Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 26 svi 2018, 21:41 naravno da se neće lomiti koplja... al ako ostane poredak prve trojice kakav je (a vjerujem da će Ricciardo sutra odjuriti) to znači da se smanjuje zaostatak za Hamiltonom... nije velika razlika, 3 boda su samo u pitanju. Ali bolje smanjiti za 3 boda nego da Hamilton poveća za 3... tih 6 bodova razlike koliko bi se izgubilo da on i Hamilton zamijene mjesta na kraju mogu biti 6 bodova koji će odlučiti
Ma treba nam jedno lagano odustajanje Hamiltona.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 27 svi 2018, 12:49
Cuky je napisao/la: 26 svi 2018, 21:41 naravno da se neće lomiti koplja... al ako ostane poredak prve trojice kakav je (a vjerujem da će Ricciardo sutra odjuriti) to znači da se smanjuje zaostatak za Hamiltonom... nije velika razlika, 3 boda su samo u pitanju. Ali bolje smanjiti za 3 boda nego da Hamilton poveća za 3... tih 6 bodova razlike koliko bi se izgubilo da on i Hamilton zamijene mjesta na kraju mogu biti 6 bodova koji će odlučiti
Ma treba nam jedno lagano odustajanje Hamiltona.
Ne bi me čudilo, ako bude Max - spektakl danas..... da Lewis na kraju pobijedi...... #-o #-o #-o #-o #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ja se već sad rezerviram da će Ferrariju biti kriv SC :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

ali danas Ferrari nije u vodstvu nego su oni ti koji prate... a primjetili smo da se ove dvije sezone kad su konkurentniji puno bolje snalaze u toj ulozi jer, jbg, imali su 10-ak godina za ispraksirati se
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 27 svi 2018, 12:11 evo i detalje u vezi FIA-inog suda kada je ERS u pitanju
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... l-concerns
Vođa propalog projekta Sassi i Allison jude. Drago mi je da je sve ok. Možda će sad držat nos u svojem dvorištu. Nadam se da će Sassi koliko toliko unazadit njihovu PU.

Također pokazuju svoja lica. Kao u vrijeme 2014... "volili bi da imamo konkurencije". Konkurecija ih dostigne, otkrije se (khm Allison) drugi rezervoar ulja i konkurencija otpadne za kratko. Onda opet ih dohvati, pa idu kmečat. Ali pazite kako oni idu kmečat, ne kod FIA-e prvo i uložit protest, nego idu prvo medijima koji će naravno to dizat van porporcija i napuhat stvari. Kakvi jadni likovi. Patetika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ima i Ferraijeve krivnje u tome, Ferrari ne štiti sebe ugovorima tako dobro kao recimo Mercedes. ;)
Kada je Jock Clear trebao da pređe u Ferrari 'gardening leave' mu je bio veći od godinu dana dok kod Allisona i Sassia 'gardening leave' je bio kraći od godinu iako su oni u Ferrariju obnašali praktički dvije najvažnije funkcije funkciju tehničkog direktora i šefa odjela za PU za razliku od Cleara koji nije u Mercedesu imao tako važnu funkciju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 27 svi 2018, 07:21
popeye je napisao/la: 26 svi 2018, 22:44 Ma nece ova trka odluciti a ni Kanada a ni Francuska zbog guma :biggrin: U Austriji cemo dobiti sliku ko je u prednosti.
Na kakvu prednosti mislis?
Pa na bolid.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Nisu uspjeli uprskati utrku. Za pohvalu.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Vettel se posle utrke žalio na gume, isti je odabir guma i za Kanadu, činjenica je da je Vettel u utrci i na HS i na US bio brži od Hamiltona, vidjet ćemo kako će to izgledati u Kanadi.
Prema Gazzetti Ferrari u Kanadi donosi PU2 koja bi trebala biti upgradovana za 15-20 HP u odnosu na trenutnu PU, dobro je što je ova PU izdržala prvih 6 utrka možda se može koristiti i na VN Mađarske a ako ne onda se može koristiti petkom na slobodnim treninzima i time će PU2 biti manje opterećena.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Nije to dobro danas izgledalo. Bar sto se guma tice. Mercedes takoder u slicnim problemima. Bit ce veselo u Kanadi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

F1NAC je napisao/la: 27 svi 2018, 20:43 Nije to dobro danas izgledalo. Bar sto se guma tice. Mercedes takoder u slicnim problemima. Bit ce veselo u Kanadi
Da Ferrari je imao problema sa gumama u svim utrkama.
Australija - Hamilton je imao mnogo bolji tempo u utrci.
Bahrain - Vettel nije mogao da se odvoji od Bottasa pri kraju stinta Bottasa je bio brži od Vettela i Vettel je morao ući prvi u box da Bottas ne bi izvršio undercat.
Kina - Vettel opet nije mogao da se odvoji o Bottasa dovoljno da ga ovaj ne može ugroziti, Bottas radi undrcut i izlazi isped Vettela.
Baku - na početku stinta Vettel je brži od Hamiltona i Bottasa ali kasnije vozači Mercedesa smanjuju razliku imaju bolji tempo.
Barcelona - no comment.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 27 svi 2018, 20:27
Prema Gazzetti Ferrari u Kanadi donosi PU2 koja bi trebala biti upgradovana za 15-20 HP u odnosu na trenutnu PU,
To je ozbiljan napredak ako je istina.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljivo. Nakon sto su dali zeleno svjetlo za ERS, u Kanadi ce i dalje vrsit nadzor.unfair
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Dani »

Pitam se zašto. Ovo me podsjeća na red bullova fleksibilna krila. Vjerojatno čekaju vidjeti koliku prednost to daje ferrariju u Kanadi. ovo je ipak f1 tako da me ništa ne bi čudilo.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 28 svi 2018, 09:02 Zanimljivo. Nakon sto su dali zeleno svjetlo za ERS, u Kanadi ce i dalje vrsit nadzor.unfair
Nisam bas pratio ovaj slucaj, cijeli vikend na preskokce, a trku tek jucer kasno navecer no zapeo mi je jedna mini interview za oko.

Laudu su skyjevci pitali za komentar. Kaze da FIA komenitra da od sad na dalje ce Ferrari biti legalan. A ako proslost ne komentiraju (iz FIA-e ako sam dobro skuzio).

Mozda sam ja krivo skuzio taj komentar, ili je Lauda tak namerno rekao ali bi volio vise info ako neko ima.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Toon »

...Lauda je nekoliko puta u razgovorima sa novinarima prozivao i tražio da FIA potvrdi da je to što ima Ferrari legalno - i vjerojatno zato takva izjava sada...potvrđeno je da je legalno...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Šef "vehicle project co-ordinationa" što god to bilo, Simone Resta, na kraju ovog mjeseca napušta momčad kako bi se pridružio drugoj F1 momčadi, navode iz Ferrarija. Malo kasnije, Alfa Romeo Sauber je potvrdio da će Simone Resta biti novi tehnički direktor
https://www.racefans.net/2018/05/28/fer ... ival-team/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

F1NAC je napisao/la: 27 svi 2018, 14:10
Cuky je napisao/la: 27 svi 2018, 12:11 evo i detalje u vezi FIA-inog suda kada je ERS u pitanju
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... l-concerns
Vođa propalog projekta Sassi i Allison jude. Drago mi je da je sve ok. Možda će sad držat nos u svojem dvorištu. Nadam se da će Sassi koliko toliko unazadit njihovu PU.

Također pokazuju svoja lica. Kao u vrijeme 2014... "volili bi da imamo konkurencije". Konkurecija ih dostigne, otkrije se (khm Allison) drugi rezervoar ulja i konkurencija otpadne za kratko. Onda opet ih dohvati, pa idu kmečat. Ali pazite kako oni idu kmečat, ne kod FIA-e prvo i uložit protest, nego idu prvo medijima koji će naravno to dizat van porporcija i napuhat stvari. Kakvi jadni likovi. Patetika
Ne znam kako ovi u Mercedesu mogu bit tolko glupi pa dovest ljude u nezgodnu situaciju na način da kažu baš "Evo čovjeka koji je došao iz Ferrarija, on misli da bi ferrari mogao varat na tom i tom". Koji amaterizam...i onda se žale što je Whiting to iznio pred novinare :D
Možda da se inženjeri drže inženjerstva, za ostalo su očito retardirani haha
F1 je sport u kojem se vrte velike pare i sve je dozvoljeno i ništa ne treba čudit, ali nekako sumnjam da je Sassiju i Allisonu drago što sad baš svi znaju da su oni lično pokrenuli ovo
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Pa nije Mercedes javno rekao o kome se radi, već je Charlie Whiting, mimo svih običaja, skoro pa imenom i prezimenom to izjavio.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

pa nije, al je Charlie rekao bukvalno da je Allison došao i rekao da Sassi misli da Ferrari možda mulja s baterijama i tako otvorili mogućnost da to tako izađe u javnost. Valjda im bilo mrsko poslat službeni dopis bez spominjanja imena
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 30 svi 2018, 11:02 Pa nije Mercedes javno rekao o kome se radi, već je Charlie Whiting, mimo svih običaja, skoro pa imenom i prezimenom to izjavio.
Ocito su trebali platit cijenu toga što su išli u medije prvo sa pričom koja nema nikakve temelje. I normalno mediji su stvari prenapuhali na temelju riječi pojedinca(koji ne rade na tom projektu) i onda se stavilu FIA-u i nezgodan položaj. Who cares.. Mogli su se prvo obratiti FIA-i a ne svojim Nijemcima (Amus itd..)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Verovatno se boje od italijanske odmazde( ne u klasičnom stilu...već više od javnog linča preko internet i Tv-ja). Oni bi i drugačihe da mogu :vibro:


slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Peter Windsor i Craig Scarborough o ovim pričama vezanim za ERS. Zanimljivo, što nisam nigdje vidio pisano, je da Ferrari ovakvu konfiguraciju baterija (dakle dvije baterije u jednom kućištu) koristi od početka hibridne ere 2014.
https://www.motorsport.com/all/video/ma ... ned-110103
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

izgleda da nas čeka još jedna runda istraga... ovog puta RB se navodno žalio kako se pri velikim brzinama krilce na Ferrarijevom stražnjem krilu za korištenja DRS-a otvara više od dopuštenih 65mm
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ali pri velikim brzinama što se teško dokazuje u statičnim uslovima u laboratoriju.
A bune se oni čije se prednje krilo isto tako " malo uvijalo" pre neke godine
Svojim kamenom po svoju glavu
Odgovori