, smiješno. Timske odredbe su trebale bit već jučer. Ovako su spušili i konstruktorske i vozačke bodove. Nemaju ideje sta uradit i boje se da će neko reć da su ne znam kakvi. Ako sad ne krenu razmišljat na način da Kimi mora na sve moguće načine sjebat Hamiltona onda ne zaslužuju ništa. Sve su prilike da će Singapur bit nova šansa za ferrari 1-2. Ne treba samo gledat kako završit 1-2 nego kako napravit da protivnici osvoje što manje bodova, dovest Hamiltona i Bottas pod pritisak drugih bolida.
Koristit sauber kod preticanja za krug i plavih zastava da što manje surađuju kad su ispred mercedes itd.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Sto god da su napravili u prve dvije sikane Hamilton ih je imao pokrivene. Jedino da su paralelno vozili cijeli krug do parabolice
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 02 ruj 2018, 22:34 Sto god da su napravili u prve dvije sikane Hamilton ih je imao pokrivene. Jedino da su paralelno vozili cijeli krug do parabolice
I da ih je prošao, po meni bi lakse vratili p1 a mozda i p2 danas nego sto je merc njima.
Imali bi vise prostora za taktiku i stvarali bi puno pritiska a ovako je bilo obrnuto.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 02 ruj 2018, 22:44
F1NAC je napisao/la: 02 ruj 2018, 22:34 Sto god da su napravili u prve dvije sikane Hamilton ih je imao pokrivene. Jedino da su paralelno vozili cijeli krug do parabolice
I da ih je prošao, po meni bi lakse vratili p1 a mozda i p2 danas nego sto je merc njima.
Imali bi vise prostora za taktiku i stvarali bi puno pritiska a ovako je bilo obrnuto.
Lako je bit general poslije bitke al mislim da je Vettel trebao napravit ono sto je Hamilton napravio kod Raikkonena. I onda samo drzat prikljucak za njim. Al SBBKBB

Bump

Steta na bilidu. Jos je dobar tempo imao s obzirom na to

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Paaa, nije bas SBBKBB. Sve bi bilo bolje od od ovog sto su napravili-
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

vidc je napisao/la: 02 ruj 2018, 20:39 Ma glupani. Svako vozi za sebe, smiješno. Timske odredbe su trebale bit već jučer. Ovako su spušili i konstruktorske i vozačke bodove. Nemaju ideje sta uradit i boje se da će neko reć da su ne znam kakvi. Ako sad ne krenu razmišljat na način da Kimi mora na sve moguće načine sjebat Hamiltona onda ne zaslužuju ništa. Sve su prilike da će Singapur bit nova šansa za ferrari 1-2. Ne treba samo gledat kako završit 1-2 nego kako napravit da protivnici osvoje što manje bodova, dovest Hamiltona i Bottas pod pritisak drugih bolida.
Koristit sauber kod preticanja za krug i plavih zastava da što manje surađuju kad su ispred mercedes itd.
Brutalno iskreno napisano / rečeno. Tako bi Ferrari i trebao napraviti, ako im je stalo do ovodišnje titule - ne SAMO vozačke titule, nego i konstruktorske titule.
Ali nešto sam skeptičan,..... nije to ona mrljavost, tipična Ferrarijevska,..... nego Vettel mi je podbacio, najviše.
A Kimi? Kimi je priča za sebe...... Kimi je jučer dokazao, da ne ide. Lik je OK, nemam ništa kontra njega..... naprotiv, štoviše..... 2001. sam birao između njega i Alonsa,..... i poslije je bila ta dvojba..... zbog nekih utrka.

Tako da, Ferrari ( Vettel ) je dosta toga prokockao..... opet,......a Hamilton nije od jučer, i on će vjerovatno lukavo, strpljivo do 5. naslova svjetskog prvaka u F1.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Mislim da je još lani LH rekao da ovo nije sprint, već maraton.
Ima još puno vremena do kraja. Lewis je imao svoj tehnički DNF.....red je i na Vettela negdje u ovih još 7 utrka.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

i prošle godine se čekao Hamiltonov DNF pa ga niko nije dočeko, naprotiv stigao je još jedan vettelu u japanu :D
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Kroz glavu mi prolazi 2015. godina i kako je ferrari tad imao jako dobre strategije i na puno utrka su maksimizirali rezultat i čak i ugrabili par pobjeda unatoč ultradominantom mercedesu. Sad imaju bolid ali ne uspjevaju to materijalizirat kako treba, ni tim ni sami vozači. Ferrari jos uvijek ima sve u svojim rukama, samo trebaju radit posao kako treba
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Pogledah start opet... Da je bilo imalo mozga sve je trebalo bit rjeseno u prvom zavoju i složilo se čak kako treba: hamilton iza kimija,vettel s vanjske strane. Sve sto je kimi trebao napravit je ranije zakocit i tako hamiltona gurnut u duel s verstappenom a vettela pustit naprijed...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Navodno je novi predsjednik Ferrarija prije VN Italije telefonom informirao Kimija kako mu je ovo zadnja sezona u Ferrariju te da je iz tog razloga iako je Seb u borbi za naslov redosljed izlaska na kvalifikacije ostao nepromijenjen iako je zavjetrina ovdje jako donosila vrijeme + zašto nisu bile timske naredbe da se nakon starta zamijene mjesta te Kimi čuva leđa Vettelu

Prema Marku Hughesu Arrivabene želi da Kimi ostane, Vettel želi da Kimi ostane i Kimi želi ostati, ali preminuli Marchionne je htio dovesti Leclerca i navodno je sve bilo dogovoreno i potpisano prije nego li je preminuo. I novi predsjednik želi Kimija, ali su problem ti potpisani dokumenti.

https://thesportsrush.com/reports-raikk ... y-ferrari/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Cijelo sranje oko nepostojanja strategije da se Vettelu omogući pobjeda je ustvari neka pobuna?
koji retardosi,svi redom
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

koliko sam shvatio ne toliko pobuna koliko valjda nitko nije imao hrabrosti nešto narediti Kimiju nakon što je informiran da je bivši. Ako je to istina moraju se svi dobro zapitati što je bitnije u natjecanju: da su svi dobre volje i osjećaju se bajno ili da se dođe do željenog rezultata
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

a nisu mu to mogli u ovoj pauzi od 2 tjedna? :D
kako god,retardosi :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Evo još malo: Ferrari je pokušao dogovoriti da Kimija zadrže još dogodine, a Leclerc da tu jednu godinu preseli u Haas, međutim Haas je odbio mogućnost da im Ferrari diktira vozačku postavu. Jedino mi nije jasno zašto im je "nemoguća" opcija da Leclerca ostave još jednu godinu u Sauberu. Iz Saubera su već rekli da čekaju da Ferrari potvrdi svoju postavu kako bi se pobrinuli o svojoj

https://thesportsrush.com/leclerc-to-ha ... -the-team/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 04 ruj 2018, 10:42 Evo još malo: Ferrari je pokušao dogovoriti da Kimija zadrže još dogodine, a Leclerc da tu jednu godinu preseli u Haas, međutim Haas je odbio mogućnost da im Ferrari diktira vozačku postavu. Jedino mi nije jasno zašto im je "nemoguća" opcija da Leclerca ostave još jednu godinu u Sauberu. Iz Saubera su već rekli da čekaju da Ferrari potvrdi svoju postavu kako bi se pobrinuli o svojoj

https://thesportsrush.com/leclerc-to-ha ... -the-team/
Mozda sam Leclerc ima takav ugovor da ga svake godine moraju pomovirati ili je free (bubam ali vjerojatno tako nesto ima pa stvara pritisak). Po meni Leclerc je zrel da bude u Ferrarijevom timu (i ako mu daju par godina da ne izgori odma - bit ce s njim sve ok) ali od prosle sezone govorim da treba zamjeniti Kimija. Ni Alonsu ni Vettelu nije priprjetio. Lik na startu utrke nije napredovao 30 i kusur utrka a ne mozes mu (ocito) narediti nista.

Treba mladog vozaca koji ce raditi pritisak Vettelu, a prvak i to cetverostruki ili nek se onda popravi li napravi mjesta nekome ko ce Ferrariju donijeti titule i mir.

IMO Ferrari bi bio bolji ove godine da su imali Vett-Lec postavu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

A evo sad i Vettel kaže kako se mora utrkivati protiv 3 bolida jer nema pomoći od strane Kimija
https://thesportsrush.com/vettel-unhapp ... za-fiasco/

Izgleda da je Ferrari baš kao i prošle godine počeo u ključnim trenutcima pucati po šavovima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Ako je to istina... E pa kompa moj sam si si kriv što si se doveo u ovakvu situaciju
“It should’ve been me starting from pole position.

“For me, it’s clear: I have to race three cars, including my teammate.”
Mogao je odvest bolji krug pa nebi bilo takvih problema.

Mogao je pustit Lewisa i pustit ga u sendviču ionako je imao pacea. Mislim lik je vrhunski sto se tiče poznavanja pravila, radišan je i ako treba ostajat do noći u pitu će stajat. Al hebemu nije imao nit malo mozga ove nedjelje. Mislim zaostajes 17 bodova na apexu bolid do tebe je više od pol ispred i ti se ideš dovodit u situaciju da završiš sa DNFom čak?? Mislim donekle lik i je u pravu jer tehnički Kimi ga nije pustio što bi Bottas sigurno napravio, al sam se doveo u takvu poziciju.

Lewis može samo zadovoljno trljat u ruke jer kao što je gore navedeno, konkurencija ima kapacitete da ih spraši ali mentalno nisu ništa jači od obične čačkalice i to ih košta

Eh Vettel moj da je Marchionne još živ, nakon takve izjave biš dobio po ušima i vjerovatno bi tebe Leclerc zamjenio.

Jbg baš fali neka čvrsta riječ u takvim trenucima.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Ahaha. Cek cek kad budes stvarno moral sljedece sezone se utrkivati protiv svog kolege.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

A s druge strane druga stranica uopće ne spominje tu izjavu nego piše kako se ispričao Tifosima na razočarenju
https://www.essentiallysports.com/vette ... ed-tifosi/

I sad ti budi pametan
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Meni opcenito nista nije relevantno (mozda samo zabavno) dok ne cujem audio ili vidim video nekog intervjua. Sve drugo je van konteksta i precesto tumaceno kako neki kvazi novinar zeli.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Ne vjerujem da je vettel to rekao. Ali to je istina, Vettel se utrkuje i protiv raikkonena a ne bi trebao. Svi to znaju, samo u ferrariju se prave debili
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Nisam znao da se utrka boduje prema tome tko završi na kraju prvog kruga.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ako je vjerovati ovom članku krajem tjedna trebala bi stići službena potvrda da će Leclerc voziti u Ferrariju slijedeće dvije sezone te da se Kimi povlači iz F1
https://racer.com/2018/09/04/leclerc-se ... this-week/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori