Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Jesam. Binotto je postavljen da promijeni strukturu momčadi, da se poradi na opremi... godina i par mjeseci nisu dovoljno vremena za tako veliki posao.

Jedino što bih ja zapravo promijenio je da se smanji uplitanje vrha iz Fiata u poslovanje momčadi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la speedy56 »

slika

Edit:
Oke, kužim priču s motorom i sve to....ali bolid od 400milja eura je iza Haasa i Alfe? Pa kolko god da su fulali koncept ovo je ludo. Koji je tu štos?
Kolko je bolid Vettelu plesal, ne vidim baš niti neki kišni setup
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Binoto kaže da ne mogu zagrijati gume
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Kranči »

Pa nastavljamo dalje...

Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

Koja bruka
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Kranči »

Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

Ovo ne pamtim, ovako sramotan ferrari, bar ne na suhoj stazi
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

A do nedavno ste McLaren izrugivali...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

Da, i sad izrugujemo ferrari. Po zaslugama
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 10:19 A do nedavno ste McLaren izrugivali...
A ko što je kolega iznad napisao, sad se izrugujemo Ferrariju. No brzo ce se oni vratit nazad na vrh. Sigurno im neće trebat 8+ godina da se izvuku iz midfielda. ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: 30 kol 2020, 10:37 Da, i sad izrugujemo ferrari. Po zaslugama
Sve se vraca sve se placa... To je bila poanta posta.

A ovo za izrugivanje...pravi navijac to nebi rekao / radio?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 30 kol 2020, 10:41
zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 10:19 A do nedavno ste McLaren izrugivali...
A ko što je kolega iznad napisao, sad se izrugujemo Ferrariju. No brzo ce se oni vratit nazad na vrh. Sigurno im neće trebat 8+ godina da se izvuku iz midfielda. ;)
Uh, pazi pazi...:)

Necete vi sljedecih 8+ godina do naslova. Ferrari se mora pod hitno modernizirati i tehnoloski i kadrovski.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 12:09
vidc je napisao/la: 30 kol 2020, 10:37 Da, i sad izrugujemo ferrari. Po zaslugama
Sve se vraca sve se placa... To je bila poanta posta.

A ovo za izrugivanje...pravi navijac to nebi rekao / radio?
Ok, može se reć da nisam pravi navijač nego posmatrač sa strane. Iako je moje mišljenje potpuno nebitno i ništa ne mijenja, svejedno ga napišem. S obzirom na pare koje ferrari ima/dobije, ovo je i veća sramota nego mclarenov fail s hondom
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 12:11 Necete vi sljedecih 8+ godina do naslova. Ferrari se mora pod hitno modernizirati i tehnoloski i kadrovski.
Prošla generacija čekala je 21 godinu. Mi smo trenutno na 13... tako da, još malo pa je opet naše vrijeme :biggrin:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 12:11
F1NAC je napisao/la: 30 kol 2020, 10:41
zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 10:19 A do nedavno ste McLaren izrugivali...
A ko što je kolega iznad napisao, sad se izrugujemo Ferrariju. No brzo ce se oni vratit nazad na vrh. Sigurno im neće trebat 8+ godina da se izvuku iz midfielda. ;)
Uh, pazi pazi...:)

Necete vi sljedecih 8+ godina do naslova. Ferrari se mora pod hitno modernizirati i tehnoloski i kadrovski.
Mislim da bi idealno bilo upecati Cowella, mada to će bit nemoguće. Sumnjan da će ići u takvo okruženje. Binotto je bio odličan TD, a kao TP mi je malo underwhelming, posebno za šefa momčadi poput Ferrarija koji bi trebao pokazati malo čvršći karakter.

Opet čovjek je u nezahvalnoj situaciji koja se dešava doslovno jedanput u 100 godina u ovom sportu, a to je da ce s tom kantom morat ići u prvenstvo 2021.

Vjerovatno je smjer bio određen ka novom tehničkom pravilniku ranije prošle godine i za ovu su probali samo popeglati nedostatke SF90. Međutim došla je korona, odgađanje teh. pravilnika, direktive vezano za PU i dobije se ovakav kaos. Doduše vidljivo je da postoji i sam nered na pitwallu kojeg trebaju riješiti ako misle nešto konkretno postić u budućnosti.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 30 kol 2020, 12:26
zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 12:11
F1NAC je napisao/la: 30 kol 2020, 10:41

A ko što je kolega iznad napisao, sad se izrugujemo Ferrariju. No brzo ce se oni vratit nazad na vrh. Sigurno im neće trebat 8+ godina da se izvuku iz midfielda. ;)
Uh, pazi pazi...:)

Necete vi sljedecih 8+ godina do naslova. Ferrari se mora pod hitno modernizirati i tehnoloski i kadrovski.
Mislim da bi idealno bilo upecati Cowella, mada to će bit nemoguće. Sumnjan da će ići u takvo okruženje. Binotto je bio odličan TD, a kao TP mi je malo underwhelming, posebno za šefa momčadi poput Ferrarija koji bi trebao pokazati malo čvršći karakter.

Opet čovjek je u nezahvalnoj situaciji koja se dešava doslovno jedanput u 100 godina u ovom sportu, a to je da ce s tom kantom morat ići u prvenstvo 2021.

Vjerovatno je smjer bio određen ka novom tehničkom pravilniku ranije prošle godine i za ovu su probali samo popeglati nedostatke SF90. Međutim došla je korona, odgađanje teh. pravilnika, direktive vezano za PU i dobije se ovakav kaos. Doduše vidljivo je da postoji i sam nered na pitwallu kojeg trebaju riješiti ako misle nešto konkretno postić u budućnosti.
Uh, Andy bi bio super dodatak no tesko.

Cak po meni nije znanje / sposobnost ljudi problem nego politika, pristup, sustav odlucivanja, odgovornost, ispravak greski, procesi itd.

Nece Andy (ili bilo tko kao pojedinac) sam napraviti nista, momcad se slaze a ne kupuje.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Ferrarijev put nizbrdo je započeo onog trenutka kada je Montezzemolo odlučio da mu je dosta da Todt, Schumacher i Brawn kupe sve pohvale, dok je on u pozadini i odlučio razbiti taj trojac. Jednom kad njih više nije bilo politička strana kompanije se opet počela miješati u odluke momčadi i nastao je kaos.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 30 kol 2020, 13:01 Ferrarijev put nizbrdo je započeo onog trenutka kada je Montezzemolo odlučio da mu je dosta da Todt, Schumacher i Brawn kupe sve pohvale, dok je on u pozadini i odlučio razbiti taj trojac. Jednom kad njih više nije bilo politička strana kompanije se opet počela miješati u odluke momčadi i nastao je kaos.
Todt i Brawn bi već otišli ionako radi izazova, dogurali su obojica na više pozicije nakon Ferrarija.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 10:19 A do nedavno ste McLaren izrugivali...
Ja se konkretno, a sumnjam da su se tu i ostali kolege pravi Ferrarijevci rugali McLarenu ili bilo kome za pad (memeove ne računam:).
Dapače, navijao sam da se McL oporavi da imamo dvoboje ko nekad.
Kad Ferrari pobjeđuje, meni je samo to bitno, ne zanima me gdi je Merc, RB ili bilo tko.

Ovo sada naslađivanje s Ferrarijevim padom po netu spada u malo niže strasti praćenja sporta, tj. liječenje frustracija.
Ekipa uglavnom ne navija za nikog posebno, nije čak niti Hamilton tolko bitan, ali im je bitno da Ferrari pada. U suštini se radi vjerojatno o starim McLarenovim navijačima koji radi onih Schumacher dana sada nalaze utjehu u potpuno drugoj momčadi. Po meni je to krivi razlog praćenja bilo kojeg sporta (uživanje u tuđoj nevolji).
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la speedy56 »

Osobno mislim da će Cowell odigrati potez Alexa Hitzingera (Porsche LMP1) i novi posao naći van F1.
Vjerojatno kod tih ljudi nakon nekog vremena dođe do zasićenja i želje za traženjem novih projekta. Nakon gotovo 10godina rada na ovom motoru, inženjer dobi želju za nečim drugim.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Vuksa_KC je napisao/la: 30 kol 2020, 13:22
zonelsk je napisao/la: 30 kol 2020, 10:19 A do nedavno ste McLaren izrugivali...
Ja se konkretno, a sumnjam da su se tu i ostali kolege pravi Ferrarijevci rugali McLarenu ili bilo kome za pad (memeove ne računam:).
Dapače, navijao sam da se McL oporavi da imamo dvoboje ko nekad.
Kad Ferrari pobjeđuje, meni je samo to bitno, ne zanima me gdi je Merc, RB ili bilo tko.

Ovo sada naslađivanje s Ferrarijevim padom po netu spada u malo niže strasti praćenja sporta, tj. liječenje frustracija.
Ekipa uglavnom ne navija za nikog posebno, nije čak niti Hamilton tolko bitan, ali im je bitno da Ferrari pada. U suštini se radi vjerojatno o starim McLarenovim navijačima koji radi onih Schumacher dana sada nalaze utjehu u potpuno drugoj momčadi. Po meni je to krivi razlog praćenja bilo kojeg sporta (uživanje u tuđoj nevolji).
Da..i ja mislim tako. Bilo je ,,vječitih,, navijača Mklrna...pa Rb-ja...pa Mercedesa....

Sve se svodi na Ferari i antiferari

Ja i u ovih najtežih momenata evo na plažu gordo pokazujem peškir Ferarija
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Vuksa_KC je napisao/la: 30 kol 2020, 13:22 U suštini se radi vjerojatno o starim McLarenovim navijačima koji radi onih Schumacher dana sada nalaze utjehu u potpuno drugoj momčadi. Po meni je to krivi razlog praćenja bilo kojeg sporta (uživanje u tuđoj nevolji).
Oni koje znam nisu uopće takvi... uglavnom mi vraćaju istom mjerom kao što sam ja njima zadnjih nekoliko godina kad je McLaren bio dolje. Mislim da mi koji smo tada navijali za Ferrari i oni koji su tada navijali za McLaren međusobno podbadamo jedni druge, ali se ne naslađujemo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 30 kol 2020, 19:21
Vuksa_KC je napisao/la: 30 kol 2020, 13:22 U suštini se radi vjerojatno o starim McLarenovim navijačima koji radi onih Schumacher dana sada nalaze utjehu u potpuno drugoj momčadi. Po meni je to krivi razlog praćenja bilo kojeg sporta (uživanje u tuđoj nevolji).
Oni koje znam nisu uopće takvi... uglavnom mi vraćaju istom mjerom kao što sam ja njima zadnjih nekoliko godina kad je McLaren bio dolje. Mislim da mi koji smo tada navijali za Ferrari i oni koji su tada navijali za McLaren međusobno podbadamo jedni druge, ali se ne naslađujemo.
Na ovom forumu toga nema, da.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

Ok, mislim da je kolega zonelsk iskoristio malo pregrub pojam "izrugivanje" a ustvari radi se o nekakvoj kritici. Ja ne znam da li sam se ikad "izrugivao" mclarenu ali bilo je i tad kao i sad a ferrarijem očigledno da sve to jednostavno nije na nivou F1.

Ljudi dragi, Leclerc je danas s novim gumama na jedvite jade pretekao jednog Haasa... Ako to nije sramota i bruka za tim koji ima tolike pare na raspolaganju, onda ne znam šta je
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

vidc je napisao/la: 30 kol 2020, 20:07
Ljudi dragi, Leclerc je danas s novim gumama na jedvite jade pretekao jednog Haasa... Ako to nije sramota i bruka za tim koji ima tolike pare na raspolaganju, onda ne znam šta je
Moja posljednja nada je da će to od sljedećeg tjedna koliko tolko "proraditi" pod pretpostavkom da će ostali u potrazi za brzinom nakon zabrane Q moda ubiti drag (kojeg imaju previše), a Ferrari to itekako ima spremno.
Teorijski zavjerno, možda su "smradovi" znali za ovo (agreement) i napravili bolid s tim na umu. Nije da će rasturat, ali će lako bar u Q3.
Odgovori