Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la speedy56 »

Možda niti nekih ljudi niti Alonsa više nema, ali je zato "korelacija" pojam koji se redovito još od 2012. javlja, a evo, Binotto ga je i prekjučer spomenuo.
Osim te ljudske strane firme, očito je da neke i na ovom tehničkom dijelu (infrastruktura, oprema...) ozbiljno ne valja.
Nebi to još i bio tolki problem da pričamo o nekom Sauberu koji si ne može priuštiti 300mil € troška da to riješi, ali ovi plivaju u lovi i još cijelo desetljeće nisu u stanju riješiti problem korelacije.

Ovaj aspekt ljudstva po meni neće riješiti dok im ne dođe neki stranac i počne čistiti i dovoditi u red odjel po odjel. Imali su takvu neku osobu u Allisonu neko kratko vrijeme, nažalost završilo je tak kak je završilo.
Dok god budu oni flertali s tim svojim resetima svake 2-3 godine i tražili žrtvene janjce, a ne krivili sami sebe, ne budu nikam došli. Jedina šansa im je ponavljanje dugoročne izgradnje momčadi kak su ju gradili Brawn, Todt i Schumi.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 05 srp 2020, 11:44
zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 00:34 Mene samo zanima - jel Alonso i dalje kriv za nesklad u momcadi?
( Moram malo jbg)
Mogu li se upecati? :biggrin:

Alonso je kriv za nesklad u svojoj glavi i za to da je valjda jedini svjetski prvak u novijoj povijesti F1 (od 90-ih na ovamo) da je uspio redovno sam sebe izbacivati iz konkurentnih bolida.

Što se tiče nesklada u momčadi, ljudi koji su radili sa njime praktički više i nisu tu, kao što ni on već 6 godina nije... pa je pitanje malo zakašnjelo :P

Al mislim da je trenutna situacija u Ferrariju ono što dobiješ kada ti je kao glavnom čovjeku firme najbitnije da ispod sebe imaš poslušne ljude koji ti neće poljuljati fotelju i možda te izbaciti iz nje umjesto da imaš ljude koji su najbolji na svijetu na toj poziciji.

I može zvučati naivno od mene, pogotovo zbog toga što nisam nikad bio u situaciji da sam odgovoran za kompaniju tešku tolike milijarde $, ali trebalo bi F1 momčadi dati nekakvu autonomnost, a ne da ih se podređuje prodajnim ciljevima kompletne kompanije. Dozvoli momčadi da radi u opuštenijoj i stabilnijoj atmosferi gdje se ne boje da jedna kriva ideja donosi gubitak posla i inžinjeri će sigurno naći nešto. Dovoljno da mogu bez straha razmjenjivati ideje bez da ih netko ne nazove idiotima (ne kažem da se to sada dešava, samo kao primjer) i u 50 ideja koje im padnu na pamet nać će se i pokoja koja će biti vrijedna trošenja vremena i novca na detaljniji R&D i možda donijeti nekakav pomak na bolje po pitanju performansi. U ovih zadnjih 10 godina ja se mogu sjetiti samo 2 slučaja kada su u Ferrarijevom tehničkom odjelu riskirali:
1. Pull rod ovjes naprijed, na kraju se pokazalo da su podcijenili izazov i da je ipak trebalo više razraditi to prije primjene ili ostati na poznatome
2. Bokovi bolida 2017. koje sada praktički cijeli grid koristi.
Dapace :)

Ali cijela poanta je da ce Ferrari naci krivca u svakom, samo ne u sebi samima.
Mozda je politika unutar Ferrarija mozgla donijeti naslove u proslosti (ili recimo nije tolko utjecala na rezultat). Ali bojim se da danas takve stvari ne prolaze.
Mogu im / vam biti krivi i Vettel i Alonso i Kimi i ko go - pojedinac nije taj koji cini raliku u masineriji jedne F1 momcadi.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 05 srp 2020, 11:13
zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 00:34
Mene samo zanima - jel Alonso i dalje kriv za nesklad u momcadi?
( Moram malo jbg)
Nek dođe sad opet u Renault prilika je, tamo on smije čak i crashgateat.
Ti si ko nasi politicari - gad zagusti baci neki spin.

Pricali smo o Ferrariju i tema je Ferrari. Ako hoces mozemo o Alonsu u drugoj temi i pricati o SBBKBB.
A i mora da je taj Alonso fakat mocan igrac kad ima tolku moc da sve radi za njega.

A Alonso je bio samo primjer, kak ce ekipa iz italije ili njihovi navijaci okrivi sve osim sami sebe.

i na kraju da kazem jos nesto - najsikrenije sam se nadao da ce netko otkinuti barem nesto Mercedesu u ovoj eri. Polagao sam ogromne nade u Ferrari ( ne nisam navijac) ili McLaren (isto nisam navijac) (ali mislit da ce oni nesto napravi ovih par godina je utopija).

Tako da me Ferkan razocarao ko i vas.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 12:47
Vuksa_KC je napisao/la: 05 srp 2020, 11:13
zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 00:34
Mene samo zanima - jel Alonso i dalje kriv za nesklad u momcadi?
( Moram malo jbg)
Nek dođe sad opet u Renault prilika je, tamo on smije čak i crashgateat.
Ti si ko nasi politicari - gad zagusti baci neki spin.
Pa da, ko naši političari, izvukao si sada već nebitnu prošlost nekog svojeg pulena da bi malo podj.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 05 srp 2020, 12:44 Dapace :)

Ali cijela poanta je da ce Ferrari naci krivca u svakom, samo ne u sebi samima.
Mozda je politika unutar Ferrarija mozgla donijeti naslove u proslosti (ili recimo nije tolko utjecala na rezultat). Ali bojim se da danas takve stvari ne prolaze.
Mogu im / vam biti krivi i Vettel i Alonso i Kimi i ko go - pojedinac nije taj koji cini raliku u masineriji jedne F1 momcadi.

Mislim da je, osim politike unutar momčadi, najveća greška Ferrarija u tome što u razdoblju od 2005-2009. kad su svi ulagali u opremu za simulacije (tunel, CFD, testne postaje za motore, simulatori za trening vozača itd) Ferrari je mislio da je politički dovoljno jak da spriječi kompletnu zabranu testiranja unutar sezone kakvu imamo sad. Možda bi i uspjeli da nije bilo one financijske krize, ali to je sad šbbkbb. Ono što želim reći, Ferrari je sa zakašnjenjem od nekoliko godina ušao u tu igru i to izgubljeno vrijeme (najviše u vezi iskustva i optimizacije same tehnologije) je teško nadoknaditi kada konkurencija ne sjedi na svojim dlanovima i čeka da ih Ferrari stigne.

Što se tiče politike unutar Ferrarija, već sam na puno mjesta čitao i slušao kako su Brawn, Todt i Schumacher sklopili zajedno pakt da ako se netko iz vrha dira u jednog od njih dira se u svih njih. Todt je također imao tu privilegiju (ili snagu volje) da ne dozvoli vodstvu kompanije da se dira u pojedince u momčadi nego je sve išlo preko njega. On je snosio odgovornost, a ljudi su mogli raditi sa manje straha. Danas su na mjestima šefa momčadi i ostalim višim pozicijama sve interni poslušni ljudi i nema čvrste ruke koja bi ovima višima rekla neka se brinu da se ima novaca, a rezultate prepuste onima koji znaju kako se do njih dolazi.


BUMP: Da ih je sreća ovako mazila 2017. i 2018. možda ne bi pričali o dominaciji Mercedesa (bar ne u tolikoj mjeri). Sa najgorim bolidom vjerojatno od 2014. uhvate podij ničim nego srećom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

dosta sreće ali i Leclerc je vozio jako dobro,pretekao Norrisa i Pereza kad je trebalo.
Vettel opet radi glupu grešku i poslije se pati da pretekne saubere i alpha tauri
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la speedy56 »

Leclerc je alonsovski iskoristio priliku i pokupio svaku mrvicu sa stola.
Prva liga vozač, još jednom je to dokazao.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Očito su ipak neki k dobro napravili s tim podešavanjem oko vibracija gearboxa u posljednji tren, ako je to bil problem danas većini.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Kranči »

Koja bruka i sramota.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

„Mislim da mu nije bilo ugodno u bolidu—balans bolida, setup—bolid nije bio upravljiv kao u petak. Ne isporučuje najbolje kada vozi u ovakvim uvjetima. Izvrtanje i kontakt nisu bili sjajni postupci s njegove strane. Mislim da je svjestan toga,“ rekao je Binotto.
ja mislim da bi ovaj Binoto dusu dao da moze vec sad da ga se resi :smijeh:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

popeye je napisao/la: 05 srp 2020, 23:16
„Mislim da mu nije bilo ugodno u bolidu—balans bolida, setup—bolid nije bio upravljiv kao u petak. Ne isporučuje najbolje kada vozi u ovakvim uvjetima. Izvrtanje i kontakt nisu bili sjajni postupci s njegove strane. Mislim da je svjestan toga,“ rekao je Binotto.
ja mislim da bi ovaj Binoto dusu dao da moze vec sad da ga se resi :smijeh:
I mi Binota isto tako.... :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

Ne treba nikome otkaz. Tako nece nis napravit. Ispeglat bolid, skrsit draga i bit ce oni nazad. U Mađarskoj pobjeđujemo.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

F1NAC je napisao/la: 06 srp 2020, 11:26 Ne treba nikome otkaz. Tako nece nis napravit. Ispeglat bolid, skrsit draga i bit ce oni nazad. U Mađarskoj pobjeđujemo.
Prevelik skok u performansama daje prve implikacije da će se opet raditi o varanju :biggrin:
srdjan
Postovi: 46
Pridružen/a: 15 vel 2007, 10:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: Makedonija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la srdjan »

Pozdrav ljudi.Odavno sam clan i redovno pratim ovaj forum,iako na zalost mislim da je aktivnost dosta opala.Ne volim da ulazim u diskusije ali ovaj put moram.Ja kao dugogodisnji fan F1 i Ferrarija takodje moram da postavim neko pitanje posto vise se ne mogu susdrzati.Kako su mogli po samo jednu sezonu kad se pravila ne menjaju kad je sve gotovo isto ko lani,oni da dovezu bolid koji je sekundu sporiji od prethodnika?Pa bolje da su dovezali lanski bolid nego ovaj sad.Pa ako ovo nije dokaz da su varali sa motorom neznam sta je.Morao sam da ovo napisem posto mene kao strastni navijac Ferraija ovo stvarno zabolelo.Sad ce da ispadne da imaju najslabiji motor na gridu,gledajuci Hassa i Alfu.
Oprostite na pravopis posto sam iz Makedonije.
Morao sam ovo da napisem posto je jace od mene.
Srdacan pozdrav.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 12:05 Pozdrav ljudi.Odavno sam clan i redovno pratim ovaj forum,iako na zalost mislim da je aktivnost dosta opala.Ne volim da ulazim u diskusije ali ovaj put moram.Ja kao dugogodisnji fan F1 i Ferrarija takodje moram da postavim neko pitanje posto vise se ne mogu susdrzati.Kako su mogli po samo jednu sezonu kad se pravila ne menjaju kad je sve gotovo isto ko lani,oni da dovezu bolid koji je sekundu sporiji od prethodnika?Pa bolje da su dovezali lanski bolid nego ovaj sad.Pa ako ovo nije dokaz da su varali sa motorom neznam sta je.Morao sam da ovo napisem posto mene kao strastni navijac Ferraija ovo stvarno zabolelo.Sad ce da ispadne da imaju najslabiji motor na gridu,gledajuci Hassa i Alfu.
Oprostite na pravopis posto sam iz Makedonije.
Morao sam ovo da napisem posto je jace od mene.
Srdacan pozdrav.
Pozdrav. Brzina ne ovisi iskljucivo o motoru, izgleda da imaju dosta draga koji ih usporava na ravnicama. Zasto je izasao ovaj bolid van? Pa zato jer je ova godina zadnja trebala bit prije velike promjene pravilnika. Logicno je napravit evoluciju bolida. Međutim podaci sa staze ne odgovaraju simulacijama pa rade na sređivanju toga sto nije bas jednostavan proces. Isto tako dogodila se korona, odgoda pravilnika, lockdown u Italiji... itd.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 06 srp 2020, 15:39
srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 12:05 Pozdrav ljudi.Odavno sam clan i redovno pratim ovaj forum,iako na zalost mislim da je aktivnost dosta opala.Ne volim da ulazim u diskusije ali ovaj put moram.Ja kao dugogodisnji fan F1 i Ferrarija takodje moram da postavim neko pitanje posto vise se ne mogu susdrzati.Kako su mogli po samo jednu sezonu kad se pravila ne menjaju kad je sve gotovo isto ko lani,oni da dovezu bolid koji je sekundu sporiji od prethodnika?Pa bolje da su dovezali lanski bolid nego ovaj sad.Pa ako ovo nije dokaz da su varali sa motorom neznam sta je.Morao sam da ovo napisem posto mene kao strastni navijac Ferraija ovo stvarno zabolelo.Sad ce da ispadne da imaju najslabiji motor na gridu,gledajuci Hassa i Alfu.
Oprostite na pravopis posto sam iz Makedonije.
Morao sam ovo da napisem posto je jace od mene.
Srdacan pozdrav.
Pozdrav. Brzina ne ovisi iskljucivo o motoru, izgleda da imaju dosta draga koji ih usporava na ravnicama. Zasto je izasao ovaj bolid van? Pa zato jer je ova godina zadnja trebala bit prije velike promjene pravilnika. Logicno je napravit evoluciju bolida. Međutim podaci sa staze ne odgovaraju simulacijama pa rade na sređivanju toga sto nije bas jednostavan proces. Isto tako dogodila se korona, odgoda pravilnika, lockdown u Italiji... itd.
Da, ali to onda nije i fix od 2-3 tjedna. A prema ovome kaj pises, izgubili su pono vise ( u developmentu).
Po meni, veliku ulogu ima motor, ali i ostale stvari.
I like to race, not to do laps alone.
srdjan
Postovi: 46
Pridružen/a: 15 vel 2007, 10:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: Makedonija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la srdjan »

F1NAC je napisao/la: 06 srp 2020, 15:39
srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 12:05 Pozdrav ljudi.Odavno sam clan i redovno pratim ovaj forum,iako na zalost mislim da je aktivnost dosta opala.Ne volim da ulazim u diskusije ali ovaj put moram.Ja kao dugogodisnji fan F1 i Ferrarija takodje moram da postavim neko pitanje posto vise se ne mogu susdrzati.Kako su mogli po samo jednu sezonu kad se pravila ne menjaju kad je sve gotovo isto ko lani,oni da dovezu bolid koji je sekundu sporiji od prethodnika?Pa bolje da su dovezali lanski bolid nego ovaj sad.Pa ako ovo nije dokaz da su varali sa motorom neznam sta je.Morao sam da ovo napisem posto mene kao strastni navijac Ferraija ovo stvarno zabolelo.Sad ce da ispadne da imaju najslabiji motor na gridu,gledajuci Hassa i Alfu.
Oprostite na pravopis posto sam iz Makedonije.
Morao sam ovo da napisem posto je jace od mene.
Srdacan pozdrav.
Pozdrav. Brzina ne ovisi iskljucivo o motoru, izgleda da imaju dosta draga koji ih usporava na ravnicama. Zasto je izasao ovaj bolid van? Pa zato jer je ova godina zadnja trebala bit prije velike promjene pravilnika. Logicno je napravit evoluciju bolida. Međutim podaci sa staze ne odgovaraju simulacijama pa rade na sređivanju toga sto nije bas jednostavan proces. Isto tako dogodila se korona, odgoda pravilnika, lockdown u Italiji... itd.
Ali ipak mislim da je previse.Bolid nije dizajniran u korone nego prosle godine.A lockdown je bio za sve fabrike ne samo za Ferrari.Videlo se na testiranja u Barceloni da bolid nije dobar.A bas zasto je evolucija proslogodisnjeg trebao je da bude brzi od prethodnika.Svi su doneli svoju evoluciju i svi su brzi od prosle godine,osim Ferrari,Haas i Alfa.
Koja je logika da dovedes evoluciju koja je sekundu sporija.Ipak ostajem na svoje misljenje da je najveci problem motor.Binoto proslu godinu je rekao da imamo najjaci motor a sad odjednom kaze da zbog motora gubimo 0.7 po krugu.Ma daj molimte koga on zavarava.Mislim da nam prestoi katastrofalna sezona i da cemo se tesko izvuci.Radi se o 1 sekundu,niko to dosad nije dostigao.A posto i sledecu sezonu su ista pravila,predlazem navijacima Ferrarija jedan dijazepam pre trke i jedan posle nje.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Zemljače...da je motor slabiji nego prošle godine je već jasno, ali i ostali deo ne valja. Sa slabijim motorom bar da bidemo na nivou kakvog je bio Rb na početku sa Hondinim motorom , koji nije bio baš nešto jak

Ali i to nemamo...bolid Fetela se baca na sve strane pri kočenju, Lekler koji više voli bolid sa većim Df je bio prespor na pravcima....

Po bryinama na početku i na kraju trke, mislim da ostali bolidi idu sa puno manje nego maksimalnih 105 kg goriva, dok Ferari nekako pokušava da kompenzira slabost motora sa većom potrošnjom , i zato idu sa bogatijom smešom i većem potrošnju goriva. U početku je bolid teži nego onih konkurentnih....bar ja tako mislim
srdjan
Postovi: 46
Pridružen/a: 15 vel 2007, 10:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: Makedonija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la srdjan »

gjoko-mkd je napisao/la: 06 srp 2020, 17:49 Zemljače...da je motor slabiji nego prošle godine je već jasno, ali i ostali deo ne valja. Sa slabijim motorom bar da bidemo na nivou kakvog je bio Rb na početku sa Hondinim motorom , koji nije bio baš nešto jak

Ali i to nemamo...bolid Fetela se baca na sve strane pri kočenju, Lekler koji više voli bolid sa većim Df je bio prespor na pravcima....

Po bryinama na početku i na kraju trke, mislim da ostali bolidi idu sa puno manje nego maksimalnih 105 kg goriva, dok Ferari nekako pokušava da kompenzira slabost motora sa većom potrošnjom , i zato idu sa bogatijom smešom i većem potrošnju goriva. U početku je bolid teži nego onih konkurentnih....bar ja tako mislim
Ma koliko go ti imao goriva to nista ti ne vredi kad ti je motor slabij mozda 30 i vishe konja.Mislim da su znali posle sporazuma sa FIA sta ce ih snaci pa su pokusali da kompenzuju nesto sa dizajnom ali mislim da im je motor previse oslabjen i da nista me mogu uraditi.Samo se cudim zasto nisu dizajnirali predni kraj sa tankog nosa kao svi drugi koji sada su pred nas.Svi koji su ostali sa taj siroki nos su u problemi(Ferrari,Haas,Alpha Tauri,Alpha Romeo i Wiliams).Po meni Ferarijev prednji kraj izgleda najruznije od svi.Uporno guraju neki koncep koji ne radi kao pred neku godinu sta su gurali taj prednji ovjes koji nikad nisu usovrsili.I sam Binoto je rekao kao moraju da redizajniraju bolid posto ovaj me mogu razvijati za 2021.Znaci svaka cast.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Navodno uži nos dolazi u Mađarsku, a neke delove možda još ovaj vikend

Verovatno novi motor je otkazan za kasnkje, da se pojaca jos koliko se to moze, jer je razvoj zamrznut

Sledeći pojacan motor će biti taj krajni za ove i verovatno za sledeće godine, bar što se tiče motoru sa unutrašnjem izgaranjem. Moze se nešto raditi na bateriji i sl...ali je to minorno
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 12:05 Pozdrav ljudi.Odavno sam clan i redovno pratim ovaj forum,iako na zalost mislim da je aktivnost dosta opala.Ne volim da ulazim u diskusije ali ovaj put moram.Ja kao dugogodisnji fan F1 i Ferrarija takodje moram da postavim neko pitanje posto vise se ne mogu susdrzati.Kako su mogli po samo jednu sezonu kad se pravila ne menjaju kad je sve gotovo isto ko lani,oni da dovezu bolid koji je sekundu sporiji od prethodnika?Pa bolje da su dovezali lanski bolid nego ovaj sad.Pa ako ovo nije dokaz da su varali sa motorom neznam sta je.Morao sam da ovo napisem posto mene kao strastni navijac Ferraija ovo stvarno zabolelo.Sad ce da ispadne da imaju najslabiji motor na gridu,gledajuci Hassa i Alfu.
Oprostite na pravopis posto sam iz Makedonije.
Morao sam ovo da napisem posto je jace od mene.
Srdacan pozdrav.
svaka cast na iskrenosti retko je takvih ali srecem vas :thumbup:

a tu je i Binoto da potvrdi

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
srdjan
Postovi: 46
Pridružen/a: 15 vel 2007, 10:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: Makedonija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la srdjan »

popeye je napisao/la: 06 srp 2020, 20:55
srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 12:05 Pozdrav ljudi.Odavno sam clan i redovno pratim ovaj forum,iako na zalost mislim da je aktivnost dosta opala.Ne volim da ulazim u diskusije ali ovaj put moram.Ja kao dugogodisnji fan F1 i Ferrarija takodje moram da postavim neko pitanje posto vise se ne mogu susdrzati.Kako su mogli po samo jednu sezonu kad se pravila ne menjaju kad je sve gotovo isto ko lani,oni da dovezu bolid koji je sekundu sporiji od prethodnika?Pa bolje da su dovezali lanski bolid nego ovaj sad.Pa ako ovo nije dokaz da su varali sa motorom neznam sta je.Morao sam da ovo napisem posto mene kao strastni navijac Ferraija ovo stvarno zabolelo.Sad ce da ispadne da imaju najslabiji motor na gridu,gledajuci Hassa i Alfu.
Oprostite na pravopis posto sam iz Makedonije.
Morao sam ovo da napisem posto je jace od mene.
Srdacan pozdrav.
svaka cast na iskrenosti retko je takvih ali srecem vas :thumbup:

a tu je i Binoto da potvrdi

slika
Posle ovu izjavu mogu da zakljucim da ili su stvarno ludi ili prave budale od nas.Vjerojatno je ovo drugo.Sa drugim recnikom hteo da kaze da je motor preko zime sam po sebi izgubio snagu.Boze sacuvaj.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Izvinjavam se što neću odgovarati na cijeli post ili postove jer sam tek s posla i oči su malo umorne, pa ću odgovoriti samo na ovaj dio koji mi je zapeo za oko:
srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 16:18 A bas zasto je evolucija proslogodisnjeg trebao je da bude brzi od prethodnika.

To je pomalo pogrešno razmišljanje. Ako je istina da imaju problema sa koleracijom, kao što su govorili tokom korona pauze da su otkrili na testovima u Barceloni, to bi značilo da su oni bolid razvijali u smjeru koji su im simulacije sugerirale da je dobar, da donosi pomak na bolje, a onda dolaskom na stazu shvatili da su totalno promašili smjer i da je bolid zapravo lošiji.

Treba sada još nekako preživiti nerviranje ovog vikenda na VN Steiermark pa onda vidjeti u Mađarskoj hoće li donijeti te nove djelove razvijene nakon riješavanja problema i hoće li se isti pokazati kao pogodak ili promašaj. Jer ukoliko se pokažu kao promašaj, to će imati posljedice i na ovu i na iduću sezonu pošto je dobar dio razvoja za iduću sezonu zamrznut.

srdjan je napisao/la: 06 srp 2020, 21:48 Posle ovu izjavu mogu da zakljucim da ili su stvarno ludi ili prave budale od nas.Vjerojatno je ovo drugo.Sa drugim recnikom hteo da kaze da je motor preko zime sam po sebi izgubio snagu.Boze sacuvaj.
Moguće je i to... zbog promjena u pravilniku ponukanih njuškanjem oko njihove PU praktički su svi morali raditi preinake na svojim PU (ponajviše Ferrari i Mercedes) i moguće je da su i tu kiksali. Sjetimo se samo Honde koja je ako se ne varam 2016. čak i napravila neki pomak naprijed, ali je zbog nestrpljivosti McLarena i međusobnih trzavica odlučeno da se ide agresivno i da se redizajnira PU pa su iduće sezone bili još gori nego 2015.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ferari je imao ,,nešto,, što mu je davalo veliku nadmoć u smislu perfrormanse motora

To ,,nešto,, više nema...a dali je bilo legalno ili ne, sada i nije bitno

Te snage više nema
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Direktor Ferrarija Louis Camilleri najavio će da će sve nadogradnje koje su planirane za VN Mađarske, a budu spremne za korištenje, na bolidima biti već ovog vikenda na drugoj utrci u Austriji.

https://f1.pulsmedia.hr/50394/ferrari-p ... g-vikenda/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori