Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

ja gledam sad, svi do sada predstavljeni bolidi kopiraju bokove sa otvorima visoko gore kao što je Ferrari imao zadnje dvije godine. Bilo bi smijeh da sad Ferrari predstavi novi bolid i ono otvori najniže moguće postavljeni :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Haha. Nazalost danas ne bi to bilo efikasno. Mene bas zanima koliki ce bit otvori ove godine. I hoce li i dalje koristit otvor iznad
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

znači, za cca. 1h vidjet ćemo novog svjetskog prvaka? :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

slika
slika
slika

https://www.racefans.net/2019/02/15/fir ... 90-leaked/


Nagađanja su se pokazala točnima: matirana boja i crni detalji
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Slash »

Procurile slike prije predstavljanja - nadam se da će i u sezoni nastaviti s ovakvom profesionalnošću
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Isto je i Haas napravio. Uživo predstavljanje boja na prošlogodišnjem bolidu sa novim krilom, pravi bolid predstavljen prije nego su boje pokazane nazočnima na twitteru kao 3D model.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Slash je napisao/la: 15 vel 2019, 10:54 Procurile slike prije predstavljanja - nadam se da će i u sezoni nastaviti s ovakvom profesionalnošću
Mislis da pozure sa osvajanjem oba prvenstva 5 utrka prije kraja sezone :biggrin:
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la speedy56 »

Ovak na prvu mi se čini ko ziheraška evolucija Sf71h.
Iako ajde, pitanje kaj su oni pokazali na ovim slikama, a kakav bolid bude na putu za Barcelonu.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Cista evolucija sF71-H

Smanjili su usis iznad glave i ocito hladnjake poslali u sidepodove. Boja mi je fantasticna, sto se dijelova tice, nadam se da vise stize tokom testiranja. Also.. wastegateovi iznad ispuha. T krili slicnog oblika kao 2017.

Bump:

Mislim da ferrari ima najveci sharkfin.. odnosno pokazatelj da je PU jako kompaktno ukomponirana.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da ovo danas viđeno definitivno nije "real deal". Nisu se potrudili čak ni difuzor sakriti, a inače ga skrivaju na predstavljanju uživo i na studijskim fotkama
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 15 vel 2019, 12:00 Izgleda da ovo danas viđeno definitivno nije "real deal". Nisu se potrudili čak ni difuzor sakriti, a inače ga skrivaju na predstavljanju uživo i na studijskim fotkama
slika
Dobro podnicu lako stave, ali ovo ostalo oko monokoka je real deal. Kad bi ovako neutralno gledao vise mi SF71 H izgleda kao evolucija SF90 nego obrnuto :D.

Vidit cemo u testiranjima. Isto tako retrovizori suplji su nestali.


Dosta rezervirano u odnosi na Merc i RB...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

ne bih rekao da je "rezervirano" koliko je "drukčija filozofija". Gotovo cijeli grid je krenuo neke od hladnjaka seliti visoko iznad ICE-a, povećavajući tako otvor na vrhu bolida da smjeste unutra usise za hlađenje svih tih hladnjaka. Ferrari je ostavio gore samo usis kuda turbo vuče zrak za rad ICE-a, a sve ostalo preselio u bokove.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 15 vel 2019, 12:25 ne bih rekao da je "rezervirano" koliko je "drukčija filozofija". Gotovo cijeli grid je krenuo neke od hladnjaka seliti visoko iznad ICE-a, povećavajući tako otvor na vrhu bolida da smjeste unutra usise za hlađenje svih tih hladnjaka. Ferrari je ostavio gore samo usis kuda turbo vuče zrak za rad ICE-a, a sve ostalo preselio u bokove.
Nisam.mislio na sidepodove. To mi je i logicno posto tek sad svi se prebacivaju na njihov stil pa izgleda kao velika promjena, a Ferrari je vec 3. Sezonu na takvoj konfiguraciji.

Mislio sam na podrucje oko bargeboarda, usmjerivci koji se spajaju na sidepod izgledaju identicno kao lani. Tu eventualno ocekujem malo vece pomake tokom testa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

I u širinu je puno tanji novi bolid. Ne kuži se tolko zbog mat boje, ali se po ovom M-W logu vidi da je Sf90 konkavan na tom mjestu, dok je stari bolid u usporedbi s novim onak, napuhnuto konveksan.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

speedy56 je napisao/la: 15 vel 2019, 13:47 I u širinu je puno tanji novi bolid. Ne kuži se tolko zbog mat boje, ali se po ovom M-W logu vidi da je Sf90 konkavan na tom mjestu, dok je stari bolid u usporedbi s novim onak, napuhnuto konveksan.
Verovatno to je zbog prebacivanja nekih hladnjaka prema bokovima...kao intercooler i hladnjak za ulje mjenača
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Bilo je i priče da se razmatra efekat ,,golf loptice,, pri izradu bolida. navodno one konkavne neravnine kod loptice za golf imaju fantastičan učinak u aero svrhe....

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 15 vel 2019, 22:20 Bilo je i priče da se razmatra efekat ,,golf loptice,, pri izradu bolida. navodno one konkavne neravnine kod loptice za golf imaju fantastičan učinak u aero svrhe....

slika
Ima svakakvih teorija. Od kreiranja turbulentnog granicnog sloja (tvoj primjer) do oponasanja ljuske ribe ciji profil isto ima tendenciju kreiranja vrtlozenja, i smanjivanje draga ali to su fantazije. Vjerovatno je razlog ono sto je Binotto naveo. Sparanje na masi..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Možda jesu fantazije na slučaju poput bolida, ali na golf lopticama to itekako funckionira. Ovim udubljenjima mijenja se strujanje zraka oko loptice te time smanjuju drag i povećavaju brzinu i daljinu do koje loptica može biti udarena.

Na bolidu mislim da to ne funkcionira toliko očito. Najviše zbog toga što mat boja nije jednako "izobličena" kao npr. golf loptica. Al moguće da se uštedi na masi, vjerojatno koji sloj boje manje ide na bolid nego kada se isti sjaji.

Nego... novosti iz ekipe: Mattia Binotto kaže kako će, barem na početku sezone, Vettel imati status vodećeg vozača, dok će mu Leclerc čuvati leđa. Ako bude trebalo Leclerc će morati propustiti Vettela ili možda blokirati suparnike. To je naravno ako sezona ne krene naopako po Vettela pa Leclerc bude taj sa boljom šansom za naslov. Njegova logika: Vettel je dokazani vozač, četverostruki prvak i normalno je da se od njega očekuje da vodi ekipu. Leclerc je tek u svojoj drugoj sezoni i još ima za učiti

https://www.essentiallysports.com/ferra ... y-for-2019
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Iako je nesportski....ja sam za. I ja bih bio i malo oštriji. Da sam ja šef išao bih sa direknim naređenjima. Bitna je titula...ništa drugo

Bolje repriza Austrije sa Barikelom...nego ovako post 10 godina
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Možda nije sportski, ali je win-win-win situacija i za Vettela i za Leclerca i za Ferrari.
Ako Ferrari bude imao opet dobar bolid i Vettel bude imao sreće sa pouzdanošću i izbjegavanjem nezgoda (iako Kvyat je natrag pa će to bit malo teže) Vettelu će biti lakše kad zna da ima cijelu ekipu iza sebe i nekog tko mu na stazi pokriva leđa. Leclerc neće imati pritisak da se bori protiv Vettela i možda bude u uskoj borbi za naslov čime će njemu prilagodba na ekipu poput Ferrarija biti jednostavnija. Ferrari se na taj način osigurava da nema situaciju poput McLarena 2007. te ako bolid bude na razini na kojoj bi trebalo imaju bolje šanse za osvajanje obje titule
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 16 vel 2019, 16:02 Iako je nesportski....ja sam za. I ja bih bio i malo oštriji. Da sam ja šef išao bih sa direknim naređenjima. Bitna je titula...ništa drugo

Bolje repriza Austrije sa Barikelom...nego ovako post 10 godina
Da od Leklera prave novog Barikela to nije dobro. Lekler nije taj tip vozaca nit je Fetel Sumaher. Ako su oni hteli ovo sto Binoto sad kaze onda je trebo ostati Kimi. Izgleda da je tamo u skuderiji podeljenost, Markione je imo lep plan ali je nazalost premino i sad kao da svako radi ko sta hoce. Ovaj Binoto uopste nije za sefa momcadi on je za motor kako ce on obavljati dve funkcije, brinem se za Ferari da ce biti jos nekoliko godina u mraku.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Ako ćemo po rezultatima onda je Vettel cca. dvostruko bolji na ulasku u 5. sezonu u crvenom nego što je to bio Schumacher. Leclerc je također puno neiskusniji nego što je to bio Barrichello. Također, Vettel nema pred sobom još skoro 13 sezona u F1 (ok, Schumacher je u tih 13 sezona pauzirao 3 al opet), dok je Leclerc tek novi klinac.

Ako žele naslov, to je trenutno najbolji način. Da oboje rade zajedno na osvajanju tog naslova. Vettel ima možda još par sezona u F1, dok Leclerc ako ne pukne pod pritiskom ima cijelu karijeru pred sobom da bude vođa Ferrarija.
I Massa je u Ferrariju počeo kao doslovna zamjena za Barrichella, pa je poslije toga do ozljede nosio Ferrari (a 2007. kad ga je zaredalo nekoliko pehova i grešaka je pomogao da Kimi osvoji naslov)

Što se tiče Kimija... prošle godine u Momčadi nije bilo čovjeka koji bi odredio da Kimi mora pomoći... pa na VN Njemačke su mu koliko krugova na radio okolnim putevima napominjali da se makne Vettelu da bi on napokon sam rekao "ako želite da se maknem sve što trebate je to mi reći". Kad je odlučeno da će ga zamijeniti Leclercom šef je i dalje bio Arrivabene. Binotto je tek nedavno promoviran u šefa momčadi, a na njemu je sada da organizira ekipu koju ima tako da je put prema naslovu na što boljim temeljima. Definitivno je bolje da za sad prikontroliraju Leclerca, jer malac ima cijelu karijeru pred sobom, nego da im se dogodi McLaren iz 2007 ili Mercedes iz 2014-2016. Osim, ako im se dogodi da budu dominantni kao Mercedes u doba Hamilton-Rosberg partnerstva. Onda nek se utrkuju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori