Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

Onaj insajder Tarini (tako mislim) je rekao da je motor dobar ali da bi sasija mogla biti problem (kao i obicno). Ferari taj auto nije dizajnirao u novom savremenom simulatoru vec onom starom sa kojim nista u proslosti nije osvojio. Zato oprez u ocekivanjima.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Schumy.d »

tanabe-san je napisao/la: 21 vel 2022, 14:48 Onaj insajder Tarini (tako mislim) je rekao da je motor dobar ali da bi sasija mogla biti problem (kao i obicno). Ferari taj auto nije dizajnirao u novom savremenom simulatoru vec onom starom sa kojim nista u proslosti nije osvojio. Zato oprez u ocekivanjima.
Očekivanja nemam već nekoliko zadnjih godina... A teško da lošiji mogu biti. :lol:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 21 vel 2022, 14:48 Onaj insajder Tarini (tako mislim) je rekao da je motor dobar ali da bi sasija mogla biti problem (kao i obicno). Ferari taj auto nije dizajnirao u novom savremenom simulatoru vec onom starom sa kojim nista u proslosti nije osvojio. Zato oprez u ocekivanjima.
Turini uredno promašuje sa prognozama. pred sezonu tako da se sa te strane nema. straha


BUMP: Ferrari je danas imao filming day u Barceloni
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

slika
slika


BUMP: Iako mi je to jasno uvijek mi je fascinantno vidjeti koliko se zapravo računa vodi o tome da su sponzorske naljepnice točno dogovorenih dimenzija i na točno dogovorenom mjestu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Schumy.d »

Bolid bez naljepnica je kao muškarac bez trbuha. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Udubljenje na bokovima izgleda veće nego što je izgledalo na studijskim fotkama
slika
slika

Prednja strana tunela
slika

Radijatori u bokovima
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »




“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

podnica divlja sa blokiranim kotačem
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Leclerc je zadovoljan "najglađim" ulaskom u sezonu od kada je u F1
https://www.formula1.com/en/latest/arti ... QJSm1.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

u razgovoru sa Peterom Windsorom Scarbs je rekao kako po onome što je uspio vidjeti mu se čini da je i Ferrari prešao na kompresor odvojen od turbine (što je počeo Mercedes od 2014, Honda preuzela 2017, a od ove godine Renault sigurno i možda Ferrari). Scarbs kaže ako bi se morao kladiti da bi stavio novce na to da je i kod Ferrarija sada odvojeni, ali da ne može biti 100% siguran dok ne bude imao prilike jasnije vidjeti bolid bez pokrova motora.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Nakon prvog dana nove sezone jedina zamjerka na Ferrari koju imam je što su na bolide stavili crne brojeve na tamno crvenu podlogu. Nadam se da će napraviti kao Mercedes kojeg su kritizirali da su im brojevi jako teško razlučivi između dvojice vozača pa je Russell dobio plavi rub na svoje, a Hamiltonovi su kompletno žuti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Schumy.d »

Ajd kad neće nitko, ja ću napisati. :biggrin:

Odličan ulazak u sezonu i još jedno ugodno iznenanđenje na početku sezone.
Rekao sam odmah da mi bolid izgleda drugačije od ostalih, inovativno i moćno.

Tek je početak sezone i treba pričekati sa svime, ali definitivno odličan start u odnosu na prošle sezone.

P.S. Zadnji 1-2 je Ferrai imao davne 2019.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Kranči »

S obzirom da su i sa Leclercom (očekivano jer se ne sjećam kad je imao DRS na speed trapu) i sa Sainzom bili zadnji po top speedu, rekao bih da ovaj bolid ima puno mjesta da bude još brži. Mogla bi ovo stvarno biti dobra godina za Ferrari.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

ovako po do sada viđenome Scarbs pretpostavlja da je konfigurirana Ferrarijeva nova PU



BUMP: Ne vjerujem da u ovome ima istine, al evo..
According to Corriere dello Sport's claim, Ferrari raced in low engine mode in the Bahrain GP in order to avoid endurance problems. Engine power will be gradually unlocked in subsequent races.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Ferrari je dodao rubove brojevima da budu vidljiviji. Žuti za Sainza i bijeli za Leclerca
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Scuderia »

Izgleda da su pogodili sa autom ove godine. Malo sktepticnosti je bilo, posto boje vuku na sezonu 96.... :D
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Još gore, boje vuku na rane 90-e (sjeti se samo onog očaja 92 :D)

Ali dobro je, Leclerc ne griješi i igra pametno, Ferrari za sada funkcionira i u pouzdanosti i u brzini i u strategiji.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Daj plz nemojte kukat pesimisticno cijelu sezonu. Nit ovaj momcad nit ovaj tim ima ikakve veze s onim iz proslosti.
Imate super TP, dobar bolid koji se tek bude razvijao i dva vozaca kaj znaju kaj rade.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Evo ja se samo bojim da neće pokušati uvesti veliku promjenu, kiksati sa istom i onda se pogubiti. Ali lijepo su organizirani trenutno tako da vjerujem da to nećemo vidjeti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Nece, dobro je momcad poslozena.
I motor i sasija su ok.
Mozda fali malo konja ali je trakcija i driveability dobar.

A sa vremenm ce se otkjucavat potencijal bolida.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Izgleda, barem po Leclercovoj izjavi nakon utrke, da su svijesno žrtvovali brzinu na pravcu za brzinu u zavojima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Ferrari i PMI (Phillip Morris International) produljili su suradnju te se Mission Winnow brend ponovno našao na listi partnera na Ferrarijevim stranicama. No, nakon više od 2 desetljeća u ulozi naslovnog sponzora PMI je sada sponzor 2. razreda, u istom rangu sa npr. Ray-Ban naočalama, Estrella Galicia pivom, Richard Mille satovima i sl. Još nije poznato hoće li se i gdje logo pojaviti na bolidima i/ili opremi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

FERRARI UNDER SUSPICION

There is speculation of legality in the paddock, that now Ferrari is back at the top of Formula 1 after many years of failure, the competition is suspicious.

Ferrari is resurrected and the prancing horse is galloping again in Formula 1 with Charles Leclerc leading the world championship after two races ahead of his team-mate Carlos Sainz. A victory and a second place for the Monegasque underline the renaissance of the red team.

But whenever a team suddenly pulls ahead, doubts arise. Especially among the competition. Currently many are suspicious of the heavily revised and now unhandicapped hybrid power unit in the F1-75.

“I don’t know what kind of engine the Haas have, but I can’t follow them,” former world champion Lewis Hamilton radioed at the Saudi Arabian GP, when he had no chance against the Ferrari powered Kevin Magnussen in ninth place.

Such conspiracy theories usually arise when a team has made a decisive improvement on the previous year. With Ferrari, that is clearly the case.

“Ferrari has by far the best engine now,” Christian Danner told AvD Motor & Sport magazine on SPORT1.

“It was there before, but it was not completely ‘clean’ at that time with Sebastian Vettel. After the change, he was really bad. Now it is suspiciously good again. That’s why there’s speculation in the paddock about how it works.”



After Ferrari pulled away from everyone on the straights in the first half of 2019, the competition suspected that illegal trickery was at work. The FIA’s regulators added various guidelines on the operation of the power unit. Suddenly the advantage disappeared. During the winter break, the FIA launched an investigation. The result was a secret deal between Ferrari and the then FIA president Jean Todt.

In 2020, Vettel and Leclerc had a big handicap in the back of the car, for what many in the paddock felt being Ferrari had exploited more than just a grey area for some years prior. But it is precisely this incident that could now play into the Scuderia’s cards. Because the penalty at the time also included Ferrari’s commitment to support the FIA in research on biofuel.

“The FIA and Ferrari have agreed a number of technical commitments,” the press release said at the time, “to improve the monitoring of all Formula One power units for the forthcoming championship season and to assist the FIA in other regulatory tasks in Formula One and in its research activities on CO2 emissions and synthetic fuels.”



For 2022, the world governing body has increased the proportion of sustainable components in fuel from five to ten per cent. All engine manufacturers had to adapt the combustion chambers of their 1.6-litre V6 turbos to achieve this. Insiders claim that this costs around 20 hp, which Ferrari is said to have made up for long ago.

Ex-Formula 1 team boss Colin Kolles told AvD Motor und Sport Magazin and certainly had an opinion on this saying: “In retrospect, maybe the penalty was no longer a penalty at all. Maybe Ferrari even benefited unintentionally from the joint research with the FIA?”

One thing is certain, Mercedes suffered more from the fuel changeover than Ferrari or Red Bull-Honda. Kolles reveals: “I heard that the engine in Saudi Arabia was 0.5 seconds per lap down.



Red Bull chief advisor Helmut Marko doesn’t quite believe that: “It’s not that much, but a deficit is definitely there with the engine.”

But are Ferrari and also Red Bull really that good or is Mercedes unusually bad? Experts speculate that the Silver Arrows are missing ex-engine boss Andy Cowell, among others.

The father of the hybrid monster left the Mercedes engine factory in Brixworth in mid-2020. Other top technicians have left for Red Bull in 2021, including Ben Hodgkinson, who worked at Mercedes as head of engine mechanics.



Mercedes team boss Wolff, however, does not want to put the powertrain at the centre of criticism.

“It’s important not to point fingers at individual areas of the car now. We operate as a team and we have deficits that are much bigger than just an engine deficit.”

This could still become a big problem for the former perennial winners as the power units were frozen before the start of the season until the end of 2025 for cost reasons. This means that further developments for performance purposes are unavailable.
https://thejudge13.com/2022/03/31/ferra ... spicion-2/


Sto se mene tice za sada nemam primedbe jer su izjednaceni sa RB. I ne verujem da ce se iko sada zaliti.

Ali Meckin zaostatak :shock: Pa jos ne mogu zbog pravila nadoknaditi :oops:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vuksa_KC »

tanabe-san je napisao/la: 07 tra 2022, 20:35
Such conspiracy theories usually arise when a team has made a decisive improvement on the previous year. With Ferrari, that is clearly the case.
Koja glupost #-o
Na temelju čega se to nije očekivalo, skoro dvije godine čisto posvećenog razvoja?
Odgovori