Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
majstor iz maranella
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1237
Pridružen/a: 22 kol 2005, 19:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Schumachera

Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la majstor iz maranella »

slika

slika

slika

Puni Naziv Momčadi: Scuderia Ferrari
Sjedište: Maranello, Italija
Šef Momčadi: Mattia Binotto
Tehnički Direktor: Enrico Cardile / Enrico Gualtieri
Aktualni Bolid: F1-75
Pogonska Jedinica: Ferrari
Prvi Nastup: 1950
Konstruktorski Naslovi: 16
Najbolji Rezultat u Utrci: 1 (x241)
Pole Pozicije: 232
Najbrži Krugovi: 256


Originalni uvodni post:

Kod: Označi sve

Ovu temu otvaram kao odgovor na temu za McLaren. Dakle podaci o najuspješnijoj momčadi formule 1.

	
Sjedište : Ferrari SpA, Via A. Ascari, 41053 Maranello (MO), Italy
Vođa momčadi : Jean Todt
Tehnički direktor : Mario Almondo
Šef dizajna : Aldo Costa 		
Glava aerodinamike : Aldo Costa
Direktor za motore : Gilles Simon
Vozači: Felipe Massa i Kimi Raikkonen
Trkaći injžinjer za Massu : Rob Smedley
Trkaći injžinjer za Raikkonena : Chris Dyer
Test vozači: Luca Badoer i Marc Gene


Podazi za sezonu 2007. godine:

Šasija:	F2007
Masa auta: 605 kg
Motor: Ferrari V8 056
Gume: Bridgestone

Povijesne statistike:
Prvi GP : 1950
Konstruktorski naslovi : 14
Vozački naslovi : 14
Pobjede : 195
Pole Positioni : 189
Najbrži krugovi : 196
Osvojenih bodova : 4592
Broj utrka : 746
vyeron
Postovi: 34
Pridružen/a: 06 ožu 2007, 13:55
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la vyeron »

na početku moram odma nešto priznat, ja sam mclarenovac u srcu i uvik ću to biti, al kimi mi je najdraži vozač, a alonsa i hamiltona da budem iskran baš i nevolim, i neznam koji mi je antipatičniji. a ferrari mi nikada nije bila mrska momčad, mislim jest da je bila I OSTALA mclarenov rival, al trenutno su mi malkicu draži od ove dvojice mclarenovaca. naravno mislim na vozače i zato držim ferrariju fige za ovu sezonu. KIMI POKAŽI ŠTA ZNAŠ !!!
Avatar
majstor iz maranella
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1237
Pridružen/a: 22 kol 2005, 19:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Schumachera

Post Postao/la majstor iz maranella »

vyeron je napisao/la:na početku moram odma nešto priznat, ja sam mclarenovac u srcu i uvik ću to biti, al kimi mi je najdraži vozač, a alonsa i hamiltona da budem iskran baš i nevolim, i neznam koji mi je antipatičniji. a ferrari mi nikada nije bila mrska momčad, mislim jest da je bila I OSTALA mclarenov rival, al trenutno su mi malkicu draži od ove dvojice mclarenovaca. naravno mislim na vozače i zato držim ferrariju fige za ovu sezonu. KIMI POKAŽI ŠTA ZNAŠ !!!
Svaka ti čast, Bravo majstore =D> :thumbup: . Ne daj da te obeshrabri kad ti sad masa mclarenovaca bude govorila da si prodana duša.
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

evo da ja prva kažem da je prodana duša :D !
kak možeš izjaviti da si mclarenovac u srcu, a navijat za ferrari :? ?

ali nije ni bitno, da vam ne kvarim temu o ferrariju ;) .

ja ferrari ne volim, jer ne volim schumachera i ne volim talijane.
ali kao što svi znamo najuspješnija su momčad u povijesti, i tome skidam kapu ;) !
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
BOOMERANG
Postovi: 118
Pridružen/a: 05 svi 2006, 19:14
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la BOOMERANG »

vyeron je napisao/la:na početku moram odma nešto priznat, ja sam mclarenovac u srcu i uvik ću to biti, al kimi mi je najdraži vozač, a alonsa i hamiltona da budem iskran baš i nevolim, i neznam koji mi je antipatičniji. a ferrari mi nikada nije bila mrska momčad, mislim jest da je bila I OSTALA mclarenov rival, al trenutno su mi malkicu draži od ove dvojice mclarenovaca. naravno mislim na vozače i zato držim ferrariju fige za ovu sezonu. KIMI POKAŽI ŠTA ZNAŠ !!!
PRODANA DUSHA CE DA PRODJE KAO I KIMI>>>> :utjeha:
slika.
Avatar
KRgirl01
Početnik
Početnik
Postovi: 201
Pridružen/a: 30 ožu 2006, 21:56
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Rijeka
Kontakt:

Post Postao/la KRgirl01 »

[quote="Magic Alonso"]
kak možeš izjaviti da si mclarenovac u srcu, a navijat za ferrari :? ?quote]
Može
Ja sam navijala za mclaren i sada mi je ta momčad nešto prekrasno,ali alonso i hamilton...ne...jednostavno nije mclaren ništa bez finaca...Sad je taj niz prekinut,a Kimi je za mene najdraži i bolji vozač i zato sada navijam za njega tj. ferrari, mada iskreno...bila bih najsretnija kada bi se Kimi vratio u mclaren,ali naravno, to je nemoguće
Kimi Räikkönen
Avatar
gogach
Postovi: 55
Pridružen/a: 12 vel 2007, 23:01

Post Postao/la gogach »

vyeron je napisao/la:na početku moram odma nešto priznat, ja sam mclarenovac u srcu i uvik ću to biti, al kimi mi je najdraži vozač, a alonsa i hamiltona da budem iskran baš i nevolim, i neznam koji mi je antipatičniji. a ferrari mi nikada nije bila mrska momčad, mislim jest da je bila I OSTALA mclarenov rival, al trenutno su mi malkicu draži od ove dvojice mclarenovaca. naravno mislim na vozače i zato držim ferrariju fige za ovu sezonu. KIMI POKAŽI ŠTA ZNAŠ !!!

Isto je i kod mene,samo sto mi od ove sezone Mclaren nije u srcu,izdajnicka momcad,fuj :D
vyeron
Postovi: 34
Pridružen/a: 06 ožu 2007, 13:55
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la vyeron »

pa to sam isto ja i reka, al mi je kimi vozač broj jedan i uvijek ću navijat zua njega. naravno dok bude vozija. a alonsa, a još više hamiltona nemogu smislit
Avatar
McLaren Mercedes
Početnik
Početnik
Postovi: 237
Pridružen/a: 17 ožu 2007, 12:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la McLaren Mercedes »

da ja nesto pljunem o ferrariju
ne mogu reč da ih ne volim, ok su mi i nemam protiv njih nešto naručito kao ni protiv bilo koje momčadi, ali ko da je to bitno volim li ih ja ili ne... oni mene sigurno ne vole...
Kimi mi je drag kao vozač iz mclarena i želim mu sve najbolje što može dobit od pozicija iza dva mclarena. Massa je super vozač... A jedino što mi mrska živce je njihov arogantan pristup tj. njihove "uprave".
Inače kao momčad, ferrari jako poštujem zbog uspjeha, kao tim kojeg je stvori Schumi i s kojim je on ostvario sve...

FERRARI AKO IKOM TREBA DIGNUTI SPOMENIK ONDA JE TO SCHUMI jer bez njega ovaj ferrari kakvog danas poznajemo ne bi postojao...
Zadnja izmjena: McLaren Mercedes, dana/u 01 lip 2007, 09:00, ukupno mijenjano 1 put.
Jedan jedini i neponovljivi Vodafone McLaren Mercedes MP4-22
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

McLaren Mercedes je napisao/la:da ja nesto pljunem u ferrariju
ne mogu reč da ih ne volim, ok su mi i nemam protiv njih nešto naručito kao ni protiv bilo koje momčadi, ali ko da je to bitno volim li ih ja ili ne... oni mene sigurno ne vole...
Kimi mi je drag kao vozač iz mclarena i želim mu sve najbolje što može dobit od pozicija iza dva mclarena. Massa je super vozač... A jedino što mi mrska živce je njihov arogantan pristup tj. njihove "uprave".
Inače kao momčad, ferrari jako poštujem zbog uspjeha, kao tim kojeg je stvori Schumi i s kojim je on ostvario sve...

FERRARI AKO IKOM TREBA DIGNUTI SPOMENIK ONDA JE TO SCHUMI jer bez njega ovaj ferrari kakvog danas poznajemo ne bi postojao...
Ferraristi nisu nista vrijedali nas tim na nasem postu pa nemoj ti to raditi njima ;) 2 najuspjesnije momcadi u povijesti nisu zasluzile nikakvo vrijedanje ;)
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
pinkdpanter
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 404
Pridružen/a: 14 svi 2007, 19:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: kimi raikkonen

Post Postao/la pinkdpanter »

..::Girl::.. je napisao/la:
Magic Alonso je napisao/la: kak možeš izjaviti da si mclarenovac u srcu, a navijat za ferrari :? ?quote]
Može
Ja sam navijala za mclaren i sada mi je ta momčad nešto prekrasno,ali alonso i hamilton...ne...jednostavno nije mclaren ništa bez finaca...Sad je taj niz prekinut,a Kimi je za mene najdraži i bolji vozač i zato sada navijam za njega tj. ferrari, mada iskreno...bila bih najsretnija kada bi se Kimi vratio u mclaren,ali naravno, to je nemoguće
Politka je i moja da navijam za vozača. mclaren sam zavolio zbog senne, ferrari zamrzio zbog šumia (slavlje nakon imole (al inače kapa dole)) i tako sam godinama preferirao mclaren i onda dođe KIMI i postane mi br.1 (od živih), i tako dođe on u crveni bolid i eto moje transformacije, izdaje, prodane duše. IDEMO KIMI CARE
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

McLaren Mercedes je napisao/la:da ja nesto pljunem u ferrariju
ne mogu reč da ih ne volim, ok su mi i nemam protiv njih nešto naručito kao ni protiv bilo koje momčadi, ali ko da je to bitno volim li ih ja ili ne... oni mene sigurno ne vole...
Kimi mi je drag kao vozač iz mclarena i želim mu sve najbolje što može dobit od pozicija iza dva mclarena. Massa je super vozač... A jedino što mi mrska živce je njihov arogantan pristup tj. njihove "uprave".
Inače kao momčad, ferrari jako poštujem zbog uspjeha, kao tim kojeg je stvori Schumi i s kojim je on ostvario sve...

FERRARI AKO IKOM TREBA DIGNUTI SPOMENIK ONDA JE TO SCHUMI jer bez njega ovaj ferrari kakvog danas poznajemo ne bi postojao...
kako neki mogu biti tolerantni (strasno)
Navijam Ferrari od kad pratim F1,takodjer navijao sam i za Schumija,a od ove godine navijam za Massu.
slika
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Evo, za početak od ovog Ferrarijevca koji želi da Alonso sjedne u Crveni bolid, pozdrav! ;)
Zasad toliko.


BTW, zašto ja baratam ovim podacima?

races attended 1635
races won 195
pole positions 186
points gross 4551.80
points net 4395.30
championships 22 (1951 1952 1953 1954 1956 1958 1959 1961 1970 1974 1975 1976 1977 1979 1982 1983 1999 2000 2001 2002 2003 2004 )
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
don_vicenzo
Test vozač
Test vozač
Postovi: 620
Pridružen/a: 10 vel 2006, 01:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault_Alonso
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la don_vicenzo »

Evo ja ka Renaultovac iznit ću svoje stajalište: Mclaren mi nije drag ka momčad, Ferrari mi je draži al pošto san fan Alonsa moran navijat za Mclaren šta ću, kad Renault nije konkurentan ove godine, Kimiju i Massi svaka čast, isto tako ne zaboravimo da je Schumacher iz pepela digao Ferrari, i od Ferrarija napravio ono što je Ferrari danas jer je iz Benettona povukao neke ključne ljude sa sobom u Ferrari i triba mu to priznati, makar ga volili ili ne volili, sitite se šta je Ferrari bija prije njegova dolaska. 8)
RENAULT F1 EQUIPE
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

p@rtibrejker je napisao/la:Evo, za početak od ovog Ferrarijevca koji želi da Alonso sjedne u Crveni bolid, pozdrav! ;)
Zasad toliko.


BTW, zašto ja baratam ovim podacima?

races attended 1635
races won 195
pole positions 186
points gross 4551.80
points net 4395.30
championships 22 (1951 1952 1953 1954 1956 1958 1959 1961 1970 1974 1975 1976 1977 1979 1982 1983 1999 2000 2001 2002 2003 2004 )
Daklem, Ferrari nema osvojen konstruktorski naslov 1958 što je inače bila i prva godina po pitanju konstruktorskih naslova tako da svi ovi navedeni prije 58' nisu konstruktorski naslovi.
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
*Silver Arrows*
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 12 tra 2007, 14:15

Post Postao/la *Silver Arrows* »

1600 utrka nije ni odrzano u povijesti f1, mozda se to racunaju prijasnja takmicenja u podacima koje ti imas...
slika
Vodafone McLaren Mercedes
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

*Silver Arrows* je napisao/la:1600 utrka nije ni odrzano u povijesti f1, mozda se to racunaju prijasnja takmicenja u podacima koje ti imas...
Ne nego sveukupni nastupi bolida po utrci. Nekad je znalo izaći i 5 Ferrarija na 1 utrci (Monza 1952 recimo)

BTW

Ferrari ima

44 "hat-tricka"
(pole, najbrži krug, pobjeda - slijedi ga Williams sa 19)
883 završetka u bodovima (slijedi ga McLaren sa 647)
428 završetaka na podiju (slijedi ga McLaren sa 321)
303 starta iz prvog reda (McLaren 208)
.
.
.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
McLaren Mercedes
Početnik
Početnik
Postovi: 237
Pridružen/a: 17 ožu 2007, 12:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la McLaren Mercedes »

*Silver Arrows* je napisao/la:
McLaren Mercedes je napisao/la:da ja nesto pljunem u ferrariju
ne mogu reč da ih ne volim, ok su mi i nemam protiv njih nešto naručito kao ni protiv bilo koje momčadi, ali ko da je to bitno volim li ih ja ili ne... oni mene sigurno ne vole...
Kimi mi je drag kao vozač iz mclarena i želim mu sve najbolje što može dobit od pozicija iza dva mclarena. Massa je super vozač... A jedino što mi mrska živce je njihov arogantan pristup tj. njihove "uprave".
Inače kao momčad, ferrari jako poštujem zbog uspjeha, kao tim kojeg je stvori Schumi i s kojim je on ostvario sve...

FERRARI AKO IKOM TREBA DIGNUTI SPOMENIK ONDA JE TO SCHUMI jer bez njega ovaj ferrari kakvog danas poznajemo ne bi postojao...
Ferraristi nisu nista vrijedali nas tim na nasem postu pa nemoj ti to raditi njima ;) 2 najuspjesnije momcadi u povijesti nisu zasluzile nikakvo vrijedanje ;)
u Čemu ja to njih vrjeđam??? :?
Ako je ispalo da ih vrjeđam ispričavam se ;)
nisam mislio ništa loše
Jedan jedini i neponovljivi Vodafone McLaren Mercedes MP4-22
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

evo,da i ja pozdravim sve Ferrariste...i da im zaželim sve najbolje u ovoj sezoni...da budu zasluženi drugi,te da njihovi vozaci budu sto blize Mclarenovim(al iza,naravno) :oo:

ja sam osoba koja navija za tim,a ne za vozaca...kako nikad u timu nisu imali nekog za kog bi navijao(stovise,imali su dugo nekog za kog sam navijao protiv),nikad nisam bio Ferrarista...al ko zna...mozda ce se desiti situacija kad necu slaviti bijeli dim iz Ferrarija u Suzuki,nego kad rikne cu živčano ugasiti televizor...kazem,ko zna :-#
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

ja sam oduvijek bio za mclaren i uvjek ću to ostati! kao što piše na maksimirskom stadionu "uprave i vozači se mijenjaju jedino ostajemo mi navijači i mclaren"!!!! obadva vozača u mclarenu su mi draga a što se ferrarija tiče ako moraju pobjeđivati neka to bude kimi jer massu mrzim. Massa je pokazao koliko je dobar vozač jer je svaki put pobijedio kad je startao prvi i imao savršen bolid. Kad pobijedi sa lošije startne pozicije nek se onda javi!!!! Sjetite se kimia u japanu 2005. ili barichello u njemačkoj 2000.
McLaren u <3
vyeron
Postovi: 34
Pridružen/a: 06 ožu 2007, 13:55
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la vyeron »

slažem se sa tobom u ovom vezano za masu. ja ga isto nevolim upravo zbog tog razloga. ako starta prvi može pobjedit, al ako isprid njega ima netko onda totalni zajeb
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

schumacher je pokazao da je naj bolji prosle godine u monacu kada je krenuo iz boksa pa završio peti a kimi je ove godine krenuo 16. pa se jedva dovukao do 8. a massa nebi ni do tu stigao. Massa je već odavno u ferrariu i siguran sam da se više zalažu za njega nego za kimia.
McLaren u <3
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

*Silver Arrows* je napisao/la: jednu temu, mjesto gdje mozemo izraziti svoje navijanje i procjene bez ulaska u svadu s drugima(koji preferiraju druge boje)
slika
Avatar
majstor iz maranella
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1237
Pridružen/a: 22 kol 2005, 19:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Schumachera

Post Postao/la majstor iz maranella »

*silberpfeil je napisao/la:schumacher je pokazao da je naj bolji prosle godine u monacu kada je krenuo iz boksa pa završio peti a kimi je ove godine krenuo 16. pa se jedva dovukao do 8. a massa nebi ni do tu stigao. Massa je već odavno u ferrariu i siguran sam da se više zalažu za njega nego za kimia.
Ja mislim da bi Kimi doguro dalje nego što je da nema onog šugavog pravila o limitiranju okretaja na 19000. ;)
Avatar
majstor iz maranella
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1237
Pridružen/a: 22 kol 2005, 19:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Schumachera

Post Postao/la majstor iz maranella »

Scuderia je napisao/la:
*Silver Arrows* je napisao/la: jednu temu, mjesto gdje mozemo izraziti svoje navijanje i procjene bez ulaska u svadu s drugima(koji preferiraju druge boje)
DA fakat. Mclarenovci počeli ste previše srat po Massi, a na vašoj temi nema nijedne uvrede za vašu momčad.
Odgovori